Články k osobnosti

Jiří Chalupa

  spisovatel, pedagog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Chalupa »
 

Masakr na Švédských šancích připomene nad Přerovem velký kříž

 
Poválečný masakr karpatských Němců u Přerova bude od jara lidem připomínat čtyřmetrový kovaný kříž. Memento z dílny uměleckého kováře Jiřího Jurdy bude vztyčeno na kopci zvaném Švédské šance, kde bylo v červnu 1945 zabito 267 lidí. Kříž bude symbolicky prostřílený, zdobit ho bude trnová koruna. Radnice za dílo zaplatí 300 000 korun, řekla ČTK její mluvčí Lenka Chalupová. Historici řadí masakr mezi nejhorší případy msty na německy mluvícím obyvatelstvu v poválečném Československu.
09.02.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kříž (16 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Chalupa (ANO): Profesor Přibáň vyzývá k obraně české Ústavy. Ona je ohrožena?

 
Jiří Přibáň, právní filosof působící ve Velké Británii, má za to, že český stranický politický systém se v podstatě zhroutil... Opravdu?! To opravdu myslí pan profesor vážně?!
03.02.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chalupa (45 článků)

Průšvih kolem Václava Klause? Muž, který už nemá co ztratit, začal konat

 
Blízcí spolupracovníci exprezidenta Václava Klause mají problém. Na začátku letošního roku totiž obdržela policie a státní zastupitelství trestní oznámení na podezření z korupce. A to konkrétně na bývalého Klausova kancléře Jiřího Weigla a někdejšího ministra Tomáše Chalupu (ODS). Píše o tom server Neovlivní.cz.
09.01.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9190 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků) , Václav Chalupa (48 článků) , Václav Chalupa (48 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Zase je 15. března a zase nás nutí odevzdávat zbraně. Pořád stejná špína, jen dnes si říkají „proevropští“. Z Prahy zní napříč spektrem výzvy k obraně

 
„Hlasoval jsem proti této směrnici a nesouhlasím s ní. Je postavena na filozofii, že proti terorismu je možné bojovat tím, že slušným občanům legálně držícím zbraně omezíte toto držení. Těžko Čechům vysvětlit, že jim Evropská unie legální držení zbraní omezuje,“ říká v anketě ParlamentníchListů.cz europoslanec Jiří Pospíšil. „Pokud jde o ochranu a obranu EU, pak není EP schopen reálně vyhodnotit aktuální bezpečnostní situaci a je pro tuto problematiku nejenom politicky, ale i odborně, věcně nezpůsobilý. V zajetí jakéhosi pseudohumanismu a ‚svatém osvícení‘ tak učinil další pochybný krok. V daném případě jde i o projev zjevné arogance rozněžnělých a rozmazlených západních politických reprezentací,“ uvedl poslanec Bohuslav Chalupa.
15.03.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Vavrinčíková ze Studia Kamarád: Televize jí dala muže!

 
Neodmyslitelně patřila ke Studiu Kamarád v době, kdy ho dělal Jiří Chalupa (70) alias »strejda Jirka«. Moderátorka Lenka Vavrinčíková (49) se po letech skoro nezměnila.
21.11.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chalupa (45 článků) , Lenka Vavrinčíková (2 články)

Vavrinčíková ze Studia Kamarád: Televize jí dala muže!

 
Neodmyslitelně patřila ke Studiu Kamarád v době, kdy ho dělal Jiří Chalupa (70) alias »strejda Jirka«. Moderátorka Lenka Vavrinčíková (49) se po letech skoro nezměnila.
15.11.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chalupa (45 článků) , Lenka Vavrinčíková (2 články)

Poslanec ANO, který kvůli migrantům čelil Dienstbierovi: Premiér se probral, až když je kuna už v kurníku. Madam Merkelová to na nás zkusila a nevyšlo jí to

 
ROZHOVOR S ohledem na situaci a bezpečnostní hrozby je počet s velkou slávou proklamovaných 1500 osob z agentury Frontex, jež má chránit schengenskou hranici, zcela směšný, vezme-li se v úvahu, že stojí proti soupeřům, jako je organizovaný zločin a radikální islám, myslí si poslanec a místopředseda výboru pro obranu Parlamentu ČR Bohuslav Chalupa, který se v týdnu na ČT v debatě o imigraci bouřlivě střetl s ministrem Jiřím Diensbierem. Také už nepodporuje vznik společné evropské armády, kterou by chtěl nyní vytvořit i český premiér Bohuslav Sobotka. Domnívá se totiž, že je pozdě, když už je „kuna v kurníku“ a vyčítá to především sociální demokracii, která se prý k tomuto návrhu dříve stavěla velmi odmítavě a arogantně.
01.09.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Když uprchlíkům jen pootevřeme dveře, možná už je nestihneme zavřít, varuje Babišův poslanec

 
V úterních Událostech, komentářích České televize se do sebe zostra pustili ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) a poslanec zvolený za hnutí ANO Andreje Babiše Bohuslav Chalupa. Pánové se přeli především o kvóty na uprchlíky. Chalupa má strach, že když pootevřeme dveře uprchlíkům, není jisté, zda je dokážeme zavřít. Dienstbier kontroval, že Andrej Babiš na vládě hlasoval pro dobrovolné kvóty, takže ANO asi změnilo názor.
30.08.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13759 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Šéf mordparty, Vetchý i usvědčený vrah: Kriminalista Markovič přijímá na chalupě návštěvy

 
Bývalý vedoucí 1. oddělení pražské kriminálky, nebo také mordparty, Jiří Markovič tráví léto na Šumavě. Chalupu si tu jeho rodina koupila před více než dvaceti lety. Markovič, který za svou policejní kariéru poslal na šibenici sedm vrahů a do vězení další desítky násilníků, například spartakiádního vraha Jiřího Straku, bude na Šumavě odpočívat do podzimu. Pravidelně tu tráví půlku každého roku. Případy oddělení, které léta vedl, se nechali inspirovat tvůrci stejnojmenného seriálu České televize.
06.07.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chalupa (45 článků)

Jů a Hele, Muf Supermuf a Jirka Chalupa. Studiu Kamarád je 35 let

 
Nedělní rána se Studiem Kamarád a s moderátory Jirkou a Lenkou se stala fenoménem, na němž odrostly generace dětí.
05.01.2016 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chalupa (45 článků)

Padl převratný návrh na řešení uprchlické krize od Babišova poslance. Nyní k němu promluvili dva čeští generálové a dva diplomaté

 
Myšlenku poslance Bohuslava Chalupy (ANO) na obsazení části pobřeží Libye a vybudování velkého uprchlického tábora pro dlouhodobý pobyt okomentovali pro ParlamentniListy.cz generálové Andor Šándor a Jiří Šedivý, a poslanec, bývalý diplomat Milan Šarapatka. "Nápad je to úžasný, ale není v současnosti reálný," shrnul Šarapatka. "Kdyby ale došlo k dohodě s Libyí, tak to vidím jako rozumné řešení," uvedl pak Šedivý.
01.12.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Chalupa (45 článků)

Podívejte se, jak se za čtyřicet let změnila obec „Třešňová” z Chalupářů

 
Chalupa, ve které poslouchali dva chalupáři Jiří Sovák s Josefem Kemrem orchestrión, se změnila k nepoznání. Přestože od natáčení seriálu uplynulo více než 40 let a některá místa z něj byste marně hledali v paměti, na natáčení pamětníci Višňové, ze seriálu známé jako Třešňová, dodnes vzpomínají.
06.09.2014 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Josef Kemr (65 článků) , Jiří Sovák (92 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Manžel Jany Brejchové Jiří Zahajský (†68): Snídal panáky vodky!

 
Chalupu Jiřího Zahajského (†68) vdova Jana Brejchová (74) po jeho smrti ihned prodala. Nicméně v paměti obyvatelů malé vesnice Konrádov na Kokořínsku herec žije dál.
12.08.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Brejchová (270 článků) , Jiří Chalupa (45 článků) , Jiří Zahajský (15 článků)

Hnutí Duha žaluje Podivínského, prý kryje ředitele NP Šumava

 
Hnutí Duha podalo správní žalobu pro údajnou nečinnost na ministra životního prostředí v demisi Tomáše Podivínského (KDU-ČSL). Podle ekologické organizace ministr, stejně jako jeho předchůdce Tomáš Chalupa (ODS), kryje svou nečinností opakované nezákonné postupy ředitele Národního parku Šumava Jiřího Mánka, při nichž dochází k vážnému poškozování vzácné chráněné přírody. Hnutí přiznává, že žaloba má spíše demonstrativní charakter. ČTK o tom informoval mluvčí hnutí Jan Piňos.
19.12.2013 09:32 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

FOTO Takto dopadlo poslední vystoupení Nečasovy vlády před národem

 
Ministři Nečasovy vlády se dnes sešli na svém pravděpodobně posledním zasedání a následně se ve Strakově akademii konala tradiční tisková konference. Premiér Nečas se na ní loučil s novináři a s ministrem financí Miroslavem Kalouskem mezi sebou uvolněně vtipkovali. Premiér mimo jiné Kalouskovi vyhrožoval odvoláním, ministr Chalupa zase rýpal do nového premiéra Jiřího Rusnoka.
03.07.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6520 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Příštím premiérem by mohl ODS Kuba. Spekuluje se také o jiných kandidátech

 
Zástupcem odcházejícího Petra Nečase ve funkci premiéra by se podle hlasů z většiny krajských sdružení ODS měl stát první místopředseda strany Martin Kuba. Mluví se ale i o dalších členech vedení ODS Jiřím Pospíšilovi, Tomáši Chalupovi, Pavlu Blažkovi a nebo ministru dopravy Zbyňku Stanjurovi. Někteří nevylučují předčasné volby. Nečas dnes rezignuje kvůli skandálu okolo šéfky své kanceláře Jany Nagyové. 
17.06.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Petr Nečas (9277 článků) , Martin Kuba (396 článků) , Jana Nagyová (1542 článků) , Jiří Chalupa (45 článků) , Martin Chalupa (26 článků) , Martin Blažek (38 článků) , Jiří Kuba (78 článků)

Ministr Chalupa: Slova pana Dienstbiera jsou nehoráznost

 
Vyjádření místopředsedy ODS Tomáše Chalupy k výrokům Jiřího Dienstbiera
12.04.2013 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Z ruinované ODS vytékají další informace o nahrazení Nečase. Je tu nové jméno

 
Jít do příštích sněmovních voleb v čele s Petrem Nečasem, nebo se pokusit najít nového „volebního lídra“, který by možná mohl dosáhnout lepšího výsledku než premiér? Toto dilema prý již několik týdnů řeší v ODS. Řeči o vystřídání Nečase samozřejmě přecházejí v hledání jeho nástupce. MF DNES přináší další jméno případného nástupce- ministra Tomáše Chalupy. Jeho zájem dovozuje z toho, že začal obrážet regiony a lovit důvěru členů. Chalupa sám však - stejně jako Jiří Pospíšil a Martin Kuba, o nichž se již nějakou dobu také spekuluje - však ambice na Nečasovo sesazení odmítá.
18.02.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Petr Nečas (9277 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků) , Martin Kuba (396 článků) , Jiří Chalupa (45 článků) , Martin Chalupa (26 článků) , Jiří Kuba (78 článků)

ODS zvolila nové vedení, Nečasovi bude krýt záda Kuba

 
Prvním místopředsedou ODS byl v tajné volbě zvolen Martin Kuba. Získal 363 hlasů, Miroslava Němcová měla 142 hlasů, Hynek Fajmon 69 hlasů. Řadovými místopředsedy se stali Jiří Pospíšil, Miroslava Němcová, Tomáš Chalupa a Pavel Blažek.
04.11.2012 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Miroslava Němcová (1406 článků) , Hynek Fajmon (49 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků) , Martin Kuba (396 článků) , Pavel Blažek (551 článků) , Pavel Nečas (446 článků) , Jiří Chalupa (45 článků) , Tomáš Blažek (22 článků) , Martin Chalupa (26 článků) , Martin Blažek (38 článků) , Jiří Kuba (78 článků)

ODS na kongresu zvolila nové vedení, Nečasovi bude krýt záda Kuba

 
Prvním místopředsedou ODS byl v tajné volbě zvolen Martin Kuba. Získal 363 hlasů, Miroslava Němcová měla 142 hlasů, Hynek Fajmon 69 hlasů. Řadovými místopředsedy se stali Jiří Pospíšil, Miroslava Němcová, Tomáš Chalupa a Pavel Blažek.
04.11.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1873 článků) , Jiří Pospíšil (1873 článků) , Miroslava Němcová (1406 článků) , Hynek Fajmon (49 článků) , Tomáš Chalupa (365 článků) , Martin Kuba (396 článků) , Pavel Blažek (551 článků) , Pavel Nečas (446 článků) , Jiří Chalupa (45 článků) , Tomáš Blažek (22 článků) , Martin Chalupa (26 článků) , Martin Blažek (38 článků) , Jiří Kuba (78 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »