Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Ne všichni prezidentští kandidáti odeslali zbylé peníze včas

 
Prezidentští kandidáti měli povinnost do půlnoci na dnešek poslat peníze, které jim zbyly na transparentních účtech, na charitu. Zda se tak stalo u Miloše Zemana, nelze ověřit, protože jeho účet už ve čtvrtek odpoledne nebyl k dispozici. Jiří Drahoš ve čtvrtek odesílal 321.000 a v poledne mu zůstalo na účtu 425.000 korun. Člen vedení Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran Jan Outlý ČTK řekl, že peníze ve čtvrtek zůstávaly i některým dalším kandidátům a po neděli se jeho kolegové budou případnými prohřešky kandidátů zabývat.
28.09.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Nechce v Praze ekonomické migranty, udivila senátorka za ANO. „Migroval“ i Babiš

 
Prahu bez ekonomických migrantů. To prosazuje kandidátka za ANO do Senátu Eva Syková, rivalka Jiřího Drahoše na Praze 4. Za ekonomického, nebo spíše politického migranta se přitom v minulosti označil v ČT i sám Andrej Babiš. Syková však nyní na sociálních sítích vyvolala především údiv až pobouření lidí, kteří do Prahy „migrovali“ za prací z různých koutů republiky. Právě téma ekonomických migrantů přitom dnes řešil jeden ze sněmovních výborů - debatovalo se o kvótách, ale i povinných integračních kurzech.
27.09.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Prdlajs. Rozbijeme si hubu. U Jaromíra Soukupa to tentokrát odnesli Jiří Drahoš či Serena Williamsová

 
V novém Týdnu s Jaromírem Soukupem se na TV Barrandov moderátor, ředitel a vlastník v jedné osobě věnoval komunálním volbám a politické korektnosti. Prý se zase posunula „hranice blbosti“ a volby se zvrhly v mistrovství republiky ve slibování. Pak předvedl nejvtipnější příklady neprofesionálního politického marketingu. A politická korektnost? Z té si prý brzo rozbijeme hubu, varoval.
24.09.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Přes noc tu můžeme mít sto tisíc imigrantů. Benjamin Kuras přináší velmi nehezké informace o profesoru Drahošovi. A nejde jenom o imigraci. A toto dodává o Šojdrové a 50 „sirotcích“

 
ROZHOVOR Spisoval a kandidát na senátora Benjamin Kuras promluvil o sankcích EU proti Maďarsku, migrační vlně, syrských „sirotcích“, o postoji Jiřího Drahoše k imigraci i jeho podivné kauze s patenty, proč se Drahoš bojí s ním jít do debaty, i o manipulacích České televize.
21.09.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Jiří Drahoš byl konfrontován přímo při volební kampani. Kvůli dotačnímu podvodu. A jeho obrana? Útok na Zemana

 
Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se nyní uchází o místo v horní parlamentní komoře, tedy v Senátu. Proslul například sporem se svou sokyní z akademického prostředí Evou Sykovou. Ale objevilo se další podezření. Že jeho patent na recyklaci PET lahví z doby, kdy působil v Ústavu chemických procesů AV ČR, byl použit k dotačnímu podvodu. Píše o tom v rozsáhlé reportáži magazín Reportér. Drahoš od toho dává ruce pryč, ačkoliv se ještě loni svým vynálezem chlubil. A není to jediná pochybnost, která o vědecké činnosti Jiřího Drahoše panuje...
17.09.2018 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Zeman (1180 článků)

Žádný zaplacený kompars. Babiš s jeho minulostí bude vykládat o demokracii?Jiří Drahoš na síti zaútočil na premiéra

 
Proti premiéru Babišovi se ozval senátní kandidát z Prahy 4 Jiří Drahoš. Tomu se nelíbí „nehumánní výroky“ o syrských uprchlících a také Babišova slova o zaplacených demonstrantech. Drahoš prý mezi těmito lidmi byl a je si jist, že zaplaceni nebyli, ale že jsou to lidé, které uráží, když jim o demokracii káže člověk s tak pochybnou minulostí, jako má premiér.
16.09.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Hyeny z ČT, televizní Taliban. Profesorka Syková vypovídá, jak Wollnerova redaktorka zneužila zničenou matku zemřelého chlapce a honila ji s kamerou

 
ROZHOVOR Nabízet divákům realitu pokřivenou k nepoznání, tak vypadá činnost redaktorů České televize. V pořadu Reportéři ČT se o tom znovu přesvědčila profesorka Eva Syková, která bude za tři týdny v senátních volbách obhajovat svůj mandát mimo jiné i proti poraženému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Politička a vědkyně přiznává, že její blízké i spolupracovníky jímá zlost nad obludnou mocí některých prohnilých redaktorů. Lidí honících se za senzací, neštítících se hyenismu, jaký si lze jen stěží představit a přitom nenesoucích za znásilnění reality sebemenší odpovědnost.
15.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Jiří Drahoš vyráží mezi lidovce. Pohovoří na jejich programové konferenci

 
Dnes dopoledne pořádá KDU-ČSL v pražském paláci Charitas programovou a ideovou konferenci. Tři týdny před komunálními volbami si strana chce ujasnit programové a politické priority. Ideová konference naváže na oficiální čtvrteční start kampaně strany.
15.09.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Pouhé kontejnery na protizemanovské hlasy. Obzvláště Jiří Drahoš, domnívá se Pečinka

 
Na téma komunální a senátní volby debatoval v rozhovoru na serveru Info.cz s moderátorem Pavlem Štruncem zástupce šéfredaktora časopisu Reflex Bohumil Pečinka. Ten je podle svých slov toho názoru, že všichni protikandidáti Miloše Zemana zklamali a ukázalo se, že byli jen kontejnery protizemanovských hlasů. „V senátní volbě je můžou porazit i regionální politici,“ míní komentátor.
14.09.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Trestný čin maření voleb? Na pořad Reportéři ČT vyvstala nová vážná kritika

 
Rozhovor se senátorkou za ČSSD, která nyní kandiduje za hnutí ANO, vědkyní Evou Sykovou, přinesl server Info.cz. Syková bude soupeřit s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem na Praze 4, Drahoš přitom býval jejím nadřízeným. K senátním souboji na Praze 4 se v té souvislosti vyjádřil také neúspěšný prezidentský kandidát Petr Hannig.
14.09.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Petr Hannig (35 článků)

Trestný čin maření voleb? Na pořad Reportéři ČT vyvstavala nová vážná kritika

 
Rozhovor se senátorkou za ČSSD, která nyní kandiduje za hnutí ANO, vědkyní Evou Sykovou, přinesl server Info.cz. Syková bude soupeřit s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem na Praze 4, Drahoš přitom býval jejím nadřízeným. K senátním souboji na Praze 4 se v té souvislosti vyjádřil také neúspěšný prezidentský kandidát Petr Hannig.
14.09.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Petr Hannig (35 článků)

Kuras se ostře pustil do soupeře Drahoše. A vy šíříte dezinformace, ozvalo se v reakci od profesora

 
Spisovatel Benjamin Kuras žijící střídavě ve Velké Británii a v Česku se rozhodl kandidovat do Senátu. Na Praze 4. Tady stojí proti profesorovi Jiřímu Drahošovi. A jak to tak v předvolebních kampaních bývá, v souboji o post senátora zaznívají ostré výroky. Kuras se do Drahoše pořádně obul. Ten si to však nenechal líbit a přešel do protiútoku...
12.09.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Jste hroší kůže, odsoudila soupeřku Jiřího Drahoše matka mrtvého chlapce. ,,Vědecká kauza" pokračuje

 
Pořad Reportéři ČT se věnoval kandidátce do Senátu Evě Sykové, která chce obhájit svůj post. Před šesti lety kandidovala za ČSSD, nyní obléká dres hnutí ANO Andreje Babiše. Syková se dostala do sporu s autory pořadu, neboť tvrdí, že účelové reportáže ji stály kariéru i pověst. Tehdy šlo o kauzu s kmenovými buňkami.
11.09.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Šílenče z ČT, co říkáš o Německu? Uprchlíčky vezmete, ty ty ty. Do pytle, Merkelová! A Drahoš. Jaromíru Soukupovi jela huba. Jela, jela a jela

 
Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se po prázdninách vrátil ke svým klasickým pořadům. Vysílá Týden s prezidentem, ale také Týden podle Jaromíra Soukupa, což má být pokus o politicko-satirický pořad. Tentokrát si vzal na paškál Evropskou unii. I Českou televizi kvůli tomu, jak popisovala demonstrace v Saské Kamenici (Chemnitzu), Miroslava Kalouska (TOP 09), uprchlíky a Jiřího Drahoše.
11.09.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Co mi přiznal ředitel ČT do očí... Soupeřka Jiřího Drahoše promluvila. A poskytla dokumenty

 
ROZHOVOR Česká televize podobně jako v přímé prezidentské volbě nebo ve volbách, v nichž podle analýzy Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy stranila TOP 09, zcela zapomíná na zákonem jí uložené povinnosti poskytovat objektivní, ověřené, vyvážené a všestranné informace. Na vlastní kůži se o tom přesvědčuje senátorka Eva Syková, která obhajuje senátní mandát v Praze 4, kam se přihlásil i poražený prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Dokonce i ředitel ČT Petr Dvořák senátorce osobně přiznal, že na Reportéry ČT nemá žádný vliv a že reportérka ČT, to je Tálibán.
10.09.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (574 článků) , Petr Dvořák (569 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Dvořák (343 článků)

Jiří Baťa: Drahoš a Poche - Pat a Mat na politické scéně

 
Pan profesor Jiří Drahoš byl možná dobrým předsedou AV, možná byl dokonce dobrý jako vědec v některém odvětví vědeckého bádání, ale co rozhodně není a ani nebude, dobrý politik.
08.09.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Jiří Drahoš se zastal Pocheho: To, co řekl o migraci...

 
Senátorští kandidáti Jiří Drahoš a Pavel Fischer se včera sešli v předvolební debatě na serveru Blesk.cz. A oba se například vyjádřili k nominantovi na post ministra zahraničních věcí Miroslavu Pochemu (ČSSD).
05.09.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Pavel Fischer (123 článků)

5000 uprchlíků! A co na to Jiří Drahoš? zaznělo

 
V hlavním městě by mohlo bydlet až pět tisíc migrantů. Tvrdí to Zelení, kteří se tak chtějí vymezit proti odmítavému postoji vlády Andreje Babiše (ANO). Píše to server iDnes.cz. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Co například říká v té souvislosti někdejší funkcionář ČSSD na kandidaturu senátora Jiřího Drahoše? Ten chce totiž do horní komory vstoupit za podpory Strany zelených.
05.09.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Fischer a Drahoš se obuli do Zemana. Vyčítají mu „nečinnost“ i spor o ministra zahraničí

 
Neúspěšní prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Pavel Fischer zkouší štěstí v dalších volbách. V Praze 4 a Praze 12 kandidují do Senátu. V předvolebním duelu Studia Blesk se oba zostra pustili do prezidenta Miloše Zemana, nejen za to, že nejmenoval „stabilního“ ministra zahraničí, ale i za to, že schvaluje násilné protimigrační protesty v Chemnitzu (Saské Kamenici), nedaleko českých hranic.
05.09.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Pavel Fischer (123 článků)

Janda z Olympicu: Fandil jsem Drahošovi a lidé na mě byli zlí. Anticharta? Nikomu jsme neublížili. A Karel Gott...

 
Hostem pořadu DVTV.cz byl zpěvák a frontman skupiny Olympic Petr Janda. Mimo jiné hovořil o antichartě, ale i o tom, jak v prezidentské volbě podpořil Jiřího Drahoše.
04.09.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5029 článků) , Petr Janda (714 článků) , Petr Janda (714 článků) , Petr Janda (256 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)