Články k osobnosti

Jiří Koskuba

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Koskuba »
 

Primář Koskuba: Máme ještě vládu? Nechápu, že národ zůstává v klidu

 
„Inflace je obrovská. Když vidím, jak peníze mizí z mé peněženky, z mých účtů a co platím, nemyslím si, že je 16 procent. Je daleko vyšší. Bohužel. Další věc je, že toto není konec, a to, co dopadne na naše občany na podzim, bude z mého laického pohledu ještě strašlivější. Co docela nechápu, jak to zanechává náš národ poměrně v klidu. Jestli my vůbec máme vládu? Jenom vnímám, že naše vláda řeší Ukrajinu. Více než o polovině vlády vůbec nevím. Souhlasím s těmi, kteří říkají, že naše vláda pro svou zem nedělá opravdu nic,“ vysvětlil Jiří Koskuba, bývalý poslanec ČSSD, primář interny pražské Fakultní nemocnice Bulovka.
20.06.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

„Už je toho dost. Jsme unavení! Vydejte rozkaz, co dál.“ Primář zahřměl. Před očima mu umírají mladí s covidem

 
„Nyní zpochybňujeme očkování, a to už před covidem. Zpochybňujeme roli muže a ženy. Zpochybňujeme v rámci korektnosti to, že máme různé barvy pleti. Vždyť jsme začali zpochybňovat úplně vše, na čem to tu pár desetiletí až staletí stálo,“ všímá si primář interny pražské nemocnice Na Bulovce a bývalý poslanec Jiří Koskuba. „Situace je taková, že někdo musí určit směr. Buď budeme útočit, nebo ustupovat, či se probijeme z obklíčení. Ale vrchní velitel musí vydat nějaký rozkaz. Zezdola je každý chytrý. Ale je to opravdu na těch nahoře,“ domníval se.
23.11.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Co kdyby došel dech těm ojedinělým hyenám? Zdraví lidé na psychiatrii, blázni na svobodě v politice. Primář Koskuba jde proti proudu

 
„Slušnost, poctivost a skromnost jsou považovány za slabost. Přitom máme plnou hubu nějaké povinné korektnosti! Úcta k národu a tradicím je projevem extremismu, rodina přežitkem,“ říká bývalý poslanec za ČSSD a lékař Jiří Koskuba. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil také k dění kolem prezidenta Miloše Zemana.
23.10.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků) , Jiří Koskuba (220 článků)

Zfetovaný grázl na ulici. Pořád někdo řve, co se udělalo špatně a jaká mají práva. Primář Koskuba z Bulovky popsal, co s takovými zažívají v nemocnici

 
„Teď musí nastoupit stát. Doufám, že nyní ukáže svoji hlavní roli, a to postarat se o svoje lidi, kteří jsou v nouzi. A že tam ti lidé v nouzi jsou, je naprosto zřejmé. Málokdo z nás si umí představit, jak pro ně vypadala noc poté. Je mi jich upřímně líto a člověk by jim rád pomohl, jak to jenom jde,“ říká k situaci na jižní Moravě primář z pražské nemocnice Na Bulovce Jiří Koskuba. Okomentoval i diskutovaný případ v Teplicích: „Policie podle mě jenom dělala svoji práci. Jsem rád, že automobil – do kterého ten zoufalec bušil – nebyl můj. Pokud je mi známo, tak i jinak všemocný GIBS, který vše vyšetřuje, též řekl, že o nic nejde. Pro mne to je klasický a správný zásah policie České republiky. Za jejím zákrokem stojím.“
28.06.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Migrace za současné epidemiologické situace? Primář z Bulovky je otřesen tím, co opět zamýšlí v Bruselu

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Zvlášť za současné epidemiologické situace neregulovat migraci, nehlídat si vlastní hranice, kdo mi vstupuje na území mého státu, na území Evropské unie, je pro mě zcela nepřijatelné. Nechápu proč, když jako řádný občan kamkoliv cestuji, jsem podrobován všem možným prověrkám, musím mít všechny dokumenty v pořádku, a najednou nám zde existuje skupina lidí, která si dělá, co chce. Nemá cenu to rozmazávat. Spějeme trošičku ke svému zániku, protože když přestane existovat řád a pořádek, většinou civilizace končí,“ myslí si primář z Bulovky a bývalý poslanec Jiří Koskuba.
23.05.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Primář Koskuba z první linie: Místo očkování se řešilo, kdy otevřít salóny pro psy a kočičky. Říkali jsme, že bude málo JIP lůžek. Nikdo nás neposlouchal. Na přes drž*u!

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Již jsem známý tím, že vše přirovnávám k armádě. Je to myslím výmluvné. Proto, jsme-li napadeni a vedeme bitvu, musí existovat řád a pořádek. Rozkazy musí být naprosto jasné, srozumitelně stanovené cíle. Voják musí vědět proč a s kým bojuje. I kdo se postará o to, co potřebuje. Stalo se něco z toho? Nic, sorry jako. Jen jeden velký chaos, hádanice a narcismus vrchního vedení, tahanice kdo a co nejen bojujícím dodá. A hlavně, co z toho bude mít. Pro někoho boj o život a existenci. Pro jiné o postavení, slávu, kšeft. Nezaujatý pozorovatel by z toho zvracel,“ volí ostrá slova při hodnocení současné situace Jiří Koskuba, primář interny z Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze.
28.02.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Primář: Staromák? Lůza dělala brajgl. Nechat je tam ležet zraněné, hovada. Zbyteční lidé

 
ROZHOVOR Protest na Staroměstském náměstí, který se zvrhl v bitku, byl prý ukázkou toho, jak si lůza vykládá demokracii. PL to řekl primář interního oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce Jiří Koskuba. “Nechal bych je ležet na chodníku zraněné bez pomoci,” naštval se lékař. Podle něho udělal premiér Babiš katastrofální chybu, když přistoupil na poptávku po rychlém uvolňování opatření a teď si neseme důsledky.
22.10.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Primář z Bulovky hodně varovně: Politici neposlouchají lidi v první linii. Vymýšlí koncepce, ale tady to nefunguje. Může vzniknout problém, o kterém se téměř nemluví!

 
ROZHOVOR „Je to válka s covidem, kdy se ze zdravotníků stávají vojáci. Jak nepřítel zaútočí, jak to bude vypadat, zda jsme na to dostatečně vyzbrojení, to se ukáže podle těch počtů. Z mého současného pohledu je to zatím ještě dobrý. Ale i já mám ztráty kvůli covidu. Což jsme tenkrát neměli. Že i řada mně podřízeného personálu je mimo službu. Jestli mně začne přibývat nemocných, tak to jsou ztráty v mužstvu, a když má armáda ztráty, nemůže klást patřičný odpor nepříteli. Z toho může vzniknout problém, o kterém se skoro vůbec nemluví,“ všímá si bývalý poslanec, primář z Bulovky Jiří Koskuba. Upozorňuje také na neřešené problémy ve zdravotnictví, jako je „totální bordel v postgraduálním vzdělávání lékařů, v akreditačních řízeních či v naprostém chaosu v kompetencích“.
22.09.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Primář z Bulovky znovu bez servítků: Amerika? Mně stačí, co v Praze provádí primátor a dva starostové. Užiteční idioti!

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „O nesporné krizi euroatlantické civilizace jsem mluvil nejen já opakovaně. Bohužel sluchu se těmto kritikům nedostává. Považuje se to za nemoderní, nekorektní, konzervativní, nacionalistické. Teď aspoň vidíme, jaké to má konce,“ hodnotí dění v USA bývalý poslanec, primář z Bulovky Jiří Koskuba. „Co vyvádí městské rady ve Spojených státech nemohu hodnotit. Mně stačí, co v některých věcech tady v Praze vyvádí pan primátor. A dva páni starostové. Naše země je pro Čínu, Rusko, Ameriku jedno větší město. A Praha takové okresní město. A tady se najdou užiteční idioti hned tři. Pak se nedivte, že tam je jich o trošinku víc,“ dodává.
21.06.2020 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Primář Koskuba z první linie: Soudruzi ve Švédsku udělali chybu, a ten britský premiér je taky „génius“. Zkažené dětství Grety a „vý*erné v obchodech

 
ROZHOVOR „Státní nemocnice neměly ochranné pomůcky ani na tři dny, jen se to nesmělo ventilovat. Ale od toho, abychom věděli, co hrozí, máme bezpochyby tajné služby. Selhaly, nebo je někdo neposlouchal,“ říká bývalý poslanec za ČSSD a lékař Jiří Koskuba. Sám zažil koronavirou pandemii v první linii, přesto tvrdí, že „jen dělal svoji práci“, a chválu směřuje především k Čechům, kteří svojí prací udrželi republiku v chodu, jako jsou listonoši, prodavači, řidiči a sociální pracovníci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zhodnotil chování vlády v době pandemie a kritizoval vládu za příliš mnoho slibů. A další nás podle něj čekají, zatímco kvůli poplatkům za elektřinu, zvyšování daní i odpadů ze zvýšených důchodů nezbylo seniorům nic.
26.05.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Důchodce ze skály nehážeme. A Prymula... Primář Koskuba přímo z první linie

 
ROZHOVOR Světová zdravotnická organizace, která opakovaně kritizovala používání roušek běžnou populací, pro primáře Interního oddělení Nemocnice Na Bulovce Jiřího Koskubu či jeho pacienty nikdy nic neudělala a eventuální bláboly jejích představitelů tak jdou mimo jeho pozornost. Pěšák českého zdravotnictví, jak sám sebe nazývá, míní, že o naší zemi a životu v ní si máme rozhodovat jedině my tady. Bývalý poslanec se obává, že jak doma, tak v Bruselu bude pandemie po jejím skončení využito spíš k utahování opasků. Pochopitelně hlavně nám, prostáčkům. A naopak k zesílení vlivu a moci hlav „pomazaných“.
08.04.2020 06:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Primář z Bulovky v ráži: Pomazané hlavy v Bruselu! Určují, z jakého papíru budou kapesníčky, aby Gretě nezkazily dětství. Ale když přijde pandemie...

 
ROZHOVOR Současnou krizi považuje bývalý poslanec za ČSSD a primář interny pražské nemocnice Na Bulovce Jiří Koskuba za odmaskování skutečnosti, že se zdravotnictví napříč zeměkoulí velmi podceňuje. „Všimněte si, jaké jsou děsivé zprávy z Itálie, kam naše sestry odcházejí pracovat, protože tam mají lepší pracovní podmínky. Ale jakmile k něčemu dojde, tak je jich i tam nedostatek. Vždy jsem na to upozorňoval jako poslanec i doktor, bohužel málokdo mě poslouchal,“ konstatuje. „Když to bylo v Číně, tak některé hlavy pomazané byly za chytré a věděly, co Číňani dělají špatně. Co je zvláštní, že teď. když to přišlo do Evropy, najednou jenom slyším, že Brusel bude koordinovat. Teoreticky by měl vědět, co se bude dělat. Aby státy postupovaly v návaznosti. Co najednou zmohla Evropská unie? S čím moudrým přišla? S ničím,“ všímá si.
14.03.2020 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Dlouho jsme trčeli hluboko v řiti Východu. Teď se chceme zase nořit do řiti jiné, té západní, pravil primář, kterého znáte ze Sněmovny

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Nemyslím si, že bychom se odvraceli od Západu. Dlouho jsme však trčeli hluboko v zadnici Východu. Nu a nyní se prostě nikoliv ve všem chceme zase zcela nekriticky nořit do řiti jiné, té západní. Byť možná trochu voňavější. Jsme trochu, díky bohu, opatrnější a přece jenom snad stále opět svobodní. Není tedy divu, že lidé vedle kladů vidí i ‚západní‘ chyby, problémy. Jak USA, tak hlavně EU. To přece není žádná tragédie, byť to tak někteří opět velmi ‚angažovaní‘ noví, horliví agitátoři vidí. Snad Severní Korea je tou zemí, kde celý národ povinně tleská, tančí nebo pláče podle povinných not. To se jí máme vyrovnat?“ uvádí v rozhovoru pro PL.cz Jiří Koskuba, bývalý poslanec ČSSD, primář v Nemocnici Na Bulovce.
06.01.2019 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Exposlanec a primář Koskuba: Parlamentní zbytky ČSSD jsou na cestě do zapomnění. Jednání o vládě nepřekvapilo, takto to ve Sněmovně prostě vypadá

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Ono totiž to, co jsem z jednacího sálu viděl a slyšel, i vzhledem k mým osobním parlamentním zkušenostem, příliš ze standardu nevybočovalo,“ okomentoval diskusi před hlasováním o důvěře vládě bývalý poslanec, bývalý člen ČSSD a lékař Jiří Koskuba. Ke slibům hnutí ANO prohlásil, že čeho je moc, toho je příliš, a spolu s prezidentem Milošem Zemanem se ptá, kde na to vláda hodlá vzít? O další a další zadlužení své a mladých lidí nestojí.
15.07.2018 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků) , Jiří Koskuba (220 článků)

Primář Koskuba, nedávno populární tvář ČSSD: Spojenectví není „vlezdoprdelismus“. Kdyby politici dovedli lidi oslovit, nevolili by žádné populisty

