Články k osobnosti

Jaroslav Svoboda

  hokejista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Svoboda »
 

Spisovatel vyvrací mýty o generálu Ludvíku Svobodovi. Jakub Železný by mu místo urážek měl být vděčný, pomohl i jeho dědečkovi

 
ROZHOVOR „Skutečně se mi vybavuje málokdo, jehož životní osudy by tak přesně kopírovaly historii Československa 20. století. Těch zvratů, co prožil,“ vysvětluje publicista Jaroslav Čvančara osudy generála Ludvíka Svobody. „Byl postaven před mnohá, často těžká rozhodnutí, která ovlivnila jeho život, život jeho blízkých a nakonec také životy nás všech. O jeho statečnosti a výjimečnosti, přes všechny klady a zápory, není pochyb. Svědčí o tom mnohé jeho sovětské, polské, maďarské, jugoslávské, rumunské, francouzské, britské či dokonce i americké řády a vyznamenání. Byl vojákem, vycházel z reálné situace dané doby. Činil, co považoval v konkrétní situaci pro naši zemi za užitečné, případně za reálně možné, i když ne nejlepší,“ konstatuje.
30.07.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (62 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Historik vyvrací mýty o generálu Ludvíku Svobodovi. Jakub Železný by mu místo urážek měl být vděčný, pomohl i jeho dědečkovi

 
ROZHOVOR „Skutečně se mi vybavuje málokdo, jehož životní osudy by tak přesně kopírovaly historii Československa 20. století. Těch zvratů, co prožil,“ vysvětluje publicista Jaroslav Čvančara osudy generála Ludvíka Svobody. „Byl postaven před mnohá, často těžká rozhodnutí, která ovlivnila jeho život, život jeho blízkých a nakonec také životy nás všech. O jeho statečnosti a výjimečnosti, přes všechny klady a zápory, není pochyb. Svědčí o tommnohé jeho sovětské, polské, maďarské, jugoslávské, rumunské, francouzské, britské či dokonce i americké řády a vyznamenání. Byl vojákem, vycházel z reálné situace dané doby. Činil, co považoval v konkrétní situaci pro naši zemi za užitečné, případně za reálně možné, i když ne nejlepší,“ konstatuje.
30.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (62 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Já blb myslel, že už dvacet let žádný služky nejsou, ale ony byly. Aspoň u Havlů. Z výpovědi muže, který byl v ochrance tří prezidentů

 
Nevím, kam na to oblečení a ostatní drahý věci chodil. A k tomu ještě krásnej mercedes. Dyť to neměl nikdo z normálních lidí u nás. Tak hovořil plukovník Jaroslav Bobek, jenž dělal prohlídku v bytě manželů Havlových v den volby československého prezidenta v prosinci 1989. Ostatně právě on se staral o ochranu prezidentů Ludvíka Svobody, Gustáva Husáka i Václava Havla. Jeho vzpomínky jsou zaznamenány v knize Ve službách ministerstva vnitra, kterou napsal spisovatel Olin Jurman.
24.07.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5764 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Gustáv Husák (137 článků) , Václav Svoboda (250 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Foto Lipovské v kavárně: Dohra celé věci. A nová ,,aféra"! Kdo ji včera vezl autem...

 
Předevčírem Svoboda, včera Bobošíková. Média a novináři si všímají, s kým se setkává nová radní Rady ČT, Hana Lipovská. A ta už reagovala, Jaroslavu Kmentovi "poděkovala". Ale na Foru24 si pro změnu všímali, co se dělo po zasedání Rady ČT.
04.06.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kmenta (131 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Kmento, jako StB! Profesor Svoboda a ,,aféra s fotkou". A promluva o této zemi, i k mladým

 
HŮŘ UŽ BYLO? Poté, co režiséra a profesora pražské FAMU Jiřího Svobodu „proslavil“ fotografií v pražské kavárně investigativec Jaroslav Kmenta, vyjádřil se v rozhovoru do série ParlamentníchListů.cz o tom, zda se máme bát budoucnosti. Současné dění podle Svobody přináší mnohá poučení, například dění v USA je velmi důraznou připomínkou, že multikulturní experimenty v Evropě opravdu nejsou dobrým nápadem.
04.06.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (446 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Jaroslav Kmenta (131 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Rusové jsou uraženi. Všichni. Máme nejhorší vztahy od roku 1990, varuje Cyril Svoboda. Náprava bude velmi složitá.

 
ROZHOVOR „Vztahy máme nejhorší od roku 1990, nikdy nebyly tak špatné. Musí být vůle sednout si ke stolu a začít jednat o otevřených otázkách,“ hodnotí česko-ruské vztahy lidovec a pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Cyril Svoboda. Upozornil, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov otevírá otázku sochy Koněva na mezinárodních fórech, kde nerozlišují, zda kroky dělá samospráva, nebo stát. Očekává proto velmi komplikované období vyjednávání. V rozhovoru se vyjádřil i směrem k Hradu, který odmítá objasnit původ výhrůžného dopisu zesnulému Jaroslavu Kuberovi kvůli cestě na Tchaj-wan. Podle Svobody by Hrad měl rozkrýt karty, protože jediné, co situaci uklidní, je pravda.
22.05.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Cyril Svoboda (392 článků) , Sergej Lavrov (155 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Když ČT zavede kontinuální vysílání o oparech a borelióze, nikdo se už nepolíbí. Dva experti ke koronaviru i médiím

 
Má tzv. chytrá karanténa smysl? Podle imunologa Jaroslava Svobody a profesora Pavla Koláře rozhodně ne plošně, protože zabraňuje imunizaci společnosti, hlavně mladých a zdravých. Izolovat by se prý měli staří a nemocní. A celou situaci zkreslují média. „Představte si, že Česká televize zavede kontinuální vysílání o komplikacích herpesu a borelióze a tyto případy tam bude prezentovat. Většina lidí už nikoho nepolíbí a nikdy nevyjde do přírody,“ varovali v rozhovoru v Reflexu.
23.04.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (112 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (427 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (428 článků)

Foldynu zlobila rouška a plival na ČSSD: Změnili se oni, ne já. Zakotvil u Okamury

 
Bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna vstoupil do poslaneckého klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). V úterý to oznámil na tiskové konferenci společně s předsedou SPD Tomiem Okamurou s tím, že jejich politické priority se shodují. Počet poslanců v klubu SPD tak vzroste na 20. Foldyna odešel z ČSSD na konci února, současně s tím mu zaniklo i členství v poslaneckém klubu sociální demokracie, který má od té doby 14 členů. Už v březnu oznámil, že bude za SPD kandidovat v letošních krajských volbách.
07.04.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (633 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Foldyna bude trojkou na kandidátce SPD v Ústeckém kraji

 
Poslanec Jaroslav Foldyna, který v únoru vystoupil z vládní ČSSD, bude v letošních krajských volbách trojkou na kandidátce hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Ústeckém kraji. V pátek o tom informovala mluvčí SPD Barbora Zeťová.
06.03.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (633 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Poslanec Holík vypráví, jak si s Langšádlovou povídal o Rusku: Říkala, že je tam všechno špatně, četla to prý v novinách. Tak jsem jí popsal, co jsem tam viděl...

 
ROZHOVOR Dnešní ikona ekologického boje Greta Thunbergová je nabiflovaná lidmi, kteří ji řídí na drátkách jako loutku. Nicméně v mnoha případech říká pravdu. My musíme s přírodou něco dělat. Tak bije na poplach poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Jaroslav Holík. V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR je členem zahraničního výboru a místopředsedou výboru pro životní prostředí, takže jsme s ním hovořili o těchto dvou agendách.
01.02.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Holík (59 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Pravá ruka Okamury Novák chce vrátit do hry válečné reparace od Německa: Milion a půl pro každého. Dost tady toho rozkradli a zničili

 
ROZHOVOR Dobré účty dělají dobré přátele. Česko by mělo začít vymáhat válečné reparace na Německu. Podle zákona o hospodaření s majetkem státu vláda nemá právo ani pravomoc tyto reparační nároky odpustit. Tak hovoří nestraník, ale velký přítel předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, Jaroslav Novák Večerníček. Reparace spočítal na 15 000 miliard korun.
17.01.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (112 článků)

Pravá ruka Okamury Novák chce vrátit do hry válečné reparace od Německa: Milion a půl pro každého. Dost tady toho rozkradli a zničili

 
ROZHOVOR Dobré účty dělají dobré přátele. Česko by mělo začít vymáhat válečné reparace na Německu. Podle zákona o hospodaření s majetkem státu vláda nemá právo ani pravomoc tyto reparační nároky odpustit. Tak hovoří nestraník, ale velký přítel předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, Jaroslav Novák Večerníček. Reparace spočítal na 15 000 miliard korun.
17.01.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (112 článků)

Možná některé zklamu, pozdravil národ Kubera a spustil nářez: Svoboda nám protéká mezi prsty. Kopání do zadku

 
Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS) promluvil na Nový rok ke svým spoluobčanům. V roce 2019 jim popřál vše dobré. Jinak ale upozornil, že jeho projev bude asi trochu jiný, než od něj lidé očekávají. A spustil...
01.01.2019 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků) , Jára Nový (143 článků)

Kubera a Zeman si notovali o Izraeli i Gerlochovi. Okamura jim shodu kazil

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) podpořil prezidenta Miloše Zemana ve snaze přestěhovat českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Kubera to řekl ve čtvrtek po své první schůzce s prezidentem na Pražském hradě ve funkci šéfa horní komory Parlamentu. Uvedl také, že prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch má v Senátu dobré šance být schválen za ústavního soudce. Se Zemanem se shodli na pokračování pravidelných schůzek ústavních činitelů k diplomacii, příští by se měla uskutečnit v půlce ledna. Neshodli se v názoru na hnutí Svoboda a přímá demokracie.
06.12.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků) , Aviva Baumann (218 článků)

Kubera podpořil přesun české ambasády v Izraeli do Jeruzaléma

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) podpořil prezidenta Miloše Zemana ve snaze přestěhovat českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Kubera to dnes řekl novinářům po své první schůzce s prezidentem na Pražském hradě ve funkci šéfa horní komory Parlamentu. Uvedl také, že prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch má v Senátu dobré šance být schválen za ústavního soudce. Se Zemanem se také shodli na pokračování pravidelných schůzek ústavních činitelů k diplomacii, příští by se měla uskutečnit v polovině ledna. Neshodli se v názoru na hnutí Svoboda a přímá demokracie.
06.12.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1118 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků) , Aviva Baumann (218 článků)

Extajemník SPD, který chtěl lidi posílat do plynu, zkolaboval. Soud musel být odložen

 
Obvodní soud pro Prahu 1 se ve čtvrtek nezabýval případem bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve Sněmovně. Jednání, které se mělo konat od 13:00, bylo těsně před začátkem odročeno, řekl novinářům příslušník justiční stráže. Muž podle serveru iDnes.cz zkolaboval.
06.09.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (112 článků)

Novináři obléhali soud, kam měl přijít bývalý tajemník SPD. Ten zkolaboval

 
Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes nebude zabývat případem bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve Sněmovně. Jednání, které se mělo konat od 13:00, bylo těsně před začátkem odročeno, řekl novinářům příslušník justiční stráže. Jak uvedl server iDNES.cz, k odročení došlo kvůli Staníkově kolapsu.
06.09.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (112 článků)

Jednotliví zastupitelé podpoří rodinu z Prahy z vlastních peněz. „Z veřejných by to byl čirý populismus,“ říkají

 
Zastupitelé Jiří Nouza, Patrik Nacher, Adriana Krnáčová, Michal Hašek, Radomír Nepil, Ondřej Prokop, Alexandra Udženija, Ondřej Martan, Alexandr Bellu, Bohuslav Svoboda, Vladislava Hujová, Jaroslava Janderová se rozhodli nepodpořit návrh zastupitele Čižinského a radního Hodka na zakoupení vozu pro rodinu z Prahy, které se v loňském roce narodila čtyřčata.
06.09.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2400 článků) , Bohuslav Svoboda (728 článků) , Adriana Krnáčová (779 článků) , Jaroslav Hašek (113 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Jiří Svoboda (446 článků) , Jaroslav Hašek (113 článků) , Ondřej Svoboda (68 článků)

Soud začne řešit výroky extajemníka SPD Staníka ve Sněmovně

 
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat případ bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve Sněmovně. Podle obžaloby loni v říjnu posílal příslušníky menšin do plynu. Hlavní líčení je prozatím nařízené jen na dnešní den, píše ČTK.
06.09.2018 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (112 článků)

Soud bude znovu řešit výroky extajemníka SPD, obhájce podal odpor

 
Soud se bude znovu zabývat nenávistnými výroky bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka namířenými proti menšinám. Uvedla to Česká televize (ČT). Zprávu převzala ČTK.
09.08.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svoboda (112 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »