Články k osobnosti

Jiří Dolejš

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Dolejš »
 

Babiš se pral za každou korunu jak eskymáckej pes, hájil svého šéfa v Partii Brabec. Pak ale dostal slovo Dolejš

 
Hosty nedělní Partie byli vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Ministr využil čas před kamerami k rázné obhajobě svého stranického šéfa Andreje Babiše. Obrazně řečeno se za něj bil takřka do krve. Sněmovna prý na bývalého ministra financí pořádá nedůstojný hon. Dolejš nesouhlasil.
28.05.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Richard Brabec (378 článků)

Já jsem ušetřil, kolegové ve vládě nedovedou plánovat, rozjel se Babiš. A zamíchal do toho i Pakt Sobotka- Kalousek

 
Rozpočet na příští rok získává stále jasnější obrysy. Navzdory solidnímu ekonomickému růstu je to opět rozpočet schodkový, výdaje převyšují příjmy o desítky miliard korun, přesněji řečeno 50 miliard korun. Proč máme zase vyšší výdaje než příjmy? V pondělních Událostech, komentářích na toto téma promluvili končící ministr financí Andrej Babiš (ANO) a komunista Jiří Dolejš.
22.05.2017 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Babišova loutka. Nedovedu si představit, že by dělala nezávislou ministryni. Faltýnek u Moravce čelil Zaorálkovi i opozici

 
O vládní krizi dnes v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 hovořili místopředsedové stran a hnutí Lubomír Zaorálek z ČSSD, Jaroslav Faltýnek z ANO, Jiří Dolejš z KSČM a Martin Kupka z ODS.
14.05.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2467 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Premiér si hraje na jediného spravedlivého a vicepremiér na neviňátko, ale... Jiří Dolejš sleduje válku mezi Sobotkou a Babišem

 
„Divadelní aspekty sporu nebudu komentovat,“ reaguje místopředseda KSČM a ekonomický expert strany Jiří Dolejš na to, že si ministr financí Andrej Babiš ve čtvrtek vyvěsil na Twitteru fotku, kde demonstrativně sedí na ministerstvu financí mezi krabicemi a veřejnosti vzkazuje: „Pokud se pan premiér rozhodne mě odvolat, jsem připraven.“ Dolejše prý zajímá jediné: „Aby byl nejen ze zákona o dani z příjmů odstraněn do budoucna problém výjimky na dluhopisy, ale také státní správa doložila, že je schopná indikovat problém, zkontrolovat fakta a řešit oprávněné podezření z obcházení zákonů...“
28.04.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Le Penová nebo Macron? Tento pán je může přeskočit oba. Seznamte se s kandidátem francouzských komunistů

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš se zamýšlí nad nadcházejícími francouzskými volbami. Ukazuje na krajně levicového kandidáta Jeana-Luca Melenchona, kterého podporují francouzští komunisté. Odehraje se nakonec ve Francii souboj krajní levice s krajní pravicí v osobě Marine Le Penové?
14.04.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Luca Marin (2 články)

Putin teď kritizuje, ale jak je to dlouho, co lhal celému světu o ruských vojácích na Ukrajině, rýpal ódéesák. A Jiří Dolejš se neudržel

 
V pátečních Událostech, komentářích České televize proti sobě zasedli 1. místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek, senátor zvolený za ČSSD František Bublan, místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Vedli debatu o situaci v Sýrii, ale také o velmi pravděpodobném teroristickém útoku ve Stockholmu. Zatímco nad situací v Sýrii svedli tuhou bitvu, u Stockholmu mluvili v podstatě jednotně.
07.04.2017 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , František Bublan (190 článků) , Jiří Marek (353 článků) , František Marek (34 článků) , František Ženíšek (5 článků) , Jiří Marek (353 článků) , František Kupka (65 článků)

Co se děje mezi Babišem a Kalouskem? Promlouvá Jiří Dolejš z rozpočtového výboru

 
ROZHOVOR „Je fakt, že vlivní hráči mají tendenci motivovat politiky. Zejména ty, co mají vliv, tedy jsou součástí moci,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz dlouholetý poslanec Jiří Dolejš (KSČM), jenž ve stranické stínové vládě má na starosti resort financí. „Těžko dělat soudce. Myslím si, že je to mediální tah v této hře. Protože když tyto věci medializujete v této chvíli, dá se očekávat, že budou odmítány, spekulace budou růst, aniž bychom se dočkali nějakého ověřitelného závěru,“ říká k nařčení bývalého ministra financí Kalouska, že mu Andrej Babiš v roce 2004 nabízel „spolupráci“.
01.04.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

„A proč pro takovýho debila pracujete? Běžte jinam!" Kubera vyslechl u Jílkové vyhozenou prodavačku a neudržel se

 
„Proč máme v Česku tak nízké mzdy?“ zeptala se v pořadu Máte slovo moderátorka Michaela Jílková. Vzhledem k tomu, že mezi hosty do studia dorazili Jiří Dolejš (KSČM) či senátor Jaroslav Kubera (ODS), bylo se na co dívat. Kubera dokázal, že si nehodlá brát servítky za žádných okolností.
16.03.2017 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Jílková (447 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Jiří Dolejš odpovídá na Sobotkovu nabídku spolupráce: Diktovat podmínky si nenecháme. Jsme proevropská strana s mnoha odborníky v resortech

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nedávno učinil značně překvapivý krok, když zpochybnil Bohumínské usnesení zakazující jeho straně vládní spolupráci s komunisty. I hnutí ANO ústy Andreje Babiše již naznačilo, že potenciál KSČM nemusí nechat ležet úplně ladem. Zeptali jsme se tedy v KSČM, respektive u jejího místopředsedy a výrazného poslance Jiřího Dolejše, co by komunisté v takové spolupráci požadovali a jaké by byly jejich ambice.
05.03.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Uvidíme, jak šovinistu Trumpa srovná Kongres, je zvědavý Jiří Dolejš

 
Hostem Interview ČT24 byl komunistický poslanec Jiří Dolejš. Vyjádřil se především k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a změnám, které podle jeho názoru ve světě nastanou.
23.01.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Kalousek s Dolejšem si notovali: Vláda se nemá proč chlubit

 
Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Volný (ANO), bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a člen sněmovního rozpočtového výboru Jiří Dolejš (KSČM) svedli před kamerami České televize tvrdou bitvu o rozpočet. Ten pro rok 2016 skončil s rekordním přebytkem takřka 62 miliard korun. Volný nad úspěchem jásal, zatímco Kalousek s Dolejšem se vzácně shodli na tom, že se vláda nemá čím chlubit.
03.01.2017 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Poslední události v Polsku hraničí s ohrožením právního státu, obává se Jiří Dolejš

 
Nad posledními událostmi v Polsku se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí poslanec a místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
23.12.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Velké firmy by měly platit daleko větší daně, myslí si Jiří Dolejš. Ale když se to prý jen vysloví před Babišem, je zle

 
ROZHOVOR Mnohem víc peněz do státní pokladny než elektronická evidence tržeb může podle ČSSD přinést vyšší zdanění velkých firem z oblasti telekomunikací, finančnictví a energetiky, které odvádějí velkou část výnosů z české ekonomiky do zahraničí. Komunisté by nějaké zvýšení daní pro vybrané firmy podpořili, i když sami prosazují vyšší daňovou sazbu pro všechny velké firmy. „Myšlenka sektorové daně nám není cizí, je to také způsob, jak dosáhnout podobného daňového efektu, to znamená daleko více zdanit velké firmy,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonomický expert KSČM, poslanec Jiří Dolejš. Ale přiznává, že velkou překážkou proti tomuto záměru není ani tak slabá pravicová opozice, jako koaliční partner ČSSD – šéf hnutí ANO, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš.
10.12.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Montovny z dob opoziční smlouvy nám moc přidané hodnoty nevytvářejí. Kalousek a Dolejš debatovali o platech

 
O průměrné mzdě hovořili v pořadu Události, komentáře ČT24 poslanec za ANO Karel Rais, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a komunistický poslanec Jiří Dolejš.
05.12.2016 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6707 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Děsí mě pošilhávání po Rusku, svěřil se Kocáb a zpucoval komunistu Dolejše

 
K 17. listopadu se v diskusi pro server iDNES.tv vrátili spoluzakladatel Občanského fóra Michael Kocáb a místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Kocáb uvedl, že jej především mrzí skutečnost, že dnes někteří politici opět pošilhávají po Rusku. Jiří Dolejš ve svých slovech pro změnu upozornil, že 27 let po sametové revoluci roste nespokojenost lidí.
18.11.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (682 článků) , Jiří Dolejš (483 článků) , Michael Michael (1365 článků)

Takhle vznikala v minulosti nenávist k Židům! Komunista Dolejš přísně k Trumpovi, ale i "mesiášům" v rozdělené české společnosti

 
ROZHOVOR „Být občanem USA, tak bych Donalda Trumpa rozhodně nevolil. Takže triumfalismus současné trumpománie nejenže nesdílím, dokonce si myslím, že řada lidí z toho brzy vystřízliví. Obávám se, že v USA vzniká možná nejkonzervativnější vláda v jejich novodobých dějinách. První, kdo slavil, totiž byla krajní pravice, a to je signál sám o sobě,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
18.11.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4606 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Dolejš a Vystrčil se v ČT bavili o dění kolem Bradyho. Došlo ale i na Schapira

 
Hosty dnešního vysílání Událostí, komentářů ČT24 byl poslanec KSČM Jiří Dolejš a senátor a místopředseda ODS Miloš Vystrčil. Tématem bylo mimo jiné (ne)vyznamenání Jiřího Bradyho. Hovořilo se však i o americkém velvyslanci Andrewovi Schapirovi.
27.10.2016 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

KSČM program nemění, ale bude ráznější. Filip i Dolejš křesla uhájili, i když jim prý bylo horko

 
Aby komunisté v příštích volbách uspěli, musejí se vymanit ze šedi, nastavit razantnější rétoriku a především zlepšit komunikaci s veřejností. Program strana měnit nebude, stejně jako vedení. Na mimořádném povolebním jednání ústředního výboru KSČM sice zazněla výzva k odpovědnosti vedení, ale k hlasování o změně to nedospělo. ČTK to řekl místopředseda opoziční KSČM Jiří Dolejš.
23.10.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Po volebním debaklu v KSČM málem svrhli Filipa i Dolejše. Program měnit nebudou

 
Aby komunisté v příštích volbách uspěli, musí se vymanit ze šedi, nastavit razantnější rétoriku a především zlepšit komunikaci s veřejností. Program strana měnit nebude, stejně jako vedení. Na mimořádném povolebním jednání ústředního výboru KSČM to řekl místopředseda strany Jiří Dolejš. Na jednání podle Práva panovala hustá atmosféra.
22.10.2016 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Komunisté budou analyzovat příčiny volebního průšvihu. Manažer Jiří Dolejš bude mít co vysvětlovat

 
Komunisté budou dnes dopoledne na uzavřeném jednání širokého vedení strany hledat příčiny neúspěchu v nedávných krajských a senátních volbách. Analýzu připravil pro ústřední výbor místopředseda odpovědný za volby Jiří Dolejš. Zprávu přináší ČTK.
22.10.2016 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)