Články k osobnosti

Jiří Drahoš

  Předseda Akademie věd České republikdy, Fyzikální chemik, Místopředseda Akademie věd České republiky, kandidát na prezidenta ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Drahoš »
 

Jana Zwyrtek Hamplová: Doufám, že neprojde

 
Komentář na facebookovém profilu k chystané cestě Jiřího Drahoše na Tchaj-wan.
12.09.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Ondřej Hejma: Zakázaný člověk, nesmí do TV. A tenhle? Nový Drahoš. Takto pracují aktivisté

 
V dalším díle Podtrženo sečteno vystupoval komentátor Ondřej Hejma a jeho ostrovtipu neunikly ani české dálnice ani Piráti v Praze. Souhlasil například se sociologem Hamplem, že se aktivisté po celém světě množí tak, že si dělají pobočky. Jako firma McDonald. A srovnal amerického kandidáta na prezidenta Joe Bidena s Jiřím Drahošem. Do arény s Donaldem Trumpem podle něho nemůže.
10.08.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5178 článků) , Ondřej Hejma (160 článků) , Joe Biden (97 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků)

„Dagmar Havlová prezidentkou.“ Skutečně padlo. Má to dohru

 
Jak se bude jmenovat další prezident či prezidentka? Pavel či Němcová? Nebo dokonce Havlová? Tuto myšlenku nadhodil blogger David Petrla a rozpoutala se zajímavá diskuze. O generálu Pavlovi, Havlovi i o Jiřím Drahošovi. A zazněla i otázka, koho si zvolí „druhá strana“.
04.08.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků) , Jiří Havel (423 článků) , Jiří Havel (423 článků) , David David (462 článků) , David David (344 článků)

,,Ty hříčky lidi nebavěj.“ Týdny neklidu proti Zemanovi. Drahoš a kníže. O Jiřím Bartoškovi přitom v archivu leží nečekané zjištění

 
VZPOMÍNKY A PERLY Píše se rok 1998. Václav Klaus se potýká s obrovskou vnitřní krizí své ODS. Stranu, kterou zakládal, opustilo mnoho výrazných tváří a na pravici vyrostla nová nadějná konkurence. Zemi navíc v legendárním autobusu Zemák křižuje Miloš Zeman, předseda ČSSD, který tuší výjimečnou příležitost oplatit Klausovi dva roky starou porážku ve sněmovních volbách. Ani se tolik nediskutuje o tom, zda Klaus prohraje, ale spíše o kolik. Ve hře je všechno a občanští demokraté přemýšlí, jak z toho ven. A tak se před kameru staví Jiří Bartoška a další celebrity. Bartošku přitom lidé znali jako přítele Václava Havla. I proto je zajímavé, jaká slova při záchraně ODS v roce 1998 volil.
03.08.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5826 článků) , Jiří Bartoška (678 článků) , Václav Klaus (9986 článků) , Miloš Zeman (24229 článků) , Jiří Havel (423 článků) , Jiří Havel (423 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků)

Právník Hasenkopf se zastal Drahoše. Po politikovi nelze bezstarostně flusat

 
„Mám k senátoru Drahošovi tisíc a jednu výhradu, ale...,“někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf se důrazně zastal senátora Jiřího Drahoše.
29.07.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Ústavní soud rozhodl a Drahoš se zlobí: Šířit lži není v pořádku!

 
Neúspěšný prezidentský kandidát a senátor Jiří Drahoš měl pocit, že státní zastupitelství nevěnuje dostatečnou pozornost lživým zprávám, které se o něm šířily. Drahoš kvůli nim podal trestní oznámení. Se svou stížností se obrátil i na Ústavní soud a ten jeho případ smetl ze stolu, když konstatoval, že nezjistit pachatele lživých zpráv není vážný problém.
27.07.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Ústavní soud: Žalobce postupoval správně, když odmítl řešit lži o Drahošovi

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost senátora Jiřího Drahoše. Někdejší prezidentský kandidát kritizoval postup státního zastupitelství, které se podle něj dostatečně nezabývalo trestním oznámením kvůli hoaxům, tedy nepravdivým zprávám šířeným na internetu. Drahoš se dovolával práva na účinné vyšetřování. Soud ale jeho stížnost odmítl jako zjevně neopodstatněnou.
27.07.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Zeman by předal Hrad Jiřímu Drahošovi. Pokud nastane tento scénář

 
Společnost je rozdělená. Nejen ta česká. Prezidentské volby v České republice, v Polsku, ale např. i v Rakousku ukazují, že zde existují dva přibližně stejně velké občanské tábory, které k sobě jen těžko hledají cestu. Matematik Marian Kechlibar nabízí cestu, jak vybudovat tolik potřebný most mezi oběma tábory. Předestřel možnost, že by se o úřad podělili Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Pavel Fischer.
15.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24229 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků) , Pavel Fischer (166 článků)

Witowská chce po konci v Událostech jiný pořad v ČT. Zmínila Moravce a Dukovu postel

 
Byla to zpráva, která začátkem června rozesmutnila fanoušky České televize. V pořadech Události a Události, komentáře končí jejich moderátorka Světlana Witowská, známá mimo jiné vedením debaty mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem před posledními prezidentskými volbami. Witowská teď v rozhovoru pro Rádio Z prozradila, že sice již nebude moderovat hlavní zpravodajskou relaci, ale ráda by na ČT zůstala u moderování pořadu Interview ČT24. Ten občas uváděla i nyní, zavzpomínala například, jak se při jeho natáčení dostala do ložnice pražského arcibiskupa Dominika Duky.
22.06.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (320 článků) , Miloš Zeman (24229 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků)

Dominik Hašek odkládá kandidaturu na Hrad. Budete to muset vydržet nejméně do roku 2028

 
Pokud Miloši Zemanovi vydrží zdraví, opustí úřad prezidenta republiky nejpozději na počátku března 2023. A už teď se spekuluje o tom, kdo by mohl Zemana nahradit. Vrátí se do ringu přímé volby prezidenta neúspěšný kandidát z roku 2018 Jiří Drahoš? Nebo Pavel Fischer? Už teď je ale jasné, že jeden člověk v roce 2023 kandidovat nebude. Který?
19.06.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (409 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků) , Pavel Fischer (166 článků) , Jiří Zeman (1254 článků)

„Nechci být otrokem Číňanů,“ hřímá Hilšer. Drahoš přidal plán cesty na Tchaj-wan

 
Senátor Jiří Drahoš (nestr.) oznámil, že necelé dva měsíce po předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) rovněž zamíří na Tchaj-wan. V rozhovoru pro Blesk Zprávy zmínil, že jde o odlišnou cestu s odlišnými prioritami. On sám míří na ostrov, který si nárokuje Čína, jako vědec. Nelíbí se mu pak, jak na české cesty reaguje sama Čína. Kvůli reakci Číny hřímá i senátor Marek Hilšer (MHS).
16.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků) , Marek Hilšer (170 článků) , Jiří Marek (401 článků) , Jiří Marek (401 článků)

Velečučkař Koudelka s americkou medailí, Kundra a telenovela. Postrach králíkáren Drahoš. Tomáš Vyoral připomíná i dávný slib Vystrčila, který teď porušuje

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Příběh týdne ricinu, čacké BIS a tajných zdrojů novináře Kundry dostal grády telenovely. Až vyslanec tohoto světa a postrach králíkáren Jiří Drahoš vyjeden na Tchaj-wan, obává se komentátor Tomáš Vyoral, že si tamní asijští tygři celkem právem pomyslí, že v Česku jsme úplní idioti.
12.06.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (88 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků)

Witowská končí v Událostech na ČT. Chce být víc se synem a řekla, co ji vyděsilo

 
Patří mezi elitní moderátory České televize, Světlanu Witowskou však budeme vídat na televizní obrazovce podle všeho méně. Deník N ve čtvrtek uvedl, že Witowská, která zazářila mimo jiné při předvolební debatě v Rudolfinu mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem, končí v hlavních zpravodajských pořadech České televize - Událostech a Událostech, komentářích. Důvod? Witowská se chce věnovat více svému synovi.
11.06.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (320 článků) , Miloš Zeman (24229 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků)

VIDEO Taky jedu na Tchaj-wan! Jiří Drahoš nebude chybět

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v plamenném projevu na půdě horní komory Parlamentu prohlásil, že pojede na Tchaj-wan. Čínské nechuti navzdory. Nedlouho poté přišel senátor Jiří Drahoš s veřejným prohlášením, že on také pojede na Tchaj-wan.
10.06.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Na Tchaj-wan se vydá i senátor Drahoš. Nikam jsem se nepřifařil, tvrdí

 
Na Tchaj-wan se chystá kromě šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na podzim i senátor Jiří Drahoš (bez politické příslušnosti). Nepojedou ale spolu, Drahoš odletí o necelé dva měsíce později. Podle něho měl cestu naplánovanou daleko dříve a má již domluvené fixní termíny.
10.06.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Jiří Drahoš zírá: Tohle chtějí rodiče? Vždyť je to jak za Rakouska

 
Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš je překvapen z rodičů. "Zírám, jak jsou rodiče konzervativní," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Zároveň také uvedl, že chce změnu maturit a méně známek.
20.05.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Pětku? Rozepište to žákům slovy, chtěl by Drahoš

 
Koronavirová krize v mnoha oblastech ukázala, že mnohé by se dalo změnit a zmodernizovat. Aktuálním tématem se stalo i české školství, konkrétně známkování studentů. Předseda výboru pro vzdělávání Senátu Jiří Drahoš sepsal výzvu, ve které apeluje na ministerstvo, aby kladlo více důrazu a podpory na slovní hodnocení. Zatím vše záleží na přístupu škol, informuje iDNES.cz.
19.05.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)

Rusko z Krymu! Dominik Hašek „dohrává“ kauzu Koněv. A Jiří Drahoš chce víc

 
Po vzkazu šéfa ruské diplomacie Lavrova, že vymlouvat se na vlastnictví sochy je dětinské a pomník se bude muset vrátit na své místo, se už ozvaly hlasy, které se shodují v jednom prohlášení: „Česko není gubernie“. Prohlásili to např. senátor Jiří Drahoš nebo poslanec Martin Kupka (ODS). Senátor Drahoš čeká, že ministr zahraničí Tomáš Petříček Lavrova „odkáže do patřičných mezí“. Markéta Adamová Pekarová navrhla, že by se o navrácení pomníku dalo mluvit, až Rusko vrátí Krym. Ale o tom zase nechtěl slyšet bývalý brankář Dominik Hašek.
16.05.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (409 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků) , Martin Hašek (105 článků)

Ovčáček, naprostý ubožák. Podepsán senátor Drahoš, za všechny slušné lidi

 
Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se ostře pustil do mluvčího prezidenta Miloše Zemana. „Jiří Ovčáček je naprostý ubožák,“ nebral si servítky Drahoš. Hradního mluvčího takto zkritizoval za to, že sdílel text blogera Václava Stehlíka, podle kterého smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery mohl způsobit tlak ostatních senátorů na jeho cestu na Tchaj-wan.
05.05.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1137 článků) , Miloš Zeman (24229 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků)

Přemnožené lidstvo! Bojíme se smrti, a co planeta? psal český miliardář. A co se z toho vyvinulo...

 
Úspěšný investor a podnikatel, miliardář Václav Dejčmar, stál mimo jiné za rozjezdem pražského centra moderního umění DOX, nebo sponzoroval prezidentskou kampaň Jiřího Drahoše. Teď zjistil, že v současné koronavirové krizi našla naše společnost nový fetiš. A tím fetišem je lidský život. Najednou jsme prý ochotni za něj obětovat cokoliv, klidně i planetu.
21.04.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1162 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »