Články k osobnosti

Jiří Čunek

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Čunek »
 

Šabatová problematice nerozuměla a Rychlíková s Uhlovou to ženou do extrému! Tomáš Zdechovský má plán, co s českými Romy

 
ROZHOVOR Ať se kritici Jiřímu Čunkovi omluví! Europoslanec Tomáš Zdechovský vysvětluje, proč má v plánu se slovenským kolegou Petrem Pollákem nabídnout lidem za určitých podmínek půjčku na domky z unimobuněk, u nás proslulé i jako tzv. čunkodomky. Právě tento styl bydlení by totiž mohl znamenat pro řadu lidí naději. „Navštívil jsem desítky romských komunit. Opravdu jsou dnes komunity, které žijí jako ve středověku. Mají hliněné podlahy, nemají zavedenou elektřinu, používají ke svícení svíčky, žijí kočovným životem,“ popisuje. Skončit by měly nesmyslné projekty s nulovými výsledky. Evropští lidovci mají teď větší šanci na prosazení záměru. Za projekty stojí europoslanec, kterého by neměli podezírat z rasismu.
26.06.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Hejtman Čunek: Nepřátelé nové zlínské nemocnice prohráli podruhé

 
Nejvyšší správní soud v Brně svým rozsudkem pravomocně zamítl kasační stížnost Libora Lukáše, Jaromíra Bernátka, Jiřího Procházky a Lubomíra Nečase, kteří žalovali Zastupitelstvo Zlínského kraje a domáhali se zrušení platnosti rozhodnutí prosincového zastupitelstva při schválení výstavby nové nemocnice.
22.06.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků) , Jaromír Lukáš (1 článek)

Hejtman Čunek: Do dvou let chceme začít s modernizací Vsetínské nemocnice

 
Primářům, lékařům, vrchním sestrám, vedení Vsetínské nemocnice i města Vsetína představil v pondělí 8. června hejtman Jiří Čunek spolu s kolegy dopracovanou studii rekonstrukce zdejší nemocnice s dostavbou.
11.06.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

SANEP: Důvěra hejtmanům - květen 2020

 
Nejlépe hodnoceným hejtmanem je Jiří Čunek, společně s hejtmankou Pokornou-Jermanovou však zaznamenal největší propad důvěry. Výrazně si polepšila jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, nejhůře dopadl opět pražský primátor Zdeněk Hřib.
10.06.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků) , Ivana Pokorná (4 články)

Jedna zdravotní sestra má při „koroně“ 1500 korun na hodinu, jiná dvě stě. Chaos, jak vláda rozdává peníze. Hejtman Čunek v ráži

 
ROZHOVOR „Stát v tuto dobu vytváří svým šíleným chováním a sliby neuvěřitelný chaos ve zdravotnictví,“ kritizuje zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) kroky vlády. Sliby označil za naprosto nechutné a nevhodné podlézání zájmům určitých skupin a vadí mu, že stát dosud nezaslal nemocnicím peníze na odměny pro zdravotníky. Upozornil také na nepoměr státních fakultních nemocnic, kde se podle něj ztrácejí peníze, které stát dotuje, zatímco jiné nemocnice musejí vyjít s tím, co mají. Za správné nepovažuje ani hrazení následků koronaviru z financí pro obce.
07.06.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Další pochybnosti kolem stavby krajské nemocnice na Zlínsku. Zasáhl ÚOHS. Důvod je vážný

 
Kolem výstavby nové zlínské nemocnice v Malenovicích, která má být historicky největší investicí kraje, je opět rušno. Investiční záměr nové nemocnice v prosinci schválili krajští zastupitelé, podle hejtmana Jiřího Čunka má stát maximálně osm miliard korun. Proti tomu se důrazně staví krajská opozice – varuje před skrytou privatizací. Nyní Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal Zlínskému kraji podepsat smlouvu s projektantem nové nemocnice, informoval zastupitel Zlínského kraje Michal Dvouletý (Soukromníci).
24.05.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Hejtman Čunek: Když má dnes někdo jiný politický názor, podá trestní oznámení

 
Aktuálně je ve Zlínském kraji 336 pozitivně testovaných případů nákazy COVID-19, za poslední týden přibylo v kraji pouze 9 pozitivně testovaných. Situace je stabilizovaná v nemocnicích i v sociálních službách. Od 25. května začnou autobusy a vlaky jezdit podle standardních jízdních řádů. Tyto a další informace zazněly na on-line tiskové konferenci Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje.
16.05.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Že by Rusové riskovali ostudu ohrožením Novotného? Jiří Čunek o egu starosty Řeporyjí. A o své obří nemocnici ve Zlíně

 
„V České republice se tak velká nemocnice nepostavila třicet let, protože veřejná správa a někteří politici se otáčejí dozadu, stále se zastavují a na něco čekají. Pak se vymlouvají, proč nemohli něco udělat. Já jsem to nikdy nedělal, doslova to nesnáším,“ říká k plánované stavbě zlínské nemocnice za osm miliard korun tamní hejtman a senátor Jiří Čunek. Ta prošla jen těsnou většinou hlasů, zato už dvakrát. Splácení úvěru se nebojí, v krizi se totiž kraj podle senátora nemá chovat jako domácnost, ale podporovat investice. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentoval i aktuální dění kolem koronaviru a policejní ochranu tří pražských komunálních politiků, která mu připadá přitažená za vlasy.
13.05.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků) , Jiří Novotný (212 článků) , Jiří Novotný (38 článků) , Jiří Novotný (212 článků)

Čunek má problém. V kraji mnozí nechtějí jeho nemocnici. A teď ukazují, kolik to doopravdy má stát a o co kvůli tomu lidé přijdou

 
Zastupitel Zlínského kraje Michal Dvouletý, jenž je zároveň krajským předsedou Strany soukromníků ve Zlínském kraji, se na svém facebookovém profilu obul do hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Jde mu o zlínskou nemocnici.
06.05.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Zastavte stavbu špitálu kvůli koronaviru! Stavební experti sepsali silné prohlášení. Jde o Zlín, špitál a Čunka

 
Skupina expertů se bouří proti záměru hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka vybudovat ve Zlíně-Malenovicích novou krajskou nemocnici za osm miliard korun. Do tohoto areálu by se posléze s personálem a vybavením přestěhovalo současné krajské zdravotnické zařízení z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.
29.04.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Hejtmani se bouří proti oddlužení státních nemocnic. Dejte peníze i krajským, vyzývají vládu

 
Hejtmani odmítají návrh ministerstva zdravotnictví na oddlužení šesti státních fakultních nemocnic. Jde podle nich o kupování lidí a nesystémový krok, který zvýhodňuje jen některé nemocnice a snižuje práci zaměstnanců v krajských zařízeních. Kraje navíc podle zlínského hejtmana Jiřího Čunka nemohou jen tak dát nemocnicím peníze navíc. Vyzývají proto stát, ať jim prostředky pošle.
28.04.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Nákaza koronavirem se v Napajedlích šířila z obchodu

 
Zlínský kraj má po Uherském Brodě druhé vážné ohnisko nákazy koronavirem. V Napajedlích v posledních dnech rapidně přibývá počet pozitivně testovaných občanů a tato vlna se podle hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) přelila i do sousedních Otrokovic. Infekce se šířila z prodejny potravin.
23.04.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Dušan Josef Póč: Kudy tudy vede Čunkova cesta z krajské nudy

 
Kdo se topí, i břitvy se chytá; Potrefená husa nejvíce kejhá; Zraněný kůň kolem sebe kope ve smrtelné křeči... Taková a další podobná přísloví charakterizují počínání hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a jeho druha v politicko-ekonomicko-mocenské zbrani, předsedu představenstev krajských nemocnic na Zlínsku a ředitele Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně MUDr. Radomíra Maráčka.
21.04.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Dušan Josef Póč: Čunkova ubohost strhává s sebou další malověrné a slabomyslné

 
Že zoufalé činy vykonávají zoufalí lidé, to je generacemi ověřená pravda. Skutečnost, kterou v minulém týdnu červeně podtrhla a hlavně potvrdila parta kolem (NE!)hejtmana Zlínského kraje a senátora Jiřího Čunka.
20.04.2020 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Hejtman Čunek, jak jej znáte, mnohé nadzdvihne: Lidé jsou zbytečně vystrašení. Jistotu, že se nenakazíte, vám nedá nikdo

 
ROZHOVOR Odsunutí celého nájemného ohrožuje vlastníky domů, kteří budou muset zaplatit například elektřinu, vodu či plyn ze své kapsy. Řidiči v městské hromadné dopravě odmítají vybírat jízdné, přestože jsou už vybaveni pomůckami a na rozdíl od prodavačů v supermarketech nejsou ani tolik vystavení nebezpečí nákazy. A s Řádem bílého lva pro náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu by počkal. Senátor a zlínský hejtman (KDU-ČSL) Jiří Čunek označil některá vládní opatření za populismus. Současně upozorňuje, že čím déle bude karanténa trvat, tím těžší bude zůstat doma a nechodit ven. Na uvolňování zákazů je podle něj nejvyšší čas.
07.04.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Dva domovy seniorů na Zlínsku hlásí nákazu: Téměř 400 lidí v ohrožení. Čunek řekl víc

 
I když se tomu celé Česko snaží všemi silami zabránit, stejně se to opět stalo. Nákaza covid-19 se rozšířila do dalších domovů seniorů. Koronavirus potvrdily testy u dvou klientů domova pro seniory v Lukově na Zlínsku, nemocná je také kuchařka podobného zařízení v Nezdenicích na Uherskohradišťsku. Klienty i personál obou zařízení čekají testy, sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). V Lukově budou nakažení od ostatních seniorů izolováni v samostatných jednolůžkových pokojích.
04.04.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Čunek se obul do beden s „17x předraženými“ rouškami. Tvrdík Čínu hned hájil

 
Tuny ochranných pomůcek proti šíření nákazy koronavirem, které Česko nakoupilo v Číně, se v těchto dnech dostávají k potřebným. Několik krabic dorazilo i do Zlínského kraje, tamního hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) ale rozvášnil nápis o česko-čínském přátelství, který byl na krabicích. Česko se podle něj při nákupu respirátorů a roušek nechovalo rozumně a zboží je předražené. Nyní volá po větší soběstačnosti naší země. Ve výsledku se prý pouze Číně zlepší ekonomická situace. Tamní dodávky hájil šéf fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík.
30.03.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Zdravotníci na Zlínsku dostali od státu respirátory. Nestačí ani na čtvrt dne

 
Stát Zlínskému kraji v noci na sobotu daroval pouhých dvacet krabic respirátorů nejvyšší kvality, které mohou lékaři a zdravotní sestry používat až osm hodin. Celkem jde o 2800 kusů. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) přitom před pár dny hovořil o celém kontejneru ochranných pomůcek, která má vláda na východ Moravy věnovat lékařům.
14.03.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

Korona už i na Zlínsku, ohlásil hejtman Čunek. A Vojtěch psal na Twitter...

 
První potvrzený případ nákazy koronavirem se eviduje na Zlínsku, uvedl to hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Jde o ženu, která se vrátila z lyžování z Itálie, kde pobývala s rodinou. Informaci potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Eva Sedláčková.
09.03.2020 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)

První případ koronaviru ve Zlínském kraji: Žena přijela z Itálie, je v domácí karanténě

 
Koronavirus se nově objevil i ve Zlínském kraji. Testy ho potvrdily u 42leté ženy ze Vsetínska, která se v sobotu vrátila se skupinou lidí z lyžování v Itálii. Novinářům to v pondělí odpoledne řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Česká republika eviduje k pondělnímu odpoledni 35 lidí nakažených koronavirem.
09.03.2020 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (796 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »