Články k osobnosti

Jiří Pehe

  novinář, politolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Pehe »
 

Pehe: Osud Bohuslava Sobotky? Důkaz bídy naší demokracie

 
Expremiér Bohuslav Sobotka po 30 letech v tichosti odešel z ČSSD. Nezaplatil členské příspěvky. Podle politologa Jiřího Pehe Sobotkův osud ukazuje, jak bídně na tom je česká demokracie. Klade to za vinu Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi.
21.07.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10504 článků) , Bohuslav Sobotka (9570 článků) , Jiří Pehe (446 článků) , Jiří Zeman (1323 článků)

Pehe zjistil, proč Piráti padají

 
Politický komentátor Jiří Pehe míní, že případná povolební „koalice koalic“ bude nestabilní projekt, jak uvádí ve svém sloupku na serveru DenikReferendum.cz. Analyzuje rozdíly jednotlivých koalic, i na úrovni jednotlivých stran. Nachází propastné rozdíly – hodnotové, programové, personální, organizační – u všech pěti politických subjektů. Jedna motivace je ale spojuje, a to porazit existenci dua Zeman – Babiš.
13.07.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků) , Jiří Zeman (1323 článků)

,,P*asata vyžraná, platit!” Očkování: Facka zastáncům. Nevídaná

 
Politický komentátor Jiří Pehe nedávno přišel s návrhem řešení, jak přinutit lidi nechat se naočkovat. A to tím, že si následně svoji hospitalizaci v nemocnici s covidem daní občané sami zaplatí. Takový návrh neunikl pozornosti Miroslava Macka a jeho pravidelným glosám. K takovému plánu by se sám také ihned přikláněl, ale za předpokladu, že si svůj následný pobyt v nemocnici zaplatí i ta „vyžraná prasata“, jak napsal doslova. A nejen ta.
08.07.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků)

Pehe radí Pirátům, jak vyhrát volby: Musíte přitvrdit. Útočit na Zemana, hájit gendery, podpořit Istanbulskou úmluvu

 
Šéf hnutí ANO a stávající premiér Andrej Babiš ve svém posledním předprázdninovém vystoupení na CNN Prima News konstatoval, že Piráti už se vidí v ministerských křeslech. Nestává se často, aby politolog Jiří Pehe dal Babišovi za pravdu, ale tentokrát to vidí stejně. Právě tento postoj podle politologa stojí za poklesem Pirátů. Podporu veřejnosti by prý mohli získat zpět, kdyby se tvrdě vymezili proti prezidentu Zemanovi, zastali se transgender osob a jednoznačně podpořili přijetí Istanbulské úmluvy v Česku. K tomu měli odsoudit výstavbu nových jaderných bloků.
04.07.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jiří Pehe (446 článků) , Jiří Zeman (1323 článků)

Sládek, Bárta, Okamura, Babiš... teď Šlachta. Jiří Pehe koulí očima nad českou demokracií

 
Jiří Pehe má za to, že vzestup hnutí Přísaha má mnoho společného s Republikány Miroslava Sládka. „Nyní přichází další spasitel, Robert Šlachta. Chce, jak jinak, bojovat s korupcí a nastolit spravedlnost. Hnutí Přísaha je budováno okolo něj, i ono může přežít, jen dokud stojí v jeho čele. Vznik jeho a dalších protestních hnutí založených na vůdcovském principu vyjevuje nevyzrálost české demokracie,“ domnívá se.
11.06.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků) , Miroslav Sládek (144 článků) , Robert Bárta (20 článků) , Jiří Bárta (260 článků) , Jiří Bárta (260 článků)

Arenbergerovy potíže kvůli nemovitostem: Ustojí je? Konec je nevyhnutelný, míní expert

 
Další změna ve vládě je na spadnutí? Odchod ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) z funkce je nevyhnutelný, řekl Blesk Zprávám politolog a komentátor Jiří Pehe. S jiným viděním situace přichází politolog Jan Kubáček, podle kterého je aktuální situace „málo vyhrocená“ na to, aby mohla stát současného šéfa resortu zdravotnictví hlavu. Vnímání vysoké politiky je v očích veřejnosti „posunuté“ a i to je důvod, proč dříve na rezignaci premiéra stačilo neuspokojivé vysvětlení původu částky 4,3 milionu korun, jako v případě zesnulého Stanislava Grosse. Ten svého času mluvil o křišťálově čistých financích. Také Arenberger nyní vysvětluje majetky. Ještě větší.
18.05.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (766 článků) , Jiří Pehe (446 článků) , Jiří Stanislav (104 článků)

Benešová si brousí zuby na Zemana i za Vrbětice? Expert zmínil spory a souhru s Hradem

