Články k osobnosti

Jarosław Kaczyński

  politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jarosław Kaczyński »
 

Ruská invaze probudila spící křivdu: Zaplaťte reparace, křičí Polsko na Němce

 
Za škody způsobené nacistickou okupací během druhé světové války Polsko oficiálně žádá po Německu zaplacení reparací. Během výročí 83 let od vypuknutí druhé světové války napadením Polska to oznámil předseda vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jarosław Kaczyński. Při požadování reparací za škody v částce přesahující 6 bilionů zlotých (zhruba 32 bilionů korun) prý Varšava nehodlá dělat žádné ústupky.
01.09.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

Německo chce z EU vytvořit čtvrtou říši, varuje polský vicepremiér Kaczyński

 
Polský vicepremiér a vůdce vládní strany Právo a Spravedlnost Jarosław Kaczyński varoval před snahami německé vlády přeměnit Evropskou unii na „německou čtvrtou říši“, informuje iDNES.cz.
25.12.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

Přišel z Evropy, všude vidí ruské agenty. „Ostuda,“ zpražil Donalda Tuska Zahradil

 
Putinovi agenti? Silná slova někdejšího předsedy Evropské rady Donalda Tuska na adresu Jarosława Kaczyńského vzbudila živou diskusi. Kaczyński totiž podepsal spolu s Orbánem, Salvinim a dalšími provolání, které mimo jiné odmítá evropský superstát a snaží se o reformu EU. To podle Tuska hraje do karet právě Putinovi. Jan Zahradil v reakci na Tuskova slova hovoří o déja vu z dob železné opony. Tusk podle něj šíří konspirační teorie a nálepkuje politické oponenty. Ale křik už přišel i na Zahradila, a to z domácí scény.
05.07.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (730 článků) , Donald Tusk (190 článků) , Jarosław Kaczyński (13 článků)

Jan Urbach: Kaczyński je pro evropskou konfederaci

 
Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński se ve velkém rozhovoru pro deník Rzeczpospolita odmítl spojování snah o stále větší integraci unie s využitím současné pandemie Covid19. „My nyní bojujeme o to, aby taková koncepce integrace nebyla realizována,“ prohlásil.
27.12.2020 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

To bude řev! Jména vás jistě napadnou. Poláci chystají brutální řez médii

 
Polští zákonodárci se chystají omezit moc zahraničních vlastníků médií v Polsku. Vládnoucí strana v Polsku Právo a spravedlnost podle agentury Reuters dlouhodobě kritizuje zahraniční média za údajné vměšování do polských záležitostí. „To se nám podaří udělat mnohem rychleji, alespoň na legislativní úrovni, ale úspěch tohoto procesu je spojen s mnoha změnami, kterých musíme v naší zemi dosáhnout,“ odpověděl předseda PiS Jarosław Kaczyński na dotaz, zda se změny Polsko dočká do dalších parlamentních voleb. Podobný návrh již před třemi roky kritizovali Reportéři bez hranic.
22.07.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

Tomáš Krystlík: Polské požadavky jsou chucpe

 
Jarosław Kaczyński před nedávnem uvedl, že se Polsko chystá „historický protiútok“, že bude požadovat úplné splacení reparací od německého státu. Ustavená komise bude do poloviny srpna zkoumat veškeré možnosti uplatnění polského požadavku. Pokud sezná jeho oprávněnost, tak se polská vláda s ním patrně obrátí k německému vládnímu kabinetu.
04.08.2017 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

Jan Urbach: Kaczyński vede o jedenáct procent

 
Jednoznačně ve prospěch strany Právo a spravedlnost by dopadly polské parlamentní volby, pokud by se konaly minulou sobotu. Strana vedená Jarosławem Kaczyńskim by získala 37 procent hlasů ze 67 procent Poláků, kteří deklarují volební účast. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej).
09.04.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

Jan Urbach: Na Donalda Tuska prý může být vydán evropský zatykač

 
List "Financial Times" tvrdí, že polský lídr Jarosław Kaczyński v soukromém rozhovotu nedávno řekl německé kancléřce Angele Merkelové, že je proti opětovné kandidatuře Donalda Tuska na předsedu Evropské rady. Údajně se vyjádřil, že na Tuska může být vydán evropský zatykač.
17.02.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2837 článků) , Jarosław Kaczyński (13 článků) , Donald Tusk (190 článků)

Stanislav Kliment: Kaczyńského strana drtivě vede průzkum preferencí

 
Pokud by se v Polsku tento měsíc konaly parlamentní volby, jejich jednoznačným vítězem by byla strana Právo a spravedlnost vedená Jarosławem Kaczyńskim. Průzkum společnosti TNS Polska uvádí podporu 34 procent. Na druhém místě s 15 procenty podpory je Občanská platforma.
22.10.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

Kaczyński vyzval k odchodu z politiky polského "prezidenta EU"

 
Ruská agentura RIA Novosti poukázala na to, že brexit výrazně nedopadá jen na Velkou Británii a na špičky v Bruselu, ale také na Polsko. Šéf vládní strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński totiž konstatoval, že za oslabení EU a odchod Británie ze společenství nese přímou odpovědnost „prezident EU“, přesněji řečeno předseda Evropské rady Donald Tusk. Měl by proto odejít z politiky.
28.06.2016 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků) , Donald Tusk (190 článků)

Kaczyński obviňuje vládu, že nedělá dost pro to, aby objasnila smrt jeho bratra

 
Laxní přístup vlády k vyšetřování letecké nehody u Smolenska, při níž zemřel prezident Lech ¨podporuje spekulace o atentátu. Prohlásil to neúspěšný kandidát na prezidenta Jarosław Kaczyński v rozhovoru, který zveřejnil polský deník Rzeczpospolita.
12.07.2010 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků) , Lech Kaczyński (107 článků)

Polským prezidentem je Komorowski. Kaczyński prohrál po boji

 
Bronisław Komorowski vede po sečtení výsledků v 95 procentech volebních obvodů v druhém kole prezidentských voleb v Polsku nad svým soupeřem Jarosławem Kaczyńským o více než pět procent. Informuje o tom v pondělí agentura Reuters a polský server newsweek.
04.07.2010 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jarosław Kaczyński (13 článků)

VIDEO: Lech Kaczyński byl v dětství hercem

 
Lech Kaczyński hrál společně se svým dvojčetem Jarosławem v roce 1962 ve filmu Dva, kteří ukradli měsíc.
10.04.2010 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Lech Kaczyński (107 článků) , Jarosław Kaczyński (13 článků)
« Předchozí 1 Další »