Články k osobnosti

Jiří Černý

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Černý »
 

Sbohem soudruzi: Čeští umělci už nikdy nechtějí stát fronty na banány

 
Herci Iva Pazderková, Jiří Macháček, Barbora Poláková, Tomáš Hanák, Jitka Schneiderová nebo třeba výtvarník David Černý a youtuber Kovy. To je jen část z osobností české kulturní scény, které se zapojily do výzvy #SbohemSoudruzi iniciované spolkem Dekomunizace. Hlavním cílem všech zúčastněných je motivovat občany k tomu, aby šli 8. či 9. října volit s vědomím toho, že na každém hlasu záleží. Jedině tak je totiž šance dostat komunisty z Parlamentu České republiky. K výzvě vznikl působivý videospot s českými herci, umělci, hudebníky a influencery.
04.10.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Schneiderová (384 článků) , Jiří Macháček (284 článků) , Tomáš Hanák (146 článků) , Iva Pazderková (366 článků) , Barbora Poláková (272 článků) , David Černý (298 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Ivan Černý: Pošvovy (nejen) baculky

 
Významným fenoménem třetího ročníku úspěšné výstavy Akta Erotika je, tak jako v předešlých letech, nabídka plastik našeho předního keramika Jiřího Pošvy.
06.08.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Ivan Ivan (2181 článků)

Na ČT mi řekli: „Už to stačí, na shledanou.“ A pak přišel Dienstbier. Pavel Černý popsal, jak s ním vyběhli. Teď se ale směje on, Češi směřují k ústavnímu dodatku

 
Česko jako ostrůvek svobody? I tak se podle elitního bezpečnostního instruktora Pavla Černého dá vnímat současná situace, umocněná senátním schválením ústavní novely o právu občanů na sebeobranu se zbraní. Černý, který stojí v čele lidskoprávní organizace Liga LIBE, která ve věci ústavního dodatku úspěšně zmobilizovala statisíce občanů, hovoří o tom, jaké nástrahy a problémy snahu o schválení ústavního dodatku provázely. Hořce vzpomíná třeba na pirátskou senátorku Adélu Šípovou, nebo na exsenátora Jiřího Dienstbiera. S ním se jednou ohledně debaty o přínosu legálně držených zbraní potkal v ČT. Tedy, ono to bylo trochu jinak. Měli se potkat. Ale Pavel Černý vypráví o chování veřejnoprávní televize, které ho velmi nehezky překvapilo.
02.08.2021 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (108 článků) , Pavel Černý (108 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Virolog Černý: Na český Den svobody je brzy, musíme očkovat. Skeptické je i ministerstvo

 
Ode Dne svobody ve Velké Británii již uplynuly téměř dva týdny. I přes varování expertů ale nenastal černý scénář a nákaza nepostupuje, naopak spíše stagnuje. Důvodem je podle osloveného virologa Jiřího Černého a podle ministerstva zdravotnictví vysoká proočkovanost Britů. Na české velké rozvolnění je tak ještě brzy, s vakcinací jsme totiž oproti Spojenému království pozadu a unáhlené opouštění od pravidel by nás mohlo v budoucnu přivést do problému.
01.08.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Po stopách Orlických vrahů: Jiří Kajínek popsal nepotrestaný mord v Liberci!

 
Ludvík Černý je jedním z takzvaných orlických vrahů. Ti v devadesátých letech zabíjeli podnikatele a těla házeli v sudech naplněných louhem do Orlické přehrady. Černý byl odsouzen na doživotí a ve věznici Mírov se s ním setkal i Jiří Kajínek. Podle jeho slov se sblížili. Černý má mít údajně na svědomí ještě jednu vraždu, která však zůstala nepotrestána. Mělo k ní dojít v Liberci.
28.07.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (837 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Napříč Sněmovnou. Poslanci dostali ocenění od ochránců práv držitelů zbraní

 
Lidskoprávní organizace LIGA LIBE udělila prestižní ocenění GOLD LIGA čtyřem poslancům, kteří se podle ní nejvíce zasloužili o ústavní zakotvení obrany se zbraní. „Buďme jim skutečně vděční a nebombardujte je hejty,“ píše na svém facebooku prezident LIGA LIBE Pavel Černý k oceněným pánům, kterými jsou Tomio Okamura (SPD), Zdeněk Ondráček (KSČM), Jiří Mašek (ANO) a Pavel Blažek (ODS).
08.07.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (108 článků) , Tomio Okamura (2688 článků) , Pavel Černý (108 článků) , Pavel Blažek (571 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Zdeněk Blažek (23 článků) , Pavel Mašek (9 článků)

Ivan Černý: Mistrovství světa v broušení skla 2021

 
Světlá nad Sázavou, jedno z českých tradičních sklářských center, má v tento čas za sebou velký sklářský svátek. Mezinárodní vrcholovou profesní soutěž mistrů svého oboru – brusičů skla. U zrodu nápadu stál Jiří Trtík, ředitel sklárny BOMMA, součásti firmy Bohemia Machine, která patří k předním výrobcům sklářských brousících strojů, technologických linek a příslušenství na světě.
25.06.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Ivan Ivan (2181 článků)

Mutace z Indie? Bez očkování hrozí horší vlna, varují vědci. Černý: „Nemůžeme si oddechnout“

 
Dvě dávky. A to rychle. Jinak může vypuknout nová a mnohem horší vlna epidemie. Tak by se daly stručně shrnout výsledky modelů britské Vědecké poradní skupiny pro mimořádné situace (SAGE) z tohoto týdne. Ačkoliv experti přišli vlastně s dobrou zprávou, tedy že jsou vakcíny Pfizer/BioNTech a AstraZeneca účinné proti indické variantě, zdvihají varovný prst. I podle virologa Jiřího Černého si ještě nemůžeme oddychnout.
06.06.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Strach z mutací covidu: Virolog zmínil nebezpečnou supervariantu i riziko z Indie

 
Největší potenciální riziko pro nás představuje Indie - to uvedl v pondělním Epicentru virolog z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity, Jiří Černý. V pořadu na Blesk.cz hovořil o hlavních hrozbách a rizicích nových variant koronaviru, i o tom, co můžeme čekat od viru zatlačeného do kouta. Zmínil také, proč je pro odborníky důležité sledovat „fitness“ mutací, zásadní roli očkování i  jak pravděpodobný je vznik supervarianty koronaviru.
11.05.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Strach (235 článků)

Vysílali jsme: Virolog o účinnosti vakcín. Ochrání nás před mutacemi?

 
Epidemie koronaviru v Česku zpomaluje a země rozbaluje třetí balíček pro rozvolňování. Poprvé od Vánoc mohou Češi vyrazit do obchodů, otevírají další služby a do lavic se – zatím v rotaci – vrací děti na základních školách v celém Česku. Venku se můžeme v rámci rozestupů pohybovat bez ochrany úst a nosu a od půlnoci na úterý by měli dostat možnost přihlásit se k očkování i všichni lidé 45+. Zdá se, že návrat k normálnímu životu je nadosah. Přes hranice se k nám však šíří nové varianty koronaviru. Jak mohou mutace zamíchat kartami plánu rozvolnění? O tom byla řeč s virologem Jiřím Černým.
10.05.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Ivan Černý: Co dnes dělá spisovatel Jiří Vlastník

 
Tento pražský novinář, scenárista a spisovatel se narodil 22. března 1946 ve Šluknově. Dalo by se říci, že je mužem devíti řemesel a spousty zájmů, kterým ale kraluje dobový film, divadlo a literatura faktu. Svého času napsal pro Lyru Pragensis hru Proč neodcházíš, Rodrigo, kterou rovněž režíroval. Knižně mu vyšly Legendy z ráje Hollywood, ve spolupráci s Ondřejem Suchým Magická Laterna a kamera Jana Wericha. Zapomenout nemůžeme na jeho rovněž úspěšnou publikaci Kučerovci – aneb Legendy pod sombrery.
16.04.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Suchý (30 článků) , Ondřej Suchý (30 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Suchý (289 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jan Suchý (13 článků) , Ivan Ivan (2181 článků) , Rodrigo Rodrigo (14 článků) , Rodrigo Rodrigo (14 článků) , Rodrigo Rodrigo (14 článků) , Rodrigo Rodrigo (14 článků) , Rodrigo Rodrigo (14 článků)

„Rozbijou mi hubu.“ Plná Praha mládeže, víc a víc. Dusno se stupňuje

 
Ministři domlouvají a vyhrožují, ale pražská náplavka je zřejmě silnější. Včera bylo opět plno, i přes přítomnost policie. Moderátor ČRo Jiří Štefl vzkázal těm, kdo se na něj sesypali za jeho příspěvky: „Věřte, že mě váš on-line komentář ze židle nezvednul.“ A začal varovat ostatní, kdo se hrozí nad počínáním Pražanů, například Filipa Černého z ČT, který mínil, že mladí lidé svých chováním vyhladí starší ročníky. A názory na zábavu na náplavce se liší i v ODS.
01.04.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Elitní policista ke střelbě na lupiče: Zombie Dienstbier leze z koše. Nebezpečí? Hrozí všude

 
ROZHOVOR Střelba, při které obyvatel domu ve Vochově na Plzeňsku postřelil lupiče, dříve trestaného vraha, je jedním z nejožehavějších témat tohoto týdne. Řeší se třeba to, zda občany v podobných případech zvládne ochránit policie. „Jak je na případu z Vochova patrné, ohroženi totiž můžeme být kdykoli a kdekoli všichni,“ uvádí bývalý elitní policista a prezident Ligy LIBE Pavel Černý, v současné době také kandidát na post v Radě ČT. Českou policii Černý hodnotí velmi kladně a pouze konstatuje, že policisté bohužel nemohou být vždy a všude včas. Do debaty o použití legálně držené zbraně se v těchto dnech vložil i exsenátor Jiří Dienstbier, který je znám svým negativním přístupem k ozbrojování bezúhonných občanů. „Pan Dienstbier se velmi ohání demokracií a jejími principy, ale právě tyto principy, včetně demokratických voleb ukázaly nejlépe na to, že za zájmy občanů rozhodně nebojoval,“ říká k tomu rezolutně Černý.
26.03.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (108 článků) , Pavel Černý (108 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Jiří Černý: Hegerová každý song propracovala jako herečka, posluchačům dávala vše

 
Skvěle vařila, hezky se s ní pilo, ráda se smála na celé kino. Fotografii Jacquese Brela měla na pianinu, aby na ni dával pozor, vzpomíná Jiří Černý.
23.03.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Ivan Černý: Skvělé uznání českého sklářství

 
Jak známo, slovy Mgr. Jiřího Říhy, emeritního prezidenta slovutného spolku České umění skla: „Naše sklo, takříkajíc rodinné stříbro, tvoří nedílnou součást kulturního a průmyslového dědictví zemí Koruny české. Vyrábí se v Čechách a na Moravě již více než 800 let.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Ivan Říha (3 články) , Ivan Ivan (2181 článků)

Ivan Černý: Skvělé uznání českého sklářství

 
Jak známo, slovy Mgr. Jiřího Říhy, emeritního prezidenta slovutného spolku České umění skla: „Naše sklo, takříkajíc rodinné stříbro, tvoří nedílnou součást kulturního a průmyslového dědictví zemí Koruny české. Vyrábí se v Čechách a na Moravě již více než 800 let.
15.03.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Ivan Říha (3 články) , Ivan Ivan (2181 článků)

Smrtelnější a odolnější? Virolog Černý o jihoafrické mutaci, hrozbě nákazy a křížení

 
Nad Českem se snáší další nebezpečí. V Brně byla potvrzena jihoafrická mutace koronaviru, která je nakažlivější a nejspíše i smrtelnější. Důvodem obav mnoha expertů je především odolnost této varianty na vakcíny. I přes očkování totiž můžeme onemocnět, pokud se s touto variantou dostaneme do křížku. Virolog Jiří Černý a epidemiolog Rastislav Maďar ale paniku mírní - očkování nám pomůže nemoc snadněji překonat. Černý však vyzdvihuje jiný problém, a tedy možné křížení několika variant.
26.02.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Pomohl Krylovi a pouštěl zakázané písničkáře: Legendární novinář Jiří Černý slaví 85

 
Legendární český hudební publicista a moderátor Jiří Černý ve čtvrtek slaví 85. narozeniny. K této příležitosti vychází jeho kniha vzpomínek s názvem Napřeskáčku 1. Autor první československé hitparády Dvanáct na houpačce se dnes potýká s fyzickými problémy, s nimiž mu pomáhá terapeut, a musí chodit o francouzských holích.
25.02.2021 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Koho někdy nevyhodil, jako by nebyl: Hvězdy sportovního zpravodajství vzpomínají na Otu Černého (✝77)

 
Na zesnulého sportovního moderátora a publicistu Otakara Černého (✝77) zavzpomínali pro Super.cz výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský, moderátor Michal Dusík i moderátorka pořadu Branky, body, vteřiny Barbora Černošková.
16.02.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Černošková (11 článků) , Otakar Černý (27 článků) , Otakar Černý (27 článků) , Michal Dusík (3 články) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Vitrína pohřební služby na parte je v Chebu plná

 
Aktuální situaci v Chebu podle zástupce tamního starosty Jiřího Černého (VPM) symbolizuje zcela plná vitrína pohřební služby na parte. Lidé jsou podle něj vystrašení a uzavření okresu mělo přijít dříve.
12.02.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »