Články k osobnosti

Jindřich Polák

  scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jindřich Polák »
 

Škrtil Patrasovou v drsné kriminálce. Tenhle dvoumetrový hromotluk, který hrál vraha, byl ve skutečnosti něžný obr

 
Kriminální drama režiséra Jindřicha Poláka (✝78), které vzniklo v roce 1979 podle skutečné události, patřilo ve své době mezi nejúspěšnější díla žánru. Není divu. Jde o mimořádně mrazivý příběh, který se svou hororovou atmosférou dostal pod kůži všem divákům, a děsí i dnes, kdy se točí mnohem naturalističtější filmy.
15.10.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Polák (7 článků)

Perličky z natáčení Chobotnic z II. patra: Dětským hereckým hvězdám konzervatoř zabouchla dveře před nosem

 
Kdo by neznal slavné Chobotnice z II. patra (1986), které režisér Jindřich Polák (✝78) natočil původně jako seriál pro západoněmeckou televizi? Příběh, v němž není nouze o zázraky, je založen na tom, že Eva a Honzík v podání tehdejších dětských hvězd Žanety Fuchsové (48) a Milana Šimáčka (47) si vymodelují z neznámé hmoty dvě chobotničky. A vzápětí se kolem nich začnou dít podivné věci. Hmota je totiž živá, dokonce i mluví, a navíc reaguje na elektrické jevy v okolí.
29.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Žaneta Fuchsová (22 článků) , Jindřich Polák (7 článků) , Milan Šimáček (63 článků) , Milan Šimáček (62 článků)

Michal Bregant: Ikarie XB 1 má v Cannes úspěch

 
V prestižní sekci Cannes Classics, na kterou osobně dohlíží ředitel festivalu Thierry Frémaux, byl uveden restaurovaný český snímek Ikarie XB 1 režiséra Jindřicha Poláka z roku 1963. Ve festivalovém paláci ho uvedli jeho architekt, dnes čtyřiaosmdesátiletý Jiří Hlupý a ředitel Národního filmového archivu Michal Bregant, který poskytl Právu rozhovor.
17.05.2016 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Polák (7 článků) , Michal Bregant (13 článků)

Český film v Cannes? Sci-fi snímek z roku 1963 se dostal do sekce Classics

 
Snímek Ikarie XB 1 byl jako první zástupce české kinematografie vybrán do sekce Classics mezinárodního filmového festivalu ve francouzském Cannes. Digitálně zrestaurovaný sci-fi film, který počátkem 60. let natočil režisér Jindřich Polák, se následně vrátí i na plátna českých kin. V dnešní tiskové zprávě o tom informoval Národní filmový archiv (NFA). V sekci Cannes Classics jsou od roku 2004 promítány snímky velkých tvůrců světové kinematografie.
21.04.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Polák (7 článků)

Smrt stopařek: Brutálním vrahem měl být někdo jiný! Víme kdo!

 
Ze slavné české detektivky Smrt stopařek režiséra Jindřicha Poláka (†78) dodnes mrazí. Vycházela ze skutečné události, kdy profesionální řidič, který trpěl nezvladatelnou agresivitou vůči ženám, chladnokrevně vraždil náhodné stopařky.
09.08.2015 05:16 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Polák (7 článků)

Chobotnice z druhého patra: Naštvaná Bohdalka a strach dětí z divného herce!

 
Další dětský trhák z péra scénáristy Oty Hofmana (†61) a režiséra Jindřicha Poláka (†78) nazvaný Chobotnice z druhého patra byl původně vyroben jako seriál pro Německo. Celovečerní film, který jste včera mohli vidět na obrazovkách, vznikl pak pouhým sestřihem. Herci se doslova rvali, aby ve filmech těchto pánů mohli hrát. Přece jenom tantiémy ze západu chodily obrovské…
14.12.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ota Hofman (6 článků) , Jindřich Polák (7 článků)

Stařičký český sci-fi film Ikarie XB 1 se bude promítat v New Yorku

 
Newyorské Nové muzeum (New Museum) zahájilo tento týden výstavu umělců z východní Evropy. Vedle více než stovky autorů z dalších zemí jsou tam zastoupeni i Češi Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Tereza Stejskalová a jiní. V rámci dvoudenní konference se bude v neděli v muzeu promítat sci-fi film režiséra Jindřicha Poláka Ikarie XB 1, scéna z nějž se objevuje i na oficiálním plakátu výstavy.
24.01.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Polák (7 článků) , Eva (24 článků)
« Předchozí 1 Další »