Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti

 
Senátní volby zřejmě výrazně zamíchají nejvyššími funkcemi v horní parlamentní komoře. Z jejího čela se velmi pravděpodobně „odporoučí“ stávající šéf Milan Štěch (ČSSD), jehož strana v Senátu oslabí. Na jeho místě by se podle expertů mohl objevit Jiří Drahoš, který je podporován hned několika stranami. Na senátní půdě se ale šušká o tom, že by do čela mohli jít i jiní. Ve hře je například první místopředsedkyně Miluše Horská, nestranička zvolená za KDU-ČSL a nestraníky.
10.10.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (754 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Štěpánek znovu starostou v Praze 4: Piráti mu přenechali post za čtyři místa v radě s výběrem gesce

 
Jestli má mít hnutí ANO v některé z pražských částí zlost na Piráty, pak na Praze 4. Strana premiéra Andreje Babiše, která zde v roce 2014 slavila vítězství, se letos propadla a jejich místo uzmuli právě Piráti. Po nich následuje ODS, která si od předchozích voleb výrazně polepšila, a sdružení Praha 4 sobě. Starostou však zůstane Petr Štěpánek (Zelení), Piráti mu post starosty přenechali výměnou za čtyři křesla radních. Na Praze 4 se také konaly volby do Senátu, které již v prvním kole vyhrál bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.
09.10.2018 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Poplach v kavárně. Jiří Čunek promluvil o své kandidatuře do čela lidovců

 
Jiří Čunek je jedním ze dvou kandidátů senátních voleb, kterým se podařilo u voličů zabodovat natolik, že ve svém obvodě vyhráli volby již v prvním kole. Získal přes 51 % hlasů. Stejně úspěšný byl profesor Jiří Drahoš, který obdržel dokonce přes 52 procent hlasů. Jiří Čunek je se svým výsledkem spokojen. Má dokonce za to, že ho za určitých okolností opravňuje k opětovné kandidatuře na post šéfa KDU-ČSL.
08.10.2018 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Pan Nevím s cenou útěchy. Salvy smíchu nad novým pražským senátorem Drahošem

 
Neúspěšný prezidentský kandidát a bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš byl v prvním kole zvolen senátorem za Prahu 4. O tom, do jakého senátorského klubu vstoupí, však bude jednat až po skončení druhého kola voleb, které se uskuteční za týden. A díky tomu, že zatím ještě „neví“, kam vstoupí, se stal terčem nejrůznějších posměšků. Tady jsou některé z nich.
08.10.2018 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Kubera pro PL po volbách vyřkl jasná slova o Jiřím Drahošovi

 
ROZHOVOR „Pokud jde o sociální demokracii, tam je to v podstatě vnitřní spor. Ona zasebevraždila sama sebe,“ říká senátor Jaroslav Kubera s tím, že se ale podle něj ČSSD jednou na výsluní vrátí. Promluvil o výsledcích jak v komunálních, tak v senátních volbách a odpověděl na otázku, zda by měl zájem o post předsedy Senátu i jestli má v tomto směru nějakou šanci profesor Drahoš. V souvislosti se Senátem zmínil prezidenta Zemana a speciálně pro ParlamentníListy.cz pak prozradil, zda svůj úspěch ve volbách oslavil a jestli jako vášnivý kuřák ví, kolik v sobotu vlastně vykouřil cigaret.
08.10.2018 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Zeman (1180 článků)

Drahoš o plánech v Senátu: Chci se věnovat hlavně problematice vzdělávání

 
Bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, který byl v prvním kole zvolen senátorem za Prahu 4, se chce v horní komoře Parlamentu zaměřit především na problematiku vzdělávání. O tom, do jakého senátorského klubu vstoupí, bude jednat až po skončení druhého kola voleb, které se ve 25 okrscích, kde první kolo nerozhodlo, uskuteční za týden. Drahoš to dnes řekl ČTK.
07.10.2018 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

5 naštvaných! Političtí matadoři, kteří volby do Senátu projeli na celé čáře

 
Ve volbách do Senátu slaví ohromný úspěch Jiří Drahoš a Jiří Čunek, kteří jako jediní jdou rovnou do horní komory bez druhého kola. Ohromný propadák naopak voliči přichystali pro pětici kandidátů, kteří za sebou mají úspěšnou politickou minulost. Tady jsou.
07.10.2018 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Drahoš se stal senátorem v prvním kole. „Cena útěchy,“ vysmál se Zeman

 
Soupeř Miloše Zemana v prezidentské volbě Jiří Drahoš se stal senátorem hned v prvním kole, hlasovalo pro něj 53 procent voličů. „Je to cena útěchy,“ řekl Zeman exkluzivně v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Uvedl také, že jako bývalý prognostik čekal jak úspěch Drahoše, tak i dalších neúspěšných prezidentských kandidátů.
07.10.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Drahoš se stal senátorem v prvním kole, chce se věnovat vzdělávání

 
Hned v prvním kole lidé zvolili do senátu bývalého prezidentského kandidáta a šéfa Akademie věd Jiřího Drahoše, který kandidoval v Praze 4. Porazil současnou senátorku Evu Sykovou (dříve ČSSD, nyní za ANO). Nadpoloviční počet hlasů získal také lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který tak místo obhájil.
07.10.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Noční sčítání hlasů: Po Čunkovi jde z prvního kola rovnou do Senátu také Drahoš. A další jména...

 
AKTUALIZUJEME Výsledky voleb do Senátu přes noc nabraly většinou již konečnou podobu. O úspěšných kandidátech, kteří půjdou do druhého kola, které nás čeká za dva týdny, je rozhodnuto. Suverénní přímý postup hned z prvního kola slaví hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který obhájil svůj mandát v Senátu. Senátorem za Prahu 4 bude nově bývalý prezidentský kandidát a šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Mandát získal také už v prvním volebním kole.
07.10.2018 06:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Profesor Drahoš se stal senátorem v prvním kole. Nahradil Evu Sykovou

 
Senátorem za Prahu 4 bude nově bývalý prezidentský kandidát a šéf Akademie věd Jiří Drahoš. Mandát získal už v prvním volebním kole. Porazil mimo jiné dosavadní senátorku, vědkyni Evu Sykovou (dříve za ČSSD, nyní za ANO), píše ČTK.
07.10.2018 06:08 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli

 
První kolo senátních voleb vyhrála ODS s 11 finalisty před ANO s deseti. Úspěšní byli i Starostové a lidovci, kteří už získali po jednom senátorovi, mandát v prvním kole „ukořistil“ Jiří Čunek a Jiří Drahoš. ČSSD může obsadit jen pět křesel ze 13 obhajovaných. STAN má ve finále pět kandidátů, lidovci čtyři. Po třech kandidátech budou mít v závěrečném klání Piráti a hnutí Senátor 21.
07.10.2018 02:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Paroubek (3624 článků)

Senát: Triumfální Čunek, silný Kubera. „Cizinci pryč!“, „Šabatová, nastěhuj si 20 Romů“, řekli ti, kteří jdou také dál. Ale Hayato Okamura...

 
AKTUALIZUJEME Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) letos usiluje o vstup do Senátu. A sečtení prvních volebních okrsků ukazuje, že by se mu to mohlo podařit. Zdá se, že by mohl uspět i navzdory tomu, že se vymezoval proti cizincům. Celkově po začátku sčítání ve volbách do Senátu vedou kandidáti ANO a ODS, včetně Jaroslava Kubery, jehož podpora zatím vypadá mimořádně. Nejlépe si vede Jiří Drahoš s 53 procenty na Praze 4, v prvním kole zvítězil pouze Jiří Čunek (KDU-ČSL). Celkově zatím postupuje 11 adeptů ANO, 10 ODS, krach zažívá ČSSD s 5 postupujícími.
06.10.2018 22:53 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Raduan Nwelati (66 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Profesor Drahoš si prý neoprávněně přivlastnil patent jiných vědců. Benjamin Kuras prostudoval spisy a přináší tyto velmi znepokojivé informace…

 
ROZHOVOR Spisovatel Benjamin Kuras, který kandiduje na Praze 4 proti Jiřímu Drahošovi, řekl, že se k němu dostala informace, že si profesor Drahoš neoprávněně přivlastnil patent jiných vědců. Oba patenty porovnával a zjistil, že „technická podobnost obou textů však byla dostatečně markantní, aby profesora Jakeše a jeho dva spolupracovníky přiměla žalobu podat“. Problém pro Drahoše je, že vědci podali patent dříve než on. Autory patentu prý ve skutečnosti byli mezinárodně proslulý profesor Petr Jakeš se spolupracovníky Michalem Burdou a Renatou Johnovou, kteří na tomto patentu při akademii pracovali.
03.10.2018 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Petr Burda (7 článků)

Příliš mnoho náhod, pane Drahoši. Nejprve pošpinili paní Sykovou, pak pana Kurase a teď i mě, promlouvá senátní kandidát Dvořák, na kterého se vrhly SeznamZprávy

 
Martin Dvořák kandiduje do Senátu na Praze 4. A pár dní před otevřením místností se začala šířit informace, že „ztopil“ statisíce určené na provoz vodáckého klubu. Vše je podle něj nesmyslné. Podle Dvořáka je ale také bohužel zjevné, komu tyto pomluvy, vyslovené pár dní před volbami, slouží. A připomíná, že podobně již byli napadeni jeho protikandidáti Eva Syková a Benjamin Kuras. Je tedy zjevné, že vše minimálně slouží Jiřímu Drahošovi, který kandiduje proti nim a který již před svou neúspěšnou prezidentskou kandidaturou v lednu měl s mainstreamovými médii velmi dobré styky.
03.10.2018 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Dvořák (343 článků)

Jiří Drahoši, toto vám neprojde! Před volbami začíná být dusno

 
Již tuto sobotu a neděli půjdou občané volit své zastupitele, starosty, primátory a ve třetině obvodů také senátory. Bude se volit i na Praze 4, kde je podle sázkařů jasným favoritem neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Proti němu zde stojí i triatlonista Martin Dvořák, který kandiduje za ODS a Svobodné. A právě tento kandidát profesora Drahoše obvinil, že sáhl k absolutně neférovému a podpásovému útoku.
03.10.2018 14:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Jiří Dvořák (343 článků)

Petr Brandtner: Poslední ze spravedlivých lidmi naprosto pohrdá

 
Hodně pikantně vyzněl zářijový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění, který zjišťoval, jak si u veřejnosti stojí politické strany a hnutí. Je třeba dodat, že CVVM je výzkumným oddělením Sociologického ústavu Akademie věd České republiky. A bývalému šéfovi Akademie věd Jiřímu Drahošovi výsledky rozhodně radost neudělaly.
03.10.2018 08:02 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků)

Drahoš a slepice: Benjamin Kuras odrovnal před kamerou moderátora, že ten jen koukal

 
Spisovatel Benjamin Kuras žijící střídavě ve Velké Británii a v Česku se rozhodl kandidovat do Senátu. Na Praze 4. Tady stojí proti profesorovi Jiřímu Drahošovi. A jak to tak v předvolebních kampaních bývá, v souboji o post senátora zaznívají ostré výroky. V rozhovoru pro internetovou televizi XTV.cz popsal, jak Británií „prosakují“ neomarxistické myšlenky a multikulturní ideologie. Jeden příklad moderátora Luboše Xavera Veselého ohromil natolik, že se ptal, zda nejde o vtip.
02.10.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1121 článků) , Luboš Veselý (359 článků) , Jiří Veselý (179 článků) , Jiří Veselý (179 článků) , Jiří Veselý (179 článků)

Profesor, kterého za medaili od Zemana vyhodili, znovu hovoří: Jiří Drahoš, peníze, EU. Velmi otevřeně

 
ROZHOVOR Před několika dny oslavil profesor Jaroslav Šesták a na rozdíl od jiných institucí si jeho mateřský Fyzikální ústav Akademie věd vzpomněl jen formálním děkovným dopisem. Vzhledem k tomu, že pár měsíců po přijetí státního vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana dostal vyhazov, ho to ani nepřekvapilo. Úspěšný vědec a vysokoškolský pedagog se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad vynucenou pravdou autokracie několika rozhodujících politiků, nad šikanou a novodobou inkvizicí států i nad tím, jak se u nás nastoloval pořádek před padesáti lety tanky a zda se nyní nuceně nastolí i v neposlušném Maďarsku a Polsku.
01.10.2018 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků)

Bookmakeři: Hlavními favority voleb jsou Čunek, Kubera a Fischer. Kam se poděl Drahoš?

 
Největšími favority senátních voleb jsou podle bookmakerů senátoři Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jaroslav Kubera (ODS) a diplomat Pavel Fischer (nezávislý). Kurzy na jejich zvolení nepřesahují 1,03:1. Kurz nižší než 1,1:1 mají ještě bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš (za STAN) a rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek (za STAN). Sázky na volby zatím dosáhly zhruba pět milionů korun. Vyplývá to z odpovědí zástupců sázkových kanceláří, které ČTK oslovila.
30.09.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Pavel Fischer (123 článků) , Pavel Kubera (17 článků)