Články k osobnosti

Jiří Pehe

  novinář, politolog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Pehe »
 

Vysíláme: Pomohou předčasné volby Britům k úspěšnému brexitu?

 
Britové půjdou dvanáctého prosince k předčasným volbám. Opoziční strany podpořily jejich konání poté, co lídři sedmadvaceti zemí Evropské unie souhlasili s odkladem brexitu. Ukončí volby brexitový pakt, jak si mnozí slibují? Hostem pondělního Epicentra je Jiří Pehe.
18.11.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků)

Klaus je zásadní porevoluční osobností. ČT není etalon pravdy, ale když tu jsou Zeman a Babiš... Jana Černochová o dnešní době

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Ztráta elánu, nárůst byrokracie. To jsou některé negativní jevy, které po roce 1989 postupně postihly českou společnost, myslí si poslankyně Jana Černochová (ODS). „Skutečnost, že se orgány EU často pasují do role arbitra vnitropolitického dění v členských zemích, je dle mého nemístná,“ je Černochová mírně kritická k EU, do které Česko vstoupilo před patnácti lety. Za největší ohrožení našich svobod ovšem považuje vzrůstající nestabilitu ve světě a z ní plynoucí bezpečnostní hrozby. Andrej Babiš po selhání politiků tradičních stran „do toho všeho vstoupil s falešnou nabídkou jednoduchých řešení a pevné ruky,“ konstatuje politička. Česko dnes podle ní stagnuje. Zazněla i kritika ČT, nebo jasný nesouhlas s tím, jak Čechy vidí Jiří Pehe.
17.11.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16160 článků) , Jiří Pehe (385 článků) , Jana Černochová (450 článků) , Jiří Zeman (1196 článků) , Jan Zeman (376 článků)

Jiří Pehe se posmívá komunistům. Odcházejí do historie v objetí s největším kapitalistou

 
Politolog Jiří Pehe se ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz zaměřil na budoucnost Komunistické strany Čech a Moravy a její vervu, se kterou obhajuje premiéra Andreje Babiše v jeho problémech. Je prý historickým paradoxem, že strana, která si při svém vzniku před téměř sto lety zakládala na tom, že je předvojem dělnické třídy v boji s kapitalismem, dnes postupně odchází z politické scény v družném objetí s nejmocnějším českým oligarchou.
20.12.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16160 článků) , Jiří Pehe (385 článků)

Jiří Paroubek: Radil Němcům, prohráli válku

 
V pondělním článku Jiřího Peheho v Právu se objevuje kompletní sestava vedení ČSSD, jak by podle Peheho (a asi i Práva a možná také podle pana Růžičky z Bison & Rose) mělo po sjezdu ČSSD v březnu 2018 vypadat.
19.12.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3645 článků) , Jiří Pehe (385 článků)

Babiši, na Brusel jsi krátký! píše Jiří Pehe. A jsou zde tvrdá slova Pražského hradu

 
Politolog Jiří Pehe bude sledovat, zda si Andrej Babiš vybere roli podnikatele nebo politika. Evropský parlament českému premiérovi naznačil, že na obou židlích sedět nemůže. Pokud chce pro svůj Agrofert čerpat evropské dotace, které jsou pro firmu důležité, neměl by být vládním politikem, který o přidělování dotací rozhoduje, neboť to pak zavání střetem zájmů. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček si hlasování Evropského parlamentu vyložil po svém. Nahlédněte.
14.12.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16160 článků) , Jiří Pehe (385 článků)

Jan Čulík a host Jiří Pehe před kamerou: Jsme v limbu, budeme se brodit blátem

 
V posledních týdnech řeší část české společnosti skandál premiéra Andreje Babiše, který údajně nechal unést svého syna na Krym. Velká otázka je, zda je to pravda a zda je Babiš mladší skutečně paranoidní schizofrenik. Politolog Jiří Pehe se v rozhovoru pro Britské listy vyjádřil, že celá záležitost poukazuje i na pevnost či slabost českých státních struktur, jako jsou policie a soudnictví. „Jsme v limbu, nevyřeší se vůbec nic, věci se nechávají vyhnít, budeme se brodit blátem,“ uvedl Pehe, jenž ale zároveň odhaduje, že Babišova popularita začne brzy klesat.
07.12.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16160 článků) , Jiří Pehe (385 článků)

Je teď Babiš vydíratelný? Jiří Pehe o roli tajných služeb v kauze Babiš ml.

 
Po odvysílání reportáže TV Seznam, v níž syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že byl zavlečen na Krym a Ukrajinu, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo, se začaly rojit spekulace o roli zpravodajských služeb. Ti, kdo o této roli spekulují, se ale nedokážou shodnout, které služby by to měly být. A co by mohlo být jejich zájmem. Politolog Jiří Pehe proto na blogu Aktuálně.cz sepsal i svůj pohled na to, jaká asi může být role tajných služeb v kauze Babiše juniora.
23.11.2018 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16160 článků) , Jiří Pehe (385 článků)

Populismus, co nám uškodí. Jiří Pehe je zneklidněn, jde o migraci

 
Politolog Jiří Pehe zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO) za to, že odmítla přijmout za svůj globální pakt o migraci z pera OSN. Pehe považuje toto rozhodnutí za špatné bez ohledu na to, že většinou české veřejnosti bude pravděpodobně přijato kladně.
15.11.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16160 článků) , Jiří Pehe (385 článků)

Jiří Pehe spekuluje: Pokud by Zeman náhodou umřel...

 
Politolog Jiří Pehe se vrátil k úmrtí lékaře prezidenta Miloše Zemana Petra Halaty v Číně. Prezidentská kancelář si vysloužila několik výtek, že se o osud lékaře mohla více zajímat. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček kritiku okamžitě odmítl a obvinil média, že úmrtí lékaře využila k dalšímu útoku na prezidenta. Pehe kontroval, že se příště může stát, že delegace zapomene v Číně samotného prezidenta.
11.11.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (313 článků) , Jiří Pehe (385 článků) , Miloš Zeman (22882 článků)

Jiří Pehe si naběhl. Ztrhal článek v novinách útočící na Zemana. Prý je za tím Babiš. A přišla prudká odezva

 
Politolog Jiří Pehe se na sociální síti velmi kriticky vyjádřil k článku, který otiskla Mladá fronta DNES ve svém sobotním vydání. V něm informovala, že Stranu práv občanů, která se na jaře vrátila k svému původnímu přízvisku zemanovci, sponzorovala pavučina firem napojená na Putinova právníka a nabídla vhled do pojítek to dokazujících. Politolog za textem vidí skryté úmysly předsedy vlády Andreje Babiše. A novináři jsou ve varu: Zjistěte si fakta, než něco začnete tvrdit, vzkazují mu.
04.11.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16160 článků) , Jiří Pehe (385 článků) , Jiří Zeman (1196 článků)

Klausovy letušky, Havlovy avantýry. Jiří Pehe o pokrytectví. Zeman s Babišem jsou jiná kategorie

 
Český politolog Jiří Pehe se ve svém posledním komentáři rozepsal o tom, jak těžko si politicky neorientovaný člověk může udělat jasno v tom, co se vlastně rozumí „tradičními“ hodnotami. „Pokud by se totiž chtěl orientovat podle některých politicky význačných hlasatelů těchto hodnot, bude dost zmaten,“ uvedl a rovnou vyjmenoval některé z nich, kteří rozhodně nejsou tím správným příkladem.
03.11.2018 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků) , Jiří Zeman (1196 článků)

Jiří Pehe oslavuje sto let republiky: Neumíme si vládnout. Čím víc pravomocí předáme do Bruselu, tím pro nás lépe

 
Politolog Jiří Pehe se domnívá, že se za sto let našich moderních dějin ukázalo několik věcí. Především prý to, že si sami nedokážeme vládnout.
23.10.2018 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků)

A je to tu zase. Pehe zkusil vytáhnout na Zemana velezradu

 
V pondělním rozhovoru pro Český rozhlas prezident Miloš Zeman vyzval ke zrušení Senátu. Instituce, které voliči nevěří a kterou pohrdají, je podle jeho názoru hodná zrušení. Poradil tak poslancům, aby na něj zredukovali výdaje. Ústavní právník Jan Kysela se v České televizi chytal za hlavu, prezidentův návrh na „vyhladovění“ Senátu mu přijde ubohý. To politolog Jiří Pehe vidí celou věc ještě hůř, hovoří o velezradě.
16.10.2018 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků) , Miloš Zeman (22882 článků)

Jiří Pehe má radost z Drahoše, Hilšera, Fischera a Beka: Konečně lidé volí osobnosti, ne straníky

 
I když senátní volby mají být hlavně soutěží osobností, přesto podle politologa Jiřího Peheho v posledních deseti letech získávali senátní křesla celostátně ne příliš výrazní kandidáti svázaní s politickými stranami. Nyní v tomto ohledu zaznamenal jisté změny. Zřejmě i prý proto, že se na začátku roku konaly prezidentské volby, v nichž si několik kandidátů udělalo jméno. „Někteří z nich si uvědomili, že mohli být v prezidentském klání úspěšnější, kdyby měli potřebné politické zkušenosti,“ píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz politolog, který tak hovoří o líhni prezidentských kandidátů.
14.10.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků) , Jiří Fischer (53 článků) , Jiří Drahoš (1123 článků)

Co si to dovolujete? Po slovech Peheho o Zemanovi vystoupil vrchní senior ČR, prezidentův host

 
Miloš Zeman prý již nestačí na výkon prezidentské funkce. Nejde jen o fyzický stav hlavy státu, rozpaky má budit i to, že prezident občas na veřejnosti působí zmateným dojmem. Tak alespoň formu Miloše Zemana hodnotí politolog Jiří Pehe v blogu na serveru Aktuálně.cz. Proti slovům Peheho se tvrdě ohradil Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů České republiky, který se Zemanem v pondělí mluvil o aktuální situaci seniorů. Pernes také řekl, jak konkrétně pomohl premiér Babiš seniorům, a vysvětlil, jak se žije těm důchodcům, kteří ve velkých městech platí astronomické nájmy.
03.10.2018 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků) , Miloš Zeman (22882 článků)

Pehe: Češi jsou nedospělí. Mladý Klaus je extremista

 
Extremismus byl tématem rozhovoru politologa Jiřího Peheho pro server Forum24.cz. Tématem byly mimo jiné švédské volby, ale i to, jak jsme na tom s extremismem v Česku.
13.09.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků)

Jiří Pehe vysvětlil události v Chemnitz: Postkomunistické země nejsou schopny civilizovaně debatovat. A ještě se tím budeme chlubit?

 
Politolog Jiří Pehe zúčtoval s lidmi, kteří se vysmívají německé kancléřce Angele Merkelové za migrační krizi.
08.09.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2489 článků) , Jiří Pehe (385 článků)

Hamáček táhne do voleb s tématem bezpečnosti českých hranic. A Pehe si ťuká na čelo: To už se opravdu všichni zbláznili?

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček, který vede jak Ministerstvo vnitra, tak zahraničí, dnes oznámil, že sociální demokracie se v kampani před říjnovými komunálními volbami zaměří na téma bezpečnosti českých hranic. Z této informace se politologovi Jiřímu Pehemu ježí chlupy, se svými pochybami o normálním myšlení členů ČSSD se proto s veřejností podělil na svém twitterovém účtu.
05.09.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků) , Jan Hamáček (1318 článků)

Pehe založil provokaci na internetu. Vraždění Polky v Itálii srovnal s ubodáním Němce v Chemnitz. Do vřavy se pak pustil i Tabery

 
Politolog Jiří Pehe se na sociální síti v souvislosti s vraždou, která se stala v sobotu na severu Itálie, kde Polka ubodala zaměstnance muzea, ptá, zda se kvůli tomu nyní do Itálie přesunou protiimigrační hnutí Pegida a alternativa pro Německo (AfD) z Chemnitzu, kde se účastnily protestů kvůli násilné smrti pětatřicetiletého Němce, z jehož zabití jsou podezřelí dva mladí muži ze Sýrie a Iráku. „Polských migrantů je v západní Evropě víc než iráckých a syrských dohromady,“ upozornil na svém Twitteru politolog. Pod jeho příspěvkem se vzápětí rozjela zajímavá diskuse, do které se vložil i šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery.
04.09.2018 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků)

Mimořádně hnusná dohra Zemanovy návštěvy u prvňáčků. Kalousek nazval prezidenta „konzumentem dětské pornografie“, přisadili si i Pehe, Mitrofanov nebo zpěvák Horváth

 
Prezident Miloš Zeman přišel na Praze 6 mezi prvňáčky, aby je uvítal v novém školním roce. A přivítaly ho červené trenýrky. Symbolicky si je s sebou vzali někteří rodiče. Došlo i na slovní výměnu názorů, do které se zapojil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Slovní přestřelka vzbudila pozornost i na sociálních sítích. O slovo se přihlásili Miroslav Kalousek (TOP 09), protiislámský aktivista Martin Konvička, sociální demokrat Michal Hašek nebo politolog Jiří Pehe.
03.09.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (385 článků) , Miroslav Kalousek (6729 článků) , Michal Hašek (2369 článků) , Miloš Zeman (22882 článků) , Martin Konvička (72 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »