Články k osobnosti

Jiří Bílý

  zpěvák, textař, kytarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Bílý »
 

Odbojář Jiří Zenáhlík dostal Řád Bílého lva a slaví 100. narozeniny: Komunisté mu vzali kus života, provází ho však i kontroverze

 
Jiří Zenáhlík si vytrpěl mnoho, a to především kvůli boji proti komunistické totalitě. Za mřížemi měl strávit zbytek života. V roce 2008 obdržel od tehdejšího prezidenta Václava Klause nejvyšší státní vyznamenání, Řád Bílého lva 1. třídy. Říká, že se účastnil bojů v Normandii, na Západní frontě a osvobozoval Československo. To ale někteří historici, kulantně řečeno, nemají za prokázané.
20.05.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

„Paní ministryně Schillerová zjevně ještě neví.“ Komunista Dolejš důrazně ukazuje na USA

 
Nový šéf Bílého domu Joe Biden chystá první velké zvýšení daní ve Spojených státech od roku 1993. Komunistický poslanec Jiří Dolejš by byl rád, kdyby se Česká republika inspirovala. Varuje, že bez toho se úpadek naší ekonomiky prohloubí a problémy jen porostou.
16.03.2021 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (534 článků) , Joe Biden (888 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Co čekat od Bidena? Psal se rok 2009. Expremiér píše o vzájemné schůzce v Praze

 
Bývalý premiér Jiří Paroubek vzpomíná na své zkušenosti s kandidátem demokratů a bývalým viceprezidentem Joem Bidenem, který se s největší pravděpodobností stane příštím prezidentem Spojených států. „Obdivuhodný produkt americké politické kultury,“ hodnotí bývalého viceprezidenta. Uvádí, že s Bidenovým příchodem do Bílého domu by se prý mohly v USA prosadit „progresivní návrhy zákonů“. V Česku v nedávné minulosti Bidena zajímala nejen tehdejší politická situace, došlo i na další témata. Byl mezi nimi i Temelín.
13.11.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4539 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Expert pro Blesk o volbách v USA: Výsledek může být znám brzy. Které státy rozhodnou?

 
Amerikanista Jiří Pondělíček z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy exkluzivně pro Blesk Zprávy zhodnotil předvolební a volební situaci ve Spojených státech, kde bitvu o Bílý dům svádějí současný prezident Donald Trump a jeho sok, demokratický kandidát Joe Biden. Český expert se dotkl otázky klíčových států, průzkumů i snahy zdiskreditovat Bidena pomocí spekulací o podnikání jeho syna Huntera. Upozornil také na statistické chyby, které vznikají v předvolebních průzkumech, právě díky jedné takové odchylce v nespočtu prognóz vede Biden.
03.11.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků) , Joe Biden (888 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Jiří Macků: Libeňský Bílý dům kádroval

 
Nemají to naše děti a vnuci jednoduché, tedy vyznat se v tom, kdo je na sklonku roku vlastně obdaruje.
07.12.2019 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílý (24 článků)

Jiří Macků: Libeňský Bílý dům kádroval

 
Nemají to naše děti a vnuci jednoduché, tedy vyznat se v tom, kdo je na sklonku roku vlastně obdaruje.
06.12.2019 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílý (24 článků)

Trump poslal Zemanovi dopis s gratulací

 
Prezident Miloš Zeman obdržel od svého amerického protějšku Donalda Trumpa dopis, v němž šéf Bílého domu gratuluje českému lidu k 101. výročí založení Československa. O dopisu v pondělí informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.
28.10.2019 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků) , Miloš Zeman (27589 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Řád bílého lva dostane vídeňský starosta. Prezident ho udělí za zlepšování vztahů

 
Prezident Miloš Zeman vyznamená při příležitosti státního svátku 28. října vídeňského starostu Michaela Häupla. Udělí mu Řád bílého lva za zlepšování a upevňování česko-rakouských vztahů. ČTK to potvrdila Zahraniční kancelář města Vídně v Praze. Hrad se k udělení vyznamenání nevyjádřil, do 28. října jména vyznamenaných prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nechce komentovat.
05.10.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27589 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Proč Hrad nezveřejní omluvný dopis, který Donald Trump údajně zaslal Zemanovi? Jiří Ovčáček přišel s nečekaným důvodem

 
Donald Trump údajně zaslal jakýsi omluvný dopis českému prezidentovi, ve kterém mu vysvětluje, proč není čas na to, aby se Zeman konečně podíval do Bílého domu a splnil si tak svůj životní sen. Jenže dopis nebyl zveřejněn. Veřejnost ho neviděla a někteří lidé se obávají, zda to s dopisem od Trumpa není podobné jako s článkem od Ferdinanda Peroutky. Proč nebyl dopis zveřejněn, to nyní vysvětlil hradní mluvčí Ovčáček.
16.06.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků) , Jiří Zeman (1381 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Bývalý poslanec ODS stojí před soudem. Dostal se do sporu s podnikatelem a řešil ho hodně zvláštně

 
Už vám někdo někdy objel auto klíčem nebo korunou a pořádně vám ho poškrábal? Třeba ve vzteku? Tak vězte, že z podobného jednání je teď obžalován i bývalý poslanec Parlamentu České republiky za ODS Jiří Bílý.
26.05.2017 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílý (24 článků)

Jiří Vyvadil: Asad by byl nesvéprávný, kdyby použil plyn, aneb Cui bono?

 
Dva dny poté, co oficiálně zaznělo z Bílého domu, že se USA musí smířit s tím, že Bašár Asad je jako představitel Sýrie realitou, kterou musí Bílý dům respektovat a den před dárcovskou konferencí ohledně Sýrie v Bruselu měl prezident Asad, kdysi miláček Západu a naopak on jeho milovník, svrhnout plyn na děti ze syrské vesnice Chán Šajchún.
06.04.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bílý (24 článků)

Zoufalý Jiří Pehe: Trump toho za měsíc pokazil více než jiní za celé roky

 
Donald Trump sice není šéfem Bílého domu ještě ani měsíc a už toho dokázal pokazit tolik, že na to jeho předchůdcům nestačily ani celé roky v úřadě, varuje politolog Jiří Pehe. Kdyby nešlo o prezidenta supervelmoci, možná by nás to nemuselo trápit, ale takhle musí prý i Česká republika sledovat, co bude Trump dělat dál.
18.02.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků) , Jiří Pehe (465 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

To bude kavárna koukat. Donald J. Trump pozval Miloše Zemana do Bílého domu. A víme mnohem více

 
Dobrý den, tady Donald Trump. Možná právě tohle slyšel prezident Miloš Zeman z telefonního sluchátka. České hlavě státu v úterý odpoledne volal zvolený prezident Spojených států. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Trump pozval Zemana na návštěvu USA.
06.12.2016 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5928 článků) , Miloš Zeman (27589 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Režisér Jiří Adamec: Proti Trumpovi protestují lidé, kteří nepochopili, že demokracie je vláda většiny. Stejně jako u nás...

 
ROZHOVOR "Donaldu Trumpovi pomohlo do Oválné pracovny Bílého domu ve Washingtonu to, za co ho u nás odsuzujeme, za co u nás odsuzujeme třeba i našeho současného prezidenta. Mluvil otevřeně, mluvil nahlas a jadrně," říká k vítězství Donalda Trumpa režisér Jiří Adamec. Vyjádřil se i k demonstracím, které následovaly po Trumpově zvolení. Řekl svůj názor i na obavu některých Trumpových odpůrců ohledně toho, zda nás teď Amerika "nenechá napospas" Rusku. "To určitě nehrozí," míní režisér Adamec.
13.11.2016 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (272 článků) , Donald Trump (5928 článků) , Jiří Adamec (152 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Poslanci navrhli Zemanovi vyznamenat herečku Šafránkovou i horolezce Jaroše

 
Herečka Libuše Šafránková, básník Jiří Žáček, horolezec Radek Jaroš, bývalá atletka Helena Fibingerová a zakladatel babyboxů Ludvík Hess patří mezi sněmovní kandidáty na státní vyznamenání. Na nejvyšší ocenění, Řád Bílého lva, poslanci v úterý navrhli prezidentovi Miloši Zemanovi stíhače Josefa Františka, jenž zaznamenal řadu sestřelů nepřátelských letounů v bitvě o Británii a zahynul při hlídkovém letu.
07.07.2015 15:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žáček (63 článků) , Libuše Šafránková (382 článků) , Josef František (250 článků) , Helena Fibingerová (55 článků) , Ludvík Hess (222 článků) , Jiří Zeman (1381 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Dostane Popelka vyznamenání? Šafránková je kandidátkou na Řád bílého lva

 
Dostane představitelka filmové Popelky prestižní státní vyznamenání? O tom teď bude rozhodovat Poslanecká sněmovna a po ní prezident Miloš Zeman. Mezi pravděpodobné kandidáty patří krom herečky Libuše Šafránkové i básník Jiří Žáček, horolezec Radek Jaroš, bývalá atletka Helena Fibingerová a zakladatel babyboxů Ludvík Hess.
20.06.2015 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žáček (63 článků) , Libuše Šafránková (382 článků) , Helena Fibingerová (55 článků) , Miloš Zeman (27589 článků) , Ludvík Hess (222 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Lidé se u nás nechtějí klanět ani Kremlu, ani Bílému domu, ale bojí se války. Jiří Dolejš detailně rozebral akci Američanů

 
ROZHOVOR "Lidé se u nás nechtějí klanět ani ke Kremlu, ani k Bílému domu a bojí se o jediné: Aby nás mocenský apetit velmocí nedostal zase do války. Ovšem v tomhle blázinci pak seriózní debaty o bezpečnosti země padají pod stůl,“ zmínil k odporu některých lidí vůči průjezdu amerických vojáků Českem místopředseda KSČM Jiří Dolejš.
27.03.2015 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (534 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Ovládáme zatím Bílý dům, ČT až příští rok, vypálil proti Zemanovi Kalousek

 
Neodvysílání úterní tiskové konference hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka v České televizi (ČT) považuje prezident Miloš Zeman za směšnou a dětinskou pomstu za jeho výrok, že ČT neplní veřejnoprávní funkci. Poznamenal, že Česká televize je do značné míry ovlivňována TOP 09. "Jistý konflikt" s televizí prý Zeman má od doby, kdy její ředitel Petr Dvořák prohlásil, že koncesionářské poplatky by měl platit i ten, kdo televizi nevlastní. Zeman to dnes řekl ČTK. ČT i TOP 09 prezidentovo tvrzení odmítly.
11.03.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (821 článků) , Miloš Zeman (27589 článků) , Petr Dvořák (816 článků) , Jiří Dvořák (462 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Prezident Zeman udělí siru Nicolasi Wintonovi Řád Bílého lva

 
Zachránce stovek židovských dětí Nicholas Winton obdrží Řád Bílého lva. Nejvyšší státní vyznamenání se mu rozhodl udělit prezident Miloš Zeman. Brita, který v pondělí slaví 105. narozeniny, pozval na návštěvu Prahy. Informaci České televize potvrdil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
19.05.2014 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (131 článků) , Miloš Zeman (27589 článků) , Jiří Bílý (24 článků)

Zachránce židovských dětí Winton obdrží Řád Bílého lva

 
Zachránce stovek židovských dětí Nicholas Winton obdrží Řád Bílého lva. Nejvyšší státní vyznamenání se mu rozhodl udělit prezident Miloš Zeman. Brita, který dnes slaví 105. narozeniny, pozval na návštěvu Prahy. Informaci České televize potvrdil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Řád by měl být Wintonovi předán u příležitosti oslav vzniku samostatného Československa 28. října.
19.05.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (131 článků) , Miloš Zeman (27589 článků) , Jiří Bílý (24 článků)
« Předchozí 1 2 Další »