Články k osobnosti

Jiří Dolejš

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Dolejš »
 

Plat poslance musí odrážet společenské postavení, zaznělo na ČT. Zákonodárci tam přišli vysvětlovat zvýšení platů

 
Předseda rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD), předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a poslanec místopředseda KSČM Jiří Dolejš ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize rozebírali otázku navýšení vlastních platů o celých 14 procent. V pořadu zaznělo, že by plat poslance měl odpovídat jejich práci i jejich společenskému postavení.
20.11.2014 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (57 článků) , Jiří Dolejš (494 článků) , Zbyněk Stanjura (265 článků)

Nejsme pány ve vlastní zemi. Poslanec Dolejš zhodnotil polistopadový vývoj a zavzpomínal i na své zatčení v roce ´89

 
25 LET OD LISTOPADU ´89 Poslanec KSČM Jiří Dolejš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz otevřeně hodnotí dobu před rokem 1989 i poté. „Výbuch nespokojenosti po 17. listopadu byl oprávněný a v podstatě jsme tehdy jen promeškali příležitost dát potřebným změnám lepší směr,“ říká. Zákaz komunistické strany by podle něj vedl k návratu do časů totality. Poslanec se také vyjádřil ke kritice vůči členkám skupiny Pussy Riot i k prezidentu Miloši Zemanovi.
16.11.2014 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Jiří Zeman (1220 článků)

Na Primě se střetl Zahradil a Dolejš. Podívejte se, jak to dopadlo

 
Dnešní Partie na televizi Prima byla věnována kontroverzním výrokům hlavy státu a 25. výročí od studentské demonstrace, která přivodila pád předlistopadového režimu. V televizním studiu diskutoval poslanec KSČM Jiří Dolejš a poslanec Evropského parlamentu z ODS Jan Zahradil.
16.11.2014 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Jan Zahradil (561 článků)

Dolejš (KSČM): Listopadem to nekončí, alternativy jsou

 
Projev poslance Jiřího Dolejše za KSČM na slavnostním shromáždění obou komor českého parlamentu k 25. výročí 17. listopadu 1989 v Praze v budově bývalého Federálního shromáždění.
15.11.2014 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Babiš s Dolejšem bilancovali: Odtud plynou problémy dnešní společnosti

 
V sále bývalé Sněmovny lidu k výročí sametové revoluce promluvil také vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Poznamenal, že před listopadem hodně snili o svobodě a dobrém životě, ale nesmíme zapomínat na to, že spolu se svobodou kráčí ruku v ruce i odpovědnost. Odpovědnost ale často odmítali převzít politici, proto si dnes politiků lidé tolik neváží. Po Babišovi pronesl několik slov i místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
14.11.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17488 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Komunista Dolejš vzpomíná, co dělal před 25 lety. Byl prý demonstrovat a skončil v cele

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zavzpomínal na 28. říjen, jak jej prožil přesně před čtvrt stoletím. Jako čerstvý člen KSČ se zúčastnil nepovolené demonstrace, jejichž 150 účastníků bylo pozatýkáno, včetně jeho.
28.10.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Volby do Senátu pro nás nejsou dobře nastavené, přiznal Dolejš

 
Jako první představitel KSČM přišel do volebního střediska ve stranickém sídle v ulici Politických vězňů místopředseda strany Jiří Dolejš. Větší šance cítí v komunálních volbách, naopak ty senátní podle něj nejsou pro komunisty „nastavené dobře”.
11.10.2014 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Ministr Herman a komunista Dolejš si notovali. Nad Karlem Krylem

 
Patří busta Karla Kryla do sněmovny? Nad touto otázkou se v pondělních Událostech, komentářích přeli místopředseda KSČM Jiří Dolejš a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). V jedné ze svých písní se Kryl dokonce ptá: Pomníky stavíte, prosím vás, komu?
06.10.2014 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (181 článků) , Jiří Dolejš (494 článků) , Daniel Herman (1097 článků)

Trapná záležitost, která by už měla usnout. Poslanec Dolejš pohovořil o sporu mezi Kalouskem a Ondráčkem

 
ROZHOVOR Kritizujme jako lidi a ne jako sprosťáci. Trapná záležitost, která už by měla usnout. Tak hovoří poslanec Jiří Dolejš (KSČM) o sporu, který vznikl mezi místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem a poslancem Zdeňkem Ondráčkem (KSČM), poté co Ondráčka označil Kalousek za „komunistického fízla“. Podle Dolejše je usnesení mandátového a imunitního výboru o tom, že by se měl Kalousek omluvit, platné. Zároveň ale dodává: „Všichni budou rádi, když situace nebude eskalovat.“
27.09.2014 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6844 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Zeman promluvil na akci SPO. Hned poté se na něho snesla ostrá kritika

 
Prezident Miloš Zeman popřál štěstí představitelům Strany práv občanů, jejímž je čestným předsedou. Od řady politiků si za to vysloužil ostrou kritiku - např. od místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše. Naproti tomu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) připomněl, že prezident „svou“ stranu již jednou podpořil v předčasných volbách do sněmovny, ale nepomohlo to.
30.08.2014 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků) , Jiří Dolejš (494 článků) , Miloš Zeman (23487 článků)

Politici na dovolené: Dolejšův masakr motorovou pilou!

 
Facebookový král Zdeněk Škromach má konkurenci. Jeho fotografie od bazénku nejsou nic proti tomu, co na sociální sítě ze své chalupy umísťuje poslanec za KSČM Jiří Dolejš. Ostatní političtí dovolenkáři jistě blednou závistí.
18.08.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (592 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Lidé, buďte bdělí! Komunista Dolejš účtuje s Dukou a přidává výzvu

 
ROZHOVOR Rozjíždí se velký byznys s vírou a funkcemi, který prý odmítají i někteří věřící lidé. Takto reagoval poslanec Jiří Dolejš (KSČM) na zamítavý postoj sněmovny. KSČM s Úsvitem vyvolala v týdnu mimořádné jednání o církevních restitucích, ale ostatní poslanci debatu na toto téma považovali za zbytečnou a neschválili ani program. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Dolejš uvedl i to, co si myslí o vyjádření kardinála Dominika Duky o skomírající KSČM.
26.07.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Dominik Duka (945 článků)

Kdo je tu imperiální agresor? Topkař s komunistou se o tom pohádali před kamerami

 
Rusko jen reaguje na kroky Severoatlantické aliance, prohlašuje místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Západ jen reaguje na anexi Krymu, oponoval mu místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. A jak to ve vztazích Ruska a Západu bude dál? Dojde na zostření sankcí vůči Rusku nebo si obě strany sednou k jednacímu stolu? A kdo je vlastně imperiálním agresorem? O tom se oba politici důrazně přeli.
22.07.2014 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Jiří Marek (373 článků) , Jiří Marek (373 článků)

Andrej Babiš neví, co říká, odsoudil ministra komunista Dolejš

 
Ekonomický expert KSČM Jiří Dolejš se stal tvrdým kritikem stávajícího ministra financí Andreje Babiše (ANO). Babiš se totiž v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce přel s Miroslavem Kalouskem kromě jiných věcí o tom, zda stát by mohl už za tři roky hospodařit bez deficitu a Dolejše tato debata rozesmála a zároveň vyděsila. „Andrej Babiš neví, co říká, nebo mu to je jedno,“ uvedl na konto Babiše Dolejš.
01.07.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17488 článků) , Miroslav Kalousek (6844 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Připravte se na zklamání. Co vám slíbil Sobotka, zřejmě nebude, hrozí Dolejš

 
ROZHOVOR Občané, kteří očekávali po volbách výraznější změny, budou zklamaní. Navrhované navýšení důchodů seniorům z bídy nepomůže. I to si myslí poslanec Jiří Dolejš z KSČM. Jak vyplynulo z rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, sociální demokraté nemohou prý naplňovat předvolební sliby.
19.06.2014 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Není třeba dělat někomu mouřenína, píše komunista Dolejš čtenáři

 
Plánované zvyšování počtu amerických vojáků na evropském kontinentě a možnost jejich umístění na našem území vyvolává v českém prostředí živou diskuzi. Jednoho ze čtenářů ParlamentníchListů.cz zajímal názor místopředsedy KSČM a poslance Jiřího Dolejše, a tak neváhal využít příležitost a zeptal se ho.
08.06.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Není třeba dělat nikomu mouřenína, píše komunista Dolejš čtenáři

 
Plánované zvyšování počtu amerických vojáků na evropském kontinentě a možnost jejich umístění na našem území vyvolává v českém prostředí živou diskuzi. Jednoho ze čtenářů ParlamentníchListů.cz zajímal názor místopředsedy KSČM a poslance Jiřího Dolejše, a tak neváhal využít příležitost a zeptal se ho.
08.06.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Levicový intelektuál dostal výprask od Vondry a Langera. A takto komunisté povstali

 
Ke kritice levicového intelektuála Noama Chomskyho se přidal profesor politické filozofie Alexander Tomský. Chomsky je dle něj ideolog a neumí myslet z hlediska reálného světa. Naproti tomu dva komunističtí intelektuálové Jiří Dolejš a Miloslav Ransdorf se Chomskyho zastávají. I když prý s jeho názory levice mnohdy vede polemiku, Chomsky je i přesto pro mnohé levičácké intelektuály guru, řekl Dolejš. Podle Ransdorfa má pak Chomsky pravdu třeba v názoru na naše disidenty.
06.06.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Miloslav Ransdorf (587 článků) , Jiří Vondra (79 článků)

Ransdorf: Muslimové, kteří nepřijmou naše hodnoty, tu nemají co dělat. Dolejš tomu nerozumí

 
ROZHOVOR V KSČM vznikla jistá polemika, kdy místopředseda strany Jiří Dolejš kritizoval europoslance Miloslava Ransdorfa za to, že ten se postavil proti politice multikulturalismu a islamismu. Podle Ransdorfa muslimové, kteří nepřijmou naše hodnoty, zde nemají co dělat, neboť je nikdo nenutil, aby sem šli a občanská společnost vyžaduje vzájemné uznání. Šokovalo ho, že švýcarské muslimy uráží kříž na švýcarské vlajce.
23.05.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Miloslav Ransdorf (587 článků)

Dolejš: Není dobré zahnat Rusko do kouta

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš odpovídal na otázky deníku Právo. V rozhovoru rozebíral především aktuální dění na Ukrajině a v Rusku.
10.05.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)