Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Silné čtení! Mladá akademička pro PL sdělila, proč má vážné obavy volit za prezidenta Jiřího Drahoše

 
ROZHOVOR Pocházím z vesnice, ale je mi naprosto jedno, jestli umí budoucí hlava státu štípat dříví a stahovat králíky. Nezajímá mě, jestli může hrát tenis, jestli zpívá krásně jako český slavík nebo ještě hůře než já. Zajímá mě, zda vydrží tlak při řešení vnitropolitických krizí, zda udrží nestabilní a křehké koaliční vlády, nebo zda budou každou chvíli nové předčasné volby. Chci vědět, jak dokáže odolávat tlaku na mezinárodní scéně, směřuje své obavy a nejistotu na adresu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše ekonomka z Masarykovy univerzity Hana Lipovská.
26.01.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Oba kandidáti na prezidenta mají odvoleno: Na Drahoše čekaly děti, na Zemana nikdo neskákal

 
Oba dva kandidáti na prezidenta České republiky mají odvoleno. Miloš Zeman (73) i Jiří Drahoš (68) dorazili k volbám v dobré náladě. Uvidíme, jak se budou tvářit, až se v sobotu v odpoledních hodinách sečtou všechny hlasy a výsledek bude znám.
26.01.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Na prezidentský duel na ČT koukala více než půlka lidí u televize

 
Čtvrteční prezidentskou debatu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v České televizi sledovalo v souhrnu 2,7 milionu diváků starších 15 let. Pustila si ji více než polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Na základě dat Asociace televizních organizací (ATO) to dnes uvedl server Mediaguru.cz. Předchozí společný duel, který vysílala televize Prima, vidělo 2,2 milionu diváků. Debaty se výrazně odlišovaly ve dvou ohledech: v kázni publika a v intenzitě moderace, ukázala analýza výzkumné společnosti Media Tenor. Diskusi na Primě moderoval Karel Voříšek, na ČT Světlana Witowská.
26.01.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (269 článků) , Karel Voříšek (395 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Jiří Řezník: Drahoš - slabý kandidát vedený za ručičku špatnými rádci

 
Zamyslel jsem ještě jako volič Horáčka v prvním kole nad svou volbou v tomto kole. Nemohu volit kandidáta, který je schopen vést podle návodů svých loutkovodičů toliko minulé války.
26.01.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Fiala volil Drahoše, chce konec Zemana na Hradě

 
Předseda ODS Petr Fiala dnes v Brně ve druhém kole prezidentských voleb odevzdal hlas Jiřímu Drahošovi. ČTK řekl, že volil podle cíle ODS, kterým je konec prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Podle Fialy Zeman pět let dělá něco jiného, než sliboval. „Rozděluje společnost a znejasňuje naši zahraničněpolitickou pozici,“ řekl Fiala. V prvním kole neprozradil jméno jednoho z devíti kandidátů, kterého podpořil.
26.01.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1594 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Fiala (154 článků) , Jiří Fiala (154 článků)

Drahoš hlasoval ve volbách, přeje si velkou volební účast

 
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš s manželkou Evou odevzdali dnes odpoledne hlasy ve druhém kole prezidentských voleb. Drahoš po volebním aktu požádal všechny, komu záleží na budoucnosti země, aby šli také volit. Přál by si, aby účast byla alespoň stejná jako v prvním kole, kdy byla zhruba 62 procent. Novinářům také řekl, že nabízí bezpečí a starost o sociálně slabší.
26.01.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Okamura volil Zemana, je připraven jednat i s Drahošem

 
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura i ve druhém kole prezidentských voleb volil současnou hlavu státu Miloše Zemana. Novinářům před odevzdáním hlasu řekl, že Zeman splňuje kritéria SPD pro prezidenta. V případě vítězství druhého kandidáta Jiřího Drahoše je připraven s ním jednat, pokud bude ochota i z druhé strany.
26.01.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2270 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Svoboda (423 článků) , Jiří Svoboda (423 článků)

Alexandr Vondra pro PL: Po Drahošově výkonu na Primě jsem jen těžko hledal argumenty, proč mu dát svůj hlas. Jediný argument byl...

 
ROZHOVOR „V tom prvním testu, který se odehrával ´v bouřce a ve vichřici´, neobstál, v tom druhém, kdy v rudolfínském studiu ´bylo polojasno´, naopak projevil houževnatou odolnost a dokonce účinně a trefně útočil. A co z toho plyne? Že může být celkem slušným a důstojným prezidentem pro slunečné dny, ale jak se projeví pod tlakem a v čase krize, na to neumím odpovědět,“ tvrdí na konto prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše bývalý disident a někdejší ministr zahraničí Alexandr Vondra. Zemana ale rozhodně prý volit nebude.
26.01.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1190 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Zeman (1221 článků) , Jiří Vondra (79 článků)

Tento člověk se označuje za elitu? Arogantní hlupák, co opakuje dokola pár frází. Drahoš má velké štěstí, že ta debata proběhla až den před volbami, myslí si sociolog

 
ROZHOVOR Ačkoliv je to u profesora chemie a bývalého předsedy Akademie věd neuvěřitelné, podle sociologa Petra Hampla se ve čtvrteční debatě prezidentských kandidátů ukázalo, že Jiří Drahoš je "docela obyčejně hloupý". Kdykoliv se podle Hampla pokusil přijít s nějakou vlastní myšlenkou, skončilo to trapasem. Spíše než elitním představitelem se tak podle doktora sociologie předvedl spíše jako ostuda české vědecké obce, která právě na myšlenkách a kvalitních argumentech staví svou prestiž.
26.01.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Zákulisí debaty ČT: Drahoš si užíval chvíle slávy, Zeman zmizel bočním vchodem

 
Bezpečnostní rámy jako na Pražském hradě, desítky podporovatelů i pracovníků České televize a všudypřítomní osobní strážci. I tak vypadalo zákulisí debaty České televize, ve které se střetli Jiří Drahoš a Miloš Zeman. Kdo chtěl usednout v publiku, musel projít důkladnou bezpečnostní kontrolou. Oba kandidáti se potkali ještě před začátkem přenosu. Miloš Zeman po přenosu kvapně ujel pryč. Jeho odjezd se ale podařilo zachytit.
26.01.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Češi si začali vybírat prezidenta mezi Zemanem a Drahošem

 
V Česku začalo dnes ve 14:00 finále prezidentských voleb. Křeslo hlavy státu v nich obhajuje Miloš Zeman, jeho vyzyvatelem je bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, připomněla ČTK.
26.01.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Drahoš těsně před volbami přišel do Českého rozhlasu. A dostal se do úzkých

 
Ve dvě hodiny odpoledne se otevřou volební místnosti a Češi, Moravané a Slezané s definitivní platností rozhodnou o tom, zda zůstane prezidentem Miloš Zeman, nebo se jím stane Jiří Drahoš. Český rozhlas chtěl dát poslední příležitost oběma kandidátům na hlavu státu prezentovat své názory. Miloš Zeman pozvání odmítl jako už mnohokrát v posledních týdnech. Zato Jiří Drahoš přišel a čas využil po svém.
26.01.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Holoto, držte papuly a krok! Drahoš pohrdá lidmi a udělal z českých občanů hlupáky. Okamura, Keller či Foldyna se vyslovili k zásadnímu sdělení z prezidentské debaty

 
ANKETA Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš v debatě na ČT vytknul prezidentu Miloši Zemanovi, že „je prezidentem dolních deseti milionů“. Drahoš též řekl, že referendum o zásadních otázkách je velmi nebezpečné a že občané nejsou schopni zhodnotit, zda je vystoupení z EU v pořádku, nebo není.
26.01.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Zeman (1221 článků)

Zeman má paneláky, Drahoš domky: V Brně se čeká souboj čtvrtí

 
Centrum moravské metropole mělo v prvním kole prezidentské volby jasno. Jiří Drahoš v Brně posbíral 32,48 % hlasů, Miloš Zeman našel přízeň jen u 26,11 % štatlařů – jak se lidem z centra přezdívá. Právě střed města volí vždy jinak než ostatní čtvrti a svým politickým chováním je záhadou pro všechny politické strany.
26.01.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Nejdůležitější chvíle je tu: Volební místnosti otevřeny, rozhodujeme o hlavě státu!

 
Druhé kolo historicky druhé přímé volby prezidenta je tu. Hlavou státu se stane Jiří Drahoš nebo Miloš Zeman. Vypadá to na souboj na ostří nože. Volební místnosti se otevřely ve 14 hodin.
26.01.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Budu volit Drahoše, prozradila Petra Buzková. Poté vyslala důrazné varování ČSSD

 
Bývalá ministryně školství za ČSSD Petra Buzková v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prozradila, že v prezidentské volbě bude volit Jiřího Drahoše, protože může vrátit prezidentskému úřadu slušnost, kterou podle jejího názoru notně pošramotil Miloš Zeman. Přes kamery také vyslala důrazné varování sociální demokracii.
26.01.2018 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petra Buzková (52 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Jak prezidentská debata ovlivní výsledky voleb 2018? Slavní chválí Witowskou a koho pošlou na Hrad...

 
Poslední debata, poslední rozhodování. Kandidáti na prezidenta pro následujících pět let se ve čtvrtek utkali v duelu na České televizi, který si nenechaly ujít ani slavné osobnosti. Jedni hlasitě tleskali pro Miloše Zemana, druzí jasně podpořili Jiřího Drahoše, ale v jednom se shodli všichni stejně. Debatu s přehledem vyhrála moderátorka Světlana Witowská (45). Na její výkon padá jen samá chvála.
26.01.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (269 článků) , Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Souboj civilizací, píší některá slovenská média o souboji Zemana a Drahoše

 
V českých prezidentských volbách se rozhodne o tom, zda zemi povede nudný proevropský akademik se slušným vystupováním, nebo žoviální politik s propagandistickou, prokremelskou rétorikou, postavenou na zastrašování, napsal slovenský zpravodajský portál Aktuality.sk. V posledním televizním duelu obou kandidátů byl podle něj úřadující prezident Miloš Zeman stejně slabý jako soupeř o post hlavy státu Jiří Drahoš. List Sme napsal, že kampaň vyrovnala šance Zemana a Drahoše na zvolení.
26.01.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Takto informují své čtenáře některá zahraniční média, která sledovala duel Zemana a Drahoše v ČT

 
Druhý televizní souboj Miloše Zemana a Jiřího Drahoše byl oproti tomu prvnímu, poznačenému „bouřlivou atmosférou v sále“, o poznání vyrovnanější, hodnotí čtvrteční duel agentura AFP. Podle ní byly pomyslné misky vah v předvečer prezidentské volby přece jen nakloněné na stranu současné hlavy státu, zahraniční média však očekávají těsný výsledek.
26.01.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23498 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Petr Hampl: Eurodemokracie v sedmi obrazech

 
Šest set padesát nebezpečných slov o poučení z kampaně Jiřího Drahoše
26.01.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)