Články k osobnosti

Jiří Beran

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Beran »
 

Profesor Beran Václaváku: Já si nikdy nemyslel, že budu muset stát proti vládě

 
Tisíce lidí dorazily na pražské Václavské náměstí na demonstraci Česko proti bídě, kterou svolala strana Právo Respekt Odbornost. Její místopředseda Petr Vacek, bývalý diplomat a dnes advokát, se ujal moderování. A hned první hosté sklidili mimořádný aplaus. Právník Tomáš Nielsen spustil, že „Svoboda slova je nebezpečná věc, každá kritika je nebezpečná, protože otevírá lidem oči". Zdravici poslal i epidemiolog profesor Jiří Beran.
11.03.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vacek (83 článků) , Jiří Beran (77 článků)

Běželo to v rozhlase, televizi i novinách. Ale tohle nezmínili. Profesor Beran nyní odhalil

 
Ačkoli ministr zdravotnictví Vlastimil Válek neustále tvrdí, že očkování proti covidu-19 pomáhá, brání závažnému průběhu, brání hospitalizacím, brání úmrtím i snižuje riziko postcovidového syndromu, málokomu to zní přesvědčivě. „Ochrana na dva měsíce s častým přeočkováním několikrát do roka není vhodnou stimulací imunitního systému,“ upozorňuje pro ParlamentníListy.cz profesor Jiří Beran. Uznávaný epidemiolog poukazuje, že v globálních datech za celou Českou republiku jsou na tom neočkovaní výrazně lépe v počtu druhých infekcí, v počtu hospitalizací i hospitalizací na JIP.
05.12.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

„Probůh!“ Prof. Beran: Opičí neštovice. Co na vás kdo zkouší

 
Opičími neštovicemi bychom se neměli vzrušovat, protože, i když jsou rozptýleny všude ve světě, vycházejí z jednoho centra. K přenosu s největší pravděpodobností došlo úzkým kontaktem homosexuálního pohlavního styku. Objevila se ale i varovná čísla o smrtnosti 37 procent. „Probůh, vždyť to má být mírnější virus než pravé neštovice a na pravé neštovice umíralo do jednoho procenta lidí,“ zděsil se profesor Jiří Beran. Tvrdí, že je to stejné jako s covidem. „Jakmile napíšete něco takového, tak to lidé nervově nevydrží a kliknou na to. A už se jim zobrazuje reklama. A za ni inkasuje ten, kdo to vydal. Čili jde jen o zobrazování reklamy. A pokud možno, aby to ty lidi vystrašilo,“ míní uznávaný epidemiolog.
25.05.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Na toto budou Češi umírat, ukázal prof. Beran bez milosti

 
Zvýšená zdravotní rizika hrozí dle varování odborníků obyvatelstvu České republiky v souvislosti s masívním příchodem uprchlíků před válkou na Ukrajině. Upozornění se týkala především HIV infekcí, tuberkulózy a spalniček, nově se objevila varování hygieniků, že může hrozit i zavlečení už vymýcené dětské obrny. „Ve válce umírá víc lidí než na spalničky. A mnoho našich lidí bude uvrženo do chudoby, jakou si my sami od sebe nakážeme. Ruský plyn místo 15 korun za kubík budou lidi platit 60 nebo 80 korun. To pak budou lidi umírat chudobou a bez iluzí,“ říká pro ParlamentníListy.cz profesor Jiří Beran.
11.05.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Utrpení dětí právě teď. Kvůli covid-opatřením. Profesor Beran vynáší

 
Na konkrétní případ z jedné základní školy, kde má chřipka u dětí těžší klinický průběh než covid, ale protože to není covid, tak to nikdo neřeší, upozorňuje profesor Jiří Beran. Těžší průběh vysvětluje tím, že děti nebyly pravidelně exponované chřipkovému viru a naposledy ho měly možná před třemi lety. „Tím pádem to je naprosto jiný virus a žádná postupně vytvářená a zkřížená imunita u dětí není vytvořena. Je to daň za roušky a izolace dětí doma,“ říká pro ParlamentníListy.cz uznávaný epidemiolog. Zároveň dává tip na analýzu dat ÚZIS, kterou dnes nikdo z hlavních médií zcela jistě neuveřejní.
26.04.2022 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Profesor Beran, padouch covidistů, ničeho nelituje: Za svobodu se musíte postavit vždy. „Ústřední výbor odborníků“ tu řídil vše

 
„Do dnešního dne nebyla nikde zveřejněna statistika, která by ukázala, kolik ze zemřelých v loňském roce mohlo využít monoklonální protilátky,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Jiří Beran. A právě z ní by se přitom daly vyčíst některé důležité údaje ohledně budoucích kroků proti pandemii.
21.03.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Vyděláváte na Ukrajincích! Očkování: Výbušný dopis. Velká jména

 
Profesor Jiří Beran, lékař Jan Hnízdil či senátorka Alena Dernerová jsou mimo jiné podepsáni pod otevřeným dopisem lékařů předsedovi České vakcinologické společnosti, v němž odmítají doporučení společnosti k očkování ukrajinských uprchlíků.
14.03.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

To Válkovi neřekli. Čtvrtá dávka a roušky: Beran dodal vážná fakta

 
Osoby se třetí dávkou jsou na tom v Česku naprosto stejně jako neočkované osoby, vzkazuje profesor Jiří Beran ministru Válkovi, který uvažuje o očkování již čtvrtou dávkou vakcíny proti covidu-19. A až bude vyvinuta vakcína na variantu omikron, již tu bude varianta jiná, dodá. A úvahy o zrušení nošení respirátorů? „Nošení respirátorů na populační úrovni nemá vůbec smysl. Pokud bychom uvažovali o tom, že by se měla nosit ochrana úst, pak by byla jako doporučené opatření pro rizikovou skupinu ve vnitřních prostorech s větší počtem osob, to znamená více než sto osob a kontakt dvou osob delší než 15 minut,“ soudí profesor Beran.
15.02.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Ivan Noveský: Řešení energetické krize nesnese prodlevu

 
Zakladatelka pracovní skupiny „Energie není luxusní zboží“ Alena Vitásková, členové Ivan Noveský, Vladimír Štěpán, Jiří Chvojka, Hynek Beran, Vladimír Vlk apelují na politiky, aby energetickou krizi řešili
29.01.2022 23:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2689 článků) , Jiří Beran (77 článků) , Jiří Hynek (56 článků)

Každý rok mi dali cenu. A teď? Beran svědčí o covidu. Nechtějí slyšet

 
„Chci zdůraznit, že nejsem žádný ‚nýmand‘, ale člověk, který je plně kvalifikován na problematiku covidu-19, který publikoval přes stovku publikací v zahraničí a napsal v Česku šest monografií. Před dobou covidu-19 jsem dostával téměř každý rok za nějakou publikaci nějakou cenu,“ hájí se epidemiolog, profesor Jiří Beran, před kritikou od lidí, kteří v oblasti virových respiračních onemocnění nedokázali „ani setinu toho, co on“. Pro ParlamentníListy.cz Beran dosud nejkomplexněji bortí postup současné garnitury vůči variantě omikron, sděluje, kdo je reálně ohrožen a ukazuje selhání plošných opatření.
24.01.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Umělý covid. Beran odhalil, co se zakazuje a maže

 
Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran se pro web KupreduDoMinulosti.cz rozhovořil o očkování proti covidu-19 a nejen o něm. Mimo jiné zmínil to, že ještě před rokem se nesměla ani vyslovit myšlenka, že virus koronaviru je umělý. „Dnes se k této možnosti přiklání stále více vědců, ale konsenzus tady není,“ uvedl.
16.01.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Bojí se profesora Berana? Hrozivé ticho. Jen Flegr přišel. Došlo na věc, kterou nechtěl

 
Biolog Jaroslav Flegr a epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran se sešli v pořadu Prostor X moderátora Čestmíra Strakatého. Shodu ve svých názorech příliš nenalézají, navíc tvrdí, že ve svých předchozích predikcích se zásadně nemýlili. Neshodnou se tak ani na tom, kdy se v Česku poprvé objevil omikron. Flegr také musel čelit velmi nepříjemné otázce od moderátora. Někdy starší výrok zabolí.
12.01.2022 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Beran: O co jde Pfizeru. Očkování těhotných? Spíše ne

 
Výrobci vakcín chtějí prodávat do bohatých zemí za vyšší ceny než do zemí ostatních, komentoval přední epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran fakt, že podstatná část smlouvy se společností Pfizer je začerněná. V rozhovoru s videoblogem Zákony bohatství spíše nedoporučil očkování těhotných. Posteskl si, že o očkování proti covidu u nás rozhodují ti, kteří nikdy nevakcinovali. Nošení roušek by omezil jen na hromadnou dopravu.
11.01.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

„Vy jste...“ vmetl prof. Beranovi novinář. A vědec ho zbořil

 
Iniciativa 21 uspořádala tiskovou konferenci, kde zástupci zdravotníků a dalších profesních skupin hájili dobrovolnost očkování. Kromě jiných zde za lékaře promluvil profesor Jiří Beran. Z celé tiskové konference přinesou ParlamentníListy.cz obsáhlý materiál, nyní přinášíme pouze reakci profesora Berana na jeden z dotazů novináře, který se profesorovi posmíval, že je „trošku guru“. Přední český epidemiolog zbořil celou představu „boje s covidem“.
04.01.2022 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Mlčte, lidi tomu nerozumí, spílal Kubek Beranovi. A měl ostudu

 
V XTV se střetl epidemiolog Jiří Beran a prezident ČLK Milan Kubek, který na něj zaútočil, že zasévá neklid a pochybnosti, a tím páchá zlo. „To, co vy říkáte, patří do uzavřené debaty odborníků. A ne to vykládat takhle národu, veřejně, lidem, kteří si na to nemohou udělat jakýkoliv názor,“ mínil o Beranových výhradách k očkování těch, kdo již covid prodělali. Kubek si také stěžoval, že Beran nemá pokoru k vědeckým autoritám, které sám respektuje. „Sám nejsem odborník,“ přiznal Kubek. „To určitě nejste,“ řekl mu Beran.
22.12.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Profesor Jiří Beran: Povinné očkování s otazníky

 
Stará vláda se pře s novou, jakou část české společnosti bude třeba přimět k očkování povinně. Podle věku? Anebo podle profesních skupin? Profesor epidemiologie Jiří Beran vstupuje do této diskuse s názorem, že obojí je špatně.
16.12.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Povinné očkování? Zvrácené! Čekejte velké ztráty, varuje epidemiolog Beran

 
Povinné očkování se stalo hlavní otázkou epidemiologických diskusi. Končící vláda se pře s nastupujícím kabinetem o to, jakou část české společnosti bude třeba přimět k očkování povinně. Oboje je ale špatně, upozorňuje v komentáři pro deník Mladá fronta DNES epidemiolog Jiří Beran. Vyjmenovává řadu důvodů, proč tomu tak je. Zároveň upozorňuje, že k tématu se vyjadřuje až příliš veliká část neodborné veřejnosti.
11.12.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Vakcíny dávno nefungují. Tři komplikace. Profesor Beran a jiný covid

 
Český epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran je v současnosti často kritizován pro své „nepopulární“ názory. Například když se nedávno nechal slyšet, že nemoc se zneužívá k tomu, aby společnost ovládli určití lidé. To, jak k epidemii jako společnost přistupujeme a kam se upírá naše pozornost, v něm vzbuzuje celou řadu pochybností. V rozhovoru pro kanál na YouTube Jaké chceš Česko řekl, že se nepracuje s konceptem příčiny a následku. Připomněl, že nošení roušek snižuje imunitu dospělých i dětí i to, že se tlačí lidem vakcíny, které už dávno pozbyly účinku.
01.12.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Tady chce někdo ovládat druhé. Profesor Beran a nařizování očkování

 
Než přišel covid, byl profesor Jiří Beran nejuznávanějším českým epidemiologem. Jenže nyní má u mnohých pověst dezinformátora s krví na ruce, zatímco hvězdami jsou datoví vědci ze skupiny MeSES nebo extravagantní biolog a milovník koček Jaroslav Flegr. „Tady je určitá skupina lidí, která si libuje v tom, že může ovládat tu druhou skupinu. O tom to je,“ vysvětluje Beran. A jde dál.
26.11.2021 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)

Přestat lhát. Vakcína nefunguje. Profesor Beran: Vše jinak

 
Podle profesora Jiřího Berana je třeba změnit přístup k očkování. Testovat by se měli pouze ti, kteří mají příznaky. „Je nezbytné opustit kampaně, které vyzývají k očkování dětí, mladých a zdravých lidí vakcínou, jež byla vyvinuta na originální virus – a na několikátou antigenní variantu prostě nefunguje,“ doporučuje také epidemiolog na stránkách MF DNES. A ponechal by testování antigenními testy, protože ty dobré prý dokáží zjistit, zda je člověk infekční. Ale hlavně, potřeba jsou odvážní politici, kteří nebudou slepě opisovat od sousedů, myslí si Jiří Beran.
22.11.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (77 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »