Články k osobnosti

Jiří Horák

  kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Horák »
 

Premiéra filmu Havel: Režisér Horák dorazil po boku své herecké hvězdy

 
Slavnostní premiérou v pražské Lucerně do kin vstoupí film Havel režiséra Slávka Horáka. Ten do hlavní role obsadil Viktora Dvořáka, Annu Geislerovou, Martina Hofmanna, Barboru Seidlovou nebo Jiřího Bartošku.
21.07.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Seidlová (38 článků) , Jiří Bartoška (674 článků) , Anna Geislerová (90 článků) , Martin Hofmann (60 článků) , Viktor Dvořák (28 článků) , Olga Havlová (144 článků) , Jiří Dvořák (359 článků) , Jiří Havel (416 článků) , Jiří Horák (31 článků) , Jiří Havel (416 článků)

Scenárista a režisér Slávek Horák: Fakta nesmějí stát v cestě dobrému příběhu

 
Film inspirovaný disidentskými léty Václava Havla připravoval scenárista a režisér Slávek Horák (Domácí péče) se spoluautorem scénáře Rudolfem Suchánkem tři roky. Teď chystá premiéru, film Havel vstoupí do kin 23. července a již nyní je na internetu k vidění ukázka a v ní hlavní aktéři: Viktor Dvořák jako Václav Havel, Anna Geislerová jako jeho žena Olga, Martin Hoffmann v roli Pavla Landovského a dále například Jiří Bartoška, Barbora Seidlová či Stanislav Majer.
27.06.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5764 článků) , Barbora Seidlová (38 článků) , Jiří Bartoška (674 článků) , Anna Geislerová (90 článků) , Pavel Landovský (193 článků) , Viktor Dvořák (28 článků) , Stanislav Majer (65 článků) , Jiří Dvořák (359 článků) , Martin Horák (6 článků) , Stanislav Rudolf (6 článků) , Jiří Havel (416 článků) , Rudolf Martin (15 článků) , Jiří Stanislav (99 článků) , Rudolf Horák (2 články) , Pavel Suchánek (79 článků) , Václav Horák (19 článků) , Jiří Horák (31 článků) , Martin Havel (152 článků) , Pavel Dvořák (129 článků) , Pavel Dvořák (129 článků) , Jiří Havel (416 článků) , Stanislav Horák (2 články) , Martin Suchánek (1 článek) , Stanislav Dvořák (9 článků)

Jiří Paroubek: Cesta k sebezničení?

 
Často si v poslední době vzpomínám na slova Jiřího Horáka, zvěčnělého prvního polistopadového předsedy ČSSD, a mého osobního přítele, který vyučoval politologii na vysokých školách v emigraci USA. Připomínal slova někdejšího britského premiéra Palmerstona, který řekl při projednávání problematiky obilných cel v parlamentu svým toryům zhruba toto: „Je mi jedno, jak se dohodneme a jak vysoká obilní cla budou, ale až se dohodneme, tak to držme.“ A tak by měla postupovat dnešní sociální demokracie.
23.11.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3842 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Jarek Nohavica dostane z Ruska Puškinovu medaili. Svůj k svému, estébácký udavači, gratuluje Šafrovo fórum

 
Ruský prezident Vladimir Putin udělí Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi za „zásluhy o upevnění přátelství mezi národy“. Vyplývá to z prezidentského výnosu, který ve středu na svých stránkách zveřejnily ruské ústřední úřady. Zpěvák už například dostal státní vyznamenání od českého prezidenta Miloše Zemana. Drsné reakce, kde nechybějí slova o StB ze Šafrova fóra, na sebe nenechaly dlouho čekat. Kritický postoj zaujal i poslanec KSČM Jiří Dolejš. A misku vah pak těmi milejšími vyvážil například marketingový expert Jakub Horák, podle kterého má vyznamenání svá opodstatnění.
24.10.2018 21:51 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3465 článků) , Jaromír Nohavica (193 článků) , Jiří Dolejš (500 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Jakub Horák (81 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Pospíšil (TOP 09): Důvodem úvah o czexitu je i nedostatek informací

 
Desítky lidí včera v pražském pivovaru diskutovaly o společné Evropě, výhodách i mýtech o EU s 1. místopředsedkyní TOP 09 a poslankyní Markétou Pekarovou Adamovou, hercem a zpěvákem Adamem Mišíkem a kreativcem Jakubem Horákem. Debatovat přišel také předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, který upozornil na úskalí možného odchodu České republiky z Evropské unie.
27.04.2018 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2078 článků) , Adam Mišík (243 článků) , Jiří Pospíšil (2078 článků) , Jakub Horák (81 článků) , Jiří Horák (31 článků)

„Zoufalec Drahoš.“ A objevilo se FOTO profesora – kandidáta, které budí vášně

 
Publicista Petr Holec poslal přes server INFO.cz vzkaz profesoru Jiřímu Drahošovi. Měl by se prý smířit s prohrou, neopájet se tím, kolik lidí pro něj hlasovalo, a vrátit se ke svému anonymnímu životu. Označil pana profesora za „zoufalce týdne“. Marketingový expert Jakub Horák, který dopomohl k velkému volebnímu úspěchu Pirátům, na sociální síti Facebook sdílel „mocnou fotku“, na níž je zachycen právě Jiří Drahoš. Horák ho politoval.
04.02.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Horák (81 článků) , Jiří Drahoš (1160 článků) , Jiří Horák (31 článků)

„Jiří Drahoš? Člověk si zašuká, i když nechce.“ Odpůrci Zemana debatují, jak ho sundat z Hradu

 
Novinář Miloš Čermák napsal na svůj facebookový profil vzkaz pro ty, kteří na jeho zdi agresivně píší o tom, že Miloše Zemana lze porazit jen tak, že se bude volit Jiří Drahoš. Svůj názor vyjádřil i marketér Jakub Horák.
11.01.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24033 článků) , Jakub Horák (81 článků) , Jiří Drahoš (1160 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Miroslav Pořízek: ČSSD - cesta od naděje pro dolních deset miliónů do politického propadliště

 
Když se krátce po převratu v březnu 1990 stal prvním předsedou obnovené sociální demokracie z exilu se navrátivší Jiří Horák, strana pod jeho vedením ve volbách roku 1990 na parlamentní křesla ještě nedosáhla.
05.10.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (31 článků) , Miroslav Horák (26 článků)

Drejslová (ODS): Jak na (ne)zaměstnanost v Královéhradeckém kraji?

 
Začátkem června jsem byla na pracovním jednání s ředitelem Úřadu práce Královéhradeckého kraje Mgr. Horákem. Jednání se zúčastnil i člen komise Rady Královéhradeckého kraje pro osoby se zdravotním postižením Jiří Kričfaluši.
05.07.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (31 článků)

Paroubek: V ČSSD jeden hot a druhý čehý!

 
Kdysi mě upozornil můj osobní přítel, první polistopadový předseda ČSSD, prof. Jiří Horák, na vyjádření slavného britského premiéra 19. století lorda Palmerstona, který řekl svým nejbližším spolupracovníkům. že je dobré, aby politické strany byly v důležitých otázkách politicky jednotné. Na tom je mnoho pravdy. Palmerston to vyjádřil zhruba takto: „Je mi jedno, zda celní sazby na dovoz obilí budou takové nebo jiné, ale pokud se na nich dohodneme, tak už to musíme držet.“ Již v 19. století tedy bylo známo, že volič nemiluje rozhádané strany.
12.03.2016 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (31 článků) , Jiří Paroubek (3842 článků)

Češi o Oscara nezabojují, drama Domácí péče se do finálové nominace nedostalo

 
Český snímek Domácí péče režiséra a scenáristy Slávka Horáka se nedostal do finálové nominace na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Z osmdesátky kandidujících zahraničních filmů jich podle portálu americké filmové akademie zůstalo ve hře už jen devět a Domácí péče mezi nimi není. Českému komediálnímu dramatu se přitom dávaly dobré šance. Domácí péče získala v Karlových Varech cenu pro Alenu Mihulovou jako nejlepší herečku. Dostalo se jí i mezinárodního uznání, například nejvlivnější americký filmový časopis Variety vidí ve filmu pokračovatele tradice započaté Milošem Formanem a Jiřím Menzelem.
18.12.2015 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Mihulová (113 článků) , Miloš Forman (459 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Ondřej Horák: Žijeme v době zbabělého lajkování

 
Sametání pod koberec je název knihy Ondřeje Horáka, kterou vydalo nakladatelství 65. pole s podtitulem Devadesát detailů z divokých devadesátých. Humornou, až satirickou reflexi prvního desetiletí po listopadu poutavě graficky upravil i ilustroval Jiří Troskov. Před výročím 17. listopadu vítaná příležitost k rozhovoru.
16.11.2015 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Horák (9 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Tolik sprostých slov najednou snad ještě nikdo nedal dohromady... Osobnost pražské kavárny si vylila na klávesnici pocity vůči Miloši Zemanovi

 
Producent a odborník na marketing Jakub Horák, který kupříkladu připravoval předvolební kampaně TOP 09 či ODS a neúspěšně nabízel své služby hnutí ANO, se na svém facebookovém profilu zostra pustil do prezidenta Miloše Zemana a jeho tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Partička z Hradu dál mrdá všechny do huby,“ nebral si servítky.
12.11.2015 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24033 článků) , Jakub Horák (81 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Tolik sprostých slov najednou snad ještě nikdo nedal dohromady... Osobnost pražské kavárny si vylila na klávesnici pocity vůči Miloši Zemanovi

 
Producent a odborník na marketing Jakub Horák, který kupříkladu připravoval předvolební kampaně TOP 09 či ODS a neúspěšně nabízel své služby hnutí ANO, se na svém facebookovém profilu zostra pustil do prezidenta Miloše Zemana a jeho tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Partička z Hradu dál mrdá všechny do huby,“ nebral si doslova servítky.
12.11.2015 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24033 článků) , Jakub Horák (81 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Mezi vědci se našel jeden, který nepodepsal jejich výzvu. A je jím...

 
Když prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v reakci na výzvu vědců „proti strachu a lhostejnosti“ ohledně uprchlíků uvedl, že vědci touto výzvou prohlubují příkopy mezi takzvanými elitami a českou veřejností, ozvala se řada nesouhlasných reakcí. Nicméně i mezi vědci se objevili ti, kteří s Ovčáčkem souhlasí. Jedním z nich je sociolog z Ostravské univerzity Vít Horák, který se na toto téma rozepsal v dnešních Lidových novinách.
21.08.2015 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (31 článků)

WTF, Vašku? Česká historie ožila ve facebokových profilech

 
Proč chtěl Václav Klaus dobrovolně do vězení a proč chce Miloš Zeman novou hymnu "Denně vožralej"? Nejen na tyto otázky odpovídá nová kniha Ondřeje Horáka a Jiřího Franty.
22.05.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Ondřej Horák (9 článků) , Václav Horák (19 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Květináři se cítí opomíjeni, chtějí podporu vlády

 
Alespoň jednou ročně každý z nás koupí květinu. Nebo se potěší pohledem na rozkvetlý záhon v parku. Až do loňska nezaznamenali čeští pěstitelé okrasných rostlin snížení zájmu o svou produkci. Dnes ale lidé podle předsedy Svazu květinářů a floristů Jiřího Horáka začali šetřit a květiny kupují méně.
13.08.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (31 článků)

Horák (LEV 21): Paroubkův comeback

 
Jiří Paroubek je holt těžký soupeř. Byl, je a bude těžký soupeř, sluší se doplnit. Mnozí by se přímo tetelili radostí, kdyby se na politiku vykašlal, neuspěl, zkrachoval, kdyby jej mohli zařadit mezi emeritní politiky. Jenže mají smůlu. Jiří Paroubek je u příležitosti blížících se evropských voleb na prahu velkého comebacku. A snad proto se v poslední křeči „mobilizují“ ti, kdo tomu chtějí stůj co stůj zabránit.
02.05.2014 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3842 článků) , Jiří Horák (31 článků)

Neveřejná soutěž VZP není důvodem k trestnímu stíhání, rozhodlo státní zastupitelství

 
Podle mluvčího Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petra Malého bylo dnes zastaveno stíhání bývalého ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Pavla Horáka a ředitele společnosti IZIP Jiřího Paška. Ti byli loni obviněni z obcházení veřejné soutěže, kdy VZP uzavřela roku 2008 s IZIP smlouvu za půl miliardy korun o nákupu nových pojištěnců.
04.04.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (31 článků)

Horák (LEV 21): Ztráta paměti?

 
Kdyby to nebylo tak vážné až hloupé, nestálo by to za víc, než za shovívavé pousmání. Sloupek „Legitimita“ Jiřího Hanáka v sobotním Právu odhaluje ovšem nejen absolutní autorovu neznalost našich nedávných reálií, ale zejména značnou dávku jeho právního nihilismu. Zbývá tedy doufat, že čtenáři jsou chytřejší než pan Hanák, k našim médiím jsou již dobře kritičtí a nedají se obalamutit evidentními nesmysly.
17.03.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (31 článků)
« Předchozí 1 2 Další »