Články k osobnosti

Jiří Dědeček

  textař, písničkář, překladatel, básník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Dědeček »
 

Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

 
Písničkář Jaroslav Hutka složil další protestsong o svém neoblíbeném tématu, Miloši Zemanovi. Propírá v něm Zemanův příklon k Rusku, alkohol, Peroutku, migraci i pražskou kavárnu. „Davy jako z hloupé knížky svého vůdce milují, tupost jako rána z pušky rozlehla se po kraji, kdo nevěří, ať tam běží skutečně tam blbost sněží,“ zpívá. Smrt je zmíněna jen okrajově: „Svoloč pražské kavárny neváží si hlavy státu, přáli by si jeho ztrátu.“ Ale Hutku už předběhli Vladimír Merta a Jiří Dědeček.
27.07.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (18 článků) , Jaroslav Hutka (96 článků) , Jiří Dědeček (34 článků) , Jiří Zeman (1349 článků)

„Mršina.“ Přání smrti Zemanovi. Od umělce, co měl být ministrem

 
Písničkář Jiří Dědeček se na svém novém CD vrátil k protestsongům. V písni Potkan se tvrdě opřel do Miloše Zemana. Zaznělo: „Už by měl bejt dávno na řadě, ale smrt si nechce zasrat kosu.“ A v rozhovoru pro Deník N si tento verš obhajoval. Prý je potřeba překročit meze, aby si lidé protest zapamatovali. Připomenul další případ, kdy prezident „vzteky slintal“. Podle svých slov nečekal, že by mohl být Zeman horší než Václav Klaus. Dědeček měl být v roce 2007 kandidátem na ministra kultury ve druhé vládě Mirka Topolánka.
10.05.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10630 článků) , Mirek Topolánek (2365 článků) , Jiří Dědeček (34 článků) , Miloš Zeman (26710 článků)

Co v Nymburce pravil párek okurce

 
Na předvánočním trhu se objevila půvabná knížka říkadel Pravil párek okurce, pod níž jsou společně podepsáni spisovatel, básník a písničkář Jiří Dědeček a malířka Aneta Žabková. Po titulech Šli červotoči do houslí, Uleželé želé a Huňatá čuňata je to už jejich čtvrtá společná knížka, která, stejně jako ty předchozí, potěší děti i jejich dospělé rodiče a příbuzné
09.01.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků)

Vychází nový Salon: Rozhovor s legendárním filmařem Costou-Gavrasem a povídka Jiřího Dědečka

 
Co všechno najdete ve čtvrteční příloze deníku Právo Salon?
06.01.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků)

Jiří Baťa: Dědeček Křeček kontra b*beček Hrušínský.

 
Nebyl by to ani principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, aby se zase pořádně neodkopal a s nemalou, až uštěpačnou radostí a posměchem nerýpnul do postaršího člověka, pana dr. Křečka, nově řádně zvoleného ombudsmana jenom proto, že s ním nepluje na stejné lodi a co horší člověka, který byl do funkce navržen prezidentem Zemanem, což je prý od prezidenta darovaná rafika.
21.02.2020 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků) , Jiří Zeman (1349 článků) , Jan Zeman (474 článků)

Jan Ziegler: Už jde rudoch od válu

 
Parafráze známé písně Jiřího Dědečka vystihuje situaci po senátních volbách. KSČM nebude poprvé od roku 1996 zastoupena v horní parlamentní komoře a to je dobře. Já osobně mám z volebních výsledků radost.
15.10.2018 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků)

Zlom ve vyšetřování popravy v Jihlavě: Policie pátrá po exmanželovi Blanky (†71). Může být ozbrojený!

 
V pátek otřásla Jihlavou bezcitná vražda! Zdejší podnikatelka Blanka (†71) zemřela poté, co jí někdo z předjíždějícího auta rozstřílel vůz. Muži zákona nyní pátrají po vozidle a mají podezření, že za volantem mohl sedět exmanžel oběti Jiří Dědeček (63). Policie prosí veřejnost o pomoc, ale varuje, že může být ozbrojený a nebezpečný.
16.12.2017 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků)

Joanne K. Rowling se stala členkou britského Řádu společníků cti

 
Dědeček britské královny Alžběty II. král Jiří V. založil v roce 1917 Řád společníků cti. Vládce Spojeného království umístil do jeho čela jako suveréna a stanovil, že řád může mít v každou chvíli jen pětašedesát členů, z toho pětačtyřicet z Velké Británie a zbytek ze zemí Commonwealthu. Do skupiny výjimečných byla v úterý 12. prosince přizvána spisovatelka Joanne K. Rowling.
16.12.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Joanne Rowling (67 článků) , Jiří Dědeček (34 článků)

Policie vypátrala Blančina (†71) exmanžela? Jiří zmizel z pátrání. Víme proč!

 
Páteční vražda otřásla celou Jihlavou. Místní podnikatelku Blanku (†71) zastřelil kdosi z projíždějícího auta! Policie v poledne uveřejnila zprávu, ve které žádala občany o pomoc s pátráním po vozidle i starším muži - Blančině exmanželovi. Jiřího D. (63) policisté odpoledne vyřadili z pátrání.
16.12.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků)

Dědeček chlapců Michalákových zemřel: Prosil o setkání s vnuky, to se mu už ale nepodařilo

 
V sobotu 9. září zemřel po krátké, ale těžké nemoci Jiří Pavelka, dědeček bratrů Michalákových. V posledních dnech se vší silou snažil spojit se svými vnuky alespoň pomocí video hovoru. Bohužel mu to norské úřady již nepovolily. Jiří Pavelka tak odešel a nestihl se rozloučit se svými dvěma vnuky. Informaci sdělil Petiční výbor na podporu rodiny Michalákových.
09.09.2017 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pavelka (13 článků) , Jiří Dědeček (34 článků)

Dědeček bratrů Michalákových chtěl ještě naposledy mluvit s vnuky, norské úřady mu to neumožnily. Bohužel už to nestihne

 
Kauza bratrů Michalákových, toho času žijících v Norsku, získává další smutný rozměr. Bohužel zemřel dědeček bratrů Jiří Pavelka. Možnost promluvit s vnuky už nedostal.
09.09.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pavelka (13 článků) , Jiří Dědeček (34 článků)

Dědeček chlapců Michalákových zemřel. Prosil o rozloučení s vnuky, už je nespatřil

 
Po krátké těžké nemoci v sobotu zemřel Jiří Pavelka, dědeček dětí Michalákových. Bojoval za to, aby své vnuky ještě naposledy spatřil, ale nepodařilo se to. Norské úřady nedovolily ani kontakt pomocí počítače. Informaci sdělil Petiční výbor na podporu rodiny Michalákových.
09.09.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pavelka (13 článků) , Jiří Dědeček (34 článků)

Český PEN klub kritizuje Zemana za jednání vůči Sobotkovi

 
Obecné povědomí o lidské slušnosti i míře vkusu snižují podle Českého centra Mezinárodního PEN klubu dnešní představitelé českého státu. Spisovatelé, vydavatelé, překladatelé, publicisté, literární vědci i kritici sdružení v centru to dnes ve svém prohlášení zaslali ČTK. Jiří Dědeček, Ivan Klíma, Jiřina Šiklová, Ivan Binar nebo Radkin Honzák uvedli, že s neklidem sledují narůstající hrubnutí politické kultury a veřejného života v naší zemi.
11.05.2017 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Binar (7 článků) , Ivan Klíma (20 článků) , Jiřina Šiklová (138 článků) , Jiří Dědeček (34 článků) , Jiří Zeman (1349 článků)

Otec Vondráčkové udeřil na Lucii: Chci vídat své vnuky! Jednou jim budu chybět…

 
Zpěvačka Lucie Vondráčková (36) se se svými rodiči vidí málo. A o tom, kolik času tráví prarodiče s vnoučaty, ani nemluvě. Zpěvačka se syny totiž žije v Kanadě s hokejistou Tomášem Plekancem. A jak dlouho to ještě bude trvat, neví. Dědeček Jiří Vondráček (66) by ale rád své vnoučky vídal častěji.
11.02.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1876 článků) , Jiří Vondráček (112 článků) , Jiří Dědeček (34 článků)

Cenu Karla Čapka dostane Petr Šabach za přesvědčivé oslovení mladé generace

 
Cenu Karla Čapka pro rok 2016 dostane od Českého centra Mezinárodního PEN klubu Petr Šabach. Převezme ji ve čtvrtek v rezidenci pražského primátora. Podle poroty Petr Šabach nalezl zvlášť přesvědčivý způsob, jak oslovit mladou generaci. Zejména tím, jak zdůrazňuje styčné rysy mezi vlastním projevem a myšlením svých čtenářů, jejich vnímáním světa kolem sebe, konstatuje porota. V ní letos zasedli Jiří Dědeček, Petr Kotyk, Michal Novotný a Jiří Stránský a předsedal jí Vladimír Karfík. Cenu Karla Čapka založilo České centrum PEN klubu v roce 1994, kdy byla poprvé vyhlášena u příležitosti Světového kongresu PEN klubu v Praze.
05.01.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novotný (68 článků) , Karel Čapek (235 článků) , Jiří Stránský (69 článků) , Petr Šabach (30 článků) , Jiří Dědeček (34 článků) , Michal Novotný (65 článků) , Jiří Novotný (226 článků) , Vladimír Čapka (3 články) , Jiří Čapka (10 článků) , Karel Stránský (4 články) , Jiří Novotný (226 článků) , Vladimír Novotný (16 článků)

Českým spisovatelům došla trpělivost se Zemanem: Vyvoláváte strach z uprchlíků a nedbáte o pověst ČR

 
Zástupci českého PEN klubu v čele s Jiřím Dědečkem či Ivanem Klímou zaslali otevřený dopis prezidentu Miloši Zemanovi. Nelíbí se jim, že vyvolává strach z uprchlíků a zpochybňuje společenské autority ať už jde o OSN nebo českou ombudsmanku. Kritizují také za jeho údajný odpor ke vzdělancům, akademické obci či odkazu novináře Ferdinanda Peroutky. Uvítali bychom, kdybyste dbal o dobrou pověst České republiky i v zahraničí, kde Vaše nebezpečně zjednodušené osobní názory způsobují zděšení a vytvářejí negativní obraz naší země," vyzývají autoři dopisu.
03.11.2015 23:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Klíma (20 článků) , Jiří Dědeček (34 článků) , Jiří Zeman (1349 článků)

Český PEN klub se přidal k výzvě Věry Čáslavské, abychom pomáhali uprchlíkům

 
Výbor Českého centra Mezinárodního PEN klubu se připojil k výzvě české olympioničky Věry Čáslavské. V minulých dnech zveřejnila prohlášení, ve kterém vyzvala českou veřejnost k pomoci uprchlíkům, „společnému prolomení strachu, lhostejnosti a neúcty k životům těch, kteří jsou nyní v nouzi“. „Členové výboru PEN klubu jsou znepokojeni vyvoláváním nálad nacionalismu a xenofobie namísto snahy po účinné lidské solidaritě s uprchlíky,“ uvedl dnes výbor v čele s předsedou Jiřím Dědečkem.
14.09.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Věra Čáslavská (226 článků) , Jiří Dědeček (34 článků)

Písničkář Jiří Dědeček (61) už 15 let odráží útoky rakoviny: Léčím se jmelím, říká

 
Když mu bylo 46 let, poslala ho praktická lékařka na vyšetření prostaty. Tam se dozvěděl zdrcující zprávu, že má rakovinu. Od té doby se zákeřnou nemocí, která se neustále vrací, bojuje. Básník a písničkář Jiří Dědeček se přitom nespoléhá jen na klasickou medicínu.
03.02.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků)

Léčím se jmelím, říká rakovinou trpící Jiří Dědeček

 
Básník, písničkář a překladatel Jiří Dědeček (61) už 15 let úspěšně bojuje se stále se vracející rakovinou prostaty. Pomáhá mu i alternativní léčba, tu klasickou ovšem nezavrhuje.
30.01.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (34 článků)

Vladimír Mišík: V písních ve středním a pomalém tempu texty vyniknou

 
Před pár dny vyšla kompilace písniček Vladimíra Mišíka Královský večer, balady 1972–2010. Je na ní zhudebnění básnického odkazu Františka Gellnera, Václava Hraběte, Josefa Kainara, Jiřího Suchého nebo Jiřího Dědečka. Zčásti jsou to Mišíkovy největší hity, značný podíl připadá písním doplňujícím sestavu do promyšleného celku.
14.04.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Mišík (122 článků) , František Gellner (2 články) , Jiří Suchý (292 článků) , Josef Kainar (8 článků) , Jiří Dědeček (34 článků) , Josef František (233 článků)
« Předchozí 1 2 Další »