Články k osobnosti

Jiří Dolejš

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Dolejš »
 

Odmítání růstu by bylo hloupé, odpovídá Dolejš čtenářům

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpovídal čtenářce ParlamentníchListů.cz na dotaz o ekonomickém růstu. Podle ní existuje obava, že další růst nebude možný kvůli vyčerpání zdrojů či přebytku lidí na planetě. Dolejš ale tvrdí, že odmítat možnost růstu by bylo hloupé a že pesimismus není dobrý rádce.
28.04.2013 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Totalita tu nebyla celých čtyřicet let. Ale sociální jistoty ano, tvrdil v ČT Dolejš

 
Jak se poslanec Jiří Dolejš (KSČM) dívá na současné dění okolo Ústavu pro studium totalitních režimů? Skutečně se ČSSD snaží nadbíhat komunistům v očekávání příští vlády? To poslanec prozradil v úterním Interview ČT24. V pořadu se také zastal někdejšího politruka a současného krajského radního za KSČM Václava Sloupa. Rýpl si i do ČSSD.
23.04.2013 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Sportovní výlety politiků za státní peníze jsou absurdní, čílí se Dolejš

 
Čtenář serveru ParlamentníListy.cz, vystupující pod přezdívkou tipik, se podivuje nad tím, že by měl být ze státní kasy placen poslanecký fotbalový tým. A komunistický zákonodárce Jiří Dolejš mu dává za pravdu. Podle jeho názoru je sice hezké, že někteří poslanci chtějí sportovat, ale nemohou na tuto činnost žádat peníze v okamžiku, kdy schází např. peníze na sportování dětí.
21.04.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Mámo, táto, do práce... To jsou věci. Úžas nad novými návrhy ODS

 
Vláda přichystala materiál, v němž se to jen hemží návrhy, jak snížit nezaměstnanost. Jsou mezi nimi státní dotace na mzdy mladých zaměstnanců, příspěvky na zkrácené úvazky i finanční podpora pro začínající podnikatele. Místopředseda KSČM pro hospodářskou politiku Jiří Dolejš upozorňuje, že podobné návrhy ODS donedávna odmítala jako něco levičáckého.
09.04.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Jiří Dolejš o iniciativách z Václaváku: Tragikomická hrstka "ultras", pochybně financovaná

 
Demonstraci s cílem smést nejen kritizované politiky v neděli zorganizovala Holešovská výzva a další iniciativy. Účastnilo se ale jen pár stovek lidí. Podle poslance KSČM Jiřího Dolejše to může být tím, že se holešovičtí neostýchají spojit i s otevřeně extremistickými skupinami. Navíc si nesmí žádná politická skupinka urvat pro sebe právo mluvit jménem lidu.
07.04.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Dolejš (KSČM): Tady nevystačíte s hesly o sionistickém imperialismu

 
Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) odpovídá na dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz, který chce znát názor komunistického zákonodárce na zahraniční politiku minista Karla Schwarzenberga (TOP 09) ve vztahu Izraele a Palestiny.
07.04.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3848 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Dolejš k plánu ODS: Co to Peake četla? Tohle tu vládní paseku koriguje

 
ROZHOVOR ODS přišla s Agendou 2014, v níž si vytyčila své klíčové cíle. Překvapivě obsahuje prvky, které nejsou příliš kompatibilní s programem koaliční vlády. Karolína Peake se této „Agendě“ vysmála s tím, že jde o příliš obecné plácání. ParlamentníListy.cz se zeptaly stínového ministra financí KSČM Jiřího Dolejše, co o tomto materiálu soudí on.
31.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

KLDR je zahnaná do kouta, píše Dolejš čtenáři

 
Čtenáře ParlamentníchListů.cz zajímalo, jak se poslanec KSČM Jiří Dolejš dívá na situaci v KLDR. Podle něj je velice těžko hodnotitelná z pohledu Evropana a velmoci komplikované pozice země zneužívají.
30.03.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Žvanění o extremismu víc škodí než pomáhá, varuje Dolejš

 
O tom, že část české společnosti je stále nespokojenější s politikou vlády premiéra Petra Nečase (ODS) a radikalizuje se, svědčí výtka jednoho ze čtenářů serveru ParlameníListy.cz, jemuž se nelíbí vyjádření komunistického poslance Jiřího Dolejše. Diplomatické vysvětlování podle čtenáře už nestačí. Dolejš však nesouhlasí a připomíná, že pokojnou změnu poměrů mohou přinést příští parlamentní volby.
23.03.2013 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Velkým bankám se u nás líbí. Vyvádějí si zisk, a skoro nic neriskují, říká Dolejš

 
ROZHOVOR Kyperská krize, následné zdanění všech vkladů, zastavení výplat z bankomatů, to vše plní zahraniční stránky novin. Kypr se stal vážným problémem eurozóny. Jak je na tom Česká republika? V eurozóně sice není, ale takřka všechny naše takzvaně české banky jsou dceřinými společnostmi zahraničních matek. ParlamentníListy.cz se proto obrátily na stínového ministra financí KSČM Jiřího Dolejše, aby celou tu situaci pro náš list dešifroval.
22.03.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Nedělejte socanům křoví, vyzval čtenář rudého Dolejše. A ten vzkázal ČSSD...

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpovídal na dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz. Ten vyslovil názor, že pokud ČSSD nechce revidovat Bohumínské usnesení a odmítá vládní spolupráci s komunisty, KSČM by jim neměla žádným způsobem pomáhat a držet je po případně vyhraných volbách u moci.
18.03.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Jiří Dolejš: ČSSD si vzpomene na Bohumín, jen když se jí to hodí

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš v rozhovoru pro Týden.cz komentoval ostravský sjezd sociální demokracie. Potvrzení bohumínského usnesení pokládá za alibismus a tvrdí, že v praxi se už dávno nedodržuje. Sociální demokraté se prý k němu uchylují jen v případě, že se s partnerem nedohodnou.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Kecy o nemakačenkách do seriózní debaty nepatří, píše Dolejš

 
Komunistický poslanec Jiří Dolejš zdůrazňuje, že současnou krizi nelze vyřešit negativistickým vymezováním a ostrými slovy, pomůže pouze pozitivní program. Touto tezí reaguje na poznámku čtenáře serveru ParlamentníListy.cz vystupujícího pod zkratkou fru, jenž si postěžoval, že v této zemi žije spousta darmožroutů, které živí jen dvacet procent populace.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Komunisté sledují, jak jim rostou preference a mají vzkazy pro ČSSD...

 
Průzkum volebních preferencí, který provedla agentura SANEP, ukazuje, že byť jsou na čele stále sociální demokraté s 27 procenty, vládu na pravé části převzala TOP 09 s 13 procenty. Zato ODS propadla v tomto průzkumu na pouhých 10 procent. KSČM je se svými 17 procenty druhou nejsilnější stranou. ParlamentníListy.cz proto požádaly komunistické poslance Jiřího Dolejše a Miroslava Opálku, aby situaci a možnosti z toho plynoucí, vyhodnotili.
14.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Opálka (49 článků) , Jiří Dolejš (494 článků)

Dolejš (KSČM): Vláda nemá lék na hospodářský propad

 
Vyjádření poslance PČR a místopředsedy ÚV KSČM Jiřího Dolejše k odpovědnosti vlády za pokračující hospodářský propad.
13.03.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Chceme více vyrovnat mzdy, píše Dolejš čtenáři

 
Jednoho ze čtenářů ParlamentníchListů.cz zajímalo, proč je lidská práce podhodnocená. Situaci mu objasnil poslanec KSČM Jiří Dolejš.
09.03.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Dolejš (KSČM): Metylalkoholová aféra – opožděná a nedostatečná opatření

 
Vyjádření poslance PČR a místopředsedy ÚV KSČM Jiřího Dolejše k jednání vlády o opatřeních proti černému trhu s lihovinami
06.03.2013 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Dolejš (KSČM): Do roboty s Kalouskovým bičem nad hlavou?

 
Vyjádření poslance PČR a místopředsedy ÚV KSČM Jiřího Dolejše k výrokům ministra Kalouska o nezaměstnanosti.
03.03.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Nejsme řízeni z Moskvy, ale mezinárodní spolupráce je potřebná, napsal Dolejš čtenáři

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpověděl na otázku čtenáře ParlamentníchListů.cz ohledně zařazení jeho strany do Strany evropské levice (SEL). A podle Dolejše je celoevropská spolupráce velice potřebná.
03.03.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků)

Pane inženýre, oni Vás pověsí, přečetl si Dolejš. Zůstal v klidu

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš musel na svém profilu na ParlamentníListy.cz čtenářům vysvětlovat kontroverzní výroky svých stranických kolegů, pronesené při příležitosti oslav Vítězného února. Čtenáře zejména šokovalo, že kromě „tradiční“ poslankyně Marty Semelové se nechal strhnout i první místopředseda strany Martin Šimůnek.
26.02.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (494 článků) , Marta Semelová (277 článků) , Jiří Šimůnek (10 článků)