Články k osobnosti

Jiří Dolejš

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Dolejš »
 

Jako když přijede Cirkus Humberto. O nadšeném vítání Američanů promluvil Jiří Dolejš

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV označil veřejné demonstrování souhlasu či nesouhlasu s průjezdem amerického vojenského konvoje za statisticky okrajovou záležitost. Většina lidí nad tím prý mávla rukou. A nepřeceňoval by ani ty, kteří s nadšením vítali americké vojáky a například se s nimi fotili. Kdyby přijel na Letnou cirkus Humberto, také bychom se prý fotili s medvědem.
03.04.2015 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Jako když přijede Cirkus Humberto. O nadšeném vítání Američnů promluvil Jiří Dolejš

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš v rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV označil veřejné demonstrování souhlasu či nesouhlasu s průjezdem amerického vojenského konvoje za statisticky okrajovou záležitost. Většina lidí nad tím prý mávla rukou. A nepřeceňoval by ani ty, kteří s nadšením vítali americké vojáky a například se s nimi fotili. Kdyby přijel na Letnou cirkus Humberto, také bychom se prý fotili s medvědem.
03.04.2015 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Lidé se u nás nechtějí klanět ani Kremlu, ani Bílému domu, ale bojí se války. Jiří Dolejš detailně rozebral akci Američanů

 
ROZHOVOR "Lidé se u nás nechtějí klanět ani ke Kremlu, ani k Bílému domu a bojí se o jediné: Aby nás mocenský apetit velmocí nedostal zase do války. Ovšem v tomhle blázinci pak seriózní debaty o bezpečnosti země padají pod stůl,“ zmínil k odporu některých lidí vůči průjezdu amerických vojáků Českem místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
27.03.2015 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Jiří Bílý (17 článků)

Inženýr Dolejš, jak ho neznáte. Mluvil o americkém konvoji a pořádně se rozpálil

 
Senátor Hassan Mezian (ČSSD), místopředseda ODS, senátor Miloš Vystrčil a místopředseda KSČM Jiří Dolejš ve středečních Událostech, komentářích České televize diskutovali o cestě prezidenta Zemana do Moskvy k uctění památky obětí druhé světové války. "Divím se, že chce někdo Zemanovi cosi zakazovat," poznamenal Dolejš směrem k české pravici. Přidal i ostrá slova na adresu konvoje NATO, který projede Českem, a dočkal se jednoho připomenutí.
18.03.2015 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Jiří Zeman (1180 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

NATO tvoří zločinci, co s tím, ptá se čtenář. Komunista Dolejš odpovídá

 
Čtenář serveru ParlamentníListy.cz vystupující pod označením apetr chtěl od komunistického poslance Jiřího Dolejše slyšet, co dělá KSČM pro to, aby Česko mohlo opustit podle jeho názoru zločineckou organizaci NATO. Nebyla by pro nás lepší neutralita, ptá se. Dalo by se to zařídit prostřednictvím referenda? Dolejš odpovídá, že případná neutralita s sebou nese jistá rizika.
08.03.2015 06:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Jiří Dolejš: "Nenakupujte kebab u muslimů!" To až příliš připomíná nápisy z hitlerovského Německa

 
MĚSÍC PO CHARLIE HEBDO Vize monolitní kultury obehnané plotem je iluze a nemá smysl vyzývat dnes lidi, aby žili jen tam, kde se narodili a vyrostli. Současná podoba koexistence různých kultur ale skutečně v mnohém nefunguje, jak by měla, reagoval komunistický poslanec Jiří Dolejš mimo jiné na slova prezidenta Miloše Zemana. Odsoudil také výroky šéfa Úsvitu Tomio Okamury i představitele iniciativy Islám v ČR nechceme vůči muslimům.
08.02.2015 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Kalouskův poslanec: Prezident by do Ruska neměl jezdit, dokud se nevyjasní situace na Ukrajině

 
V pátečních Událostech komentářích diskutovali poslanci František Laudát (TOP 09), Jiří Dolejš (KSČM) a Ivan Pilný (ANO) o politických událostech, které nás čekají v roce 2015. V další části pořadu se řešila problematika společné evropské měny euro ve světle toho, že na Nový rok k ní přistoupila další země EU, Litva.
02.01.2015 23:22 |

podobné články

Osobnosti: František Laudát (239 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Zeman není levicový prezident, ale mocenský cynik s neurvalým stylem. Politické dění končícího roku bilancuje Jiří Dolejš

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Místopředseda KSČM a poslanec Jiří Dolejš pro ParlamentníListy.cz rozebral a shrnul, co dobrého či špatného v tomto roce udělal pro lidi kabinet Bohuslava Sobotky. Přitom se zamyslel i nad působením ministra financí Andreje Babiše a také nad rozpačitým prezidentováním Miloše Zemana. „Zeman určitě není nekritizovatelný monarcha. Jeho neurvalý styl snižující důstojnost prezidentského úřadu se mi prostě nelíbí,“ poznamenal Dolejš v rozhovoru. Jako bývalý prognostik přidal i zamyšlení nad tím, co svět čeká v roce 2015.
28.12.2014 00:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Nasazená svazačka, ruský šváb, Klausovy zlodějny. Takto to dopadne, když Jakl a Pajerová debatují o Havlovi

 
Do čtvrtečního vydání pořadu České televize Události, komentáře přišli vyjevit své názory na polistopadový vývoj České republiky a odkaz Václava Havla bývalý šéf politického odboru Hradu Ladislav Jakl, bývalá studentská vůdkyně Monika Pajerová, poslanec za KSČM Jiří Dolejš a novinářka Lída Rakušanová. Nutno podotknout, že chvílemi to mezi diskutujícími jiskřilo.
21.11.2014 08:16 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5208 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Jiří Havel (374 článků) , Jiří Havel (374 článků)

Plat poslance musí odrážet společenské postavení, zaznělo na ČT. Zákonodárci tam přišli vysvětlovat zvýšení platů

 
Předseda rozpočtového výboru Václav Votava (ČSSD), předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a poslanec místopředseda KSČM Jiří Dolejš ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize rozebírali otázku navýšení vlastních platů o celých 14 procent. V pořadu zaznělo, že by plat poslance měl odpovídat jejich práci i jejich společenskému postavení.
20.11.2014 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Votava (52 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Zbyněk Stanjura (249 článků)

Nejsme pány ve vlastní zemi. Poslanec Dolejš zhodnotil polistopadový vývoj a zavzpomínal i na své zatčení v roce ´89

 
25 LET OD LISTOPADU ´89 Poslanec KSČM Jiří Dolejš v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz otevřeně hodnotí dobu před rokem 1989 i poté. „Výbuch nespokojenosti po 17. listopadu byl oprávněný a v podstatě jsme tehdy jen promeškali příležitost dát potřebným změnám lepší směr,“ říká. Zákaz komunistické strany by podle něj vedl k návratu do časů totality. Poslanec se také vyjádřil ke kritice vůči členkám skupiny Pussy Riot i k prezidentu Miloši Zemanovi.
16.11.2014 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Jiří Zeman (1180 článků)

Na Primě se střetl Zahradil a Dolejš. Podívejte se, jak to dopadlo

 
Dnešní Partie na televizi Prima byla věnována kontroverzním výrokům hlavy státu a 25. výročí od studentské demonstrace, která přivodila pád předlistopadového režimu. V televizním studiu diskutoval poslanec KSČM Jiří Dolejš a poslanec Evropského parlamentu z ODS Jan Zahradil.
16.11.2014 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Jan Zahradil (524 článků)

Dolejš (KSČM): Listopadem to nekončí, alternativy jsou

 
Projev poslance Jiřího Dolejše za KSČM na slavnostním shromáždění obou komor českého parlamentu k 25. výročí 17. listopadu 1989 v Praze v budově bývalého Federálního shromáždění.
15.11.2014 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Babiš s Dolejšem bilancovali: Odtud plynou problémy dnešní společnosti

 
V sále bývalé Sněmovny lidu k výročí sametové revoluce promluvil také vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Poznamenal, že před listopadem hodně snili o svobodě a dobrém životě, ale nesmíme zapomínat na to, že spolu se svobodou kráčí ruku v ruce i odpovědnost. Odpovědnost ale často odmítali převzít politici, proto si dnes politiků lidé tolik neváží. Po Babišovi pronesl několik slov i místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
14.11.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Komunista Dolejš vzpomíná, co dělal před 25 lety. Byl prý demonstrovat a skončil v cele

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zavzpomínal na 28. říjen, jak jej prožil přesně před čtvrt stoletím. Jako čerstvý člen KSČ se zúčastnil nepovolené demonstrace, jejichž 150 účastníků bylo pozatýkáno, včetně jeho.
28.10.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Volby do Senátu pro nás nejsou dobře nastavené, přiznal Dolejš

 
Jako první představitel KSČM přišel do volebního střediska ve stranickém sídle v ulici Politických vězňů místopředseda strany Jiří Dolejš. Větší šance cítí v komunálních volbách, naopak ty senátní podle něj nejsou pro komunisty „nastavené dobře”.
11.10.2014 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Ministr Herman a komunista Dolejš si notovali. Nad Karlem Krylem

 
Patří busta Karla Kryla do sněmovny? Nad touto otázkou se v pondělních Událostech, komentářích přeli místopředseda KSČM Jiří Dolejš a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). V jedné ze svých písní se Kryl dokonce ptá: Pomníky stavíte, prosím vás, komu?
06.10.2014 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (170 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Daniel Herman (1093 článků)

Trapná záležitost, která by už měla usnout. Poslanec Dolejš pohovořil o sporu mezi Kalouskem a Ondráčkem

 
ROZHOVOR Kritizujme jako lidi a ne jako sprosťáci. Trapná záležitost, která už by měla usnout. Tak hovoří poslanec Jiří Dolejš (KSČM) o sporu, který vznikl mezi místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem a poslancem Zdeňkem Ondráčkem (KSČM), poté co Ondráčka označil Kalousek za „komunistického fízla“. Podle Dolejše je usnesení mandátového a imunitního výboru o tom, že by se měl Kalousek omluvit, platné. Zároveň ale dodává: „Všichni budou rádi, když situace nebude eskalovat.“
27.09.2014 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Zeman promluvil na akci SPO. Hned poté se na něho snesla ostrá kritika

 
Prezident Miloš Zeman popřál štěstí představitelům Strany práv občanů, jejímž je čestným předsedou. Od řady politiků si za to vysloužil ostrou kritiku - např. od místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše. Naproti tomu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) připomněl, že prezident „svou“ stranu již jednou podpořil v předčasných volbách do sněmovny, ale nepomohlo to.
30.08.2014 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Politici na dovolené: Dolejšův masakr motorovou pilou!

 
Facebookový král Zdeněk Škromach má konkurenci. Jeho fotografie od bazénku nejsou nic proti tomu, co na sociální sítě ze své chalupy umísťuje poslanec za KSČM Jiří Dolejš. Ostatní političtí dovolenkáři jistě blednou závistí.
18.08.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (592 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)