Články k osobnosti

Jiří Mucha

  prozaik, publicista a scénárista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Mucha »
 

Jiří Bartoška ve Varech: Prezident festivalu je plný energie, stále má však kanylu v ruce

 
Letošní, již 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, si ani přes zdravotní komplikace nenechal ujít prezident festivalu, Jiří Bartoška. Ten na místo konání dorazil dokonce den před samotným zahájením - přijel ve čtvrtek krátce po 16. hodině, jak pro vás zachytila i redakce eXtra.cz. Z nemocnice ho přitom propustili teprve ve středu - stále má kanylu v ruce. I proto není jisté, jak dlouho se Bartoška zdrží a jakých akcí v rámci příležitosti se zúčastní. „Čeho se bude prezident Bartoška účastnit, se domluvíme až po jeho příjezdu,“ řekl výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.
30.06.2023 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (844 článků) , Kryštof Mucha (18 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Další komplikace pro „obchoďák s Epopejí“. A vzkaz od Jiřího Pospíšila

 
Pro mnohé znechucující představa o umístění slavného díla Alfonse Muchy Slovanská Epopej do obchodního centra u Václavského náměstí se podle informací z pražského magistrátu dost komplikuje. Po opakovaných výtkách od památkářů nyní developerská společnost Crestyl měla zcela stáhnout svůj projekt z územního řízení. Radní Jiří Pospíšil navíc vzkazuje, že na jejich kulatá razítka rozhodně nebude možné čekat.
20.03.2023 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Mucha: Epopej sám pro sebe nechci, to jsou fámy. Otcovy slavné Silvestry si pamatuju

 
Manželství rodičů bylo zvláštní, byl jsem jediný, kdo nevěděl, že má otec mimomanželské dítě, říká John Mucha, syn spisovatele Jiřího Muchy a vnuk aut
18.07.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (36 článků)

I v pandemii sehnal hollywoodskou hvězdu: Pro Michala Dvořáka z Lucie už podruhé pracoval Pierce Brosnan

 
S hollywoodskou star, hercem Piercem Brosnanem  (67) , spolupracoval klávesista kapely Lucie a hudebník Michal Dvořák  (55) při svém předchozím velkém projektu Vivaldianno. V češtině jej sice nadaboval Jiří Dvořák  (54) , ale v zahraničí zněl hlas předposledního představitele Jamese Bonda. A pro spolupráci ho Michal dokázal získat opět, tentokrát do audiovizuální show Mucha.
18.03.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Pierce Brosnan (161 článků) , Jiří Dvořák (487 článků) , Michal Dvořák (195 článků) , James Bond (710 článků) , Michal Dvořák (193 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Muchovy obrazy v pohybu. Obecní dům láká na unikátní výstavu

 
V Obecním domě v pátek 21. srpna začne speciální výstava iMucha – slavná sbírka v pohybu. Nejslavnější sbírka plakátů Alfonse Muchy od tenisty Ivana Lendla byla k vidění už v roce 2013 a přilákala rekordní počet návštěvníků, teď ji ale zájemci uvidí v úplně jiném světle. Díky zdigitalizování některé obrazy totiž ožijí a návštěvníky tak přivítá sám Alfons Mucha, kterému svůj hlas propůjčil herec Jiří Dvořák.
20.08.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (487 článků) , Alfons Mucha (293 článků) , Ivan Lendl (119 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Mýty opředený Muchův dům na Hradčanech: Orgie za dohledu STB nebo jen nevinný kabaret?

 
Proslulý byt Jiřího Muchy, syna Alfonse Muchy, na Hradčanském náměstí, je opředen mnoha mýty. Během šedých dnů normalizace se zde konaly bujaré večírky, alkohol tekl proudem a celý byt byl považován za doupě neřestí, kde se běžně promenují nahé dívky svolné k čemukoli. V uvolněné atmosféře, o které dodnes kolují legendy, se tu scházela tehdejší umělecká avantgarda. Jaký ale byl skutečný život v tomto zvláštním domě?
10.08.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (36 článků) , Alfons Mucha (293 článků)

Požár v Museu Kampa vzácná díla naštěstí neponičil. O víkendu bude znovu otevřeno

 
Museum Kampa, kde v polovině července vyhořela technická místnost, se v sobotu 1. srpna znovu otevře veřejnosti. K vidění bude unikátní výstava děl Alfonse Muchy a Pasty Onera Elusive Fusion, stejně tak jako stálá expozice Františka Kupky. Muzeum se podařilo provizorně otevřít po 14 dnech. Kdy ovšem budou hotové všechny opravy, zatím není jasné. Podle předsedy správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiřího Pospíšila to zabere dalších několik měsíců.
31.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil: Velké formáty Alfonsi Muchovi svědčí

 
Unikátní velkoformátové dílo Alfonse Muchy mohou zhlédnout lidé, kteří se rozhodnou navštívit pražské Museum Kampa. Spolu s artefakty současného umělce Pasty Onera a více než dvěma desítkami Muchových prací je součástí výstavy Alfons Mucha a Pasta Oner: Elusive Fusion, která potrvá do 25. října.
25.06.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Museum Kampa se 11. května otevře světu. Návštěvníkům slibuje Alfonse Muchu i zcela unikátní výstavu

 
Stejně jako na všechny kulturní instituce v Praze, i na Museum Kampa dopadla nemilosrdná pěst koronavirové krize. Po dvou měsících zavřených bran nyní muzeum stojí na prahu svého „restartu.“ O tom, jaké projekty bylo kvůli koronaviru nutné odříci, či jaké výstavy pro letošní rok chystá, se pro Blesk.cz rozhovořil předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových, která Museum Kampa provozuje, Jiří Pospíšil.
07.05.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (293 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Pospíšil (2221 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Otřesy na radnici pražských Horních Počernic: Starostku odvolali, Prahu 20 povede Petr Měšťan

 
Starostka městské části Praha 20 Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic HOP s podporou Pirátů) po roce a čtvrt doúřadovala. V pondělí 24. února ji a místostarostu Jiřího Benedu, místostarostku Dariu Češpivovou, radní Karlu Polydorovou, Pavla Skalického a Zbyňka Muchu odvolalo tamní zastupitelstvo.
25.02.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (36 článků) , Jiří Skalický (41 článků) , Jiří Skalický (41 článků) , Petr Pavel (2639 článků)

„Pan Grey“ Jamie Dornan přijel do Varů: Uvede premiéru filmu Anthropoid

 
Na mezinárodní filmový festival v Karlových Varech dnes přicestoval severoirský herec Jamie Dornan, který se večer při zahájení 51. ročníku zúčastní světové premiéry britsko-českého filmu Anthropoid. Před Grandhotelem Pupp ho přivítali prezident této přehlídky Jiří Bartoška a výkonný ředitel Kryštof Mucha, který byl za českou stranu producentem snímku Anthropoid.
01.07.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (844 článků) , Jamie Dornan (191 článků) , Kryštof Mucha (18 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Písně tragicky zesnulého Jiřího Bulise ožívají. Díky Květům, DVA nebo Zrní

 
Kouzlo písniček Jiřího Bulise funguje i dvacet tři let po smrti. Dokazuje to kompilace coververzí Jiří Bulis Hommage.
17.10.2015 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (589 článků) , Hana Hegerová (271 článků) , Jiří Mucha (36 článků) , Barbora Hegerová (4 články)

Divíte se Karlu Gottovi? Exotická kráska, kterou si vybral v nevěstinci, nafotila zamlada tyhle sexy akty

 
Před lety byla tato exotická míšenka, která se v socialistické Praze jeden čas živila také jako fotomodelka, předmětem touhy nejednoho muže. Venuše Samešová (60) zažila bohémské časy v domě spisovatele Jiřího Muchy, poznala manžele Havlovy, jejím půvabům se obdivoval známý bouřlivák Pavel Landovský a později si ji už v Německu, kam emigrovala, v jednom z berlínských nevěstinců pro chvíli lásky na lůžku dokonce vybral Karel Gott .
28.09.2015 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6820 článků) , Jiří Mucha (36 článků) , Pavel Landovský (207 článků)

Nové knihy: Samešová, Williams, Kepler, Holland i Cílek

 
Novinky zvou do svérázné společnosti Jiřího Muchy do normalizační Prahy. John Williams zase do USA na konci 19. století. Detektivní příběhy přinášejí Lars Kepler, Camilla Läckbergová i McDermidová. A Roman Cílek připomíná zrůdnost holocaustu. Na konec nesmí chybět komiks.
22.05.2015 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (36 článků) , John Williams (11 článků) , John Williams (11 článků) , John Williams (4 články) , Roman Cílek (12 článků) , Lars Kepler (25 článků) , John Williams (4 články)

Karlovy Vary ponechají filmovému festivalu osmimilionovou dotaci

 
Karlovarské zastupitelstvo dnes schválilo zvýšení dotace pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech o jeden milion korun, na celkových osm milionů korun. Ustoupilo tak od návrhu, podle kterého měl festival letos dostat o jeden milion méně. Zastupitele přijeli do Karlových Varů o návratnosti dotace přesvědčit prezident festivalu Jiří Bartoška a programový ředitel Kryštof Mucha.
28.01.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (844 článků) , Kryštof Mucha (18 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Karlovy Vary dají filmovému festivalu osmimiliónovou dotaci

 
Karlovarské zastupitelstvo v úterý schválilo zvýšení dotace pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech o jeden milión korun, tj. na celkových osm miliónů korun. Ustoupilo tak od návrhu, podle kterého měl festival letos dostat o jeden milión méně. Zastupitele přijeli o návratnosti dotace do Karlových Varů přesvědčit prezident festivalu Jiří Bartoška a programový ředitel Kryštof Mucha.
28.01.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (844 článků) , Kryštof Mucha (18 článků) , Jiří Mucha (36 článků)

Podle reality aneb Špála ve Špálovce

 
Jiří Mucha jednou prohlásil, že umění dává důvěru, že sen je uskutečnitelný. Sen o vlastní galerii možná měl i oslavovaný malíř avantgardy první poloviny minulého století Václav Špála.
25.02.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (36 článků) , Václav Špála (22 článků)

Podle reality aneb Špála ve Špálovce

 
Jiří Mucha jednou prohlásil, že umění dává důvěru, že sen je uskutečnitelný. Sen o vlastní galerii možná měl i oslavovaný malíř avantgardy první poloviny minulého století Václav Špála.
25.02.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (36 článků) , Václav Špála (22 článků)

Personální krize Ústavního soudu: Odchází další soudce, řízení se protáhnou

 
Ústavní soud přišel o dalšího soudce. Po desetiletém funkčním období končí Jiří Mucha. Počet soudců klesá na dvanáct, což je minimum třeba pro rozhodnutí o návrhu proti prezidentské amnestii.
28.01.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (36 článků)

Ústavní soud se rozpadá, v týdnu se sbalí soudce Mucha

 
Ústavní soud se dál ztenčuje, v příštím týdnu vyklidí svou kancelář soudce Jiří Mucha. Tribunál tak bude mít pouhých 12 členů a navíc nejsou vyhlídky na brzké doplnění sestavy. Prezident Václav Klaus po několika negativních zkušenostech odmítá posílat do Senátu návrhy ústavních soudců, a tím méně chuti bude mít nyní, když již bude zvolen jeho nástupce.
26.01.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11033 článků) , Jiří Mucha (36 článků)
« Předchozí 1 2 Další »