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) útočí na nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Zeman byl jedním z účastníků setkání s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD), kde se Vrbětice řešily a o níž napsaly třaskavý článek v souvislosti s Hamáčkovou moskevskou cestou-necestou Seznam Zprávy. „Bohužel se pasuje do role generálního prokurátora,“ řekla Benešová o Zemanovi pro MF Dnes. O Zemanově odvolání mluvila ale už i dříve s deníkem E15. K jeho sesazení ale potřebuje souhlas celé vlády, jak upozornil politolog Jiří Pehe pro Blesk Zprávy.
05.05.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků) , Jan Hamáček (3168 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Jiří Zeman (1323 článků)

Velké sebevědomí a fajné hitlerjugend hadry. A ručičky štítící se práce. V čem Miky Minář připomíná Vyoralovi Gretu?

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA V rámci genderové orwelovštiny už říkáme amen a awoman. Tuto žahvou liberálně progresivní novinku z amerického Kongresu samozřejmě nemohl Tomáš Vyoral nechat bez komentáře. Stejně jako jako ořiginální příspěvek Jiřího Pehe k osmnáctinám Grety Thunbergové.
08.01.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků) , Tomáš Vyoral (133 článků)

Jiří Pehe tuší velký třesk. Babišova pozice je prý neudržitelná

 
Od vzniku samostatné České republiky se politická mapa země změnila radikálně jen třikrát. Pokaždé to bylo spojené s ekonomickými otřesy, které vyústily do přijímání záchranných opatření a balíčků, píše politolog Jiří Pehe v komentáři pro Český rozhlas Plus. I pozice premiéra Andreje Babiše se zdála být dlouho neotřesitelná, dnes už se části svých dosavadních příznivců začíná jevit jako jeden z „falešných proroků“, kterým má tendenci demokraticky nezralá společnost opakovaně věřit. Je skoro jisté, že ve sněmovních volbách na podzim příštího roku se politická mapa u nás opět změní.
26.12.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jiří Pehe (446 článků)

Pehe pranýřuje Babiše: Nekoncepční, neurotický, arogantní chaot

 
S premiérem Andreje Babišem a jeho hnutím to jde z kopce, všímá si politolog Jiří Pehe. A to i přesto, že ANO vede v průzkumech stranických preferencí, poslanci schválili rozpočet na příští rok a ODS pomohla schválit nižší daně. „Krize veřejnosti ukázala Babišovu pravou tvář nekoncepčního, neurotického a arogantního chaota,“ píše v komentáři pro Novinky, což podle něj nahrává politikům jako je Ivan Bartoš nebo Vít Rakušan, kteří se stále více jeví jako „ztělesnění politické racionality“.
19.12.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jiří Pehe (446 článků) , Vít Rakušan (154 článků) , Ivan Ivan (1988 článků)

Nepřipravuje se tu nic menšího, než privatizace státu, pohrozil z Rozhlasu Pehe

 
ANO, ODS, komunisté a SPD Tomia Okamury minulý týden v noci na pátek prohlasovali razantní snížení daní pro zaměstnance na hladinu 15 a 23 procent. Podle politologa Jiřího Peheho se nepřipravuje půda pro nic menšího, než pro privatizaci státu. Popletl si přitom název hnutí Tomia Okamury.
27.11.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků)

Ožralec Zeman! Etzler v ráži. Jde o volby v USA. A Pehe varuje, Trump se pokusí o puč

 
K americkým volbám se na svých twitterových účtech vyjádřili Tomáš Etzler a Jiří Pehe. A padala ostrá slova o puči, cvokhausech a řezání hlav. Ale je to prý v pořádku. Dle Etzlera byla demokracie zachráněna. Ušetřen nezůstal ani Miloš Zeman, nejznámější český...
06.11.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků) , Miloš Zeman (25776 článků) , Tomáš Etzler (38 článků)

Odborníci o volbách: „Odhady se mýlily.“ Trump je arogantní a Biden zvítězí?

 
Ani den a půl po zahájení amerických prezidentských voleb stále není jasno, kdo v příštích čtyřech letech usedne v Bílém domě. Klání je ale velmi těsné. Natolik, že výsledky si netroufá odhadnout ani jeden z odborníků, kteří ve středu vystoupili ve speciálním volebním vysílání pořadu Epicentrum na Blesk.cz. Podle politologa Jiřího Pehe vše záleží na třech klíčových státech – Michiganu, Wisconsinu a Pensylvánii. Europoslanec Alexandr Vondra podotkl, že v Americe může vypuknout násilí. A bývalý velvyslanec v USA Martin Palouš vysvětlil, že předvolební odhady neodrážely realitu.
04.11.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1296 článků) , Jiří Pehe (446 článků) , Martin Palouš (9 článků) , Jiří Vondra (84 článků)

Vysílali jsme: Biden, nebo Trump? Průběžné výsledky okomentoval politolog Jiří Pehe

 
Biden, nebo Trump? Volební místnosti ve Spojených státech se uzavřely a Američané dohlasovali o svém příštím prezidentovi. Po volební noci plné překvapení je jistá jen jedna věc a to je to, že si na výsledky ještě počkáme. V zemi s historicky nízkou volební účastí předčasně odvolilo rekordních zhruba 100 milionů voličů, což je více než 70 procent celkových voličů v posledním boji o prezidentské křeslo v roce 2016. Právě sčítání korespondenčních hlasů by mohlo misky vah posunout zcela zásadním způsobem. Tuto bitvu o duši amerického národa sledujeme s Vámi. Hostem Epicentra Blesku byl politolog a ředitel New York University v Praze Jiří Pehe.
04.11.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků)

Politolog Pehe varuje: Válečný konflikt v USA!

 
Politolog Jiří Pehe se zamyslel nad situací v předvolebních Spojených státech. Pehe má za to, že za mořem zuří kulturní válka, která může po listopadových prezidentských volbách přerůst ve válku občanskou. Už jen samotné listopadové volby Pehe vnímá jako svého druhu válečný konflikt.
25.10.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků)

Voliči ANO začínají hledat netradiční strany a hnutí, jako jsou Piráti a STAN, říká politolog Pehe

 
Nejnovější průzkumy stranických preferencí ukazují, že hnutí ANO začíná ztrácet podporu. Politolog Jiří Pehe se v rozhovoru pro iROZHLAS.cz na základě toho zamýšlí, kam voliči Babišova hnutí vlastně odcházejí.
22.10.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků)

Babiš a Soros: Komu o co jde? Profesor Jiří Svoboda zná souvislosti

 
ROZHOVOR Rady Jiřího Peheho, někdejšího člena správní rady Sorosova Open Society Fund, opravdu nejsou podle režiséra, akademika a někdejšího předsedy KSČM Jiřího Svobody tím, co by měli poslouchat lidé sympatizující s nezávislostí České republiky. Andrej Babiš si podle něj dodnes nezvykl na aroganci českých novinářů a občas při styku s nimi zcela zbytečně ztrácí nervy.
13.10.2020 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jiří Svoboda (475 článků) , Jiří Svoboda (475 článků) , Jiří Pehe (446 článků)

Kanibal Babiš, udeřil Jiří Pehe. Těší se, jak se ČSSD probere a vláda padne

 
„Babiš kanibalisticky vysál strany, které s ním spolupracují, a nyní jsou na pokraji pádu pod pětiprocentní hranici,“ zhodnotil uskutečněné volby politolog Jiří Pehe a naznačil, že by se v ČSSD a KSČM mohly odehrát značné změny. „Začnou se objevovat názory, že dokud to ještě jde, tak by měly ukončit s Babišem spolupráci, vůbec bych se nedivil, kdyby vláda předčasně padla,“ předpověděl s tím, že by se tak mělo stát do jara příštího roku. V rozhovoru pro Britské listy s novinářem Janem Čulíkem pak zhodnotil i samotné voliče. Penzisté jsou podle jeho mínění „zaseknuti mentálně v osmdesátých letech nebo v době normalizace“. Podle Čulíka pak jsou všechny strany s výjimkou TOP 09 a Pirátů „fašistické“.
06.10.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků)

Postadolescentní figura, posmívá se Pehe Vojtěchovi. Prst ukazuje na Babiše

 
Politolog Jiří Pehe komentuje pro server Deník N zásadní změny na Ministerstvu zdravotnictví. Výměna „nepohodlného“ ministra je před volbami běžným předvolebním trikem na voliče. Predikuje však, že Babišovi už to k volebnímu vítězství nepomůže. Epidemiolog Roman Prymula v čele resortu zdravotnictví je podle jeho slov daleko lepší volba.
21.09.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků)

Svobodná Evropa se vrací do Maďarska. Boj za svobodu? Jiří Pehe je plný naděje

 
Politolog Jiří Pehe se ve svém nejnovějším komentáři pro server iROZHLAS.cz věnuje tomu, proč rozhlasová stanice Svobodná Evropa obnovila po 27 letech vysílání do Maďarska. Sama jako důvod uvedla omezování svobody médií v této středoevropské zemi za vlády premiéra Viktora Orbána. Pehe doufá, že se tím podaří některým českým spojencům Orbána otevřít oči.
11.09.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (446 článků) , Sam Sam (459 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »