Články k osobnosti

Jiří Dolejš

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Dolejš »
 

Komunista Dolejš ke koronaviru: Musíme se naučit ohleduplnosti

 
Už zítra začnou platit další omezení, která mají podle vlády zamezit šíření nemoci covid-19. Co udělala pro to, aby restrikcí na podzim bylo co nejméně? A kde vláda ztratila čas? A kam až půjde podpora těch, kteří přicházejí o peníze a zázemí kvůli epidemické strategii? V Interview ČT24 usedl do křesla hosta poslanec za KSČM Jiří Dolejš.
17.09.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků)

Komunista odsoudil soudruhy: Vysmívat se Havlovi po smrti Jakeše se nehodí, říká tvář KSČM Dolejš

 
Sociální sítě pobouřilo provokativní rozloučení KSČM s nedávno zesnulým Milošem Jakešem (97). Po úmrtí bývalého předrevolučního generálního tajemníka strany oficiální stránka strany zveřejnila koláž vysmívající se tomu, že Václav Havel na rozdíl od Jakeše zemřel mnohem dřív. Podle poslance a bývalého místopředsedy Jiřího Dolejše (59), který je u komunistů za umírněné, jde o velmi nevhodný krok.
16.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5826 článků) , Jiří Dolejš (501 článků) , Miloš Jakeš (134 článků) , Jiří Havel (423 článků) , Jiří Havel (423 článků)

Stánkař, který vyhnal Babiše: Známá osoba se do toho vložila. A pozor, další případ

 
Andreje Babiše podle všeho odmítli v Třeboni obsloužit. Trhovec řekl, že premiéra nenávidí a nic mu neprodal. „Takhle vyhazovali z obchodů Židy,“ poznamenala analytička Irena Ryšánková. Jiří Ovčáček tuto událost odsoudil, komunista Dolejš doplnil, že si měl trhovec najít jiný důvod. „Mě taky z krámu vyhodili, že bolševiky neobslouží, tak jsem šel ke konkurenci. Ale ne vždy je to tak prosté,“ svěřil se. Zato bývalá koloniálnice Jana Filipová je nadšená a chce se s trhovcem setkat.
16.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19327 článků) , Jiří Dolejš (501 článků)

Jiří Dolejš pro PL: Od nehumánního komunismu a bestiálních projevů stalinismu se distancujeme. A Horáková? Není to symbol antikomunismu

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Poslanci KSČM Jiřímu Dolejšovi chybí jasná distance současných komunistů od justičních vražd politických procesů padesátých let, kterou jasně deklarovali už před třiceti lety. Spojování tehdejší KSČ a současné KSČM považuje za nesmysl. „Vztah k minulosti jsme vyřešili na začátku našeho vzniku v devadesátých letech, ale nejsme schopni dostatečně pevně zastávat, co jsme řekli před třiceti lety,“ řekl mimo jiné v rozhovoru, kde komentoval také osobnost Milady Horákové, jejíž smrt oběšením si Česká republika v těchto dnech připomíná.
05.07.2020 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (453 článků) , Jiří Dolejš (501 článků)

Black Lives Matter: Dolejš sdílel FOTO, kterým chce zavřít ústa kritikům protestů

 
Komunista Jiří Dolejš vyložil, jak se to podle jeho názoru má s hnutím Black Lives Matters, neboli Na životech černochů záleží. Předložil návod „pro ty pomalejší v chápáni“.
04.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků) , Matter Matter (94 článků)

Komunista Dolejš drsně zpražil pražské spolustraníky: Má někdo pocit, že politická vražda není svinstvo?

 
Pražští komunisté se důrazně ohradili proti plakátům, na nichž se praví, že komunisté zavraždili Miladu Horákovou. A Jiří Dolejš svým stranickým kolegům připomněl, že Horákovou komunisté opravdu zavraždili, když ji nechali odsoudit k trestu smrti za smyšlené zločiny.
26.06.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (453 článků) , Jiří Dolejš (501 článků)

Jiří Dolejš na ČT kritizoval spolustraníky kvůli Koněvovi. Petříček mu vadí, ale proto, že je málo aktivní v EU

 
„Ministr Petříček devalvoval Česko na kolonii Spojených států,“ postavila se KSČM za předsedu Vojtěcha Filipa v kritice šéfa české diplomacie. Spor se rozhořel poté, co na začátku dubna zamířila socha sovětského maršála Koněva z Prahy 6 do depozitáře. Zaznívají slova o zrádcích, o fašistech, ale i o politickém a morálním selhání. „Šťastnější by bylo, kdybychom ubrali na verbální expresi a argumentovali věcněji. Ministr Petříček je problematický od samého začátku,“ sdělil svůj pohled na situaci poslanec a člen sněmovního rozpočtového výboru Jiří Dolejš (KSČM).
18.05.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1377 článků) , Jiří Dolejš (501 článků)

Dolejš v rozhlase vyčinil premiérovi: Babiš dělá, že se pere za české zájmy, ale...

 
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal ekonomický expert KSČM Jiří Dolejš, který varoval před přehnanými zelenými plány EU. „Postupujme reálně,“ žádal v rozhlase Dolejš. Premiéra Andreje Babiše podpořil v boji o více peněz pro Českou republiku. Jedním dechem mu však vyčetl, že by mohl bojovat víc, třeba jako polská vláda.
20.02.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19327 článků) , Jiří Dolejš (501 článků)

Vzteklý Drahoš: Navrhli jsme jim dva kvalitní kandidáty a oni zvolí Křečka! A je toho mnohem víc. Z KSČM zní slova o vydírání od Milionu chvilek. A přisadil si Kalousek

 
Senátora Jiřího Drahoše (za STAN) pořádně rozčílilo, že Poslanecká sněmovna zvolila novým ombudsmanem prezidentského kandidáta Stanislava Křečka, když Senát nominoval tak kvalitní osobnosti na post ochránce veřejných práv. Slovy kritiky rozhodně nešetří. Přidává se k němu poslanec KSČM Jiří Dolejš, který ze zvolení Křečka viní právě spolek Milionu chvilek pro jeho vydírání. Na jeho slova reaguje předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se zajímavou nabídkou, jak by se to dalo dál využít v praxi.
12.02.2020 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7150 článků) , Stanislav Křeček (498 článků) , Jiří Dolejš (501 článků) , Jiří Drahoš (1162 článků) , Jiří Stanislav (99 článků)

Za klimatickou kampaní je hlavně byznys, říká poslanec Dolejš

 
Za Gretou Thunbergovou a celou klimatickou kampaní je cílený, profesionální marketing, říká poslanec za KSČM a bývalý místopředseda strany Jiří Dolejš v rozhovoru pro Tiscali.cz. Podle něj jde o bilionový byznys, který si švédskou aktivistku vybral jako maskota. ( První část rozhovoru  ZDE )
30.01.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků)

Problémem KSČM je nezavršená destalinizace, zdůrazňuje Dolejš

 
Nechci je mistrovat, už jsem šedivý, ale myslím si, že běžný mladý člověk neřeší, jestli byl lepší Stalin, Kim Ir-sen nebo Mao Ce-tung, říká v rozhovoru pro Tiscali.cz o některých mladých komunistech poslanec za KSČM a bývalý místopředseda strany Jiří Dolejš. Hovoří také o Číně a respektu k jejím ekonomickým výsledkům a rozdílu mezi levičákem a levicovým člověkem.
26.01.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků) , Kim Kim (1629 článků) , Mao Mao (67 článků)

Komunisté pomohou schválit rozpočet, potvrdil Dolejš

 
Sněmovna ve středu bude rozhodovat o státním rozpočtu na příští rok, který připravila menšinová vláda ANO a ČSSD. Pravicová opozice nemá na prosazení svých pozměňovacích návrhů dostatek hlasů. Rozpočet, který počítá se čtyřicetimiliardovým schodkem, pomohou vládní koalici protlačit svými hlasy komunisté. Právu to potvrdil poslanec KSČM Jiří Dolejš.
04.12.2019 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků)

Rozhlasová moderátorka grilovala komunistu Dolejše kvůli roku 1968: Vypadáte to, že sympatizujete se starými pořádky

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš byl hostem Marie Bastlové ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Hovořil například o tom, proč se vedení KSČM jednoznačně nedistancuje od nepodloženého tvrzení místopředsedy strany Grospiče, podle kterého byly oběti invaze v roce 1968 jen dopravní nehody, nebo proč se komunisté zdráhají přiznat, že pobyt sovětských vojsk v tehdejším Československu byl okupací.
31.10.2019 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků)

Oslavy 28. října? ODS tepe Zemana, Schillerová razí na Hrad a Dolejš vzpomíná na celu

 
Politici se chystají oslavit Den vzniku samostatného československého státu každý po svém. Zatímco komunistický poslanec Jiří Dolejš stráví 28. říjen vzpomínáním na dva dny v cele, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vyrazí na Hrad. Narozdíl od ní se ale na předávání státních vyznamenání nedostane spoustu jejích kolegů. Řada opozičních předsedů i poslanců totiž neobdržela pozvání, proti čemuž se ostře vymezili. ODS tak prezidenta Miloše Zemana obvinila, že si z tohoto důležitého státního svátku dělá  „soukromou party“.
26.10.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků) , Miloš Zeman (24229 článků)

21. srpen bude Den památky obětí invaze v roce 1968

 
Česko si bude 21. srpen připomínat oficiálně jako Den památky obětí invaze v roce 1968 a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy. Senát to ve středu schválil v rámci novely o státních svátcích. Novelu, kterou předložilo devět desítek poslanců ze všech klubů kromě KSČM, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
24.10.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (167 článků) , Jiří Dolejš (501 článků) , Jiří Stanislav (99 článků)

Dolejš: Nemůžeme vypadat jako kroužek přátel starých časů, srpen 1968 byla obrovská rána

 
Poslanec Jiří Dolejš jako jediný z KSČM hlasoval pro to, aby se 21. srpen připomínal v kalendáři jako památný den obětí invaze a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy. V rozhovoru pro Novinky řekl, že srpen 1968 byla obrovská rána. Komunistická strana podle něj nemůže vypadat jako kroužek přátel starých časů.
24.10.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků)

Dolejš: Loterie mají mít nižší zdanění. Hrozbou jsou automaty

 
Vláda se snaží parlamentem prohlasovat daňový balíček, jímž chce zvýšit daně vedle alkoholu a tabáku i na sázky a loterie, jako je Sportka. Čelí přitom odporu, takže se ve středu na debatu o balíčku ve Sněmovně ani nedostalo. Proti zdanění loterií se postavil i člen rozpočtového výboru, poslanec KSČM Jiří Dolejš.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků)

Zvýšení daní je možné schválit s platností od ledna, tvrdí komunisté

 
Daňový balíček, který zvyšuje zdanění alkoholu nebo tabáku, je reálné schválit tak, aby začal platit od prvního ledna. V Otázkách Václava Moravce to uvedl místopředseda KSČM Jiří Dolejš. Komunisté hodlají podle něj balíček na mimořádné páteční schůzi Poslanecké sněmovny podpořit. Předseda STAN Vít Rakušan upozornil, že v současné podobě daňový balíček zřejmě neschválí Senát.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (501 článků) , Vít Rakušan (87 článků)

Musíme ukázat, že jsou komunisté i mladí narozením a netáhnout za sebou normalizační resentiment a nostalgii po starých časech, burcuje Jiří Dolejš

 
CO NÁM DAL ROK 2018 ROZHOVOR Volič KSČM odešel k hnutí ANO a zůstává tam. „Pro levici je zásadní otázkou, za jakých okolností by se tento volič měl vrátit z vandru domů,“ vysvětlil poslanec KSČM a její bývalý místopředseda Jiří Dolejš. Volič podle něj musí projít historickou zkušeností, že Andrej Babiš není „táta pracujících“ a překročením mezí přestane nejen dělat přímo radost, ale dokonce přestane nabízet i naději. Dolejš zdůraznil, že tehdy nastane okamžik, kdy bude levice připravena ztracené voliče vítat zpět. V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že právě na této křižovatce nyní komunisté stojí.
28.12.2018 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19327 článků) , Jiří Dolejš (501 článků)

Nevěřím vám! To mi neříkejte, spílala Witowská v ČT Babišově ženě. Ta se nedala: Ne, ne, ne

 
Poslanec KSČM Jiří Dolejš, europoslanec za STAN Stanislav Polčák a europoslankyně za ANO Dita Charanzová se ve včerejším pořadu Události, komentáře ČT24 zabývali střetem zájmů Andreje Babiše (ANO) a také dotacemi pro Argrofert.
18.12.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19327 článků) , Jiří Dolejš (501 článků) , Stanislav Polčák (265 článků) , Jiří Stanislav (99 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »