Články k osobnosti

Jaroslava Pokorná

  herečka, režisérka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslava Pokorná »
 

Vokřálův rázný odchod překvapil Babišovy ženy. Faltýnek exprimátora lákal do ANO dvakrát

 
Údajně jako blesk z čistého nebe zapůsobil na vedení hnutí ANO náhlý konec místopředsedy Petra Vokřála v partě okolo premiéra Andreje Babiše. Vokřál měl být přitom údajně lídrem jihomoravské kandidátky pro krajské volby. Bývalá hejtmanka Karlovarského kraje a poslankyně Jana Mračková Vildumetzová s bývalým primátorem Brna prý mluvila minulý týden a nic nenasvědčovalo tomu, že by Vokřál chystal svléknout dres vládního hnutí. Podobně na dotaz Blesk Zpráv reagovala i místopředsedkyně hnutí a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
02.06.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků) , Andrej Babiš (18485 článků) , Jan Faltýnek (36 článků)

Další otevřený dopis Jermanové: „Odložte trestní oznámení a omluvte se,“ píše starosta Klecan

 
Na hejtmanku Středočeského kraje Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) se toho poslední týdny zřejmě valí víc, než by byla sama ráda. V březnu se dostala do křížku se středočeskou záchranářkou, která si v otevřeném dopisu postěžovala na nedostatek ochranných pomůcek v době řádění koronaviru. Záchranářka kvůli tomu čelila kritice od nadřízeného i od úřadu, a nyní má dokonce opletačky s policií. Další otevřený dopis hejtmance Jermanové poslal i starosta Klecan Daniel Dvořák (ODS).
01.06.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků) , Daniel Daniel (240 článků) , Daniel Daniel (240 článků) , Daniel Daniel (240 článků) , Daniel Daniel (162 článků) , Daniel Daniel (240 článků) , Daniel Daniel (240 článků) , Daniel Daniel (240 článků) , Daniel Daniel (240 článků)

Michalik( STAN): Požadujeme omluvu a odškodnění pro záchranářku Brožovou

 
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se odmítla omluvit záchranářce Veronice Brožové za způsob, jakým se rozhodla řešit její stížnost na nedostatek ochranných pomůcek v začátku pandemické krize.
01.06.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Nejsem žádná oběť zákulisních her, odmítá záchranářka tvrzení Jermanové

 
Záchranářka Veronika Brožová odmítla tvrzení středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO), že se stala obětí zákulisních půtek, které mohou mít politický podtext. Hejtmanka to v pondělí dopoledne uvedla v prohlášení, kterým se pokusila osvětlit, proč podala trestní oznámení, kterým kraj reagoval na otevřený dopis Brožové o nedostatku ochranných pomůcek pro záchranáře.
01.06.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Jermanová se záchranářce omlouvat nemusí, rozhodlo krajské zastupitelstvo

 
Ačkoliv hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) během pondělního jednání zastupitelstva několikrát zopakovala, že se omlouvá záchranářce ze Zdib Veronice Brožové, v usneseních se to neodrazilo. Opoziční návrhy na to, aby se jí oficiálně omluvila nebo kraj poskytl odškodnění ve výši 100 tisíc korun, nepodpořila.
01.06.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Hejtmanka Jermanová: Záchranářka Brožová je obětí politické hry, mým úkolem je ochránit obyvatele

 
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) okomentovala trestní oznámení, které vedení kraje podalo v souvislosti s otevřeným dopisem záchranářky Veroniky Brožové. Ta touto formou kritizovala v březnu nedostatek ochranných prostředků během koronvirové krize. Jermanová tvrdí, že přímo proti ní nic nemá a klidně podepíše i petici na její podporu. Zda je trestní oznámení podáno přímo na ni, hejtmanka nesdělila.
01.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Záchranářka Veronika Brožová: O trestním oznámení, které na ni podal Středočeský kraj, o strachu jejích kolegů

 
V otevřeném dopise si stěžovala na nedostatek ochranných pomůcek, Středočeský kraj v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO) na záchranářku Veroniku Brožovou podal trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy. Podle záchranářky prý k ní někteří z jejích nadřízených z vedení středočeské záchranky byli verbálně agresivní a zastrašovali ji, policie ji dosud nekontaktovala. Řada jejích kolegů má strach, uvedla v rozhovoru pro DVTV.
29.05.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

„Nelžete a nezastrašujte,“ vzkázalo vydavatelství Jermanové. Babiš: Trestní oznámení není důvodné

 
Kauza kolem ochranných roušek ve Středočeském kraji má další pokračování! Záchranářka Veronika Brožová ze Zdib nejprve v otevřeném dopise hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO) popsala jejich nedostatek. Ten v článku použil list Náš region, kraj se následně proti tvrzení záchranářky ohradil a podal trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy. Společnost A11, která list vydává, nyní uvedla, že čelí nátlaku a zastrašování od hejtmanství. Věcí se zabývají právní zástupci vydavatelství, Jermanová se obrátila na policii, aby oznámení znovu posoudila. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) není trestní oznámení důvodné a celá aféra je zbytečná.
28.05.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

„Ujasněte si to, jo? Máte odpovídat jinak. Jsme se dohodli, že řeknete něco jiného." Radnímu kraje přišel neuvěřitelný mail. Od novináře

 
Středočeský kraj pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) podal trestní oznámení za šíření poplašné zprávy na pracovnici záchranné služby Veroniku Brožovou. Ta v době vrcholící koronavirové krize poslala otevřený dopis, ve kterém upozorňovala na nedostatek ochranných pomůcek. To hejtmanka odmítá, proto se rozhodla realizovat právní kroky. Podle předsedy středočeské ČSSD Robina Povšíka je postup Jermanové politicky i morálně nepřijatelný.
28.05.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Článek byl pravdivý, zastrašujete, reaguje vydavatelství na Jermanovou

 
Proti údajnému nátlaku a zastrašování ze strany středočeského hejtmanství, které vyústilo v podání trestního oznámení, se ohradila společnost A11, která vydává list Náš region. V něm vyšel článek s otevřeným dopisem záchranářky, která hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové popsala nedostatek ochranných pomůcek, s nímž se ona i její kolegové měli potýkat.
28.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Jermanová vyrazila proti ptákům, Žabáku v Lysé nad Labem hrozí zánik. Co se tam chystá?

 
V Lysé nad Labem na Nymbursku se část obyvatel obává o osud mokřadních pozemků, které město za symbolickou korunu převedlo na kraj. Hejtmanství vedené Jaroslavou Pokornou Jermanovou (za ANO) na nich chce vybudovat středisko Svět záchranářů, v němž se budou školáci i dospělí připravovat na krizové situace. Podle opoziční zastupitelky Martiny Tužinské Synkové (Cesta města) kvůli tomu hrozí biologicky i vodohospodářsky cennému území likvidace. Hejtmančin náměstek pro životní prostředí Miloš Petera (ČSSD) to odmítl. ČTK řekl, že jsou takové úvahy předčasné.
27.05.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Záchranářka žádala o ochranné pomůcky. Kvůli dopisu hejtmance teď čelí trestnímu oznámení

 
Záchranářka Veronika Brožová na začátku propuklé pandemie koronaviru upozornila na nedostatek ochranných pomůcek na jejím pracovišti. Na základě vlastních zkušeností popsala stav, na který upozorňovali mnozí i jinde: Ochranných pomůcek pro zdravotníky byl zoufalý nedostatek. Poslala proto otevřený dopis hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO), jenže místo pomoci přišla ledová sprcha. Záchranářku teď musí vyšetřovat policie.
26.05.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Kraj Jermanové podal trestní oznámení na záchranářku, která napsala dopis o zoufalé situaci. ČSSD to odmítá

 
Středočeský kraj pod vedením hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) podává trestní oznámení za šíření poplašné zprávy na pracovnici záchranné služby Veroniku Brožovou. Ta v době vrcholící koronavirové krize poslala Jermanové kritický otevřený dopis, ve kterém upozorňovala na nedostatek ochranných pomůcek. To Jermanová kategoricky odmítá; proto se rozhodla realizovat právní kroky. Podle předsedy středočeské ČSSD Robina Povšíka je postup Jermanové politicky i morálně nepřijatelný.
26.05.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Záchranářka Veronika se ohradila kvůli rouškám: Poslali na ni protiteroristický odbor

 
Záchranářka ze Středočeského kraje pracovala v době pandemie v první linii. Začátkem koronavirové krize upozornila, že ona ani její kolegové nemají dostatek ochranných pomůcek jako jsou roušky. Za stížnost na ni bylo Středočeským krajem, který vede hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), podáno trestní oznámení.
26.05.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Záchranářka připomněla hejtmance chybějící roušky, kraj podal trestní oznámení

 
Když se záchranářka Veronika Brožová obrátila v otevřeném dopise na středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO) kvůli téměř totální absenci ochranných pomůcek na svém pracovišti, patrně nečekala, že hejtmanství zareaguje trestním oznámením a „případem” se začne zabývat policejní odbor boje proti extremismu a terorismu.
26.05.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Hejtmanka nejlidnatějšího kraje v zemi: Na případnou druhou vlnu koronaviru jsme připraveni. Modré zóny neplánujeme. Jsem hrdá na Středočechy

 
ROZHOVOR „Pro případnou druhou vlnu máme v zásobě celkem 4,6 milionu kusů ochranných pomůcek. Ředitelé krajských nemocnic a příspěvkových organizací v sociální oblasti dostali za úkol mít zásoby alespoň na 3 měsíce dopředu,“ uvedla k problému zásob ochranných pomůcek a případné druhé vlně koronaviru hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
19.05.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Hejtmanka Pokorná Jermanová: Do participativního rozpočtu se zapojila velká města i obce

 
„Celkem 126 projektů podaných do Participativního rozpočtu schválili středočeští radní. Jde o projekty, které splnily formální i věcné náležitosti a byly podpořeny 50krát „líbí se mi“ na facebookové stránce rozpočtu. Celková hodnota podpory u těchto projektů činí 42 932 164 Kč,“ vyčíslila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
17.05.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Středočeský kraj poskytne bezúročné půjčky živnostníkům

 
Vedení Středočeského kraje schválilo program, který by mohl rychle pomoci OSVČ, kteří byli zasaženi pandemií virové choroby COVID-19, aby mohli rychle obnovit a nastartovat své podnikání. „Udržení jejich podnikání bude pozitivně působit na zaměstnanost v regionu a potažmo na daňové příjmy státu,“ uvedla hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.“
07.04.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Středočeský kraj poskytne v bezúročné půjčky živnostníkům

 
Vedení Středočeského kraje schválilo program, který by mohl rychle pomoci OSVČ, kteří byli zasaženi pandemií virové choroby COVID-19, aby mohli rychle obnovit a nastartovat své podnikání. „Udržení jejich podnikání bude pozitivně působit na zaměstnanost v regionu a potažmo na daňové příjmy státu,“ uvedla hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.“
07.04.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)

Středočeská hejtmanka se do toho opřela: Kraj hodlá získat úvěr pět miliard

 
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová zřídila poradní tým pro ekonomické záležitosti. Do jeho čela ustanovila náměstka pro finance, radního Gabriela Kovácse (ANO 2011), dále viceprezidentku Hospodářské komory Irenu Bartoňovou Pálkovou, ředitele Středočeského inovačního centra Marka Špoka a experta na R&D Arnošta Markse. „Úkolem týmu je připravit ekonomická opatření na úrovni krajského rozpočtu a opatření, která kraj navrhne vládě České republiky,“ prohlásila hejtmanka.
01.04.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslava Pokorná (155 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »