Články k osobnosti

Jiří Fiala

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Fiala »
 

Demonstrace na Václaváku: Přišla pochvala z překvapivé strany. A zlá slova Fialovi

 
Michal Hašek byl 24 let v ČSSD. Byl jihomoravským hejtmanem i náměstkem ministrem vnitra, nyní je již „jen řadový občan" a advokát. V sociální demokracii členství pozastavil a nyní spoluzaložil spolek Nespokojení. Spolupracuje tak s někdejším premiérem a šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem. Hašek byl nyní hostem moderátora Luboše Xavera Veselého na XTV.cz.
15.03.2023 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4617 článků) , Michal Hašek (2475 článků) , Luboš Veselý (664 článků) , Jiří Veselý (223 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Veselý (223 článků) , Jiří Veselý (223 článků)

Urážíte důchodce. Víte, co děláte? Hamplová v Senátu, pak se děly věci

 
Senát začal sporné snížení valorizace důchodů posuzovat na žádost premiéra Petra Fialy (ODS) ve zkráceném jednání. Rozhodl o tom v úvodu dnešní schůze hlasy 52 ze 75 přítomných senátorů. Pro byli hlavně senátoři z klubů ODS a TOP 09, Starostů a KDU-ČSL. Navázal tak na zrychlené schválení důchodové novely Sněmovnou ve stavu legislativní nouze. Podle dosavadních stanovisek senátorských frakcí ji patrně schválí, i když senátní výbory předlohu nepodpořily. V debatě mimo jiné hovořil senátor Jiří Oberfalzer (ODS) či senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, která pro Parlamentní listy uvedla, že za ní chodí vládní senátoři, kteří předlohu nechtějí podpořit.
08.03.2023 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Jiří Oberfalzer (69 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Jiří Kobza: Pokrytectví jako vládní doktrína

 
V předvolebním klání donekonečna opakoval předseda ODS Petr Fiala věty jako „Rozhodl jsem se vrátit politice smysl, slušnost a poctivost“. Také sliboval: „Můžete se spolehnout, že snížíme daně a zvýšíme příjmy“. Nikdy nezmínil, když už je pro tu slušnost a poctivost, že jeho vláda dopustí, abychom byli zemí s nejhůře fungující ekonomikou, jak vidíme z následujícího přehledu:
20.02.2023 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Jiří Paroubek: Co se opravdu děje na ukrajinském bojišti?

 
Premiér Fiala se nechal v tomto týdnu slyšet při debatě se studenty Vysoké školy báňské v Ostravě, že vláda chystá legislativní nástroj, na základě kterého bude moci vypínat „dezinformační" weby. Jinak řečeno, budeme tady mít cenzuru. Protože kdo posoudí, co je pravda a co lež? Co je informace a co je propaganda cizího státu? Zjištění, co je pravdivé, je možné jen na základě porovnání určitého tvrzení se skutečností, která následně nastala. Vzpomeňme si, jak nás před rokem zásobovala česká mainstreamová média – a zejména v tom vynikala veřejnoprávní média – tím, jak po zavedení postupně gradujících sankcí vůči Rusku, dojde v krátké době ke zhroucení ruské ekonomiky. Slyšeli jsme, že dojde k rozpadu ruského státního rozpočtu, zničení ruské měny a zhroucení ruského vnitřního trhu. A pak samozřejmě, ruský lid vezme vidle na Putina a vyžene jej z kremelských paláců. Nic z toho se ani po roce konfliktu a deseti rundách sankcí Západu nestalo.
15.02.2023 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4617 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

„Pětikoalice! Tvrdí, jak jsou slušní, ale Babišovi posílají ostré náboje.“ Padlo na Václaváku

 
Na demonstraci v Praze na Václavském náměstí v Praze se po 13. hodině sešlo několik stovek kritiků vlády a občanského prezidentského kandidáta Petra Pavla. Akci organizoval po hlavičkou Česká republika na 1. místě Ladislav Vrabel. Tepali vládu Petra Fialy (ODS) i prezidentského kandidáta Petra Pavla. Na pódiu zasypaném sněhem se objevil expremiér Jiří Paroubek, jenž zdůraznil, že vláda i Petr Pavel musí zmizet. A to byl teprve začátek...
21.01.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4617 článků) , Petr Fiala (5079 článků) , Petr Pavel (2027 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Pavel Fiala (277 článků)

Lidé už vidí, že některé zprávy médií o Ukrajině jsou fantasmagorie... Paroubek a Bobo natvrdo

 
Co je za změnou vládní rétoriky o jednoznačném vítězství v rusko-ukrajinském konfliktu? Má Česká republika vystupovat vůči ostatním státům pokorně, jak říká premiér Fiala? Je vládní strategie boje s dezinformacemi dalším útokem na svobodu slova? A kdo postoupí do druhého kola prezidentské volby? Hostem moderátorky Jany Bobošíkové v pořadu Aby bylo jasno byl expremiér Jiří Paroubek.
07.01.2023 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4617 článků) , Jana Bobošíková (900 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Setkání prezidenta a premiéra: První dáma zvolila královskou modř, Fialova žena záclonu

 
Na zámku v Lánech se konal každoročně pořádaný novoroční oběd. Během něj se setkává vždy hlava státu s premiérem, přítomny jsou i manželky. Prezident Miloš Zeman (78) a Ivana Zemanová (57) se sešli s premiérem Petrem Fialou (58) a Janou Fialovou (50). Fotografie ze setkání sdílel mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na Twitteru.
02.01.2023 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Miloš Zeman (27865 článků) , Ivana Zemanová (425 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Správa železnic: Zmodernizovaný úsek mezi Brnem a Blanskem začnou využívat první vlaky

 
Vlaky se s platností nového jízdního řádu vrací po roční pauze na koleje mezi Brnem a Blanskem. Část zmodernizovaného úseku si dnes prohlédl premiér české vlády Petr Fiala v doprovodu ministra dopravy Martina Kupky a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody.
10.12.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Jiří Svoboda (513 článků) , Jiří Svoboda (513 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Martin Svoboda (73 článků)

Paroubek varuje Fialu: Zvykli jste si na demonstrace, ale až se přenesou do krajů...

 
„Já jsem byl vždycky spíš stoupencem vojenské základní služby, ne sice dvouleté, ale například roční nebo půlroční,“ říká expremiér Jiří Paroubek a vysvětluje, v čem může být mladým mužům prospěšná. Pravděpodobnost války mezi Ruskem a NATO vidí prý jako velmi nízkou. V rozhovoru rozebral, za jakých podmínek by se mohly dát „do pohybu další miliony Ukrajinců na západ“, a zhodnotil, jak jsme zatím příliv uprchlíků zvládli. Prozradil také, co si myslí o přímé volbě prezidenta.
29.11.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4617 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Jiné záměry, než Fiala hlásil. Senior z ODS už nemohl mlčet

 
„Škody způsobené a působené koaličními ‚partnery‘ jsou jak pro ODS, tak především pro občany České republiky asi nevratné,“ myslí si Jiří Minčič, vnitrostranický kritik a dlouholetý člen ODS z Liberecka. Podle něj Občanská demokratická strana neměla v úmyslu sliby, pro které ji stále ještě někteří občané volí, plnit. „Důvodem je touha po stálé moci, chorobná touha po moci, tj. bohatství – je tou jedinou vizí současné ODS. A samozřejmě nejen ODS,“ vysvětluje.
29.11.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Výbuch ve studiu. „Rusko jako teroristický stát? To byste museli označit i USA!“ Hamplová proti všem

 
Česká republika stále čeká na celoevropské řešení, mezitím však lidé chudnou a jejich úspory požírá inflace a nemají na ceny energií. „Akademik Fiala asi věří, že EU je plná andělských bytostí, které chtějí dobro toho druhého,“ zaznělo v druhé části nedělní Partie, kde se v diskusi sešli zástupci horní komory Parlamentu Adéla Šípová (Piráti), Tomáš Czernin (TOP 09), Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jana Zwyrtek Hamplová (Nezávislí), která to pořádně schytala za to, že Rusko neoznačila za „teroristický stát“.
27.11.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (878 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

„Rusko jako teroristický stát? To byste museli označit i USA!“ Hamplová proti všem. Výbuch ve studiu

 
Česká republika stále čeká na celoevropské řešení, mezitím však lidé chudnou a jejich úspory požírá inflace a nemají na ceny energií. „Akademik Fiala asi věří, že EU je plná andělských bytostí, které chtějí dobro toho druhého,“ zaznělo v druhé části nedělní Partie, kde se v diskusi sešli zástupci horní komory Parlamentu Adéla Šípová (Piráti), Tomáš Czernin (TOP 09), Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Jana Zwyrtek Hamplová (Nezávislí), která to pořádně schytala za to, že Rusko neoznačila za „teroristický stát“.
27.11.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (878 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Profesor Jiří Svoboda: Kdo si počká, ten se dočká, paní Pekarová. Populismus není sprosté slovo

 
Kdybych byl politikem, chtěl bych být populistou, vzkazuje filmový režisér a profesor FAMU Jiří Svoboda Petru Fialovi na jeho opakovaná varování občanů před volbou „populistických stran“ či kandidátů. Rovněž na tom být „protisystémový“, před čímž varuje pro změnu ministr vnitra, není podle něj nic trestného.
30.10.2022 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Petr Svoboda (633 článků) , Jiří Svoboda (513 článků) , Jiří Svoboda (513 článků) , Petr Svoboda (624 článků) , Petr Svoboda (633 článků) , Petra Svoboda (216 článků) , Petr Svoboda (39 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Jiří Ovčáček v kleci? Dostal nabídku na MMA zápas. Neřekl ne

 
Zápasy známých osobností jsou u nás stále na vzestupu a jejich sledovanost velmi rychle roste. A co teprve, pokud by čeští diváci viděli v kleci třeba politicky angažované osoby? Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček prý bojovému souboji před zraky diváků neříká ne, jak prozradil spolupromotér organizace Clash of the Stars Jakub Jíra! Ten v rozhovoru pro eXtra.cz naznačil, že bojový souboj Ovčáčka vypadá nadějně, ale také to, že “pinknout“ by si to mohli i Andrej Babiš a Petr Fiala. 
11.10.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25786 článků) , Petr Fiala (5079 článků) , Jakub Jíra (7 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Fiala jako úslužný hospodský panstva, ostuda s Katarem. Kobza tuší, že „náš“ plyn bude po potupě emíra znovu na trhu

 
Když se vláda nepochválí sama, tak to za ni téměř nikdo neudělá. Tak shrnul poslanec SPD Jiří Kobza koaliční euforii z „největšího summitu, co kdy Praha viděla“. Pražské setkání podle něj promrhalo řadu historických šancí a jeho jediným důsledkem jsou servilní projevy poct tureckému prezidentu Erdoganovi a jeho kolegovi z Ázerbájdžánu, které teď Evropa nezbytně potřebuje. Smutnou postavou byl premiér Arménie, která brání své území, ale všichni se raději dívají jinam.
10.10.2022 14:03 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Fiala jako úslužný hospodský panstva, ostuda s Katarem. Kobza tuší, že „náš“ plyn bude po potupě emíra znovu na trhu

 
Když se vláda nepochválí sama, tak to za ni téměř nikdo neudělá. Tak shrnul poslanec SPD Jiří Kobza koaliční euforii z „největšího summitu, co kdy Praha viděla“. Pražské setkání podle něj promrhalo řadu historických šancí a jeho jediným důsledkem jsou servilní projevy poct tureckému prezidentu Erdoganovi a jeho kolegovi z Ázerbájdžánu, které teď Evropa nezbytně potřebuje. Smutnou postavou byl premiér Arménie, která brání své území, ale všichni se raději dívají jinam.
09.10.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Putin spustil lavinu, politici se vrhli na sítě. Pekarová se ohání Hitlerem

 
Anektování čtyř ukrajinských oblastí k Rusku je nepřijatelné a nelegitimní, uvedl dnes na Twitteru premiér Petr Fiala (ODS). Česko nadále území považuje za ukrajinská. Prezident Miloš Zeman odsoudil ruskou agresi proti Ukrajině a ruskou krádež ukrajinského území. Anexe tamních oblastí podle něj nesmí být a nebude uznána, uvedl na Twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ruská potápějící se loď chce stáhnout ke dnu i nevinné lidi a území suverénního státu, uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).
01.10.2022 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Miloš Zeman (27865 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

Putin spustil lavinu, politici se vrhli na sítě. Pekarová se ohání Hitlerem

 
Anektování čtyř ukrajinských oblastí k Rusku je nepřijatelné a nelegitimní, uvedl dnes na Twitteru premiér Petr Fiala (ODS). Česko nadále území považuje za ukrajinská. Prezident Miloš Zeman odsoudil ruskou agresi proti Ukrajině a ruskou krádež ukrajinského území. Anexe tamních oblastí podle něj nesmí být a nebude uznána, uvedl na Twitteru mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Ruská potápějící se loď chce stáhnout ke dnu i nevinné lidi a území suverénního státu, uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).
30.09.2022 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Miloš Zeman (27865 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jiří Fiala (345 článků)

OBRAZEM: Václavák zaplnili nespokojení občané. Řada transparentů nese drsné vzkazy Fialově vládě

 
V Praze a na dalších místech v Česku se konají demonstrace proti vládě Petra Fialy (ODS). Protestní akci nazvanou Česká republika na 1. místě pořádají Jiří Havel a Ladislav Vrábel, kteří stáli i za demonstrací, jíž se na začátku září v Praze zúčastnilo asi 70.000 lidí, jak uvádí ČTK. Ve 14:00 začala demonstrace i na již zaplněném Václavském náměstí. Na místě je i redakce eXtra.cz.
28.09.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5079 článků) , Jiří Havel (471 článků) , Jiří Havel (471 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »