Články k osobnosti

Jindřich Havel

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jindřich Havel »
 

Výkřik a exkurze do bažin, to jsou PL. A na druhé straně Respekt a Deník N... Nesouhlasím! Šídlo v rozepři s dalšími novináři

 
Hostem pořadu Insider na Info.cz byl novinář Jindřich Šídlo, kterého vyzpovídali Tomáš Jirsa a Michal Půr. Tématem byla politika a média. Se současnou situací vidí spoustu paralel z minulosti. „Tady byl prostě Václav Klaus a mnoho trpaslíků. Vlastně největší opozicí Klausovi byl skoro Václav Havel, i když to jejich první volební období Havla jako prezidenta bylo velmi konsenzuální s Klausem. No, a to pochopil Zeman, který se tehdy stal předsedou ČSSD a ty malé strany systematicky zlikvidoval,“ přirovnal Šídlo současnou politickou situaci k roku 1992. Existuje něco jako mediální hlavní proud?
01.05.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5639 článků) , Václav Klaus (9875 článků) , Tomáš Jirsa (71 článků) , Jindřich Havel (8 článků) , Michal Zeman (2 články)

Protokolář Forejt promluvil v bulváru: Kdo strhl prezidentskou vlajku, urazil i Masaryka a Havla

 
Bývalý ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt poskytl rozhovor bulvárnímu serveru Extra.cz. Z Hradu odešel v prosinci roku 2016, nyní je zaměstnán v Institutu Václava Klause.
04.12.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9875 článků) , Václav Havel (5639 článků) , Václav Masaryk (144 článků) , Jindřich Havel (8 článků)

Ne opozice a Havel, ale ilegální organizace. Marvanová, Dvořák, Placák, ti nejmladší z disentu. Šídlo popisuje, kdy skutečně začal rozklad komunismu

 
Komentátor Jindřich Šídlo se na serveru iRozhlas.cz zamýšlí nad událostmi srpna 1988 v okupovaném Československu. Lidé po 19 letech všeobecného strachu vyšli do ulic a neděle 21. srpna 1988 napomohla pádu komunismu. Tehdejší demonstrace odstartovala podle něho sérii protestů, která dospěla až k 17. listopadu 1989.
23.08.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jindřich Havel (8 článků)

Andrej Babiš a Václav Havel? Padly zajímavé informace

 
Komentátor Jindřich Šídlo se na serveru Český rozhlas Plus vyjádřil k tomu, že premiér Andrej Babiš (ANO) se již v několikátém rozhovoru odvolával na Václava Havla. „Respektive aby na něj svaloval odpovědnost za svá rozhodnutí a všechny možné problémy tohoto světa,“ sdělil Šídlo s tím, že Babiš by si měl již toto nechat od cesty, neboť je to nevkusné.
31.07.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5639 článků) , Andrej Babiš (18444 článků) , Václav Český (544 článků) , Jindřich Havel (8 článků)

Zeman jmenuje Maláčovou v Lánech místo na Hradě. „Snižuje její vážnost,“ shodují se Forejt se Špačkem

 
Jana Maláčová (ČSSD) se stane ministryní práce a sociálních věcí v pondělí 30. července. Na rozdíl od ostatních ministrů si ale bude muset dojet pro jmenovací dekret za Milošem Zemanem na zámek v Lánech. Členkou vlády se stane bez slavnostního ceremoniálu a bez televizních kamer. Stejně jako nový ministr spravedlnosti Jan Kněžínek, kterého Zeman jmenoval za zavřenými dveřmi své hradní kanceláře. Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt to pro Blesk Zprávy označil za precedentní a chybný krok stranou. Podle odborníka na etiketu Ladislava Špačka, který byl mluvčím prezidenta Václava Havla, je to nestandardní situace a Miloš Zeman snižuje vážnost jmenování ministrů.
22.07.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5639 článků) , Miloš Zeman (23859 článků) , Jindřich Havel (8 článků)

Forejt odhalil obsah kapsy Zemanova saka, Klausovu libůstku i něco na Havla

 
Málokomu se poštěstí dostat do těsné blízkosti prezidenta republiky a rozhodovat spolu s ním o zásadních záležitostech týkajících se naší země. Jindřich Forejt (40) tu čest měl. Patnáct let působil na Hradě, z toho dvanáct jako ředitel protokolu, a ve své funkci se setkal se všemi třemi polistopadovými prezidenty: Václavem Havlem, Václavem Klausem i Milošem Zemanem.
02.02.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5639 článků) , Václav Klaus (9875 článků) , Miloš Zeman (23859 článků) , Jindřich Havel (8 článků)

Vyberte si ty správné zdroje. Šídlo, Slonková a Wollner učili mladé, jak rozumět médiím

 
V pražské Knihovně Václava Havla se v pondělí dopoledne sešli známí novináři, aby s přítomnými středoškoláky debatovali o mediálních dezinformacích. Besedu, které se zúčastnili Sabina Slonková (Neovlivni.cz.), Veronika Sedláčková (Český rozhlas), Silvie Lauder (Respekt), Marek Wollner (ČT) a Robert Břešťan (HlidaciPes.org), moderoval Jindřich Šídlo, šéfreportér zpravodajského webu Seznam.cz. Seznam.cz vysílal diskuzi živě.
23.05.2017 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5639 článků) , Sabina Slonková (187 článků) , Jindřich Havel (8 článků)

Uspěl Mynář s výběrem Forejtova nástupce? Expert od Havla kvapně opustil Číňany

 
Protokolář Miroslav Sklenář z éry Václava Havla, o kterém se spekuluje jako o nové posile protokolu Pražského hradu, podal výpověď u čínské společnosti CEFC. Zda nastoupí na Hrad, zatím prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nepotvrdil. Dosavadní ceremoniář Jindřich Forejt rezignoval na svůj post v úterý, jeho smlouva skončí k poslednímu prosinci. Svůj odchod zdůvodnil osobními a zdravotními důvody.
07.12.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5639 článků) , Jiří Havel (405 článků) , Jiří Havel (405 článků) , Jindřich Havel (8 článků)
« Předchozí 1 Další »