Články k osobnosti

Jiří Oberfalzer

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Oberfalzer »
 

Senátor Štěpánek: My jsme demokratický stát. Demokracie je vláda lidu

 
Projev na 27. schůzi Senátu České republiky dne 27. července 2022 k návrhu senátního návrhu zákona senátorů Jiřího Oberfalzera, Petra Štěpánka a dalších senátorů, kterým se mění zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí.
27.07.2022 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Jiří Oberfalzer (62 článků)

Senátor Oberfalzer: Měli bychom změnit systém voleb do zastupitelstev

 
Projev na 27. schůzi Senátu České republiky dne 27. července 2022 k návrhu senátního návrhu zákona senátorů Jiřího Oberfalzera, Petra Štěpánka a dalších senátorů, kterým se mění zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí.
27.07.2022 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (923 článků) , Petr Štěpánek (923 článků) , Jiří Oberfalzer (62 článků)

Bojkot olympiády v Číně: Čeští senátoři podpořili apel tibetského filmaře

 
Místopředsedové Senátu Jiří Růžička (STAN) a Jiří Oberfalzer (ODS) i další senátoři Přemysl Rabas (za Senátor 21) a Marek Hilšer z klubu Starostů při dnešním setkání v horní parlamentní komoře podpořili tibetského filmaře a bývalého politického vězně Dönduba Wangčhena, který vyzval k politickému bojkotu nadcházející zimní olympiády v Pekingu. Připomněli, že už loni v červnu celý Senát vyzval české politické představitele, aby se neúčastnili zimní olympiády v Číně a nelegitimizovali tak pokračující porušování lidských práv v této zemi.
24.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků) , Přemysl Rabas (44 článků) , Marek Hilšer (211 článků) , Jiří Marek (459 článků) , Jiří Marek (459 článků)

Varování Miloši Zemanovi z ODS: Po volbách může přijít další ústavní žaloba

 
Prezident Miloš Zeman čelí další pohrůžce. A to, že bude pohnán před Ústavní soud ČR, pokud si bude pravomoci svěřené mu Ústavou ČR vykládat po podzimních volbách do Sněmovny příliš široce. Pohrůžku vyslovil místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer (ODS).
18.06.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků) , Miloš Zeman (27384 článků)

ČNB by měla upozorňovat na problematické pojistky, navrhuje místopředseda Senátu

 
Větší ochranu spotřebitelů, zejména jejich informování o možné neplatnosti smluv tzv. investičního životního pojištění, žádá po guvernérovi České národní banky Jiřím Rusnokovi místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer.
09.06.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků) , Jiří Rusnok (1920 článků) , Jiří Rusnok (729 článků)

Senát schválil zmrazení platů politiků a soudců. Kolik budou brát?

 
Platy ústavních činitelů včetně soudců se příští rok zvyšovat nebudou. Od dalšího roku se mají odvíjet od průměrné mzdy. Změnu přinese novela, jejíž přijetí ve čtvrtek Senát umožnil na návrh svého místopředsedy Jiřího Oberfalzera (ODS). Nevyhověl návrhu svého hospodářského výboru, aby předlohu zamítnul. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.
17.12.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

V čele Senátu zůstane Vystrčil, ubude jeden místopředseda

 
Vedení Senátu bude nově pětičlenné, v čele zůstane Miloš Vystrčil (ODS). Počet místopředsedů horní komory se o jednoho snížil. Zůstanou jimi Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů, Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Nováčkem bude Jitka Seitlová (KDU-ČSL).
29.10.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (72 článků) , Jiří Oberfalzer (62 článků)

Rusové si s tím Krymem moc nepomohli, dokazoval v ČT Dienstbier. Pak varoval před Putinovými tanky v Bělorusku

 
Senátoři Jiří Oberfalzer (ODS) a Jiří Dienstbier (ČSSD) se ve studiu České televize začali hádat kvůli roku 1968. A dostali se až k dnešní situaci v Bělorusku. Oberfalzer varoval, že Západ má vůči Bělorusku velice limitované možnosti.
23.08.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

Senátor Oberfalzer: Boj ještě neskončil, strašidlo komunismu stále obchází Evropou

 
Veřejný protest proti nastupujícímu komunistickému režimu v tehdejším Československu si včera společně s dalšími připomněl místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer. Pietní shromáždění u pamětní desky Senátu Parlamentu ČR v Nerudově ulici v Praze se u příležitosti 72. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad uskutečnilo ve spolupráci s Pražským akademickým klubem 48 a mezinárodním projektem Mene Tekel.
26.02.2020 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

Senátor Oberfalzer: Oddělení samospráv od centrální moci funguje jako pojistka

 
Místopředseda Senátu za ODS Jiří Oberfalzer nesouhlasí s rozšiřováním působnosti NKÚ do oblasti samosprávných celků.
23.11.2019 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

Vítková (KDU-ČSL): Účast na národní pouti v Římě k výročí svatořečení Anežky České byla zážitkem na celý život

 
Senátorka Jaromíra Vítková se zúčastnila senátní delegace národní poutě v Římě u příležitosti oslav 30 let od svatořečení Anežky České. Senátní delegace byla ve složení: Miluše Horská, Jiří Oberfalzer, Ivo Bárek, Miloš Vystrčil, Jaromíra Vítková a Herbert Pavera. Do Říma vyrazili také všichni čeští a moravští biskupové, muzikanti a tisíce poutníků.
15.11.2019 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (20 článků) , Jiří Oberfalzer (62 článků)

Roman Ramach: Nenažranost politiků

 
Senátor ODS Jiří Oberfalzer prohlásil : „Půjde to donekonečna, až skončíme na průměrných platech, najdeme si všichni ještě jiné zaměstnání,“.
12.12.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

Politikům vzrostou platy o devět procent, stačí jen podpis Zemana

 
Platy vrcholných politiků od ledna pravděpodobně poskočí o devět procent, jak v novele schválila Sněmovna. Senát na tom nic nezměnil, předloha tak poputuje k prezidentu Miloši Zemanovi.
12.12.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

Roman Onderka naznačil, jak se zachová ČSSD. Hrozí prý koalice ANO, SPD a KSČM

 
Tlak na předsedu vlády Andreje Babiše stoupá, podle serveru Seznam Zprávy.cz dnes do jeho redakce přišla zpráva z e-mailu premiérova syna. Autor v ní píše, že chce být v telefonickém kontaktu s českou policií a že je lež, když Andrej Babiš tvrdí, že jeho syn musí být kvůli schizofrenii pod neustálým dohledem. Premiér se ale nevzdává, přestože ho k rezignaci vyzval Senát a přestože proti němu dnes v Praze demonstrovaly tisíce lidí. Přežije Andrej Babiš jako premiér nejtěžší chvíli své kariéry? To byly v Událostech, komentářích otázky pro senátora Jiřího Oberfalzera (ODS) a mistopředsedu ČSSD Romana Onderku.
15.11.2018 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Jiří Oberfalzer (62 článků)

Kandidáti na předsedu Senátu zůstávají tři, na místopředsedy jich je šest

 
Kandidáti na předsedu Senátu zůstávají den před odevzdáním nominací tři – Jaroslav Kubera (ODS), Jan Horník (STAN) a Václav Hampl (za KDU-ČSL). Adeptů na místopředsedy horní komory je šest podle informací, které dnes získala ČTK. Kromě Kubery a Horníka to jsou dosavadní šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) a nynější místopředsedkyně Senátu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL. Nováčky v užším vedení horní komory asi budou Jiří Oberfalzer (ODS) a Jiří Růžička z klubu Starostů.
12.11.2018 21:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (72 článků) , Jaroslav Kubera (1148 článků) , Jiří Oberfalzer (62 článků) , Milan Štěch (774 článků)

Senát se nepřipojil k žádosti o prověrku hospodaření ÚSTR

 
Senát se nepřipojil k žádosti svého výboru pro lidská práva, aby Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v příštím roce prověřil hospodaření Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Proti se postavili hlavně sociální demokraté a lidovci. Důvodem prověrky má být zejména rekonstrukce sídla ústavu, jejíž cena razantně vzrostla, na což dnes upozornil senátor ODS Jiří Oberfalzer.
18.10.2018 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

V Senátu představili knihu „Jizvy zůstávají/Dědictví zla stále živé"

 
Ve Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR byla dnes představena kniha autora Lubomíra Vejražky "Jizvy zůstávají / Dědictví zla stále živé". Ta zpracovává téma dětí politických vězňů a navazuje na jeho předešlou publikaci "Nezhojené rány národa" z roku 2012. Slavnostní představení knihy uvedl senátor Jiří Oberfalzer.
06.09.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

Oberfalzer (ODS): Zrušení povinnosti vytvářet kapacity pro dvouleté děti uleví mateřským školám i obcím

 
Senát dnes schválil novelu školského zákona, kterou předložila ODS. Novela ruší povinnost vytvářet kapacity mateřských škol pro přijímání dvouletých dětí. Návrh vychází z programu občanských demokratů a ulehčí především obcím a mateřským školám, uvedl místopředseda občanskodemokratických senátorů Jiří Oberfalzer.
19.07.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků)

Senátorský klub ODS: Novela školského zákona uleví obcím i mateřským školkám

 
Senátoři občanských demokratů podpoří na schůzi horní komory novelu školského zákona, pomůže podle nich mateřským školám i obcím, na tiskové konferenci to uvedl Jiří Oberfalzer. Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil ocenil novelu energetického zákona. Senátor Tomáš Grulich upozornil na rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení tzv. restituční tečky a také novelu zákona o státním občanství.
18.07.2018 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Grulich (28 článků) , Jiří Oberfalzer (62 článků)

Oberfalzer (ODS): Prezident Zeman by neměl poškozovat dobré jméno ČR

 
Senátorský klub ODS vyzývá Miloše Zemana, aby se zdržel výroků, které poškozují dobré jméno České republiky, uvedl místopředseda senátorského klubu Jiří Oberfalzer. Na programu jednání horní komory je také Program pro restrukturalizaci postižených regionů, který je ale podle Zdeňka Nytry nedotažený do konce a chybí plán jeho financování. Senát projedná i vodní zákon, jehož podobu chce prostřednictvím pozměňovacích návrhů upravit senátor Jiří Burian.
17.05.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (62 článků) , Miloš Zeman (27384 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »