Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Drahoš se stal senátorem v prvním kole. „Cena útěchy,“ vysmál se Zeman

 
Soupeř Miloše Zemana v prezidentské volbě Jiří Drahoš se stal senátorem hned v prvním kole, hlasovalo pro něj 53 procent voličů. „Je to cena útěchy,“ řekl Zeman exkluzivně v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Uvedl také, že jako bývalý prognostik čekal jak úspěch Drahoše, tak i dalších neúspěšných prezidentských kandidátů.
07.10.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23363 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků)

Drahoš se stal senátorem v prvním kole, chce se věnovat vzdělávání

 
Hned v prvním kole lidé zvolili do senátu bývalého prezidentského kandidáta a šéfa Akademie věd Jiřího Drahoše, který kandidoval v Praze 4. Porazil současnou senátorku Evu Sykovou (dříve ČSSD, nyní za ANO). Nadpoloviční počet hlasů získal také lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který tak místo obhájil.
07.10.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (757 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků)

Noční sčítání hlasů: Po Čunkovi jde z prvního kola rovnou do Senátu také Drahoš. A další jména...

 
AKTUALIZUJEME Výsledky voleb do Senátu přes noc nabraly většinou již konečnou podobu. O úspěšných kandidátech, kteří půjdou do druhého kola, které nás čeká za dva týdny, je rozhodnuto. Suverénní přímý postup hned z prvního kola slaví hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který obhájil svůj mandát v Senátu. Senátorem za Prahu 4 bude nově bývalý prezidentský kandidát a šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Mandát získal také už v prvním volebním kole.
07.10.2018 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (757 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků)

Profesor Drahoš se stal senátorem v prvním kole. Nahradil Evu Sykovou

 
Senátorem za Prahu 4 bude nově bývalý prezidentský kandidát a šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Mandát získal už v prvním volebním kole. Porazil mimo jiné dosavadní senátorku, vědkyni Evu Sykovou (dříve za ČSSD, nyní za ANO), píše ČTK.
07.10.2018 06:08 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků)

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli

 
První kolo senátních voleb vyhrála ODS s 11 finalisty před ANO s deseti. Úspěšní byli i Starostové a lidovci, kteří už získali po jednom senátorovi, mandát v prvním kole „ukořistil“ Jiří Čunek a Jiří Drahoš. ČSSD může obsadit jen pět křesel ze 13 obhajovaných. STAN má ve finále pět kandidátů, lidovci čtyři. Po třech kandidátech budou mít v závěrečném klání Piráti a hnutí Senátor 21.
07.10.2018 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (757 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků) , Jiří Paroubek (3713 článků)

Senát: Triumfální Čunek, silný Kubera. „Cizinci pryč!“, „Šabatová, nastěhuj si 20 Romů“, řekli ti, kteří jdou také dál. Ale Hayato Okamura...

 
AKTUALIZUJEME Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) letos usiluje o vstup do Senátu. A sečtení prvních volebních okrsků ukazuje, že by se mu to mohlo podařit. Zdá se, že by mohl uspět i navzdory tomu, že se vymezoval proti cizincům. Celkově po začátku sčítání ve volbách do Senátu vedou kandidáti ANO a ODS, včetně Jaroslava Kubery, jehož podpora zatím vypadá mimořádně. Nejlépe si vede Jiří Drahoš s 53 procenty na Praze 4, v prvním kole zvítězil pouze Jiří Čunek (KDU-ČSL). Celkově zatím postupuje 11 adeptů ANO, 10 ODS, krach zažívá ČSSD s 5 postupujícími.
06.10.2018 22:53 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (757 článků) , Jaroslav Kubera (930 článků) , Raduan Nwelati (66 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků)

Profesor Drahoš si prý neoprávněně přivlastnil patent jiných vědců. Benjamin Kuras prostudoval spisy a přináší tyto velmi znepokojivé informace…

 
ROZHOVOR Spisovatel Benjamin Kuras, který kandiduje na Praze 4 proti Jiřímu Drahošovi, řekl, že se k němu dostala informace, že si profesor Drahoš neoprávněně přivlastnil patent jiných vědců. Oba patenty porovnával a zjistil, že „technická podobnost obou textů však byla dostatečně markantní, aby profesora Jakeše a jeho dva spolupracovníky přiměla žalobu podat“. Problém pro Drahoše je, že vědci podali patent dříve než on. Autory patentu prý ve skutečnosti byli mezinárodně proslulý profesor Petr Jakeš se spolupracovníky Michalem Burdou a Renatou Johnovou, kteří na tomto patentu při akademii pracovali.
03.10.2018 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků) , Petr Burda (7 článků)

Příliš mnoho náhod, pane Drahoši. Nejprve pošpinili paní Sykovou, pak pana Kurase a teď i mě, promlouvá senátní kandidát Dvořák, na kterého se vrhly SeznamZprávy

 
Martin Dvořák kandiduje do Senátu na Praze 4. A pár dní před otevřením místností se začala šířit informace, že „ztopil“ statisíce určené na provoz vodáckého klubu. Vše je podle něj nesmyslné. Podle Dvořáka je ale také bohužel zjevné, komu tyto pomluvy, vyslovené pár dní před volbami, slouží. A připomíná, že podobně již byli napadeni jeho protikandidáti Eva Syková a Benjamin Kuras. Je tedy zjevné, že vše minimálně slouží Jiřímu Drahošovi, který kandiduje proti nim a který již před svou neúspěšnou prezidentskou kandidaturou v lednu měl s mainstreamovými médii velmi dobré styky.
03.10.2018 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků) , Jiří Dvořák (347 článků)

Jiří Drahoši, toto vám neprojde! Před volbami začíná být dusno

 
Již tuto sobotu a neděli půjdou občané volit své zastupitele, starosty, primátory a ve třetině obvodů také senátory. Bude se volit i na Praze 4, kde je podle sázkařů jasným favoritem neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Proti němu zde stojí i triatlonista Martin Dvořák, který kandiduje za ODS a Svobodné. A právě tento kandidát profesora Drahoše obvinil, že sáhl k absolutně neférovému a podpásovému útoku.
03.10.2018 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků) , Jiří Dvořák (347 článků)

Petr Brandtner: Poslední ze spravedlivých lidmi naprosto pohrdá

 
Hodně pikantně vyzněl zářijový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění, který zjišťoval, jak si u veřejnosti stojí politické strany a hnutí. Je třeba dodat, že CVVM je výzkumným oddělením Sociologického ústavu Akademie věd České republiky. A bývalému šéfovi Akademie věd Jiřímu Drahošovi výsledky rozhodně radost neudělaly.
03.10.2018 08:02 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků)

Drahoš a slepice: Benjamin Kuras odrovnal před kamerou moderátora, že ten jen koukal

 
Spisovatel Benjamin Kuras žijící střídavě ve Velké Británii a v Česku se rozhodl kandidovat do Senátu. Na Praze 4. Tady stojí proti profesorovi Jiřímu Drahošovi. A jak to tak v předvolebních kampaních bývá, v souboji o post senátora zaznívají ostré výroky. V rozhovoru pro internetovou televizi XTV.cz popsal, jak Británií „prosakují“ neomarxistické myšlenky a multikulturní ideologie. Jeden příklad moderátora Luboše Xavera Veselého ohromil natolik, že se ptal, zda nejde o vtip.
02.10.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků) , Luboš Veselý (388 článků) , Jiří Veselý (183 článků) , Jiří Veselý (183 článků) , Jiří Veselý (183 článků)

Profesor, kterého za medaili od Zemana vyhodili, znovu hovoří: Jiří Drahoš, peníze, EU. Velmi otevřeně

 
ROZHOVOR Před několika dny oslavil profesor Jaroslav Šesták a na rozdíl od jiných institucí si jeho mateřský Fyzikální ústav Akademie věd vzpomněl jen formálním děkovným dopisem. Vzhledem k tomu, že pár měsíců po přijetí státního vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana dostal vyhazov, ho to ani nepřekvapilo. Úspěšný vědec a vysokoškolský pedagog se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad vynucenou pravdou autokracie několika rozhodujících politiků, nad šikanou a novodobou inkvizicí států i nad tím, jak se u nás nastoloval pořádek před padesáti lety tanky a zda se nyní nuceně nastolí i v neposlušném Maďarsku a Polsku.
01.10.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23363 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků)

Bookmakeři: Hlavními favority voleb jsou Čunek, Kubera a Fischer. Kam se poděl Drahoš?

 
Největšími favority senátních voleb jsou podle bookmakerů senátoři Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jaroslav Kubera (ODS) a diplomat Pavel Fischer (nezávislý). Kurzy na jejich zvolení nepřesahují 1,03:1. Kurz nižší než 1,1:1 mají ještě bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš (za STAN) a rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek (za STAN). Sázky na volby zatím dosáhly zhruba pět milionů korun. Vyplývá to z odpovědí zástupců sázkových kanceláří, které ČTK oslovila.
30.09.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (757 článků) , Jaroslav Kubera (930 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků) , Pavel Fischer (138 článků) , Pavel Kubera (39 článků)

Ne všichni prezidentští kandidáti odeslali zbylé peníze včas

 
Prezidentští kandidáti měli povinnost do půlnoci na dnešek poslat peníze, které jim zbyly na transparentních účtech, na charitu. Zda se tak stalo u Miloše Zemana, nelze ověřit, protože jeho účet už ve čtvrtek odpoledne nebyl k dispozici. Jiří Drahoš ve čtvrtek odesílal 321.000 a v poledne mu zůstalo na účtu 425.000 korun. Člen vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jan Outlý ČTK řekl, že peníze ve čtvrtek zůstávaly i některým dalším kandidátům a po neděli se jeho kolegové budou případnými prohřešky kandidátů zabývat.
28.09.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23363 článků) , Jiří Drahoš (1134 článků)

Nechce v Praze ekonomické migranty, udivila senátorka za ANO. „Migroval“ i Babiš

 
Prahu bez ekonomických migrantů. To prosazuje kandidátka za ANO do Senátu Eva Syková, rivalka Jiřího Drahoše na Praze 4. Za ekonomického, nebo spíše politického migranta se přitom v minulosti označil v ČT i sám Andrej Babiš. Syková však nyní na sociálních sítích vyvolala především údiv až pobouření lidí, kteří do Prahy „migrovali“ za prací z různých koutů republiky. Právě téma ekonomických migrantů přitom dnes řešil jeden ze sněmovních výborů - debatovalo se o kvótách, ale i povinných integračních kurzech.
27.09.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků)

Prdlajs. Rozbijeme si hubu. U Jaromíra Soukupa to tentokrát odnesli Jiří Drahoš či Serena Williamsová

 
V novém Týdnu s Jaromírem Soukupem se na TV Barrandov moderátor, ředitel a vlastník v jedné osobě věnoval komunálním volbám a politické korektnosti. Prý se zase posunula „hranice blbosti“ a volby se zvrhly v mistrovství republiky ve slibování. Pak předvedl nejvtipnější příklady neprofesionálního politického marketingu. A politická korektnost? Z té si prý brzo rozbijeme hubu, varoval.
24.09.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků)

Přes noc tu můžeme mít sto tisíc imigrantů. Benjamin Kuras přináší velmi nehezké informace o profesoru Drahošovi. A nejde jenom o imigraci. A toto dodává o Šojdrové a 50 „sirotcích“

 
ROZHOVOR Spisoval a kandidát na senátora Benjamin Kuras promluvil o sankcích EU proti Maďarsku, migrační vlně, syrských „sirotcích“, o postoji Jiřího Drahoše k imigraci i jeho podivné kauze s patenty, proč se Drahoš bojí s ním jít do debaty, i o manipulacích České televize.
21.09.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků)

Jiří Drahoš byl konfrontován přímo při volební kampani. Kvůli dotačnímu podvodu. A jeho obrana? Útok na Zemana

 
Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se nyní uchází o místo v horní parlamentní komoře, tedy v Senátu. Proslul například sporem se svou sokyní z akademického prostředí Evou Sykovou. Ale objevilo se další podezření. Že jeho patent na recyklaci PET lahví z doby, kdy působil v Ústavu chemických procesů AV ČR, byl použit k dotačnímu podvodu. Píše o tom v rozsáhlé reportáži magazín Reportér. Drahoš od toho dává ruce pryč, ačkoliv se ještě loni svým vynálezem chlubil. A není to jediná pochybnost, která o vědecké činnosti Jiřího Drahoše panuje...
17.09.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků) , Jiří Zeman (1213 článků)

Žádný zaplacený kompars. Babiš s jeho minulostí bude vykládat o demokracii?Jiří Drahoš na síti zaútočil na premiéra

 
Proti premiéru Babišovi se ozval senátní kandidát z Prahy 4 Jiří Drahoš. Tomu se nelíbí „nehumánní výroky“ o syrských uprchlících a také Babišova slova o zaplacených demonstrantech. Drahoš prý mezi těmito lidmi byl a je si jist, že zaplaceni nebyli, ale že jsou to lidé, které uráží, když jim o demokracii káže člověk s tak pochybnou minulostí, jako má premiér.
16.09.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků)

Hyeny z ČT, televizní Taliban. Profesorka Syková vypovídá, jak Wollnerova redaktorka zneužila zničenou matku zemřelého chlapce a honila ji s kamerou

 
ROZHOVOR Nabízet divákům realitu pokřivenou k nepoznání, tak vypadá činnost redaktorů České televize. V pořadu Reportéři ČT se o tom znovu přesvědčila profesorka Eva Syková, která bude za tři týdny v senátních volbách obhajovat svůj mandát mimo jiné i proti poraženému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Politička a vědkyně přiznává, že její blízké i spolupracovníky jímá zlost nad obludnou mocí některých prohnilých redaktorů. Lidí honících se za senzací, neštítících se hyenismu, jaký si lze jen stěží představit a přitom nenesoucích za znásilnění reality sebemenší odpovědnost.
15.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1134 článků)