Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Zeman těsně pokořil Drahoše. Oslavy přerušila sanitka a bitka pěstmi ve štábu

 
Češi zvolili prezidentem na příštích pět let opět Miloše Zemana, stávající hlava státu tak porazila akademika Jiřího Drahoše. Zeman se svým štábem v pražském Top Hotelu slavil s dcerou Kateřinou, manželkou Ivanou, ale i zpěvákem Danem Hůlkou nebo poradcem Martinem Nejedlým. Oslavy poznamenal incident, kdy někteří z hostů napadli novináře. Drahoš v pražském Kongresovém centru naopak uznal svoji porážku. Řekl ale, že z veřejného života neodchází. Blesk Zprávy sledovaly volební dění online.
26.01.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

V Česku začne po poledni finále prezidentských voleb

 
V Česku začne dnes dvě hodiny po poledni finále volby prezidenta. Lidé si v něm budou moci vybrat, jestli hlavou státu zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá vědec Jiří Drahoš. Hlasovací lístky s jejich jmény dostanou ve volebních místnostech, napsala ČTK.
26.01.2018 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Nechutná a hanebná výzva Drahoše. Imigranti ve velké většině jsou opravdu parazity, skutečně často vraždí a ještě častěji znásilňují. A plivání na Zemana… Filozof hovoří

 
ROZHOVOR „Tato výzva je nechutná a hanebná. Imigranti ve velké většině jsou opravdu parazity, opravdu chtějí vysávat hloupý evropský pseudosociální systém, skutečně často vraždí a ještě častěji znásilňují. V Evropě nehledají útočiště, nýbrž levnou kořist…Souhlasit s citovanou výzvou je dostatečným důvodem jejího signatáře či podporovatele nevolit, ať je jeho protikandidátem kdokoliv,“ říká o výzvě, kterou podepsal Jiří Drahoš, reakční a kontrarevoluční filozof Jiří Hejlek.
26.01.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Musí zabrat v rétorice, říká fanoušek Drahoše Grygar. Volby prý může rozhodnout jeho žena

 
S Jiřím Drahošem ho spojila věda. Své schopnosti vyjednávat s politiky prý projevil Jiří Drahoš v době, kdy měla Akademie věd namále a on ji dokázal zachránit před zrušením. Pokud bude prezidentem, měl by ale zabrat v řadě věcí – především prý v rétorice. Svého prezidentského kandidáta zhodnotil ve Studiu Blesk zpráv také astrofyzik a astronom Jiří Grygar.
26.01.2018 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Grygar (35 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

„Já nevím, kdo z občanů ČR je schopen zhodnotit, zda vystoupení z EU je v pořádku, nebo není,“ odmítl Drahoš referendum. Zeman vytáhl papír, nasadil brýle a sdělil jasné slovo. Drahoš slíbil péči o chudé

 
Zhruba devadesát minut trvala debata prezidentských kandidátů – Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Moderátorka Světlana Witowská přivítala oba muže v pražském Rudolfinu. Oba kandidáti na debatu České televize přivedli své příznivce. I přesto se diskuse odehrávala v komorním duchu.
25.01.2018 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (269 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Pane Drahoši, to chcete transparentnost? Witowská přitlačila Drahoše kvůli jeho spolupracovníkům

 
Jiří Drahoš se dostal do střetu s moderátorkou prezidentské debaty Světlanou Witowskou. Odmítl jí totiž sdělil, koho si přivede na Hrad jako spolupracovníky.
25.01.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (269 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

VIDEO Divadlo sklep volí Drahoše. A připravilo si k tomu skutečně neuvěřitelnou scénku

 
Hitem letošních prezidentských voleb je stále sílící podpora prezidentských kandidátů ze strany řady známých umělců, sportovců či herců. Podporu Jiřímu Drahošovi nyní vyjádřili i členové divadla Sklep. Přízeň mu vyjádřili prostřednictvím zpěvného videa, které sdíleli na sociální síti Facebook.
25.01.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Zeman přinesl Drahošovi seznam svých sponzorů. Já to nechci, mával rukou profesor

 
Debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše na České televizi začal za moderování Světlany Witowské. Prvním ostrým tématem byla debata o penězích na předvolební kampaň.
25.01.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (269 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Poslední debata před volbami: Drahoš spojil Zemana s mafiány. Už nemá zemi co dát, prohlásil

 
Prezidentské klání se chýlí ke konci a v pražském Rudolfinu proběhla poslední předvolební debata. Po úterním ostrém střetu se v ní opět utkali Jiří Drahoš (68) a Miloš Zeman (73). Moderátorského žezla se ujala stálice veřejnoprávní televize Světalana Witowská.
25.01.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Na Hrad patří Zeman, Drahoš není politik a jeho fanoušci se chovají demagogicky. Šéf politického hnutí promluvil

 
Zaslepení příznivci Jiřího Drahoše demagogicky nálepkují voliče Miloše Zemana. Myslí si to předseda politického hnutí Nezávislí Patrik Hujdus. Nezávislí ve volbách podporují současného prezidenta s tím, že bude lépe hájit české národní zájmy.
25.01.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Bojovník za právo nosit zbraně: Na Hradě bude potřeba člověk s pevným názorem. Budou nám příště určovat, jestli smíme mít psa?

 
ROZHOVOR „Obávám se, že časy, které přicházejí v Evropě, budou vyžadovat člověka s pevným a tvrdým názorem. Pokud mám volit menší ze dvou zel, a zlo je jeden i druhý kandidát, bude to Miloš Zeman,“ říká Pavel Černý, iniciátor petice, která má zachovat práva českých občanů na soukromou zbraň. A také postoj současné hlavy k tomuto tématu pozitivně kvitoval. Jiří Drahoš je podle něj typ člověka, který nepomůže, ani neuškodí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň varoval před dalším omezováním svobody slova nejen na internetu.
25.01.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (72 článků) , Pavel Černý (72 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Černý (152 článků) , Jiří Černý (152 článků)

Bude fungovat Drahošova dezinformační šlichta? Jan Schneider porovnal s fakty nesmysl, ktery uvadi kandidát na svém oficiálním webu

 
Profesor Jiří Drahoš se v prezidentské předvolební kampani profiluje jako velký bojovník proti dezinformacím a fake news. Bezpečnostní analytik Jan Schneider ovšem ukazuje, že sám kandidát má s věrohodností zveřejňovaných informací problém. A některá jeho tvrzení pravděpodobně jsou čistokrevnou dezinformací.
25.01.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

„Zastřelit Zemana. Dement. Zabednění voliči!“ Toto říká člověk spojený s webem Demagog.cz, který viní prezidenta ze lhaní. A je toho víc…

 
Do prezidentské kampaně se v posledních dnech hojně zapojuje server Demagog.cz, který údajně vyhledává pravost výroků obou kandidátů během debat a následně vydá prohlášení, kolikrát řekli pravdu nebo lež. Podle některých expertů se však demagogicky chová spíše demagog.cz. A objevila se další zajímavá věc. Jednatel partnerské agentury demagogu.cz se veřejně hlásí k Jiřímu Drahošovi, prezidenta Zemana má „zastřelit komando“ a jeho voliči jsou „totálně zabednění“.
25.01.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Zeman (1221 článků)

Psychiatr sledoval Jiřího Drahoše v úterý na Primě. Bez zvuku hrůza, a když si ho pustil a poslouchal argumenty, byla to úplná katastrofa

 
„Všichni přece víme, že v dovednostech, které jsou předpokladem pro úspěch v politice, je Jiří Drahoš naprostý outsider. Přesto může vyhrát. Proč? Protože v politice se vedle skutečných politiků uplatňují podržtaškové!“ poznamenává tvrdě na konto prezidentského kandidáta psychiatr a exministr zdravotnictví Ivan David. Drahošovým problémem prý je, že nedovede zakrýt, kým skutečně je. A úterní televizní duel na Primě? „Jiří Drahoš byl slabý i při vypnutém zvuku – rozpačitá gesta, mdlý výraz tváře, žádné charisma, žádná imponující osobnost. I cizinec, který nevládne naší mateřštinou, by jasně rozpoznal nejistotu v hlase a nepřesvědčivě hrané sebevědomí. Nejhorší na jeho výkonu byla kvalita argumentů,“ říká dále David a rozebírá, jaká plus má Zeman, přestože do něj „parazitní kavárna“ stále kope.
25.01.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří David (113 článků) , Jiří Zeman (1221 článků) , Ivan Ivan (1347 článků)

Prezidentský duel České televize bude hostit Rudolfinum

 
Ve čtvrtek 25. ledna, v předvečer druhého kola volby prezidenta, odvysílá Česká televize Prezidentský duel - finále. Debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana bude hostit pražské Rudolfinum.
25.01.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Eva Drahošová v tom udělala jasno: Jsme havloidi, sluníčkáři a pravdoláskaři. A kdo je proti, je nejspíš lež a nenávist

 
Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se serveru Aktuálně.cz svěřila, že prezidentská kampaň je pro ni univerzitou třetího věku.
25.01.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Učitelka migrantů, volička Jiřího Hynka: Já jsem tak znechucena, že už na to druhé kolo ani nemám chuť

 
ROZHOVOR Nevhodný formát na Primě á la „Baníček“, tak hodnotí první besedu obou prezidentských kandidátů bývalá učitelka cizinců, dnes podnikatelka Eva Dvořáková z Prahy. Zeman své voliče nezklamal a Drahoš nerozhodné nepřesvědčil. Podporovatelka Realistů v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz v souvislosti s „obchodní“ návštěvou francouzské hlavy státu v Číně uvádí, že vstřícní k Tibetu jsou snad jen sami Tibeťané. Svým způsobem je také prý nezáviděníhodný úděl hradního mluvčího Ovčáčka, který z popisu své práce musí obhajovat neobhajitelné a vysvětlovat nevysvětlitelné.
25.01.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Eva Dvořáková (28 článků) , Jiří Zeman (1221 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Zemana prohlásil za ožralu, lháře a hulváta. Teď dělal rozhovor s Drahošem, který si je jistý vítězstvím

 
Vysokoškolský pedagog a český lékař Martin Jan Stránský přinesl rozhovor s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem. Na webu Přítomnost.cz mluvil mimo jiné o tom, co pro něj znamená být Čechem.
25.01.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (38 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Stránský (67 článků) , Martin Čech (173 článků) , Martin Zeman (319 článků) , Martin Stránský (111 článků) , Jiří Zeman (1221 článků) , Martin Čech (69 článků)

Jiří Vyvadil: Nejsme už tak blbí, pane Bartoško...Ten Drahoš Vám jako Havel nevyjde

 
Ano, je v tom symbolika. Jiří Bartoška za času socialismu snad nejpopulárnější sexy herec, který se stejně tak se uměl vykrucovat po boku kosmonauta Remka a stejně tak ohlásit kandidaturu Václava Havla na prezidenta z balkonu Melantrichu, dnes prohlásil, že musí navázat na tuto tradici a na svém facebooku ohlásil, že příštím prezidentem bude Jiří Drahoš.
25.01.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5581 článků) , Jiří Bartoška (644 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Havel (399 článků) , Jiří Havel (399 článků)

Slavní se sešli na podporu Drahoše: Roztočená Čvančarová, Machálková s kolegou z Tváře, vystoupil Janda, Dejdar, Mig 21 či Bárta

 
Druhé kolo prezidentských voleb je teprve před námi, ale některé celebrity už zřejmě svého prezidenta mají. Alespoň to tak vypadá dle jejich podpory Jiřímu Drahošovi (68), kterému osobnosti uspořádaly i koncert v pražské Lucerně. Kdo všechno se na něm sešel?
25.01.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Bárta (247 článků) , Jiří Bárta (247 článků)