Články k osobnosti

Jiří Němeček

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Němeček »
 

Buď Válková, nebo já. Němeček z vládní rady pro lidská práva to vyhrotil

 
Helena Válková čelí dalším problémům. Právník a novinář Tomáš Němeček ji vyzval, aby tento týden rezignovala z vládní rady pro lidská práva. Pokud by Válková nerezignovala, chystá se odstoupit sám Němeček. Je to podle něj v reakci na nedávné zveřejnění Válkové činnosti za komunistického režimu, ale zejména za její pozdější reakce v České televizi v debatě s disidentem Jiřím Gruntorádem.
13.01.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (429 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Odplata za Brno. Uražené ANO odmítlo koalici s ODS v Liberci

 
Koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj s ANO a ODS v Liberci nevznikne. Jednání byla ukončena, řekl ve středu lídr Starostů Jaroslav Zámečník. Jako důvod uvedl, že ANO odmítlo být v jedné koalici s ODS. To potvrdil i lídr ANO Jiří Němeček.
11.10.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Němeček (44 článků) , Jaroslav Němeček (17 článků)

Hnutí ANO v Liberci povede do komunálních voleb Jiří Němeček

 
Místní organizace Hnutí ANO v Liberci si na svém volebním sněmu zvolila do čela kandidátky pro komunální volby 2018 ředitele libereckého Technického muzea Ing. Jiřího Němečka, CSc.
25.07.2018 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Němeček (44 článků)

Fakultní nemocnice Ostrava má ředitele: Je jím Machytka, proti kterému se lékaři bouří

 
Ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) se stal Evžen Machytka, který byl po únorovém odvolání bývalého ředitele Svatopluka Němečka pověřen řízením tohoto zdravotnického zařízení. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) dal Machytkovi přednost před lékařem Jiřím Havrlantem, který také uspěl ve výběrovém řízení. Proti Machytkovi se ale postavila část lékařů, kteří napsali dopis premiérovi v demisi Andreji Babišovi.
25.04.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18710 článků) , Vojtěch Adam (795 článků) , Adam Vojtěch (633 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Zeman si pozval do Lán Ludvíka s Němečkem. O zdravotnictví se mluvilo tři hodiny

 
O stavu zdravotnictví, výhledu jeho financování či o návrhu zákona o eutanazii spolu dnes v Lánech mluvili prezident Miloš Zeman se současným ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem i jeho předchůdcem Svatoplukem Němečkem (oba ČSSD). O poradě hlavy státu s expertním zdravotnickým týmem ČTK informoval prezidentům mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Němečka panovala shoda například na odmítnutí možnosti eutanazie v Česku.
22.04.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23960 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Exministr Němeček stále mluví do politiky. S Ludvíkem „zamázl“ eutanazii

 
Více než tři hodiny trvala sobotní schůzka prezidenta Miloše Zemana. Do Lán za ním dorazil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a jeho předchůdce Svatopluk Němeček (oba ČSSD). Prezident se zajímal o stav českého zdravotnictví i jak ho financovat. S oběma se také shodl na tom, že by v Česku neměla být možnost eutanazie. O schůzce informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
22.04.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23960 článků) , Svatopluk Němeček (376 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Noví ministři usedli do křesel vyhnanců Němečka a Dienstbiera

 
Zdravotnictví a ministerstvo pro lidská pro lidská práva mají nové šéfy. Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval nové ministry. Jiřího Dienstbiera nahradil Jan Chvojka a Svatopluka Němečka vystřídal Miroslav Ludvík.
30.11.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23960 článků) , Jan Chvojka (200 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Vláda má nové tváře. Zeman jmenoval Chvojku a Ludvíka

 
Prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě ministrem pro lidská práva a legislativu Jana Chvojku a ministrem zdravotnictví Miloslava Ludvíka. Ve funkci nahradili Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Výměnu v čele dvou ministerstev, které má na starosti sociální demokracie, navrhl předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka. Němečka a Dienstbiera Zeman odvolal k dnešní středě již před týdnem.
30.11.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Miloš Zeman (23960 článků) , Jan Chvojka (200 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Nešťastný senátor Láska: Já si vždycky myslel, že Sobotka je slušný člověk. A on vyhodí Dienstbiera a místo něj vytáhne z nejtemnější části ČSSD Ludvíka

 
ROZHOVOR Senátor Václav Láska by chtěl zpátky svého premiéra z loňského listopadového pódia, který představoval odvahu a pozitivní změnu. Vadí mu opětovný příklon premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky k Hradu, jeho bojácná vyjádření a planá gesta, která vyvrcholila podle něj úlitbou Hradu a nejtemnější části sociální demokracie v podobě odvolání dvou ministrů sociální demokracie – ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera a ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a jeho výměnu za „Ludvíka Kulicha z Motola“. „Mám pocit, že tak premiér Bohuslav Sobotka naopak vyklízí před sněmovními volbami hnutí ANO Andreje Babiše prostor,“ prohlásil senátor Václav Láska v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
25.11.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18710 článků) , Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Sněm ANO ŽIVĚ: Babiš má novou moc, kryje ho „anděl smrti“ i Brabec a Stropnický

 
Sobota na sněmu ANO rozhodla o potvrzení mandátu předsedy hnutí Andreje Babiše. Neděle určila, že záda mu bude nadále krýt „anděl smrti“ Jaroslav Faltýnek, který ve volbě porazil Jaroslavu Pokornou Jermanovou. A že místopředsedy hnutí budou ministři Richard Brabec a Martin Stropnický, středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová i brněnský primátor Petr Vokřál. Sledujte Blesk.cz, nabízíme vám online zpravodajství i videopřenos z jednání.
24.11.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jan Chvojka (200 článků) , Svatopluk Němeček (376 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

„Protikuřácký zákon projít musí.“ Nový ministr řešil u Zemana i smrt a hospice

 
Miloš Zeman dnes odvolal ministry Dienstbiera a Němečka (ČSSD) na žádost premiéra z jejich funkcí. Na Hradě pak přijal jejich předpokládané nástupce – Jana Chvojku a Miloslava Ludvíka, ředitele Motola, který však ve vedení nemocnice skončí. Nemůže být prý sám sobě nadřízeným. Se Zemanem mluvil mj. o hospicové péči a vážně nemocných dětech. Reagoval však i na to, zda podpoří protikuřácký zákon. Sám chce bojovat hlavně proti lobbistům.
22.11.2016 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23960 článků) , Jan Chvojka (200 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Pápá. Jiří Dienstbier odvolán

 
Prezident republiky Miloš Zeman odvolal dnes na návrh předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) ministry Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Odvolání je platné ke dni 30. listopadu 2016.
22.11.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23960 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Zimola se rázně zastal vyhazovaného ministra Němečka. A naznačil, že Sobotka kšeftaří

 
Podle jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly chce premiér Bohuslav Sobotka výměnou ministrů získat podporu pražské sociální demokracie na březnovém sjezdu. Zimola to naznačil v rozhovoru, který zveřejnil server Novinky.cz.
15.11.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Konec spekulací: Ve vládě končí Dienstbier a Němeček!

 
Týden poté, kdy premiér Bohuslav Sobotka rozeslal spolustraníkům dopis, že vláda potřebuje novou krev, je jasno. Kabinet opouštějí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (44) a ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (47).
14.11.2016 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Svatopluk Němeček (376 článků) , Jiří Němeček (44 článků)

Hašek: Jiří Dienstbier se opět projevil jako totální sólista bez empatie

 
Se Svaťou Němečkem a jeho týmem jsem mohl spolupracovat jako předseda Asociace krajů ČR a považuji jej za nejlepšího ministra zdravotnictví po listopadu 1989 (nejen za ČSSD).
13.11.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Němeček (44 článků)

Němeček a Dienstsbier by měli skončit ke 30. listopadu

 
Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka doručil dnes odpoledne prezidentovi Miloši Zemanovi formální návrh na odvolání ministrů zdravotnictví a pro lidská práva a legislativu. Sociální demokraté Svatopluk Němeček a Jiří Dienstbier by měli skončit k 30. listopadu, oznámil po schůzce s prezidentem v Lánech. Nahradit by je měli Miloslav Ludvík a Jan Chvojka, jak Sobotka oznámil v pátek. Zeman s návrhem souhlasí.
13.11.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jan Chvojka (200 článků) , Svatopluk Němeček (376 článků) , Jiří Němeček (44 článků) , Jiří Zeman (1241 článků)

Sobotka vyměnil ministry a jsou zde špatné zprávy. Experti se podívali pod pokličku vládní rošády

 
POLITOLOGOVÉ Co dělal ministr pro lidská práva a legislativu ve vládě? „Argument, že nic neprosadil a neudělal, je zástupný, protože v agendě neměl zase nic takového, co by bylo pro voliče ČSSD kdovíjak důležité,“ zhodnotil kariéru ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera politolog Josef Mlejnek. Ale co hůř. Ať už jsou důvody jakékoli, systém „Dienstbier, Němeček ven a jiní sem“ nemusí mít vůbec žádný příznivý efekt. Preference padají, krajské volby nedopadly a premiér musí něco dělat, takže mění ministry. „Bohuslav Sobotka je v těžké defenzívě a dělá jen zoufalé kroky, aby se zachránil nebo aby něco dělal. Žádnou logiku to ale nemá,“ říká Mlejnek.
13.11.2016 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Němeček (44 článků)

Sobotka přijel za Zemanem do Lán. Prezidentovi veze „konec“ ministrů

 
Premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka (ČSSD) předloží v neděli odpoledne v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Spolu s tím donese Zemanovi i návrhy na jejich nástupce. Jeho příjezd na zámek byl plánován na 13:30. Neočekává se, že by Zeman změny rozporoval, Sobotka s ním vše už předem konzultoval.
13.11.2016 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jiří Němeček (44 článků) , Jiří Zeman (1241 článků)

Sobotka do Lán odveze návrhy na odvolání Němečka a Dienstbiera

 
Premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka (ČSSD) předloží dnes odpoledne v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Spolu s tím donese Zemanovi i návrhy na jejich nástupce, píše ČTK.
13.11.2016 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jiří Němeček (44 článků) , Jiří Zeman (1241 článků)

Sobotkovy kroky v překladu: Babišovi sebral terče, ČSSD upřednostnil před lidmi

 
Za ministra pro legislativu Jiřího Dienstbiera právník a poslanec Jan Chvojka. Za ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka ředitel FN v Motole Miloslav Ludvík (všichni ČSSD). Necelý rok před parlamentními volbami zasáhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do řad svých ministrů. Jejich „únavu“, jak své rozhodnutí zdůvodnil, ale nerozvedl. Proč tedy ve skutečnosti k vládnímu zemětřesení dochází?
12.11.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jan Chvojka (200 článků) , Jiří Němeček (44 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »