Články k osobnosti

Jiří Čunek

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Čunek »
 

Vaše kritika je mylná, vzkázal předseda Ústavního soudu Jiřímu Čunkovi. Podivil se taky nad „rychlostí“, s jakou hejtman došel k závěrům

 
Hejtman Jiří Čunek nedávno poukázal na rozhodnutí předsedy senátu Ústavního soudu Ludvíka Davida ze dne 11. srpna 2015 ohledně dálnice D55, který podle jeho slov posvětil praktiky spekulantů, kteří vydírají stát a prodlužují samotnou výstavbu dálnice. Čunek se nyní obrátil na předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského. Jeho odpověď máme k dispozici.
07.11.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , David Ludvík (18 článků) , Pavel Rychetský (52 článků)

Máte na to peníze? Kolik to bude stát? Hejtman byl v jednom ohni kvůli stavbě nemocnice

 
REPORTÁŽ Špička světového vývoje! „To je lokomotiva!“ O tom, že stavba zbrusu nové nemocnice na zelené louce je ten nejlepší nápad nejen pro Zlínský kraj, ale i pro celou republiku, je naprosto přesvědčen hejtman a senátor Jiří Čunek. Jenže kdo ty miliardy za novou stavbu zaplatí? Co bude se stávajícím areálem? A co pacienti, doktoři, co ostatní nemocnice v kraji? Debata na jednání zastupitelstva, byla velmi bouřlivá.
06.11.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Soukromníci nepodpořili výstavbu nové nemocnice ve Zlíně. Bez jasné ekonomiky je to nemožné!

 
Výstavba nové Baťovy nemocnice má nevyjasněný způsob financování. Přestože hejtman Jiří Čunek navrhuje, aby se zlínské hejtmanství pustilo do jednoho z největších investičních experimentů v historii Zlínského kraje, není zřejmé, kde kraj získá minimálně 8 miliard Kč na výstavbu nové nemocnice a jak tato investice do budoucna zamává s hospodařením kraje i nemocnic. Proto krajští zastupitelé za Stranu soukromníků ČR, senátor Ivo Valenta a zastupitel Michal Dvouletý, nemohli podpořit záměr výstavby nemocnice a rychlý výkup pozemků ve Zlíně – Malenovicích.
06.11.2018 10:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Jiří Valenta (141 článků) , Michal Valent (5 článků)

Cigáni jsou to! Jiří Čunek o Romech řekl, co si málokdo dovolí. Došlo i na server Romea

 
V bonusových videích serveru XTV se Jiří Čunek rozhovořil o Romech. „Já kdybych neměl kde bydlet, tak bych rád bydlel i v kontejneru, protože bydlení v kontejneru není nic zvláštního,“ řekl hejtman. Problém je prý, když komunita žije pospolu a nepracuje. Proti výrokům Miloše Zemana se neohrazuje. Teď se prý akorát musí říkat: „Všichni takoví nejsou.“
01.11.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Miloš Zeman (22015 článků)

Já vám toho medvěda vysadím v Praze! Udeřil Jiří Čunek. A mluvil o homosexuálech a ČT

 
Hostem Luboše Xavera Veselého byl dnes zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Řeč byla mimo jiné o homosexualitě, kterou Čunek vnímá jako problém. A nechyběla ani slova o medvědovi, který nyní sužuje Valašsko.
31.10.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Luboš Veselý (347 článků) , Jiří Veselý (174 článků) , Jiří Veselý (174 článků) , Jiří Veselý (174 článků)

Nestřílejte medvěda tuláka! Lidé se bouří: Petice má už tisíce podpisů

 
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek oznámil, že je na čase odstřelit medvěda, který se potuluje na Valašsku, neboť může být nebezpečný pro lidi. Proti tomuto záměru se ale bouří mnoho lidí z celé republiky, včetně místních, a to dokonce i těch, kterým medvěd zabil dobytek.
24.10.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Nezabíjejte medvěda, my si ho vezmeme, navrhuje zoo v Hluboké

 
Pondělní oznámení hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka o úvahách o odstřelu medvěda, který se pohybuje na Valašsku, vyvolala rozporuplné reakce. Medvěda, který trhá ovce, rabuje ve včelínech, je ochotna vzít si zoo v Hluboké nad Vltavou. V úterý ráno šelmu opět viděli u bytového domu v Rajnochovicích na Kroměřížsku.
23.10.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Čunek, Půta nebo Vokřál nedostali pozvánku na Hrad

 
Slavnostního vyznamenávání u příležitosti 100. výročí vzniku Československa na Pražském hradě se v neděli nezúčastní hejtmani Martin Půta (STAN), Jiří Čunek (lidovci), Martin Netolický (ČSSD) nebo zlínský a brněnský primátor Miroslav Adámek (STAN) a Petr Vokřál (ANO). Nedostali totiž ani pozvánku. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v úterý uvedl, že Hrad nepozval ty, kteří se stále nevyrovnali se zvolením Miloše Zemana prezidentem.
23.10.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Miloš Zeman (22015 článků) , Miroslav Adámek (71 článků)

Hejtman Čunek představil zastupitelům projekt Nové krajské Baťovy nemocnice

 
Na pracovním setkání představil hejtman Jiří Čunek krajským zastupitelům dvě varianty rozvoje krajského zdravotnictví.
23.10.2018 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Čunek chce zabít medvěda

 
Medvěda, který se od září pohybuje na Vsetínsku, žádá hejtman Jiří Čunek (59, KDU-ČSL) zastřelit! Podle něj proto, že se nebojí lidí a zvíře by beztak po odchytu neměl kraj kam umístit.
23.10.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Čunek si za jednu schůzi přilepšil o 400 tisíc. „Lež!“ obviňuje senátní úředníky

 
Hejtman, senátor a také předseda Podvýboru pro lidská práva. Jiří Čunek (KDU-ČSL) je proslulý sběrem funkcí, za poslední jmenovanou vyinkasoval v horní parlamentní komoře během posledních dvou let 400 tisíc korun, a to se „jeho“ podvýbor podle senátního webu sešel jen jednou. Čunek se brání, že schůze byly minimálně tři a za web Senátu nezodpovídá. Podle mluvčí komory se ale ze všech schůzí pořizují a zveřejňují zápisy. Kde je tedy pravda?
23.10.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Valašsko terorizuje medvěd! Zabíjí ovce, kudy chodí, a přibližuje se k lidem

 
Na Valašsku asi moc radost nemají. Potuluje se tam totiž medvěd, který zabil už dvě desítky ovcí a povalil několik včelínů. Podle odborníků se chová zvláštně, jelikož se pohybuje v blízkosti lidí. Obyvatelé tamního kraje děsí. O medvěda ale podle zlínského hejtmana Jiřího Čunka nikdo nejeví zájem.
22.10.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Medvěd na Vsetínsku se chová neobvykle, Čunek ho nechá odstřelit

 
Zlínský kraj chce odstřelit medvěda, který se od září pohybuje v regionu a zabil již dvě desítky ovcí a další zvířata. Medvěd, na kterého byla minulý týden nastražena past, se chová nezvykle - není plachý a odvažuje se do blízkosti lidí. Kraj ani neví, kam by zvíře v případě odchytu umístil, řekl v pondělí novinářům hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).
22.10.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Končí možnost zpochybnit výsledky komunálních voleb

 
Lidé a kandidující strany mají dnes poslední šanci obrátit se na správní soudy, pokud chtějí zpochybnit regulérnost průběhu a výsledků letošních komunálních voleb. Stejnou možnost mají u Nejvyššího správního soudu v případě senátních voleb v Praze 4 a na Vsetínsku, kde byli už v prvním kole před dvěma týdny zvoleni Jiří Drahoš (za STAN) a Jiří Čunek (KDU-ČSL), informovala ČTK.
19.10.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Jiří Drahoš (1109 článků)

Nic dobrého si o nich nemyslím. Jiří Čunek se postavil za Zemana. Je to sprosté, ozvalo se z Respektu. A vzpomínalo se na Drahoše

 
Prezident Miloš Zeman tento týden v Českém rozhlase pronesl vulgarity na adresu Viktora Koženého a finančníka Zdeňka Bakaly. Zastání za svá slova našel například u znovu zvoleného senátora za obvod Vsetín a hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL), který v rozhovoru pro Frekvenci 1 uvedl, že s výroky prezidenta týkajícími se těchto dvou kontroverzních finančníků, souhlasí. Za to jej promptně odsoudil redaktor serveru Respekt.cz Ondřej Kundra.
18.10.2018 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Kožený (101 článků) , Jiří Čunek (723 článků) , Miloš Zeman (22015 článků) , Jiří Drahoš (1109 článků)

Jiří Vyvadil: Proč ne Kubera? Aby se Senát změnil v nenávistnou stoku, ještě více rozdělující společnost…

 
Senátorské kluby STAN a KDU-ČSL doslova zuří při představě, že by se měl stát předsedou Senátu Kubera. Je jim jedno, že je to zjevně nejúspěšnější primátor v novodobé historii České republiky. Je jim – „liberálním“ demokratům – také zcela jedno, že on a Čunek jsou podle průzkumů bezkonkurečně nejpopulárnějšími senátory v zemi.
17.10.2018 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Exkluzivní rozhovor pro Aha! Král skandálů se vrátil, zválcoval Senát, a teď...Stane se Čunek šéfem lidovců?

 
Nadějnou kariéru mu utnula série skandálů. A tak se exšéf lidovců Jiří Čunek (59) musel vypracovat opět od píky. Starostoval svému Vsetínu, stal se hejtmanem Zlínského kraje a teď, když šéf strany Pavel Bělobrádek (41) dobrovolně opustil křeslo, se Čunek stal senátorem hned v 1. kole s nejvyšším počtem hlasů ze všech kandidátů. Posadí se do nejvyšší stranické židle on? V exkluzivním rozhovoru pro Aha! to nepopřel...
16.10.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Pavel Bělobrádek (1550 článků) , Jiří Král (57 článků) , Jiří Král (57 článků)

Čunek o konci Bělobrádka: Dobré rozhodnutí. Povede lidovce a půjdou s Babišem?

 
Jiří Čunek (59, KDU-ČSL) je vedle Patrika Kunčara jedním ze dvou lidovců, kteří uspěli v senátních volbách. Někdejší vicepremiér ve vládě Mirka Topolánka byl navíc zvolený už v prvním kole. Poté, co Pavel Bělobrádek oznámil, že už nebude kandidovat na předsedu KDU-ČSL, Čunek nevyloučil, že hozenou rukavici zvedne. Blesk Zprávám současný hejtman Zlínského kraje prozradil, že se rozhodne v lednu nebo v únoru. V rozhovoru také řekl, že lidovci podle něj měli být součástí vlády, protože na opoziční roli doplatili ve volbách.
16.10.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2197 článků) , Jiří Čunek (723 článků) , Pavel Bělobrádek (1550 článků)

Jiří Čunek: Hnutí ANO je přijatelný partner. Měli jsme po sněmovních volbách vyjednávat s Babišem

 
Znovuzvolený senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) v rozhovoru pro Český rozhlas prohlásil, že ANO je pro něj přijatelný partner, stejně jako ČSSD, ODS a další. Kromě toho také prozradil, zda bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL.
15.10.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků)

Nový šéf lidovců: Bartošek, Jurečka, Výborný, nebo Čunek?

 
Lidovci si musí začít hledat nového předsedu, protože Pavel Bělobrádek už nebude na březnovém sjezdu KDU-ČSL funkci obhajovat. Nastoupit za něj by mohli poslanci Marian Jurečka, Jan Bartošek a Marek Výborný, kteří o kandidatuře uvažují. A možná i senátor Jiří Čunek, který obhájil senátní křeslo hned v prvním kole.
15.10.2018 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Pavel Bělobrádek (1550 článků) , Marian Jurečka (637 článků) , Pavel Nový (407 článků) , Jiří Marek (338 článků) , Jan Marek (352 článků) , Pavel Marek (215 článků) , Jan Marek (138 článků) , Pavel Nový (289 článků) , Jiří Marek (338 článků) , Pavel Marek (231 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »