Články k osobnosti

Jaroslav Vlček

  kritik, literární historik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Vlček »
 

Předsedkyně AV ČR udělila čestné medaile Zdeňku Samcovi a Radomíru Vlčkovi

 
Ve čtvrtek 10. ledna v 10 hodin dopoledne převzali z rukou předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové čestné medaile dva vědci, kteří se zasloužili o českou vědu. Přední elektrochemik Zdeněk Samec byl vyznamenán čestnou oborovou medailí Jaroslava Heyrovského za zásluhy v chemických vědách. Radomír Vlček, který se začátkem nového tisíciletí významně podílel na transformaci ústavů AV ČR na veřejné výzkumné instituce, pak obdržel čestnou medaili Za zásluhy o Akademii věd ČR.
11.01.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Heyrovský (8 článků) , Jaroslav Vlček (7 článků)

Jaroslavovi uhořela rodina. Město se mu skládá na opravu domu, peníze zoufale chybí

 
Požár rodinného domu připravil Jaroslava Vlčka (61) naprosto o všechno. Plameny pohltily jeho ženu, syna... Vedle toho pak i všechny věci a doklady. Obec Čimelice ale svého rodáka nenechala na holičkách. Uspořádala sbírku, aby Jaroslav získal finance alespoň na to nejnutnější. Aktuálně se řeší, co s domem, který sice vyhořel, nosné stěny ale údajně nejsou poškozené a objekt by bylo možné dát znovu dohromady. To si ale žádá nemalé finanční prostředky. Celou škodu totiž hasiči vyčíslili na tři miliony korun. Ve sbírce se zatím sešlo 140 tisíc.
29.09.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Vlček (7 článků)

Sedm let za solární podvod. Na nezákonnou licenci mohli získat čtvrt miliardy

 
Brněnský krajský soud v pátek poslal vlastníka solární elektrárny Držovice na Prostějovsku Jaroslava Vlčka za pokus o podvod na 6,5 roku a dodavatele stavby Zdeňka Svobodu na sedm let do vězení. Podle spisu získali pro elektrárnu v roce 2010 nezákonně licenci pro provoz, čímž by za 20 let vznikla škoda 239,6 milionu korun. Licence byla udělena, i když v Držovicích nebyl nainstalován žádný solární panel.
27.06.2014 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Vlček (7 článků) , Jaroslav Svoboda (124 článků)

Už to lítá. Další ódéesáci si převzali obvinění od protikorupční policie

 
Další tři členové plzeňské ODS, Radek Mráz, Tomáš Vlček a Adam Soleh, mají problém s policií. Podle deníku Právo patří mezi osm podezřelých, kteří byli protikorupční policií obviněni za krácení daně a hrozí jim až desetiletý trest. Stát měli ošidit na daních při podvodech s pohonnými hmotami až o půl miliardy korun. „K případu zatím nebudeme podávat žádné informace," uvedl pro Deník mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.
24.05.2013 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vlček (7 článků) , Jaroslav Vlček (7 článků)

Čtvrt milionu, plat poslance. Ptali jsme se autora návrhu z ODS

 
Zákonodárci se nechtějí smířit s tím, že si koncem minulého roku odsouhlasili snížení svých příjmů o víc, než zamýšleli. A tak hledají způsoby, jak je narovnat na loňskou úroveň. Jedním ze způsobů může být myšlenka superplatu, s níž v minulosti přišli tehdejší předseda sněmovny Miloslav Vlček či senátor Jaroslav Kubera a kterou chce oživit předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek.
26.05.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Miloslav Vlček (154 článků) , Pavel Suchánek (80 článků) , Jaroslav Vlček (7 článků) , Jaroslav Suchánek (11 článků) , Pavel Kubera (45 článků)

Figurka z Járy Cimrmana, zaznělo na adresu Miloslava Vlčka

 
168 hodin v reportáži Báječná léta s Vlčkem stručně bilancovalo kariéru odcházejícího šéfa sněmovny Parlamentu ČR.
25.04.2010 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (314 článků) , Miloslav Vlček (154 článků) , Jaroslav Vlček (7 článků)

Chalupáři: Sovák byl až třetí Huml!

 
Těžko si představit revizora Evžena Humla z Chalupářů v podání jiného herce než Jiřího Sováka (+79). Přitom ale scenárista František Vlček psal postavu nerudného penzisty pro Jaroslava Marvana (+72).
01.07.2009 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Marvan (35 článků) , Jiří Sovák (121 článků) , Evžen Huml (25 článků) , Jaroslav Vlček (7 článků)
« Předchozí 1 Další »