Články k osobnosti

Jiří Beran

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Beran »
 

Půl milionu seniorů je bez vakcíny

 
Zhruba půl milionu seniorů nad 60 let stále není chráněno vakcínou proti onemocnění covid-19. Podle praktických lékařů, které Novinky oslovily, je to skupina, která už se k očkování ani nechystá. Přesvědčit by ji měl podle nich stát. Nikoliv však lživými sliby, ale tvrdými fakty, dodává epidemiolog a šéf Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran.
13.09.2021 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Beran, Cikrt a Orko Vácha u jednoho stolu. To byla mela! Víte, na koho covid zaútočí v další vlně?

 
Koronavirová čísla v ČR nyní opět rostou, je to předzvěst podzimní vlny pandemie, která Česko čeká, je třeba se na ni připravit. Na tom se v pořadu CO ČECH, TO POLITIK na CNN Prima news shodli epidemiolog Jiří Beran, bývalý mluvčí ministra zdravotnictví Tomáš Cikrt a pedagog, kněz, biolog Marek Orko Vácha. Názory se rozcházely v otázce, pro koho bude tato vlna nejvíc nebezpečná. Podle Berana si bude vir vybírat mezi očkovanými a staršími lidmi 60 let. Cikrt je naopak přesvědčen, že „bude zabíjet hlavně neočkované“.
09.09.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků) , Tomáš Marek (107 článků) , Tomáš Marek (107 článků)

Dan Landa zajásá. Odpůrci budou nadávat. Jde o covid, žádná sranda

 
Propagátor psychosomatické medicíny, lékař Jan Hnízdil, přinesl na serveru Aktuálně.cz výzvu lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci covid-19. Kritizují zbytečnost protiepidemických opatření, která vyvolávají dojem, jako by byla záměrným ničením svobody. Obžalovávají lékaře, že se zpronevěřují lékařské etice. Výzva, kterou podepsal i epidemiolog Jiří Beran, se odvolává na akci zpěváka Daniela Landy „Žlutý špendlík“. V jejím rámci chce Landa burcovat celou republiku za pozvednutí svobody a národní hrdosti.
02.09.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (584 článků) , Jiří Beran (52 článků)

,,Očkování? Účinnost až k nule.” Profesor Beran: Tečka za covidem úplně jinak

 
Očkování proti covidu-19 bude svou účinností časem, s přibývajícími variantami nemoci, klesat až k nule. Pokud jde o zabránění nákaze. Funguje však proti těžkému průběhu a úmrtí. To vyjasnil ParlamentnímListům.cz elitní vakcinolog a epidemiolog, profesor Jiří Beran. Ten též naznačuje, že kdo covid prodělal, nemusí se cítit ohrožen variantou delta. Lockdown považuje za nesmysl a předkládá aktuální data: Kdo umřel na covid? A jak tomu bránit? Profesor se jasně staví za uznávání protilátek po prodělaném onemocnění. O tom má jednat panel v čele s premiérem Babišem.
19.08.2021 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Profesor Beran o očkování: Dětem ne, tady jsou příklady. Šest úmrtí na Filipínách

 
Rostou počty nově nakažených i reprodukční číslo a vláda hledá cesty, jak přimět k očkování nejen dospělé, ale také děti. Před očkováním mládeže důrazně varuje profesor Jiří Beran. „Je lepší, aby si děti infekci prodělaly. Stát tu není od toho, aby prodával vakcíny,“ říká v rozhovoru pro server Echo24.cz. A uvádí, které vakcíny u dětí způsobily potíže.
16.07.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Prymula a Smejkal proti sobě. Co „na hubu“ vevnitř? Hostomský to rozsekl

 
Debaty na CNN Prima News se zúčastnili čtyři odborníci, biochemik Zdeněk Hostomský, exministr zdravotnictví Roman Prymula a epidemiologové Jiří Beran a Petr Smejkal. Tématem byla stále trvající opatření a také varianta delta. Zazněla i slova o zkušenostech z minulého léta. Proti úplnému uvolnění, včetně konce respirátorů v budovách, se vyslovil Petr Smejkal, naopak podle Prymuly už by stačily roušky. Ale proti dalšímu nošení ochranných pomůcek u těch, kdo by nemuseli, se vymezil Hostomský. „Já to beru jako symbol strachu a podřízenosti. A ani jedno z toho mi není sympatické,“ uvedl. Smejkal by přitom neodpustil ochranu úst ani očkovaným.
01.07.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků) , Zdeněk Petr (171 článků) , Petr Prima (53 článků)

„Manipulují s vámi.“ Profesor Beran: Pravda o mutaci delta. Očkování a důchodci

 
Delta mutace je zatím krátká na ty, kteří onemocnění prodělali, a je jedno, zda onemocnění bylo prokázáno pozitivním PCR testem na začátku nemoci, nebo zda šlo o průkaz jen na základě pozitivity protilátek po prodělaném onemocnění. Tak komentuje profesor Jiří Beran hlasy těch, kteří varují před delta variantou koronaviru, dříve označovanou jako indická mutace. Uznávaný epidemiolog a vakcinolog se také pozastavuje nad tím, že každodenně umírají osoby starší šedesáti let a my vesele očkujeme mladé a chystáme se i na kojence.
22.06.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Poslanci navrhovali státní vyznamenání: Na seznamu je plukovník Koudelka, profesora Berana vyškrtli

 
Dolní komora schválila seznam sněmovních kandidátů na státní vyznamenání, nově čítá celkem 34 jmen. Původní předběžná listina z výboru obsahovala 44 lidí. Poslanci hlasovali o adeptech zvlášť, některé zamítli, jiné přidali. Prezidentu Zemanovi například navrhli vyznamenat ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Mezi těmi, které ze seznamu naopak vyškrtli, je epidemiolog Jiří Beran, píší Novinky.
02.06.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Třetí dávka? Jasné slovo profesora Berana

 
Epidemiolog Jiří Beran se v rozhovoru pro Český rozhlas Hradec Králové vyjádřil mimo jiné k případné aplikaci třetí dávky vakcíny. Tím se podle něj vytváří opravdu mohutná imunitní odpověď organismu. Své pak řekl i k protilátkám po prodělaném onemocnění covid-19.
31.05.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Ivo Valenta: Vážím si lidí s rozumem. Bohužel jim dnes není dopřáván dostatečný prostor

 
Profesor Jiří Beran je přední český epidemiolog a vakcinolog. Jeho názory od začátku epidemie koronaviru dávají smyl a logiku.
24.05.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

23 tisíc zemřelo po vašem nástupu. Profesor Beran expertům. Testy, očkování? Varuje

 
Do začátku působení expertů Mezioborové skupiny pro epidemické situace jako poradců pro Ministerstvo zdravotnictví zemřelo na covid v České republice přibližně 7 tisíc osob, po jejich zapojení pak 23 tisíc dalších. Na tuto skutečnost poukazuje profesor Jiří Beran, který proto nesouhlasí s tvrzením členů této skupiny, že selhal stát a že oni zachránili mnoho lidských životů. Uznávaný epidemiolog připomíná, že nejen vakcíny, ale i prodělané onemocnění jsou ve vysokém procentu zárukou, že člověk s případnou další infekcí nebude mít těžký průběh, neměl by být hospitalizován a neměl by zemřít. Všeobecné testování má za vyhazování peněz a varuje: Nejsou očkováni ti správní lidé.
20.05.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Kdy mohou skončit covidová opatření? Cesta vede přes očkování i promořování

 
Očkování proti covidu-19 pokračuje, v červnu mají přijít na řadu už i šestnáctiletí. Kdy tedy budou moci skončit koronavirová opatření? Odborníci se úplně neshodnou. Imunolog Vojtěch Thon tvrdí, že k vytvoření kolektivní imunity proti SARS-CoV-2 bude třeba, aby se naočkovalo či prodělalo covid 70 až 80 procent populace, epidemiolog Jiří Beran soudí, že stačí naočkovat okolo 90 procent seniorů a chronicky nemocných, u ostatních to není třeba.
15.05.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Očkování – zádrhel. Vakcínu nedostane ten, kdo ji dostat má, říká profesor Beran

 
Do nynějška máme tři miliony aplikovaných vakcín a od pondělí otevřenou registraci pro 55leté. Proočkovanost v Česku roste. Vedle toho se ale velké pražské nemocnice uzavírají pro očkování veřejnosti. Vakcínu tam dostanou jen pacienti, ostatní mají zamířit do velkokapacitních center. Na otázky kolem očkování odpovídal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News epidemiolog Jiří Beran.
03.05.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (74 článků) , Jiří Beran (52 článků)

Neočkujeme ty správné! Profesor Beran o seniorech, kteří chtěli vakcínu, ale zůstali stranou

 
Pevná naděje jménem očkování je pro mnoho lidí jediným východiskem z covidové krize. Česko má již 3 miliony aplikovaných vakcín a od pondělí otevřenou registraci pro lidi starší 55 let. V Česku proočkovanost populace v posledních týdnech sice roste, má to ale jeden háček, upozornil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS epidemiolog Jiří Beran: „S největší pravděpodobností nejsou očkovány ty správné osoby,“ uvedl profesor a přiblížil, co je v očkovací strategii potřeba změnit.
02.05.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (74 článků) , Jiří Beran (52 článků)

Silné vystoupení! Václav Klaus burcuje národ: Kovidismus jako komunismus. Je třeba říci rezolutní ne!

 
Václav Klaus na představení nové publikace tvrdě zkritizoval ideologii kovidismu, jakožto blízkého příbuzného komunismu. „Nelze akceptovat – stále více jako samozřejmost interpretovanou – povinnost rouškování, testování, očkování jako předpokladů otevření života země. Nelze ji akceptovat jako novou normálnost, se kterou se máme smířit. Politikům a jejich expertům je v tomto ohledu třeba říci rezolutní NE,“ vzkázal exprezident. Připojil se i epidemiolog Jiří Beran.
29.04.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10548 článků) , Jiří Beran (52 článků)

Trikolóra se postavila za Zdravé fórum. Poslanci však petici smetli ze stolu

 
Poslanci hnutí Trikolóry chtěli na dnešní schůzi Poslanecké sněmovny projednat petici, kterou před několika týdny spustila iniciativa Zdravé fórum, pod kterou je podepsaná řada osobností, jako například epidemiolog profesor Jiří Beran, primář docent Martin Balík, advokát Tomáš Nielsen či kardiochirurg profesor Jan Pirk. Petici jen do polovinu dubna podepsalo více jak 16 tisíc lidí. Trikolóra však překvapivě neuspěla. Návrh na projednání petice nepodpořili jak vládní poslanci, tak představitelé Pirátů, STANu i koalice SPOLU.
16.04.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků) , Jan Pirk (77 článků)

„Prý odborníci. Prověřit je!“ Úder vládě: Profesor vytáhl nová fakta

 
Profesor a epidemiolog Jiří Beran přišel se třemi návrhy, jak by mělo Česko postupovat v situaci, kdy se epidemická čísla po řadě měsíců konečně zlepšují. Pochybuje však o tom, že některý z těchto kroků vláda zrealizuje, jelikož si není jist, zda vládě Andreje Babiše (ANO) radí skuteční odborníci. Do kontrastu proti jejich radám položil své poznatky.
15.04.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23109 článků) , Jiří Beran (52 článků)

Profesor Beran: Zásadní. Sledují 6 000 těch, kdo měli covid. Chytli ho znovu? A ty mutace?

 
K vyššímu počtu infikovaných a v konečném důsledku zemřelých osob starších 65 let, které ještě nebyly očkovány, může vést plánovaná rotace dětí ve školách. Upozorňuje na to profesor Jiří Beran s tím, že mezigenerační přenos viru do seniorské populace je příčinou téměř neklesajícího počtu úmrtí seniorů na covid-19. Epidemiolog odkazuje na výzkum z Velké Británie, kde sledují 6 000 lidí, kteří prodělali covid. A kolik z nich ho dostalo znovu? 44, a to ještě v lehké formě. Podle Berana prodělání onemocnění základním způsobem ochrání i před novými mutacemi.
05.04.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

To jste způsobili důchodcům! Profesor sečetl covid průšvih vlády

 
Přední český epidemiolog profesor Jiří Beran napsal otevřený dopis ministru školství Robertu Plagovi a poradci premiéra Babiše Petru Smejkalovi. Očkovat by se prý v tuto chvíli měli jen lidé starší 65 let. Plošné lockdowny podle něj nefungují. Počet infikovaných seniorů v nich údajně dokonce stoupl. Ve školách by děti neměly „rotovat“. Všichni žáci by měli jít hned do škol, a to ne ani tak kvůli vzdělání, ale kvůli něčemu jinému. „Sportem posílí imunitní systém!“ V závěru dopisu profesor prosí vládní odborníky: „Přehodnoťte svůj názor. Označují mě sice za Mengeleho, ale…“
04.04.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)

Profesor: Zázračný lék na covid. Máte ho v sobě. A neví se to

 
Hostem podcastu Přes Příkop byl významný český epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran. Lidé si podle něj musí uvědomit důležitost sportu ve vztahu k imunitě. Hlavně u dětí. V následujících letech se prý máme připravit na nárůst obezity. Padla také slova o zázračném hlenu. Měli bychom podle něj přehodnotit testování a brát jen osoby s příznaky. Je dle něj také škoda, že zde jedou jen plošná opatření, když rizikovou skupinu prý známe.
29.03.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (52 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »