Články k osobnosti

Jiří Dolejš

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Dolejš »
 

Jiří Dolejš spráskal pravici: Oni už si i z povodní dělají mítink

 
Při minulých povodních v roce 2002 vznikly v hlavním městě škody za zhruba 7 miliard korun. Dnešní situace není tak dramatická, ale komplikuje ji spor o vedení města. Myslí si to poslanec a místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš.
03.06.2013 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Známý politolog: Lidé se budou radikalizovat a komunisté jim půjdou vstříc

 
POLITOLOGOVÉ KSČM se už připravuje k volbám a na své ideově-programové konferenci probírala podle svého místopředsedy Jiřího Dolejše jednotlivé taktické kroky svých strategií, tedy nosných vizí. ParlamentníListy.cz se proto obrátily na známého politologa docenta Vladimíra Proroka, aby vyjádřil své vlastní vidění situace v KSČM a účinnosti jejích dalších kroků.
31.05.2013 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Vpřed, soudruzi. Známe závěry klíčové porady elit KSČM

 
Na sobotní komunistické ideologické konferenci bylo rušno. KSČM se deklaruje jako proevropská strana, hospodářství chce s naplněním ekologických požadavků a nechybí ani nový přistup k „informační demokracii“. Podle Jiřího Dolejše (KSČM) je však prioritou stále sociální stát a naplnění Listiny práv a svobod, nejen těch politických, ale i zanedbávaných sociálně hospodářských.
29.05.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Lidská práva nejsou dodržována. Ale komunisté to prý změní

 
Komunisté zaměří svůj program na prosazování lidských práv. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše zaznívalo toto téma na dnešní neveřejné ideologické konferenci strany v Praze opakovaně. Komunisté se připravují na rok 2014, kdy lidé budou volit obecní zastupitele a české i evropské poslance. Dnes si ale straníci hlavně "vyměňovali názory", řekl ČTK Dolejš. Konkrétní volební programy budou komunisté schvalovat na podzim.
25.05.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Komunisté budou pilovat svou ideologii

 
Komunistická strana Čech a Moravy bude v sobotu na neveřejné ideologické konferenci v Praze jednat o svém dalším programovém směřování. Základní východiska strany by podle jejího místopředsedy Jiřího Dolejše bylo dobré aktualizovat třeba v oblastech evropské politiky, proměny stranického systému v ČR nebo koaličního potenciálu KSČM.
24.05.2013 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Čtenář se ptal Jiřího Dolejše na jeho účes. A poslanec odpověděl

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš odpovídá na svém profilu na ParlamentníListy.cz čtenářům na nejrůznější dotazy. Nyní však obdržel zcela mimořádnou otázku, ve které mu čtenář doporučoval změnit účes. Poslance však nápad příliš neoslovil. Příliš totiž prý neřeší, co má kdo na hlavě za „kokrhel“.
10.05.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Jiří Dolejš hájil před čtenářem Schwarzenberga

 
Čtenář ParlamentníListy.cz chctěl od komunistického poslance Jiřího Dolejše slyšet, co si myslí o Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09), kterému jako ministru zahraničí poklesla hlava během projevu prezidenta Miloše Zemana ve sněmovně. Není příliš starý nebo nemocný? Dolejš se ministra zastal a zdůraznil, že uznává pouze kritiku podepřenou fakty a odmítá se účastnit spekulativních debat o Schwarzenbergově zdraví.
09.05.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Čtenáři zaútočili na ČT kvůli kardinálu Dukovi. Řešil to rudý Dolejš

 
Kardinál Dominik Duka vedl bohoslužbu k 60. výročí vysílání České televize, v níž vyzdvihl pracovníky veřejnoprávní televize, kteří dokázali v kritických dobách oslovit a sjednotit národ a nebáli se stát na straně pravdy. Dva čtenáři ParlamentníchListů.cz se nad tím pozastavují a ptají se Jiřího Dolejše (KSČM), zda by veřejnoprávní televize neměla být apolitická nebo zda dokonce neztratila svůj statut.
06.05.2013 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (896 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Komunista Dolejš: Levicová vláda tu nikdy nebyla. Ale časy se mění

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš reagoval v rubrice Parlamentních listů Politici voličům na komentář čtenáře, který vyjádřil obavu, zda komunisty neoslabí sílící Zemanovci. Vývoj preferencí ukázal, že komunisty předběhla i vládní TOP 09.
04.05.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Odmítání růstu by bylo hloupé, odpovídá Dolejš čtenářům

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpovídal čtenářce ParlamentníchListů.cz na dotaz o ekonomickém růstu. Podle ní existuje obava, že další růst nebude možný kvůli vyčerpání zdrojů či přebytku lidí na planetě. Dolejš ale tvrdí, že odmítat možnost růstu by bylo hloupé a že pesimismus není dobrý rádce.
28.04.2013 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Totalita tu nebyla celých čtyřicet let. Ale sociální jistoty ano, tvrdil v ČT Dolejš

 
Jak se poslanec Jiří Dolejš (KSČM) dívá na současné dění okolo Ústavu pro studium totalitních režimů? Skutečně se ČSSD snaží nadbíhat komunistům v očekávání příští vlády? To poslanec prozradil v úterním Interview ČT24. V pořadu se také zastal někdejšího politruka a současného krajského radního za KSČM Václava Sloupa. Rýpl si i do ČSSD.
23.04.2013 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Sportovní výlety politiků za státní peníze jsou absurdní, čílí se Dolejš

 
Čtenář serveru ParlamentníListy.cz, vystupující pod přezdívkou tipik, se podivuje nad tím, že by měl být ze státní kasy placen poslanecký fotbalový tým. A komunistický zákonodárce Jiří Dolejš mu dává za pravdu. Podle jeho názoru je sice hezké, že někteří poslanci chtějí sportovat, ale nemohou na tuto činnost žádat peníze v okamžiku, kdy schází např. peníze na sportování dětí.
21.04.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Mámo, táto, do práce... To jsou věci. Úžas nad novými návrhy ODS

 
Vláda přichystala materiál, v němž se to jen hemží návrhy, jak snížit nezaměstnanost. Jsou mezi nimi státní dotace na mzdy mladých zaměstnanců, příspěvky na zkrácené úvazky i finanční podpora pro začínající podnikatele. Místopředseda KSČM pro hospodářskou politiku Jiří Dolejš upozorňuje, že podobné návrhy ODS donedávna odmítala jako něco levičáckého.
09.04.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Jiří Dolejš o iniciativách z Václaváku: Tragikomická hrstka "ultras", pochybně financovaná

 
Demonstraci s cílem smést nejen kritizované politiky v neděli zorganizovala Holešovská výzva a další iniciativy. Účastnilo se ale jen pár stovek lidí. Podle poslance KSČM Jiřího Dolejše to může být tím, že se holešovičtí neostýchají spojit i s otevřeně extremistickými skupinami. Navíc si nesmí žádná politická skupinka urvat pro sebe právo mluvit jménem lidu.
07.04.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Dolejš (KSČM): Tady nevystačíte s hesly o sionistickém imperialismu

 
Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) odpovídá na dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz, který chce znát názor komunistického zákonodárce na zahraniční politiku minista Karla Schwarzenberga (TOP 09) ve vztahu Izraele a Palestiny.
07.04.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3802 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Dolejš k plánu ODS: Co to Peake četla? Tohle tu vládní paseku koriguje

 
ROZHOVOR ODS přišla s Agendou 2014, v níž si vytyčila své klíčové cíle. Překvapivě obsahuje prvky, které nejsou příliš kompatibilní s programem koaliční vlády. Karolína Peake se této „Agendě“ vysmála s tím, že jde o příliš obecné plácání. ParlamentníListy.cz se zeptaly stínového ministra financí KSČM Jiřího Dolejše, co o tomto materiálu soudí on.
31.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

KLDR je zahnaná do kouta, píše Dolejš čtenáři

 
Čtenáře ParlamentníchListů.cz zajímalo, jak se poslanec KSČM Jiří Dolejš dívá na situaci v KLDR. Podle něj je velice těžko hodnotitelná z pohledu Evropana a velmoci komplikované pozice země zneužívají.
30.03.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Žvanění o extremismu víc škodí než pomáhá, varuje Dolejš

 
O tom, že část české společnosti je stále nespokojenější s politikou vlády premiéra Petra Nečase (ODS) a radikalizuje se, svědčí výtka jednoho ze čtenářů serveru ParlameníListy.cz, jemuž se nelíbí vyjádření komunistického poslance Jiřího Dolejše. Diplomatické vysvětlování podle čtenáře už nestačí. Dolejš však nesouhlasí a připomíná, že pokojnou změnu poměrů mohou přinést příští parlamentní volby.
23.03.2013 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků) , Jiří Dolejš (483 článků)

Velkým bankám se u nás líbí. Vyvádějí si zisk, a skoro nic neriskují, říká Dolejš

 
ROZHOVOR Kyperská krize, následné zdanění všech vkladů, zastavení výplat z bankomatů, to vše plní zahraniční stránky novin. Kypr se stal vážným problémem eurozóny. Jak je na tom Česká republika? V eurozóně sice není, ale takřka všechny naše takzvaně české banky jsou dceřinými společnostmi zahraničních matek. ParlamentníListy.cz se proto obrátily na stínového ministra financí KSČM Jiřího Dolejše, aby celou tu situaci pro náš list dešifroval.
22.03.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)

Nedělejte socanům křoví, vyzval čtenář rudého Dolejše. A ten vzkázal ČSSD...

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš odpovídal na dotaz čtenáře ParlamentníchListů.cz. Ten vyslovil názor, že pokud ČSSD nechce revidovat Bohumínské usnesení a odmítá vládní spolupráci s komunisty, KSČM by jim neměla žádným způsobem pomáhat a držet je po případně vyhraných volbách u moci.
18.03.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (483 článků)