Články k osobnosti

Jiří Čunek

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Čunek »
 

„Vzít si za ženu ovci.“ Čunek rozstřelil manželství gayů

 
Senátor Jiří Čunek velmi rázně vstoupil do současné veřejné debaty o manželství pro všechny. S nadsázkou zmínil i uzavření sňatku s ovcí. Kromě toho se vyjádřil k tématu „dezinformací“, které podle něj jen povzbuzují žonglování se slovy a zalitoval, že jsme zapomněli na spoustu základních věcí, které pomáhaly s orientací ve světě.
07.07.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

„Ptal jsem se Gazdíka. A...“ Čunek rozstřelil kauzu STAN. Bude zle

 
Kauza kolem vládního hnutí STAN je umělá, hodnotí senátor a zastupitel Zlínského kraje Jiří Čunek. Zhodnotil tak celé dění v pořadu „Aby bylo jasno“ novinářky Jany Bobošíkové a zdůraznil, že se detaily z kauzy kolem exnáměstka primátora Prahy Hlubučka vůbec neměly dostat na veřejnost a už vůbec ne jméno exministra školství Gazdíka. „Ten, kdo měl zájem, aby tam Gazdíka zmínil … chtěl, aby měl Gazdík, až se to uveřejní, problémy,“ tvrdí. Kauza prý není vůbec taková, jak se z médií zdá.
04.07.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků) , Jana Bobošíková (796 článků)

„Langšádlová? Tragické. Žalobu na ni i na Richterovou.“ Tvrdý úder od senátora Čunka

 
„Vláda složená z takto emocionálně i nepravdivě zaměřených lidí vlastně nemůže dobře sloužit tomuto národu,“ hodnotí lidovecký senátor Jiří Čunek. Komentoval tím výrok ministryně Heleny Langšádlové i poslankyně Olgy Richterové (Piráti) směrem k Alianci pro rodinu, které uvedly, že jde o spolek napojený na Putinův režim. A rovněž varoval, že neustálé ústupky části společnosti vedou jen k dalším požadavkům.
10.06.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků) , Helena Langšádlová (314 článků)

„Vracel bych je zpátky.“ Čunek znovu tak, že ho strana nepochválí. Ukrajinci, Romové, Rusko

 
„Vidíme, že se jednotlivé státy snaží všelijak kličkovat a zařizovat si výjimky proti ruským sankcím, a zároveň je zřejmé, že sankce dopadají na Evropu daleko hůře než na Rusko,“ říká senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) a vyzývá k tlaku na dohodu mezi Ruskem a Ukrajinou. Je přesvědčen, že státy okolo Ruska by měly být neutrální pod dohledem všech velmocí. Obává se totiž, že pokud Ukrajina na dohodu nepřistoupí, nedopadne to pro ni dobře.
29.05.2022 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Romy nikdo nechce, s tím jsou problémy. Ukrajinští, jako naši. Čunek se nediví, starosta musí v obci zajistit klid

 
Česko začíná mít výrazné problémy s uprchlickou vlnou z Ukrajiny. S obavami ji sleduje senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Podle něj Česko situaci s romskými uprchlíky podcenilo. V pořadu Divoká karta na CNN Prima News uvedl, že „o Romy z Ukrajiny nikdo nestojí a jsou s nimi problémy“.
14.05.2022 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Pekarová? Jako Gross. Učit se od Orbána! Ukrajinci a dávky. Čunek tvrdě do svých

 
„Nesmíme Ukrajince naučit brát dávky a nepracovat, to už by nás zahubilo a posléze i je samotné. Je potřeba všechny co nejdříve zaměstnat,“ vyzývá lidovecký senátor Jiří Čunek v kontextu uprchlíků, o něž se Česká republika stará. Potud si prý vláda vede dobře. Horší je to už v krocích pro české občany, především pak ohledně energetiky. Ještě tvrdší kritiku však namířil proti šéfce Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09), která nemá pro takovou politickou funkci dostatek zkušeností.
13.04.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Jiří Čunek: Úkolem senátorů je nalézat skutečná řešení

 
Pavlovi Marešovi i ostatním diskutujícím, kteří mě obviňují z malého nadšení pro boj Ukrajiny, bych rád vysvětlil svůj postoj.
14.03.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Putin Krym nepustí. Čunek o Ukrajině, KDU ho nepochválí

 
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) míní, že by bylo vhodné utrpení na Ukrajině zastavit i za cenu ztráty její územní celistvosti. Ukrajinský poloostrov Krym, který Rusko okupovalo již před invazí a území na Donbasu, podle jeho mínění již Putin určitě sousední zemi nebude chtít vracet. „Pokud by válku ukončila neutralita Ukrajiny s touto ztrátou, považoval bych to pro Evropu i Ukrajinu za výhru,“ poznamenal Čunek, který se v některých otázkách nejen kolem Ukrajiny dosti rozchází s většinovým názorem u lidovců. Upozorňuje však, že jsou to Ukrajinci, kdo se o těchto otázkách musejí sami rozhodnout.
06.03.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

„Líbačka“ dvou rádců v norské verzi Popelky? Čunek ve varu: Tohle podsouvání dětem...

 
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) tvrdí, že Norové „zprznili“ Popelku, když v jejich nové verzi na motivy české pohádky dojde mimo jiné na polibek dvou princových rádců. „Je zapotřebí tuto propagandu vnímat v celé její šíři a odmítnout prznění našich krásných pohádek,“ má jasno Čunek.
21.12.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Kolem nemocnice ve Zlíně to opět vře

 
Když vloni na podzim neobhájil Jiří Čunek pozici zlínského hejtmana, zdálo se, že jeho nápad na výstavbu zbrusu nové nemocnice skončí u ledu. Nové vedení kraje v čele s hejtmanem Radimem Holišem (ANO) se totiž proti této investici dlouhodobě vymezovalo. Nicméně, jak se zdá, exhejtman a senátor Jiří Čunek se svého snu nevzdává. Již jsme informovali o trestním oznámení, které Jiří Čunek poslal na svého nástupce v hejtmanské funkci. Zlínského hejtmana Radima Holiše to ale nechává klidným.
17.12.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Děti vychovávané homosexuály? Láskovi se Čunek neposlouchal dobře. A slíbil: Zkusíme to zas a znovu

 
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) je spokojený, že Senát neschválil novelu zákona, díky níž by české soudy uznávaly osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. „Náš právní řád říká, že dítě musí mít otce a matku, a tak je to podle mě dobře,“ říká Čunek. Naopak předkladatel novely Václav Láska (SEN21) tvrdí, že jsme v této oblasti zaseklí v minulém století a bojíme se udělat zásadní rozhodnutí.
16.12.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Dědictví po Čunkovi. Jde o miliardy

 
Zlínský kraj má problém. Jeho rozpočet na příští rok budou drtit výdaje na veřejnou dopravu. Současné vedení kraje se totiž muselo vypořádat s dědictvím svých předchůdců. Bývalá krajská vláda v čele se senátorem Jiřím Čunkem totiž podepsala s dopravci nové smlouvy na dalších deset let, v rámci kterých navýšilo počet vlakových i autobusových spojů v kraji asi o třetinu. I díky tomu si zlínské hejtmanství musí každý rok odkrojit minimálně 1,5 miliardy na financování regionálních autobusů a vlaků.
16.12.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Čunek podal trestní oznámení na zlínského hejtmana Holiše

 
Lhát se podle někdejšího čelního představitele Zlínského kraje Jiřího Čunka nemá. V politice to prý platí dvojnásob. Proto se zástupce KDU-ČSL rozhodl podat trestní oznámení na hejtmana Radima Holiše, který prohlašuje, že nová nemocnice v kraji by ještě před zdražením stála 15 miliard, a to místo původních osmi miliard.
14.12.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

To teda ne! Čunek už po volbách dloubnul do Pirátů. To jim bude vadit

 
Olgu Richterovou tedy na ministryni práce a sociálních věcí rozhodně ne, postavil se proti senátor a exhejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Nezkušených lidí už bylo dost, zdůvodnil to ParlamentnímListům.cz. Nominace poslankyně je přitom zřejmě důležitá pro Piráty a STAN. Čunek bude i nadále bojovat proti parazitování na sociálních dávkách. Vytvoření předvolebních koalic mu původně moc nevonělo, ale teď je příjemně překvapen.
12.10.2021 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

 
Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Ten na jedné straně konstatoval, že kauza Čapí hnízdo už lidi nezajímá. Ale jedním dechem dodal, že Andreji Babišovi vyčítá, že jako šéf hnutí ANO snížil v covidu daně těm nejbohatším lidem. Stejně tak mu vyčítá, že jako premiér tolik sází na populismus a ostatní politici ho v tom napodobují. „Musí se říct lidem: vy si myslíte, že tu budou vždycky peníze a vždycky tady budou plné supermarkety, ale nebudou,“ řekl jasně Čunek.
17.09.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků) , Luboš Veselý (634 článků) , Jiří Veselý (219 článků) , Jiří Veselý (219 článků) , Jiří Veselý (219 článků)

„Trestat!“ Hilšer a Láska zapláčou: Dávky nepřizpůsobivým a začnou dělat? Ne. Čunek v akci mezi lidmi

 
Bránit zákon „Třikrát a dost“ se rozhodl bývalý zlínský hejtman a senátor, Jiří Čunek. Podle něho za porušování pravidel společnosti musí přijít trest. „I když pobírá sociální dávky. Možná že o to více, protože čerpá pomoc společnosti, ale nerespektuje její pravidla. Nelze jen brát a nic nedávat,“ říká lidovecký senátor. Podle něho se schválením zákona vysílá signál těm, kdo žijí poblíž vyloučené lokality, nemohou spát a ani svůj byt nebo dům prodat, že jejich situaci chce někdo řešit.
24.08.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Symbol vyloučených lokalit se probouzí k životu. Čunek ocenil “reinkanaci” Chanova a přidal pár dobrých rad

 
Myšlenka vzniku odděleného systému bydlení mimo město vznikla již před padesáti lety. Od té doby se Chanov stal pojmem, který reprezentuje nepořádek, vymlácená okna a poničené budovy. Tento do jisté míry stereotypní předsudek se snaží změnit místní obyvatelé, kteří chtějí vtisknout sídlišti nový ráz. Na novou cestu, po které kráčí Chanov, se přijel podívat senátor Jiří Čunek. Jaké byly jeho bezprostřední reakce?
03.08.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Čunek na sídlišti v Mostě: Hnus, špína! Romové hlučí do rána... Tohle se líbit nebude, vyšlo VIDEO

 
Senátor Jiří Čunek byl do horní komory parlamentu zvolen za obvod Vsetín, ale své aktivity rozhodně neomezil jen na tento obvod. V létě vyrazil až do Mostu, do čtvrti Stovky, kde se potýkají s nepřizpůsobivými občany. Čunek sem přijel na žádost místních občanů a to, co viděl, ho šokovalo.
27.07.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

Komu slouží ČT, komu nadbíhá? To řešme první, pak finance. Čunek bouchl v Senátu do stolu

 
Senátoři měli ve středu na stole novelu zákona o DPH, která mimo jiné chce prodloužit širší odpočty u DPH pro Českou televizi a rozhlas. Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) na plénu před svými kolegy apeloval, že podle jeho názoru je prioritní nejdříve vyřešit otázky, komu vůbec veřejnoprávní média slouží, a až následně řešit finance.
22.07.2021 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)

„Piráte. Mají 6 dětí, 2 dementní, spí každý s každým. Holka porodí, napíše to na dědu. 80 tisíc mají.“ To byla sněmovna. A je zle

 
Páteční debata o zákonu, který by měl umožnit sáhnout na peníze příjemcům dávek, pokud budou opakovaně páchat přestupky, byla bouřlivá. Postaral se o to zejména poslanec Lubomír Volný, který se svěřil, jaké to je pronajímat bydlení nepřizpůsobivým. A také na kolik si dotyční měsíčně přijdou. Pochválil hejtmana Jiří Čunka za to, jak „vyčistil Vsetín“. Ozval se i jeho kolega Marian Bojko: „V rodině žije deset lidí, mají pět šest dětí, z toho mají minimálně dvě postižené, dementní, protože spí každý s každým, patnáctiletá holka porodí dítě, napíše se to na dědečka.“ Obvinil organizaci Romea, že nepřizpůsobivým pomáhá dávky maximalizovat.
12.07.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (863 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »