Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Cizina volila Drahoše. Z devadesáti procent

 
V zahraničí bodoval u krajanů a českých turistů v prezidentské volbě bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Dostal 90,28 procenta hlasů. Zprávu přinesla ČTK.
28.01.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Lidé viděli, jak je média lakují. Zejména po debatě na ČT. A řekli dost a hodili to Zemanovi, myslí si politolog Kubáček

 
Druhé kolo prezidentských voleb nakonec přihrálo Miloši Zemanovi vítězství a Jiřímu Drahošovi prohru. Dál se takový výsledek očekávat? Co Zemanovi pomohlo v obhájení jeho postu a co Drahošovi uškodilo? Na to odpovídali v nedělní Partii na Primě politologové Alexander Tomský a Jan Kubáček.
28.01.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Zeman (1220 článků) , Jan Zeman (392 článků) , Alexander Alexander (289 článků)

Drahošovi v Českém rozhlase citovali kritiku od Horáčka. Postoupil jsem já, ne on, ohradil se podrážděně

 
Český rozhlas se rozhodl uspořádat povolební debatu vítězného prezidenta Miloše Zemana a poraženého kandidáta Jiřího Drahoše. Miloš Zeman jako v poslední době už mnohokrát nepřišel. Jiří Drahoš oznámil, že Miloš Zeman je i jeho prezidentem. Přidal však jedno velké „ale“.
28.01.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Drahoš chce kandidovat do senátu, je to pojistka demokracie

 
Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš v rozhovoru pro server iHNed.cz slíbil, že neodejde z veřejného života a z politiky. Jak se v ní chce udržet? Třeba kandidaturou do senátu. Nebo do Evropského parlamentu. Jednu věc však může vyloučit už teď. Prý rozhodně nebude zakládat novou politickou stranu.
28.01.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Zbyněk Fiala: Poslední Zemanovo vítězství

 
Volební výsledek nakonec dopadl podle předvolebních debat, ze kterých Jiří Drahoš vyšel jako ten jasně slabší. Neúspěšní kandidáti se nejspíš přesunou do senátních voleb a budou nás dále oblažovat úvahami o odvádění republiky na Východ či na Západ. Zůstanou i docela výrazné rozdíly v politické orientaci venkova a měst.
28.01.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Fiala (154 článků) , Jiří Fiala (154 článků) , Jiří Zeman (1220 článků)

Praha to dožene, opakovali stále v Drahošově štábu. A pak nálada poklesla a začaly hořké vtipy na prezidenta

 
V sobotu ráno ještě příznivci profesora Jiřího Drahoše mohli doufat, že se jejich favorit stane hlavou státu. V sobotu pozdě odpoledne jim zbyly jen oči pro pláč a frustrace, kterou si vybíjeli např. pálením volebních lístků Miloše Zemana.
28.01.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Tomáš Halík a méněcenný český národ. Obyčejní lidé mají více zodpovědnosti než elity, vzkazuje poslanec Foldyna

 
„Na debaty v televizi se dívat budu. Stát se může vždy cokoli, ale že by prezident Zeman ‚vybuchl‘ v duelu s panem Drahošem, nepředpokládám. Jedině že by soutěžili v disciplíně: ‚Nevím, zatím jsem nad tím nepřemýšlel‘,“ ironizuje rétoriku prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. „My si buď vybereme Churchilla, nebo Chamberlaina. Doba, ve které se nacházíme, mluví pro Churchilla,“ říká také Foldyna v rozhovoru ParlamentníchListů.cz ještě před volbami...
28.01.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (540 článků) , Jaroslav Foldyna (585 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Zeman (1220 článků)

Temná zpráva o Česku, vyhrál tu Východ. Zemanova výhra nás přijde hodně draho, zoufá si Martin Fendrych. A televizní kluk v akci se přidal...

 
Prezidentské volby vyhrál Miloš Zeman, poraženým se stal Jiří Drahoš, konečný výsledek byl jednapadesát ku devětačtyřiceti procentům a dělil je rozdíl 152 tisíc hlasů. Nejen to nasvědčuje tomu, že společnost je politicky rozdělena napůl. „Média asi čeká bitka o udržení nezávislosti a důvěryhodnosti. Jde o to, aby Česko nebojovalo samo se sebou a nebylo trvale rozděleno na dvě země,“ uvedl ve svém komentáři na Aktuálně.cz bývalý náměstek ministra vnitra Jana Rumla a později dlouholetý komentátor Martin Fendrych.
28.01.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Novinář má pozoruhodné informace, jak se z Jiřího Drahoše stal kandidát kavárny. Šlo o podnikatelský plán...

 
Komentátor Martin Weiss nešetřil na serveru Echo24.cz tvrdými slovy. Slovní ránu dostal jak Jiří Drahoš, tak Miloš Zeman. Profesor Drahoš jich ale nakonec schytal přece jen víc. Prý se mohlo řadě lidí zdát, že Drahoš může být dobrým prezidentem. Dokud nezačal mluvit...
28.01.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Martin Weiss (9 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků) , Jiří Weiss (3 články)

Proč Drahoš jezdil po severní Moravě, kde stejně nemohl uspět? Slavný komentátor rozebral zoufalství jeho kampaně

 
Zkušený komentátor Bohumil Pečinka na serveru Reflex.cz prozradil profesorovi Jiřímu Drahošovi, kde udělal chybu.
28.01.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1136 článků)

Václav Klaus po volbách: Je to výhra nezmanipulovaných lidí a důvod k optimismu. Obávám se ale, že příznivci Drahoše se s tím nesmíří

 
S tím, že Miloš Zeman nakonec obhájil prezidentský úřad se jen tak přiznivci neúspěšného kandidáta Jiřího Drahoše jen tak nesmíří, obává se bývalý prezdient Václav Klaus, který mu bezprostředně po jeho vítězství přišel gratulovat. „ Podporovatelé Drahoše výsledek jen tak nepříjmou,“ řekl krátce po znovuzvolení Zemana.
28.01.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9754 článků) , Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Komentář: Zeman vyhrál, lidé mu rozvázali ruce. Kdy budeme znovu volit Drahoše?

 
Prezident Miloš Zeman potvrdil, že přání nebývá nejpřesnější předpovědí, když ve druhém kole prezidentské volby porazil Jiřího Drahoše. Toho sice kvůli matematickým součtům Zemanových odpůrců favorizovali někteří politologové a novináři, jenže takhle lidi nikdy nevolí. Zeman porazil Drahoše těsněji než před pěti lety Karla Schwarzenberga, taky ale oproti roku 2013 přidal přes 150 000 hlasů navíc. Tolik za matematiku a Zemanovu slábnoucí podporu.
28.01.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3848 článků) , Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Tomáš Halík se vyjádřil k volbám: Byli jsme před Zemanem, budeme i po něm

 
Výsledek prezidentské volby podle plzeňského biskupa Tomáše Holuba ukazuje, že většina české společnosti nechce být natolik otevřená Evropě, jako byl vyzyvatel Miloše Zemana Jiří Drahoš. Holub to dnes řekl ČTK s tím, že ho výsledek mrzí.
28.01.2018 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (540 článků) , Jiří Zeman (1220 článků) , Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Jaroslav Plesl: Tolik jako Drahoš by dostal i papírový pytlík. Okamura a Chovanec? Zeman teď má za sebou tuhle sílu...

 
ROZHOVOR Češi si podruhé v přímé volbě zvolili svého prezidenta. Svou funkci obhájil Miloš Zeman, který porazil Jiřího Drahoše. Ten ihned po volbách avizoval, že se po porážce z veřejného života nehodlá stáhnout, ale bude bojovat dál „za změnu“. Ředitel redakce ParlamentníchListů.cz položil v souvislosti s volbami a tím, co může následovat po znovuzvolení Zemana, několik otázek šéfredaktorovi MF Dnes Jaroslavu Pleslovi.
28.01.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (299 článků) , Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

JÁ, MILOŠ ZNOVUZVOLENÝ! ODBORNÍCI: Co se teď bude dít?! Plus zajímavosti o Zemanovi a Drahošovi

 
Je dobojováno! Češi si zvolili prezidenta a nemusí měnit ani portréty na úřadech či ve školách. Prezident Miloš Zeman (73) obhájil svůj post, i když tentokrát to bylo těsnější než před pěti lety. Jeho rival Jiří Drahoš (68) mu pogratuloval a popřál hodně zdraví.
28.01.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Rektoři vysokých škol jsou zklamaní ze Zemanova vítězství

 
Rektoři vysokých škol, které oslovila ČTK, vyjádřili vesměs zklamání nad znovuzvolením současného prezidenta Miloše Zemana. Doufali ve vítězství jeho protikandidáta Jiřího Drahoše. Většina z nich se obává zhoršení už tak napjatých vztahů mezi hlavou státu a vysokými školami. Těsný výsledek volby podle nich ukazuje, že je česká společnost rozdělena na dva tábory. Zeman by se ve svém dalším funkčním období měl snažit lidi více spojovat a silněji hájit svobodu a demokracii, myslí si.
27.01.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Prohrál jsem i proto, že jsem bojoval čestně, uvedl Jiří Drahoš v ČT. Zvažuje teď Senát

 
Jedním z důležitých důvodů mé prohry bylo, že jsem po celou dobu bojoval čestně a férově a že jsem nedával žádné podpásové údery. O některých podporovatelích Miloše Zemana prý totéž říci nelze.
27.01.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

VIDEO „Sto sedmdesát tisíc lidí rozhodlo, že prezidentem bude usvědčený lhář! “ Mladý příznivec Drahoše pokřikoval ve štábu

 
REPORTÁŽ A VIDEO UVNITŘ Jak se v hlavním stanu příznivců prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše snášela jeho těsná prohra? Atmosféra byla spíše optimistická a pozitivní, a tak trochu korespondovala i s tím, jak svou prohru vzal sám neúspěšný kandidát Jiří Drahoš. Ten hovořil o naději a vůli ve svých politických aktivitách pokračovat. I tak se ale ve chvíli, kdy se na televizní obrazovce měl objevit Miloš Zeman a promluvit coby vítěz prezidentské volby, vyskytl ojedinělý exces, který se ParlamentnímListům.cz podařilo zaznamenat. Jeden přítomný mladík si totiž připravil manifest, ve kterém prezidenta Zemana označil nepříliš lichotivě.
27.01.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

Volby 2018: Výsledky podle krajů, kde bodoval Zeman a kde Drahoš?

 
Vítězem prezidentských voleb 2018 se stal Miloš Zeman. Svého soupeře, bývalého předsedu Akademie věd ČR Jiřího Drahoše, překonal ve většině krajů. Ve svém prvním projevu po volbách Zeman uvedl, že nevyhrál pouze v Praze. Ve skutečnosti byl v počtu hlasů druhý také v krajích Libereckém, Královehradeckém a Středočeském. Vyplývá to z výsledků zveřejněných na volebním webu Českého statistického úřadu.
27.01.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)

ČSÚ: Vítězem prezidentské volby je Miloš Zeman

 
Miloš Zeman byl podruhé zvolen prezidentem. Uspěl s 51,4% výsledkem. Jiří Drahoš obdržel 48,6 % hlasů.
27.01.2018 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23489 článků) , Jiří Drahoš (1136 článků)