 
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Dělat si iluze o aktivitách té které strany skryté války špionů by bylo velmi naivní. Jeden je za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Což bohužel platí i o velmocích,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý poslanec ČSSD Jiří Koskuba, primář z pražské nemocnice Na Bulovce. „Nicméně jedno vskutku dělat nemusíme. A to jestliže jsme se před skoro již třiceti lety vyhrabali po desetiletích ze zadku jedné velmoci, není naší povinností a ani rozumné urychleně zalézt do zadnice té na druhé straně. Skutečné spojenectví totiž není o nějakém ‚vlezdoprdelismu‘,“ domnívá se.
15.06.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Fidel Castro též vysílal studenty mezi prostý venkovský lid jako dnešní kavárna. Sociální demokracie ničí sama sebe. Exposlanec ČSSD Koskuba hovoří

 
ROZHOVOR „Pokud mne paměť neklame, kupříkladu Fidel Castro též vysílal studenty mezi prostý venkovský lid. Pravda, taky vedle ‚těch správných‘ revolučních myšlenek měli šířit ještě i gramotnost. A snad jejich znakem byla modrá lampa,“ říká bývalý poslanec a primář Jiří Koskuba.
09.02.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Fidel Castro (204 článků) , Jiří Koskuba (220 článků) , Fidel Castro (53 článků)

Ty četné neodebility lze vidět jak v EU, tak za oceánem. Kdyby to platilo i u nás, z kriminálu bych zřejmě nevylezl. Primář a expolitik ČSSD promluvil

 
ROZHOVOR „Všechno jde, když se chce. Leč ono se jaksi nechce. Absolutně chybí sebereflexe. Ale taky proč. Vždyť pro ty opravdu vyvolené pár mandátů ještě zůstalo. A od ledna se jejich příjmy opět navyšují. Co je doma, to se přece počítá. Nicméně přiznávám, že apatie většiny ‚prosté‘ členské základny je více než udivující. Třeba se do sjezdu probudí. Ale po léta cíleně a pragmaticky budovaná roztříštěnost je její obrovskou překážkou,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz o situaci ČSSD její bývalý poslanec Jiří Koskuba, primář II. interního oddělení nemocnice na Bulovce v Praze.
25.12.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Exposlanec ČSSD ostře: Kdyby byl Sobotka čestný voják, musel by se místo přijetí dalšího mandátu zastřelil

 
ROZHOVOR Takový výprask pro sociální demokraty nečekal. Bývalý poslanec, bývalý člen ČSSD, lékař Jiří Koskuba tvrdí, že ti, kdo zavčas požadovali sebereflexi strany, byli označováni za potížisty a pučisty. Vinu podle něj nese vedení, ale vina je prý i kolektivní. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že nevydání mučedníka Andreje Babiše ke stíhání by bylo ostudou všech zúčastněných. Koskuba nazval Babišovo hnutí Agro-ANO, a výsledek voleb považuje za následek toho, že voliči jsou opakovaně zklamáni z tradičních politických stran.
23.10.2017 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Jiří Koskuba (220 článků)

V Říši se fakt ti vítači naprosto zbláznili, Merkelová bude škodit Evropě dál. Bude lépe EU opustit. USA jsou světový dráb. Poslanec, který odešel z ČSSD, promlouvá

 
ROZHOVOR „V Říši se fakt ti vítači naprosto zbláznili. Asi by si na hranicích měli vyvěsit hesla ‚Deutschland macht frei‘. Čímž se v nejmenším nechci dotknout těch, co trpěli pod heslem podobným. Ale je na čase Germány opět probudit. Nebo zase Evropu poničí. To nám to nestačilo? Nepůjde už jen o dotace. Bude lépe EU opustit. Ale budou mít naši politici odvahu?“ říká poslanec Jiří Koskuba, který před časem vystoupil z ČSSD.
28.09.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků)

Úděsné. Je cosi shnilého v našem státě. Halíkův úmysl mi zavání inkvizicí. Koskuba promluvil i o Babišovi a Zemanovi

 
ROZHOVOR „Z pohledu kdysi ještě platné morálky je snad každý podvod podvodem, krádež krádeží a zločin zločinem. Je smutné, že nejen záplava současných zákonů tento možná sice primitivní pohled zcela popírá. Uvítal bych, kdyby opravdu naprosto každý v této zemi, kdo podvádí, zneužívá, až krade ze společné ‚spíže‘, byl rychle pohnán k odpovědnosti. Spravedlivě ztrestán, nečestně nabytý majetek zkonfiskován, postižení odškodněni,“ uvedl poslanec Jiří Koskuba ke kauze Čapího hnízda.
19.09.2017 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (220 článků) , Jiří Zeman (1374 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »