Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Drahoš by Babiše porazil snáze, říká jeho šéf kampaně. Generál je zatím válcován

 
Jakub Kleindienst, jenž před pěti lety vedl kampaň prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, varuje generála Petra Pavla, že musí v kampani přidat, protože inciativu od začátku převzal Andrej Babiš. „Myslím, že Babiš Pavla převálcoval,“ říká například o nedělní debatě na České televizi. Kleindienst také tvrdí, že podle interních, nezveřejněných průzkumů není rozdíl mezi oběma kandidáty tak velký, jak ukazují poslední průzkumy agentur Ipsos, Median nebo Kantar.
23.01.2023 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Petr Pavel (1578 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Nepoučili se. „Schválně to tam půjdem hodit.“ Ladislav Větvička naložil Praze

 
Spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička upozorňuje, že tzv. pražská kavárna svojí domnělou nadřazeností nad venkovem, kterou se ohání na sociálních sítích, může docílit jedině toho, že volby vyhraje Andrej Babiš. Stejným způsobem prý už na Hrad dostali Miloše Zemana v soubojích s Karlem Schwarzenbergem i Jiřím Drahošem.
18.01.2023 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Karel Schwarzenberg (4068 článků) , Miloš Zeman (27725 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Rada Pavlovi od Drahoše. Má si prý připravit pěsti

 
Před pěti lety se ve druhém kole prezidentské volby střetli Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Ten se na rozdíl od jiných uchazečů z roku 2018 rozhodl již podruhé nekandidovat. A teď dal Petru Pavlovi do druhého kola jednu radu. Doporučil generálovi ve výslužbě, aby si připravil pěsti.
15.01.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27725 článků) , Petr Pavel (1578 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Hilšer: Prohrál jsem

 
Vedle favoritů prezidentské volby uspořádal tiskovou konferenci i senátor Marek Hilšer, pro kterého je prý výsledek voleb zklamáním. Získal 142 tisíc hlasů. V roce 2018, když kandidoval poprvé, dokázal získat takřka 455 tisíc hlasů. Před pěti lety podpořil Jiřího Drahoše. Letos v druhém kole „bude volit Petra Pavla“.
14.01.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Jiří Marek (462 článků) , Petr Marek (210 článků) , Jiří Marek (462 článků)

„Toho když chytil rapl. Brácha mu dělal ochranku.” Mimo Prahu o volbách. Lid se s tím nemaže

 
Za Babiše bylo líp! Udělal pro lidi hodně. Dřív jsem byl babišovec, ale teď jsem volil generála. Už tam jednoho šaška máme... Ta blondýna je úplně mimo mísu. Čaputová je jinej level. I to zaznělo od voličů v jižních Čechách. Zajeli jsme se podívat do Kaplice, kde před pěti lety vyhrál v prezidentských volbách Miloš Zeman. „Babiš dobrý! Ten jim ale natrhl… co?“ padlo také v reakci na čtvrteční televizní debatu. Mluvili jsme i s lidmi v Českých Budějovicích, kde naopak tehdy získal více voličů Jiří Drahoš. 32letá žena nám prozradila, proč ještě nikdy nevolila.
14.01.2023 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27725 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Vystrčil dostane nového zástupce. Prvním místopředsedou má být Jiří Drahoš

 
V Senátu se chystá rošáda. Neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2018 Jiří Drahoš by měl být víc vidět. Drahoš, který stejně jako Vystrčil jel na Tchaj-wan, se stane jeho zástupcem.
21.10.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků)

Vystrčil dostane nového zástupce. Prvním místopředsedou má být Jiří Drahoš

 
V Senátu se chystá rošáda. Neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2018 Jiří Drahoš by měl být víc vidět. Drahoš, který stejně jako Vystrčil jel na Tchaj-wan, se stane jeho zástupcem.
21.10.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků)

Do Národního muzea míří poklady čínských císařů

 
Návštěva české delegace vedené předsedou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiřím Drahošem na Tchaj-wanu pro Národní muzeum znamená velký úspěch a významné rozšíření jeho zahraniční spolupráce. Otevřela se možnost uspořádat v Praze jedinečnou mezinárodní výstavu z pokladů čínských císařů ze sbírek Národního palácového muzea.
29.09.2022 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků)

Drahoš vede misi na Tchaj-wan. Čína vydala varování

 
Aktuální cesta českých senátorů a zástupců ministerstev na Tchaj-wan podle čínské ambasády podrývá politické základy spolupráce ČR a Číny. Velvyslanectví na svém webu uvedlo, že návštěva znamená zjevnou podporu separatistických sil a aktivit spojených s nezávislostí Tchaj-wanu. Tchaj-wan je demokratický stát, jehož nezávislost Čína neuznává. Čínský komunistický režim ostrov považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Ode dneška do 24. září je v plánu mise vedená předsedou senátního školského výboru Jiřím Drahošem (za STAN).
18.09.2022 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků)

Petr Pavel má nového podporovatele: Zdeněk Svěrák pro něj shání podpisy

 
Herec Zdeněk Svěrák se opět pustil do podpory jednoho z prezidentských kandidátů. Po Karlu Schwarzenbergovi a Jiřím Drahošovi nyní veřejně podpořil generála Petra Pavla, sdělil iDnesu. V novém spotu obvolává své známé s tím, aby mu pomohli při sběru podpisů pro Pavlovu kandidaturu.
04.08.2022 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (376 článků) , Petr Pavel (1578 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Drahoš hájil Balaše. I když se mu směje už i komentátor Honzejk

 
Novým ministrem školství je poslanec Vladimír Balaš (STAN). V čele úřadu vystřídá Petra Gazdíka, který na funkci rezignoval kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Právník Vladimír Balaš přiznává, že o základních a středních školách toho příliš neví. V tom ale na rozdíl od jiných kritických hlasů senátor Jiří Drahoš (nestr. za STAN) nevidí problém. „Na ministerstvu je schopný tým lidi, který to zvládne, než se tím Balaš prokouše a naučí se to,“ řekl Drahoš v pořadu Interview ČT24, s tím, že ministr je hlavně manažerem.
29.06.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1208 článků) , Petr Gazdík (1197 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků) , Michal Gazdík (26 článků)

Jiří Drahoš. Toto jméno jsme řekli. A zástupce učitelů začal sypat fakta

 
Osobně mám s Jiřím Drahošem velmi špatné zkušenosti. Nevím, zda by ho prezident Miloš Zeman jmenoval do funkce ministra, když byl jeho protikandidátem. Já bych rád viděl na této pozici ženu. To řekl ParlamentnímListům.cz prezident Pedagogické komory Radek Sárközi a vyjmenoval propletenec vztahů kolem možného příštího ministra školství, mládeže a tělovýchovy.
21.06.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27725 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků) , Vít Rakušan (588 článků) , Petr Václav (1022 článků) , Petr Gazdík (1208 článků) , Petr Gazdík (1197 článků)

Senátor Drahoš vidí morální povinnost: Co nejtvrdší postup proti agresorovi. Putin do Haagu, potrestat ruské sportovce

 
„Jde o jasné porušení mezinárodního práva, ze kterého se, doufám, bude Vladimir Putin jednou zodpovídat před Mezinárodním soudem v Haagu,“ prohlásil v pátek senátor Jiří Drahoš během projednávání senátního usnesení k aktuální situaci na Ukrajině. Podpořil rovněž vyloučení Ruska z mezibankovního systému SWIFT. Několika evropským zemím v čele s Německem za blokaci kroku Drahoš spílal se slovy, že „nadřazují ekonomický profit a komfort nad bezpečnostní situací“ i morální povinností.
25.02.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4829 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Zděšený Drahoš: Chtěli mě pověsit. Zatím cvičně

 
Senátor Jiří Drahoš se při projednávání novely pandemického zákona svěřil svým kolegům, že se minulý týden dočkal od dvou demonstrantek řečí o tom, jak by mu prospěla oprátka. „Celá veřejná debata a věcná debata kolem novely pandemického zákona se posunula do naprosto absurdní roviny, kdy už vůbec nejde o zákon samotný, ale jen a pouze o protest určité skupiny lidí, kteří se rozhodli, že oni mají pravdu,“ poznamenal Drahoš.
10.02.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků)

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

 
Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS Vlastimil Tlustý se ohrazuje proti nápadům zavést korespondenční hlasování pro Čechy ze zahraničí. A jako varování připomněl americkou zkušenost. Právě kvůli tomuto tématu se v televizní debatě utkal poslanec ANO Patrik Nacher a senátor Jiří Drahoš, jenž návrh obhajoval.
25.01.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (294 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků) , Jiří Tlustý (107 článků) , Jiří Tlustý (107 článků)

„ANO by nebylo ve Sněmovně, kdyby volili jen Češi v cizině!“ Drahoš pro korespondenční hlasy

 
Stávající vládní koalice ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN chce prosadit zavedení korespondenčního hlasování ze zahraničí ve volbách do Sněmovny a ve volbách prezidenta. Opoziční ANO a SPD jsou proti. Poslanec ANO Patrik Nacher před kamerami vysvětloval proč. A dostal se kvůli tomu do sporu s neúspěšným prezidentským kandidátem a dnešním senátorem Jiřím Drahošem. Před kamerami bylo chvílemi pořádně horko. Nahlédněte.
25.01.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1214 článků)

Witowská na Hrad? On to není vtip. V zákulisí se prý něco děje

 
Rok 2022 je posledním rokem, který Miloš Zeman celý stráví ve funkci hlavy státu, pokud mu vydrží zdraví. Komentátor MF Dnes Petr Kolář upozornil, že dle jeho informací se v jednom z interních průzkumů objevilo vysoko jméno moderátorky ČT Světlany Witowské, partnerky exdiplomata Petra Koláře. Ten pomáhal Jiřímu Drahošovi a nyní radí Petru Pavlovi.
23.12.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (678 článků) , Světlana Witowská (422 článků) , Miloš Zeman (27725 článků) , Petr Pavel (1578 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

A teď se vynoří Kalousek... Hrad? To by Fialu a Pekarovou omylo. S Babišem zastíní vše

 
Měl by se Miroslav Kalousek stát prezidentem? Účast ve volbě prý důkladně zvažuje. „Sice by to nebyl kandidát bez chuti a zápachu a la Jiří Drahoš, Jan Fischer nebo Petr Pavel,“ uvádí Bok, ale zároveň si všímá hned několika důvodů, proč by to nemusel být tak dobrý nápad.
08.12.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7705 článků) , Jan Fischer (1770 článků) , Petr Pavel (1578 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků) , Jiří Fiala (340 článků) , Jiří Fiala (340 článků) , Pavel Fiala (243 článků)

A teď se vynoří Kalousek... Hrad? To by Fialu a Pekarovou omylo. S Babišem by zastínili vše

 
Měl by se Miroslav Kalousek stát prezidentem? Účast ve volbě prý důkladně zvažuje. „Sice by to nebyl kandidát bez chuti a zápachu a la Jiří Drahoš, Jan Fischer nebo Petr Pavel,“ uvádí Bok, ale zároveň si všímá hned několika důvodů, proč by to nemusel být tak dobrý nápad.
08.12.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7705 článků) , Jan Fischer (1770 článků) , Petr Pavel (1578 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků) , Jiří Fiala (340 článků) , Jiří Fiala (340 článků) , Pavel Fiala (243 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »