Články k osobnosti

Jiří Balvín

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jiří Balvín »
 

„Pochybil ve všem, na co sáhl.“ Exministr zúčtoval s Bohuslavem Sobotkou

 
ROZHOVOR „Odchod Bohuslava Sobotky je jedním ze světlých okamžiků na naší politické scéně! Zasloužil se o naprostou devastaci ČSSD, z čehož se bude tato strana dostávat déle, než ODS. Pochybil ve všem, na co sáhl,“ myslí si někdejší bývalý generální ředitel České televize a také exministr kultury Jiří Balvín. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale vyjádřil i k prezidentské kandidatuře Jiřího Drahoše a taky k tomu, co této zemi momentálně chybí.
12.12.2017 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9550 článků) , Jiří Balvín (114 článků) , Jiří Drahoš (1168 článků)

Zeman má jedinou slabinu, personální politiku. Jiří Balvín vzpomíná, co mu řekl o revolučním hnízdě na Kavčích horách

 
ROZHOVOR „Z mého pohledu dělá Miloš Zeman chybu v prezentaci panem Ovčáčkem. Věřím, že to dělá záměrně, ale já bych se takto ‚zastupovat‘ nenechal, protože pan Ovčáček Milošovi škodí. Miloš Zeman dělá nejlépe, když odpoví sám,“ míní někdejší generální ředitel České televize a bývalý ministr kultury Jiří Balvín. Souhlasí s tím, že Miloš Zeman má zdravotní problémy, ale ty se týkají pohybu. „Hlava pracuje stále výborně. On rozhodně není tím nejšílenějším prezidentem, co jsme kdy měli,“ tvrdí a navíc překvapuje: „V době mého ředitelování jsme se s Milošem Zemanem hodně sblížili. Tehdy k němu byla nálada mezi redaktory dosti přátelská, dokonce by se dalo říci, že byl ‚v kolektivu oblíben‘.“
14.07.2017 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24403 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Exministr sleduje odchod Sobotky z čela ČSSD a toto prohlásil o jeho nástupcích Zaorálkovi a Chovancovi

 
ROZHOVOR „To je problém, který by měl detailně popsat nějaký psycholog. A v žádném případě to není jen problém vrcholných politiků, ale všech vysoce postavených manažerů, velkých podnikatelů, majitelů firem. Mám ve svém okruhu přátel desítky kamarádů, které potkal naprosto stejný osud: bohatí ´kluci´, kteří se vypracovali, získali obrovské majetky, postavili domy, umožnili svým manželkám ´bezstarostný´ život, překrásné dovolené, rezidence v zahraničí a pak jednou přišli domů a slyšeli tu pekelnou větu: ´Pořád jsi pryč...´," říká někdejší ministr kultury a bývalý generální ředitel České televize a Óčka Jiří Balvín k osudu premiéra Bohuslava Sobotky, jenž před pár dny ohlásil rozpad svého manželství. Nejen k tomu se ale Balvín vyjadřuje.
15.06.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Slavní na prvním velkém koncertě Gotta po rakovině: Karla miluji, hlásí Janků i Ruml! Přišel i exministr kultury Balvín

 
Na pořádný koncert Karla Gotta (77) se těšily stovky fanoušků, a to i z řad známých tváří. Heidi Janků (54), Ondřej Ruml (35), ale i exmninistr kultury Jiří Balvín (63) nemohli dospat. Mistrových příznivců přišlo tolik, že měli problémy do hlediště v Divadle Hybernia vůbec usednout.
31.05.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6018 článků) , Heidi Janků (569 článků) , Ondřej Ruml (196 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Všichni se chovali korektně, až na Korteho. Kandidát do Rady ČT Balvín se vrací k nedávnému incidentu s poslancem TOP 09

 
„V případě zvolení do Rady ČT budu striktně dodržovat zákon o České televizi, to znamená nezasahovat do exekutivy vedení ČT. Česká televize, přes veškeré možné výhrady, si vede dobře a o případných změnách je potřeba s jejím vedením vést odbornou diskusi,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz někdejší ministr kultury Jiří Balvín, který byl letos v lednu nepravomocně odsouzen k podmínečnému trestu za napomáhání k uplácení. Právě tato událost ale měla prý při slyšení před poslanci, kteří vytvářejí užší výběr kandidátů do Rady ČT a Rady ČRo, výrazně vadit poslanci TOP 09 Danielu Kortemu. „Něco jste nám zapomněl říci,“ ironizoval totiž Korte Balvína. „Já jsem na jeho chování zvyklý,“ mává ale nad tím rukou exministr.
26.03.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Lidé platí na TV a rozhlas málo. Nevěřím tomu, co tam vysílají. Zrušit to! Sněmovna slyšela projevy adeptů na „hlídače“ ČT a ČRo, místy bylo dusno

 
MEDIÁLNÍ RADY Na dva dny je rozloženo veřejné slyšení kandidátů na členy Rady České televize a Českého rozhlasu. Mezi adepty je většina těch, kteří na zpravodajství veřejnoprávních médií hledí přes růžové brýle. Najdou se však i odvážlivci, kteří tvrdí, že dávají přednost alternativním médiím, protože těm, za která musíme ze zákona platit koncesionářské poplatky, nedůvěřují a nenechají si tak vnucovat, co si mají myslet. O místo v Radě České televize se uchází i bývalý generální ředitel ČT a exministr kultury Jiří Balvín, jehož účast dotazem na bezúhonnost zpochybnil poslanec Daniel Korte.
22.03.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Tajná volba členů Rady ČT a ČRo se blíží. Zde jsou jména kandidátů. Některé z nich moc dobře znáte

 
Volební výbor Poslanecké sněmovny naplánoval na 21. března a 22. března veřejné slyšení kandidátů na uvolněná místa tři členů Rady Českého rozhlasu a tří členů Rady České televize. ParlamentníListy.cz zjistily, že mezi kandidáty jsou velmi zajímavé osobnosti. Kupříkladu do Rady České televize může zamířit někdejší generální ředitel ČT Jiří Balvín, čí známá právnička Dagmar Raupachová, anebo dokonce i kanoista, olympijský vítěz Martin Doktor. Do Rady Českého rozhlasu je nominován poslanec a exministr kultury Vítězslav Jandák (ČSSD) a mezi jinými i farář Zbigniew Czendlik.
16.03.2017 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (412 článků) , Martin Doktor (216 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Jiří Balvín: Tak je spravne – tak to ma byť

 
Bude tomu pomalu rok, kdy přišly první podněty na úřad městské části Praha 12, aby se konečně začalo něco dělat s budovami, kde se nacházejí prodejny potravin. Jejich neutěšený stav kalí a snižuje kulturu nakupování. Ani jejich okolí nepatří ke kultuře žití v 21.století.
10.02.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Odsoudili exministra Balvína!

 
Za korupci související s prodejem zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem dostali bývalý ministr kultury Jiří Balvín (63, na snímku), někdejší náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu Michal Koliandr a podnikatel Jan Hnilica, desetiměsíční podmínku.
10.01.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Exministr Balvín dostal podmínku v kauze prodeje zámku Českého rozhlasu

 
Za korupci související s prodejem zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem dostali bývalý ministr kultury Jiří Balvín, někdejší náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu Michal Koliandr a podnikatel Jan Hnilica desetiměsíční podmínku. Každý má zaplatit také peněžitý trest 240 000 korun. Rozhodl o tom dnes Obvodní soud pro Prahu 2. Rozsudek není pravomocný.
09.01.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Moji rodiče znali Havla a vstup do politiky mu rozmlouvali. Lidé v roce 1989 křičeli "Dubček na Hrad". Vzpomíná exministr kultury Jiří Balvín

 
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Jiří Balvín, exministr kultury a někdejší generální ředitel České televize, v rozhovoru ParlamentníchListů.cz říká, že si dnes už málokdo vzpomene, že lidé na Václavském náměstí v listopadu 1989 vlastně skandovali „Dubček na Hrad“, protože Václava Havla prostý lid vůbec neznal. „Ale Dubček byl reformní komunista a tady bylo potřeba postavit do čela někoho se zajímavým a ještě dramatickým životním příběhem...,“ uvádí Balvín s tím, že jeho rodiče dokonce Havla znali osobně a prý mu napsali koncem roku 1989 dopis, ve kterém mu rozmlouvali jak vstup do politiky, tak i na prezidentský post.
14.10.2016 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5856 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Exšéf ČT a exministr kultury Balvín vlál ulicí: Koncert Gotta oslavil ve velkém stylu!

 
První samostatné vystoupení Karla Gotta (77) v Malostranské besedě si pořádně užil Jiří Balvín (63). Návrat Slavíka na podium oslavoval tak, že se pak sotva držel na nohou. Při čekání na tramvaj se pak opřel o dopravní značku a chvíli to vypadalo, že si ve stoje zdřímne.
12.10.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6018 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Parta zpravodajců se spacáky se zmocnila ČT a nepustila ji dodnes. Promlouvá bývalý ředitel a velký televizní pamětník

 
Někdejší generální ředitel České televize a bývalý ministr kultury Jiří Balvín varuje. Pokud totiž lidé opravdu už nebudou spokojeni s vysíláním veřejnoprávní televize a s jeho leckdy neobjektivním zpravodajstvím, může prý nakonec vzniknout „německá aktivita“ neplacení koncesionářských poplatků, kterou v Německu podepsalo už více než 100 tisíc lidí. Balvín se totiž v rozhovoru ParlamentníchListů.cz zamýšlel nad nápadem prezidenta Miloše Zemana na „zestátnění“ České televize. A přitom poodkryl, který ředitel ČST z komunistické minulosti byl tím pravým manažerem a zavedl v televizi kapitalistický způsob práce a odměňování.
15.05.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24403 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

V kauze "prodeje" zámku ČRo prý figuruje i exministr Balvín

 
Mezi obviněnými v kauze prodeje zámku Českého rozhlasu v Přerově nad Labem jsou bývalý náměstek ČRo Michal Koliandr a někdejší ministr kultury Jiří Balvín. Na poslaneckém volebním výboru to dnes řekl předseda Rady ČRo Michal Stehlík s odvoláním na informace policie. Třetího obviněného nejmenoval. Český rozhlas o prodeji zámku zatím nerozhodl, proto rada podle Stehlíka neshledala nic, co by ovlivnilo hospodaření ČRo. Koliandr ani Balvín údajné obvinění nechtějí komentovat. Také pražská policie to odmítla, protože věc je zatím v přípravném řízení.
11.11.2015 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Bývalý ministr Balvín opět v televizním byznysu

 
Společnost TV4YOU začne nabízet divákům od poloviny října bezplatné sledování televizního vysílání na mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony nebo tablety. Firma, ve které má menšinový podíl také bývalý generální ředitel České televize a někdejší ministr kultury Jiří Balvín, jedná nyní s poskytovateli placených televizí, kterým by tuto službu nabízela pro jejich předplatitele.
06.10.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Exministr kultury Balvín se zpil do němoty: V prominentním baru Bechers dokonce usnul!

 
Jiří Balvín byl ministrem kultury na svém místě. Proto, když přijel na kulturní událost, kterou karlovarský filmový festival bezpochyby je, zamířil do prominentního baru Bechers, kde se opil takovým způsobem, že na židli u stolu tvrdě usnul, nehledě na hluk a dunící hudbu kolem něj. A nebylo to poprvé, co to ve společnosti nad skleničkou zalomil!
11.07.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Fajt převezme řízení Národní galerie do pololetí

 
Historik umění Jiří Fajt se ujme funkce ředitele Národní galerie v Praze začátkem května či června. V pátek se na tom dohodl s ministrem kultury Danielem Hermanem. Do jeho nástupu je potřeba doladit několik věcí, mimo jiné i Fajtovo pedagogické angažmá v zahraničí, sdělili oba novinářům. Bývalý ministr Jiří Balvín termín Fajtova nástupu několikrát odložil, poslední předpoklad byl 1. červenec letošního roku.
28.02.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1102 článků) , Jiří Balvín (114 článků)

Ministerstvo kultury: Společná žádost o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO připravena k podání

 
Český ministr kultury Jiří Balvín a jeho saský protějšek, saský ministr vnitra Markus Ulbig, podepsali dnes po víceleté intenzivní práci na Saském ministerstvu vnitra společnou nominační dokumentaci německo-české žádosti o zápis na Seznam světového dědictví "Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří".
20.01.2014 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Balvín hraje na sociální strunu - Fajt chce prý moc peněz. Ten to popírá

 
Ministr kultury v demisi Jiří Balvín tvrdí, že minulý týden nepotvrdil ve funkci ředitele Národní galerie Jiřího Fajta kvůli jeho přehnaným požadavkům na financování galerie. Fajt to odmítá a dnes řekl, že Balvínovi nepředkládal žádné oficiální požadavky, pouze ho upozorňoval na to, že NG je podfinancovaná. Ministr své výtky zveřejnil až v pondělí, několik dní poté, co se rozhodl odsunout Fajtův nástup do čela NG.
17.12.2013 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)

Dopady církevních restitucí: Národní galerie vydá Rubense i Vyšebrodský oltář

 
Národní galerie vydá v církevních restitucích jedno ze svých nejcennějších děl, devět deskových maleb od Mistra vyšebrodského oltáře, a také dva obrazy Petra Paula Rubense. České televizi to řekl ministr kultury v demisi Jiří Balvín. Výtvarná díla v galerii zůstanou dál jako bezplatné zápůjčky, smlouvy by měly být podepsány do konce roku.
04.12.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (114 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »