Články k osobnosti

Jiří Kniha

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Kniha »
 

Velký knižní čtvrtek podvanácté: Představí se samá zvučná jména

 
Velký knižní čtvrtek podvanácté nabídne pečlivě sestavenou kolekci knížek, které by neměly uniknout pozornosti čtenářů. Letos poprvé k dosavadním patnácti přidává ještě jeden titul navrch, takže 19. října se na pultech knihkupců objeví 16 atraktivních novinek od českých a zahraničních spisovatelů. Knihy známých osobností, romány, detektivky, pohádky pro děti i dospělé… Z nabídky Velkého knižního čtvrtku si tradičně vybere každý – bez ohledu na věk či žánrové preference. Chybět nebude ani oblíbený doprovodný program, který 19. října do Městské knihovny v Praze a 26. října do Knihovny Jiřího Mahena v Brně přivede hned několik autorů.
04.10.2017 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mahen (11 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Jsem šťastný heterosexuál, říká o sobě písničkář Ziggy Horváth a toto vzkazuje na Prague Pride

 
ROZHOVOR „Jsa po sté začten v Knihu knih jen tolik říci mohu, co je a co není hřích, je lépe nechat Bohu…“ Písničkář a aktivista Ziggy Horváth opakuje, že základní normou křesťanské civilizace je Desatero: „Pokud se od něj vzdálíme, nebude mít už Bibli kdo číst. Opuštění základních hodnot je začátkem konce.“ Kontroverzní výrok senátora a zlínského hejtmana Jiřího Čunka v souvislosti s Prague Pride ho proto nepřekvapuje. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz zároveň ujistil: „Nezměním svůj postoj k člověku, o němž se dozvím, že ho nezajímá opačné pohlaví, s výjimkou dívek, o které se zajímám já.“
12.08.2017 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (814 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Knižní novinka: Islámský stát, cesta k moci

 
Jaké jsou kořeny Islámského státu nebo jeho strategie? Proč nebezpečí Islámského státu nemizí? Může se vzestup podobných skupin opakovat? Odpovědi na tyto a další mnohé otázky lze nalézt v knize Fawaze A. Gergese Islámský stát, cesta k moci, kterou z anglického originálu přeložili Eva Křístková, Aleš Valenta a Jiří Zbořil. Kniha vychází v nakladatelství Vyšehrad.
22.06.2017 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Valenta (73 článků) , Jiří Zbořil (59 článků) , Jiří Valenta (171 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Jdou proti Putinovi. Kniha, jaká by vás neměla minout

 
Kniha britského novináře Marca Bennettse, žijícího v Moskvě, je jedinečná v tom, že autenticky přibližuje současnou situaci protiputinovské opozice, přičemž dává prostor rozhovorům s oběma stranami, jak opozičníkům, tak představitelům státního aparátu a pravoslavné církvi, vysvětluje redaktor českého vydání Jiří Stárek.
13.02.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Kniha, která rozbije předsudky pražské kavárny. Víme více o publikaci, která vzbudila rozruch, jen co vyšla

 
Tato země je naše. Takový název nese nová kniha rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem, která v těchto dnech vychází v nakladatelství Olympia. Jde o unikátní reprezentativní publikaci opatřenou dosud nepublikovanými snímky hlavy státu a originálními komentáři mluvčího Jiřího Ovčáčka, podle něhož kniha rozbourá předsudky prezidentových odpůrců.
31.08.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24229 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Návštěvnost českých kin vede Kniha džunglí. Teorie tygra s Bartoškou je stále druhá

 
V čele návštěvnosti tuzemských kin je hraná podoba Knihy džunglí, kterou podle slavné předlohy Rudyarda Kiplinga natočil režisér Jon Favreau. Na druhém místě je stejně jako v minulém týdnu česká komedie Teorie tygra s Jiřím Bartoškou a Eliškou Balzerovou. Na třetím místě vkročilo do tuzemských kin dobrodružné fantasy Lovec: Zimní válka, v němž Ledová královna sní o dobytí celého světa.
25.04.2016 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jon Favreau (3 články) , Jiří Bartoška (678 článků) , Rudyard Kipling (7 článků) , Eliška Balzerová (184 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

V Muzeu Českého krasu pokřtili kreativní knihu pro děti

 
Milá knížka „Maminka se neztratí“ obohatí fantazii dětí nejen svými příběhy, ale zláká je i k tvořivým hrám. Křtu zajímavé knihy spisovatele Jiřího Kahouna a výtvarníka Jaroslava Tušera se v berounském Muzeu Českého krasu zúčastnil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek (KSČM) a radní pro oblast majetku Pavel Hubený (KSČM). Kniha vyšla za finanční podpory Středočeského kraje.
02.01.2016 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kahoun (3 články) , Jiří Kniha (36 článků)

Vdova po Jiřím Pelikánovi dostane státní vyznamenání

 
Prezident Miloš Zeman udělí 28. října státní vyznamenání herečce Jitce Frantové-Pelikánové, manželce zesnulého novináře a politika Jiřího Pelikána. Zeman to oznámil v úterý u příležitosti prvního českého vydání publikace Jiří Pelikán - Nepohodlný exulant, ke které prezident napsal předmluvu. Kniha rozhovorů italského novináře Antonia Cariotiho s Pelikánem vyšla v Itálii v roce 1998.
06.10.2015 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Frantová (46 článků) , Miloš Zeman (24229 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Držitel ceny Magnesia Litera Jiří Padevět: Doba negeneruje hrdiny, ti existují

 
Se slovy, že právě 8. dubna si připomínáme stodruhé výročí narození Jozefa Gabčíka, který se podílel na atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, převzal v úterý Jiří Padevět cenu Litera za literaturu faktu za knihu Průvodce protektorátní Prahou. Nakonec od mnohočetné poroty složené z kritiků, spisovatelů, nakladatelů a překladatelů získal i cenu nejvyšší: Magnesia Litera – Kniha roku.
10.04.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jozef Gabčík (33 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Magnesia litera pro Hakla, Svěráka i Padevěta

 
Pestrou směs současnosti a historie, převážně vnímané kriticky, představily v úterý večer poroty třináctého ročníku soutěže Magnesia litera. Prestižní knižní ceny byly rozdány na Nové scéně Národního divadla v Praze. V devíti kategoriích o ně usilovali autoři 349 titulů. Knihou roku se stal Průvodce protektorátní Prahou Jiřího Padevěta.
08.04.2014 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Královské dílo osloví nejširší publikum

 
Kniha Jiřího Kuthana Královské dílo za Jiřího z Poděbrad a dynastie Jagellonců (Lidové noviny, 816 stran, cena 1599 Kč) se dočkala druhého dílu, který reprezentativně představuje architektonické umění a památky pozdní gotiky a rané renesance v českých městech a klášterech a v korunních zemích Českého království, tedy ve Slezsku a Lužici.
21.01.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Podívejte se, jak se Jiří Korn změní ve zvíře! Během 15 minut!

 
Touha proměnit se v divokou šelmu stála nespočet šílenců řadu plastických operací. To Jiřímu Kornovi stačilo čtvrt hodiny a šikovná vizážistka a mohl vyrazit na scénu Divadla Kalich jako panter Baghíra z populární Knihy džunglí.
15.09.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Korn (190 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Kniha Back Beat odhaluje samotné kořeny rocku

 
Do 60. a 70. let minulého století se vrací kniha Jiřího Vondráka odkazující názvem k big beatu (což je výhradně český termín), ale i k filmu Back Beat o historii Beatles.
05.06.2013 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Knihou roku 2013 je román Jiřího Hájíčka Rybí krev

 
Knihou roku 2013 je román Jiřího Hájíčka Rybí krev, který vydalo nakladatelství Host. Hájíčkova kniha získala hlavní cenu v soutěži Magnesia Litera, jež chce popularizovat literaturu. Na Nové scéně dnes další ceny v soutěži dostali autoři, překladatelé či nakladatelé, kteří zvítězili v některé z osmi kategorií. Hájíček se v románu Rybí krev vrací k tématu venkovské prózy a prostředí jižních Čech, tentokrát do doby přelomu 80. a 90. let, která přinesla velké společenské změny. 
25.04.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Knihou roku 2013 je román Jiřího Hájíčka Rybí krev

 
Knihou roku 2013 je román Jiřího Hájíčka Rybí krev, který vydalo nakladatelství Host. Hájíčkova kniha získala hlavní cenu v soutěži Magnesia Litera, jež chce popularizovat literaturu. Další ceny ve středu v Praze dostali autoři, překladatelé či nakladatelé, kteří zvítězili v některé z osmi kategorií.
24.04.2013 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Soutěž s Bleskem pro ženy o 5x balíček cen k filmu Kozí příběh se sýrem

 
Do kin se v české animované 3D komedii Kozí příběh se sýrem vrací oblíbená postava prostořeké Kozy s hlasem Jiřího Lábuse. V roce 2008 se první počítačově animovaný film u nás i v celé střední Evropě s názvem Kozí příběh: Pověsti staré Prahy stal hitem. Vyhrává 5 výherců, Každý získá  DVD Kozí příběh se sýrem,  Knihu, plyšovou hračku Koza a pastelky
29.10.2012 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (195 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Někdejší šéfredaktorka Apetitu Dita Pecháčková vydává knižní kuchařku Deník Dity P.

 
Kniha vznikala dva roky. Fotografoval Jiří Turek, design je prací Zuzany Lednické ze Studia Najbrt.
03.05.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kniha (36 článků)

Magnesia Litera: Cenu získal i Zdeněk Svěrák

 
Knihou roku 2012 se stala novela Michala Ajvaze Lucemburská zahrada. Autor získal hlavní cenu v soutěži Magnesia Litera, jejíž výsledky ve středu pořadatelé vyhlásili na Nové scéně Národního divadla. Do jedenáctého ročníku soutěže se přihlásilo rekordních 325 knih. Vítěz si odnesl odměnu 200 tisíc korun. Večer moderovala herečka Aňa Geislerová a Jiří Havelka. Jednu z cen si odnesl i režisér Zdeněk Svěrák.
05.04.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (295 článků) , Jiří Havelka (39 článků) , Michal Ajvaz (4 články) , Jiří Kniha (36 článků)

Oranžový poslanec otevřeně: Rozdělily nás prachy a za Standu se stydím

 
Vyslouží si současní poslanci za své obstrukce zápis do Knihy rekordů? Možná, že se snahy objeví, nicméně ne všichni jsou v tom za jedno. Poslanec ČSSD Jiří Koskuba se tomu spíše brání. "Tato sněmovna rozhodně do knihy rekordů nepatří. Když už nějaké té knihy, tak z jisté své části, a toho času je to rozhodně trojkoaliční většina, možná knihy popravčí. Tam totiž kdysi byli zapisováni lapkové a zemští škůdci," reagoval pro ParlamentníListy.cz.
04.11.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (212 článků) , Jiří Kniha (36 článků)

Paroubek obdivuje Sobotku: Ten, co nebyl nikdy v práci, a umí přežít

 
Kniha Jiřího Paroubka „Plnou parou v politice" bude mít křest v pondělí 3. října, ParlamentníListy.cz ale uvádějí v předstihu další exkluzivní ukázku. Ta je zacílena výhradně na současného lídra ČSSD Bohuslava Sobotku. Svému dlouholetému místopředsedovi zlehka vyčítá jednu vlastnost - všechno je prý schopný politicky přežít. Vadí mu, že Sobotka se po volbách 2010 tvářil, jako by nebyl ani místopředsedou strany.
22.09.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3882 článků) , Jiří Kniha (36 článků) , Bohuslav Sobotka (9548 článků)
« Předchozí 1 2 Další »