Články k osobnosti

Jiří Oberfalzer

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Oberfalzer »
 

Senátor Oberfalzer: Boj ještě neskončil, strašidlo komunismu stále obchází Evropou

 
Veřejný protest proti nastupujícímu komunistickému režimu v tehdejším Československu si včera společně s dalšími připomněl místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer. Pietní shromáždění u pamětní desky Senátu Parlamentu ČR v Nerudově ulici v Praze se u příležitosti 72. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad uskutečnilo ve spolupráci s Pražským akademickým klubem 48 a mezinárodním projektem Mene Tekel.
26.02.2020 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Senátor Oberfalzer: Oddělení samospráv od centrální moci funguje jako pojistka

 
Místopředseda Senátu za ODS Jiří Oberfalzer nesouhlasí s rozšiřováním působnosti NKÚ do oblasti samosprávných celků.
23.11.2019 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Vítková (KDU-ČSL): Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem na celý život

 
Senátorka Jaromíra Vítková se zúčastnila senátní delegace národní poutě v Římě u příležitosti oslav 30 let od svatořečení Anežky České. Senátní delegace byla ve složení: Miluše Horská, Jiří Oberfalzer, Ivo Bárek, Miloš Vystrčil, Jaromíra Vítková a Herbert Pavera. Do Říma vyrazili také všichni čeští a moravští biskupové, muzikanti a tisíce poutníků.
15.11.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (20 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků)

Roman Ramach: Nenažranost politiků

 
Senátor ODS Jiří Oberfalzer prohlásil : „Půjde to donekonečna, až skončíme na průměrných platech, najdeme si všichni ještě jiné zaměstnání,“.
12.12.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Politikům vzrostou platy o devět procent, stačí jen podpis Zemana

 
Platy vrcholných politiků od ledna pravděpodobně poskočí o devět procent, jak v novele schválila Sněmovna. Senát na tom nic nezměnil, předloha tak poputuje k prezidentu Miloši Zemanovi.
12.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Roman Onderka naznačil, jak se zachová ČSSD. Hrozí prý koalice ANO, SPD a KSČM

 
Tlak na předsedu vlády Andreje Babiše stoupá, podle serveru Seznam Zprávy.cz dnes do jeho redakce přišla zpráva z e-mailu premiérova syna. Autor v ní píše, že chce být v telefonickém kontaktu s českou policií a že je lež, když Andrej Babiš tvrdí, že jeho syn musí být kvůli schizofrenii pod neustálým dohledem. Premiér se ale nevzdává, přestože ho k rezignaci vyzval Senát a přestože proti němu dnes v Praze demonstrovaly tisíce lidí. Přežije Andrej Babiš jako premiér nejtěžší chvíli své kariéry? To byly v Událostech, komentářích otázky pro senátora Jiřího Oberfalzera (ODS) a mistopředsedu ČSSD Romana Onderku.
15.11.2018 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků)

Kandidáti na předsedu Senátu zůstávají tři, na místopředsedy jich je šest

 
Kandidáti na předsedu Senátu zůstávají den před odevzdáním nominací tři – Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Adeptů na místopředsedy horní komory je šest podle informací, které dnes získala ČTK. Kromě Kubery a Horníka to jsou dosavadní šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) a nynější místopředsedkyně Senátu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL. Nováčky v užším vedení horní komory asi budou Jiří Oberfalzer (ODS) a Jiří Růžička z klubu Starostů.
12.11.2018 21:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (64 článků) , Jaroslav Kubera (1118 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků) , Milan Štěch (766 článků)

Senát se nepřipojil k žádosti o prověrku hospodaření ÚSTR

 
Senát se nepřipojil k žádosti svého výboru pro lidská práva, aby Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v příštím roce prověřil hospodaření Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Proti se postavili hlavně sociální demokraté a lidovci. Důvodem prověrky má být zejména rekonstrukce sídla ústavu, jejíž cena razantně vzrostla, na což dnes upozornil senátor ODS Jiří Oberfalzer.
18.10.2018 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

V Senátu představili knihu „Jizvy zůstávají/Dědictví zla stále živé"

 
Ve Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR byla dnes představena kniha autora Lubomíra Vejražky "Jizvy zůstávají / Dědictví zla stále živé". Ta zpracovává téma dětí politických vězňů a navazuje na jeho předešlou publikaci "Nezhojené rány národa" z roku 2012. Slavnostní představení knihy uvedl senátor Jiří Oberfalzer.
06.09.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Oberfalzer (ODS): Zrušení povinnosti vytvářet kapacity pro dvouleté děti uleví mateřským školám i obcím

 
Senát dnes schválil novelu školského zákona, kterou předložila ODS. Novela ruší povinnost vytvářet kapacity mateřských škol pro přijímání dvouletých dětí. Návrh vychází z programu občanských demokratů a ulehčí především obcím a mateřským školám, uvedl místopředseda občanskodemokratických senátorů Jiří Oberfalzer.
19.07.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Senátorský klub ODS: Novela školského zákona uleví obcím i mateřským školkám

 
Senátoři občanských demokratů podpoří na schůzi horní komory novelu školského zákona, pomůže podle nich mateřským školám i obcím, na tiskové konferenci to uvedl Jiří Oberfalzer. Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil ocenil novelu energetického zákona. Senátor Tomáš Grulich upozornil na rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení tzv. restituční tečky a také novelu zákona o státním občanství.
18.07.2018 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Grulich (24 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků)

Oberfalzer (ODS): Prezident Zeman by neměl poškozovat dobré jméno ČR

 
Senátorský klub ODS vyzývá Miloše Zemana, aby se zdržel výroků, které poškozují dobré jméno České republiky, uvedl místopředseda senátorského klubu Jiří Oberfalzer. Na programu jednání horní komory je také Program pro restrukturalizaci postižených regionů, který je ale podle Zdeňka Nytry nedotažený do konce a chybí plán jeho financování. Senát projedná i vodní zákon, jehož podobu chce prostřednictvím pozměňovacích návrhů upravit senátor Jiří Burian.
17.05.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků) , Miloš Zeman (24028 článků)

Senátor ODS hovoří o „koalici pro vydání Andreje Babiše“

 
ROZHOVOR Českou republiku čeká hned po volbách test demokracie, sdělil v krátkém rozhovoru ve volebním štábu ODS ParlamentnímListům.cz senátor Jiří Oberfalzer. Sestavování vládní koalice bude podle Oberfalzera vzhledem k volebním výsledkům složité. Senátor by ale dle svých slov velmi stál o to, aby se podařilo vytvořit koalici, která by vydala k trestnímu stíhání Andreje Babiše. Vydání Andreje Babiše se totiž po volbách zrušilo novým poslaneckým mandátem.
22.10.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků)

Je to za hranou jakéhokoliv rozumu. Senátoři převzali petici proti zákazu kouření s desítkami tisíc podpisů a chystají velký útok

 
Na půdu senátu se ve středu dostala petice s podpisy více než 23 tisíc občanů, kteří protestují proti zákazu kouření v restauracích. Archy s podpisy převzali senátoři Ivo Valenta, Jaroslav Kubera a Jiří Oberfalzer. Ti patří k zákonodárcům, kteří proti přísné normě od počátku vystupovali a napadli ji u Ústavního soudu.
19.07.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků) , Jiří Valenta (169 článků)

Část senátorů z boje s Hradem couvá. „Ústavní žaloba by teď neuspěla“

 
Senátoři za ODS souhlasí s tím, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš lhal, když říkal, že nebude ovlivňovat svá média. Na jednání svého klubu se připojili k usnesení Poslanecké sněmovny. Místopředseda klubu Jiří Oberfalzer navíc prozradil, že s ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana jsou jeho kolegové ochotni počkat. Ze Senátu se přitom ještě začátkem minulého týdne ozývalo striktní ultimátum: Prezidente, odvolejte Andreje Babiše do týdne.
15.05.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18935 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků) , Miloš Zeman (24028 článků)

Oberfalzer (ODS): Začínáme být příliš tolerantní k hříchům minulé doby

 
Etická komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunistickému režimu předala dne 24. 1. 2017 dekrety sedmi oceněným osobnostem třetího odboje. Mezi hosty již tradičně byl i senátor Jiří Oberfalzer, který byl požádán o úvodní vystoupení.
31.01.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Senátor Valenta: Gratulace a zamyšlení

 
Blahopřeji všem nově zvoleným senátorům a těším se na naši společnou práci v horní komoře Parlamentu. Obzvláště mne těší, že uspěli kolegové Jan Horník, Miloš Vystrčil a Jiří Oberfalzer, Tomáš Jirsa a Michael Canov, kteří do Senátu kandidovali s podporou Strany soukromníků ČR a mojí osobní.
15.10.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (64 článků) , Tomáš Jirsa (73 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků) , Jiří Valenta (169 článků) , Michael Michael (1519 článků)

ODS se opravdu vrací, jásá po senátních volbách Petr Fiala

 
Senátní volby podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy potvrdily, že ODS zůstává hlavní pravicovou silou v zemi. Uvedl to v prohlášení zaslaném ČTK. Kandidáti ODS byli ve druhém kole voleb úspěšní ve třech obvodech, a to Tomáš Jirsa v Českém Krumlově, Jiří Oberfalzer v Berouně a Miloš Vystrčil v Jihlavě.
15.10.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1663 článků) , Tomáš Jirsa (73 článků) , Jiří Oberfalzer (54 článků) , Jiří Fiala (163 článků) , Jiří Fiala (163 článků) , Miloš Fiala (12 článků)

Za ODS budou svůj senátorský mandát ve Středočeském kraji obhajovat Veronika Vrecionová a Jiří Oberfalzer

 
ODS ve Středočeském kraji u příležitosti představení svých kandidátů pro volby do krajského zastupitelstva seznámila přítomné novináře i s kandidáty pro podzimní volby do Senátu Parlamentu ČR.
09.06.2016 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků)

Tisk odhaluje vysoké náhrady senátorů. Jen Valenta a Hlavatý si neberou skoro nic

 
Na senátorské náhrady se zaměřila dnešní MF Dnes. Všímá si například senátora Jiřího Oberfalzera, který bydlí v Králově Dvoře nedaleko Prahy. I přesto si platí na útraty Senátu služební byt v hlavním městě. Loni vyčerpal 168 tisíc korun.
08.04.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (54 článků) , Jiří Valenta (169 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »