Články k osobnosti

Jaroslav Kubera

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Kubera »
 

Senátor Růžička se rozčiloval, že ho nepodpořily „jeho“ strany na šéfa Senátu. A nastoupil na něho Topolánek

 
Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek nešetří kritikou na adresu senátora Jiřího Růžičky, který jej zklamal tím, že se pro něj prohra ve volbě šéfa Senátu stala nesmiřitelnou a nepochopil, že „bylo přinejmenším slušné nechat po zesnulém Jaroslavu Kuberovi dosloužit člena stejného klubu“.
20.02.2020 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2287 článků) , Jaroslav Kubera (1086 článků)

„Je mrazivý, zavání vyhrožováním.“ Čínský dopis o cestě na Tchaj-wan bude mít českou dohru

 
Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan bude jedním z bodů schůzky nejvyšších ústavních činitelů na začátku března. Šéf horní komory Miloš Vystrčil (ODS) to uvedl po čtvrtečním setkání s prezidentem Milošem Zemanem. Vystrčil také na úterý kvůli cestě svolá setkání místopředsedů Senátu a předsedů senátorských klubů. Dopis čínského velvyslanectví určený Pražskému hradu, který varoval před možnými následky cesty bývalého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan, je podle Vystrčila mrazivý a zavání vyhrožováním.
20.02.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Miloš Zeman (23865 článků)

Šéf zahraničního odboru Hradu: Pochybuji, že výhružný dopis pro Kuberu je pravý

 
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák pochybuje o pravosti výhružného dopisu čínské ambasády, který se objevil u zesnulého šéfa Senátu Jaroslava Kubery (ODS). Novinkám ve čtvrtek řekl, že dokument nebyl na Hrad doručen oficiální cestou a že ho ani nedržel v ruce.
20.02.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Kuberova cesta na Tchaj-wan „nevoněla“ ani Babišovi. Názor mělo víc politiků, říká

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) také nedoporučoval bývalému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS) cestu na Tchaj-wan. Byla to oficiální pozice více ústavních činitelů, řekl ve čtvrtek novinářům předseda vlády před odletem na mimořádný summit v Bruselu. Babiš nehodlá kvůli záležitosti ukončit spolupráci s ředitelem zahraničního odboru Pražského hradu, který mu též radí s diplomacií.
20.02.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18468 článků) , Jaroslav Kubera (1086 článků)

Novým šéfem Senátu je Miloš Vystrčil (59): Jepičí život šéfa Senátu!

 
Prázdné křeslo po Jaroslavu Kuberovi (†72) už je znovu obsazené. Senátoři včera v tajné volbě zvolili svým novým šéfem Miloše Vystrčila (59, ODS). Z poměrně nenápadného politika se tak stal druhý nejvýše postavený ústavní činitel v zemi.
20.02.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Jára Nový (140 článků)

Senát volí: Kdo po Kuberovi?

 
Jen dva senátoři se dnes utkají o post šéfa horní komory. Místo po zesnulém předsedovi Jaroslavu Kuberovi (†72, ODS) zaujme buď šéf senátorů ODS Miloš Vystrčil (59), nebo první místopředseda Senátu Jiří Růžička (71, za TOP 09 a STAN).
19.02.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Šéf Senátu Vystrčil: Jde o vliv Číny na Česko, výhrůžný dopis Kuberovi si teprve přečtu

 
Výhružný dopis čínské ambasády směřovaný někdejšímu šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi je blikající výstražné světélko. Novinkám to řekl Kuberův nástupce Miloš Vystrčil (ODS). S premiérem Andrejem Babišem (ANO) i šéfem české diplomacie Tomášem Petříčkem (ČSSD) chce řešit obecně to, jaký vliv má Čína na Českou republiku.
19.02.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18468 článků) , Jaroslav Kubera (1086 článků) , Jára Nový (140 článků)

Šéf Senátu Vystrčil pro Blesk: O talismanu s Kuberou, tlaku Číny a pokoře

 
Na tlak, i od Číňanů, je připraven, na titul druhého nejvyššího ústavního činitele Česka si ale bude muset zvykat. Miloš Vystrčil (ODS), nový předseda Senátu, popsal pro Blesk své pocity bezprostředně po zvolení do čela horní komory. Ztráta jeho přítele Jaroslava Kubery jej stále mrzí, je však odhodlán pokračovat v jeho odkazu. Do Senátu si ve středu přinesl talisman s jeho obličejem, aby mu přinášel štěstí. Padla dokonce myšlenka na možnou památeční cigaretu.
19.02.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Čína! Demokracie! Lidská práva, znělo Senátem při volbě předsedy

 
Senát si dnes vybral nového předsedu. Stal se jím předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil, který zvítězil nad prvním místopředsedou horní komory Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN). Senátoři rozhodli v tajných volbách. Vítěz voleb nastoupí na místo po Jaroslavu Kuberovi (ODS), který před měsícem náhle zemřel.
19.02.2020 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Vystrčil předsedou Senátu. Lidovci zřejmě dodrželi slovo

 
Novým předsedou Senátu se stal Miloš Vystrčil z ODS. Porazil tak Jiřího Růžičku (za TOP 09 a STAN). Horní komoru povede do podzimních senátních voleb. Nahradil zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS).
19.02.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Jára Nový (140 článků)

Číňané vyhrožovali Česku trestem, pokud Kubera (†72) podnikne cestu na Tchaj-wan

 
Čína varovala před plánovanou cestou zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan, napsalo ve středu Aktuálně.cz. Podle jeho informací čínská ambasáda předala Hradu dopis, v němž komunistický režim vyhrožuje, že pokud cestu uskuteční, potrestá Kuberu i české firmy podnikající v Číně. Kancelář prezidenta hrozby podpořila vlastním přípisem, dopis předala Kuberovi v polovině ledna na novoročním obědě, uvedl web. Stanovisko Hradu a čínského velvyslanectví ČTK zjišťuje.
19.02.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Tchaj-wan? Nepochybně bych tam jel, řekl kandidát na šéfa Senátu Růžička

 
Pokud by se Jiří Růžička (nestr. za TOP 09 a STAN) stal předsedou Senátu, podnikl by cestu na Tchaj-wan, kterou plánoval jeho předchůdce Jaroslav Kubera (ODS). Druhý adept na šéfa horní komory Miloš Vystrčil (ODS) jasnou odpověď nedal. Tchaj-wan je pro Číňany jednou z nejcitlivějších diplomatických záležitostí. Senát si nového předsedu zvolí ve středu.
19.02.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Potrestáme vás i české firmy. Čína prostřednictvím Hradu nepokrytě vyhrožovala Kuberovi

 
Čína varovala před plánovanou cestou zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan, napsal ve středu server Aktuálně.cz. Podle jeho informací čínská ambasáda předala Hradu dopis, v němž komunistický režim vyhrožuje, že pokud Kubera cestu uskuteční, potrestá Kuberu i české firmy podnikající v Číně. Kancelář prezidenta hrozby podpořila vlastním přípisem, dopis předala Kuberovi v polovině ledna na novoročním obědě s prezidentem, uvedl web.
19.02.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Předsedou Senátu se stal Vystrčil. Převezme otěže po zesnulém Kuberovi

 
Senát si ve středu vybral nového předsedu. Stal se jím předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil. Senátoři o tom rozhodli v tajných volbách, dali mu 52 hlasů. Jeho protikandidát, nestraník Jiří Růžička, získal 21 hlasů. Vystrčil nastoupí na místo po Jaroslavu Kuberovi (†72, ODS), který před měsícem náhle zemřel.
19.02.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Kubera dostal temný vzkaz. Těsně před smrtí

 
Zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) měl v plánu navštívit Tchaj-wan. Za to se mu mělo dostat výhrůžek. Píše o tom server Aktuálně.cz.
19.02.2020 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Senátu bude šéfovat Vystrčil z ODS

 
Senátoři vybrali nového šéfa horní parlamentní komory, stal se jím Miloš Vystrčil (ODS). Ve volbě porazil Jiřího Růžičku (nestr. za TOP 09 a STAN). Post šéfa Senátu se uvolnil v lednu, kdy ve funkci nečekaně zemřel Jaroslav Kubera (ODS).
19.02.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Senát zvolí nového předsedu, bude jím Vystrčil, nebo Růžička

 
Senát si dnes vybere nového předsedu. Stane se jím buď předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil, nebo nynější první místopředseda horní komory Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN). Senátoři mezi nimi rozhodnou v tajných volbách. Výsledek by měl být znám ještě před polednem. Vítěz voleb nastoupí na místo po Jaroslavu Kuberovi (ODS), který před měsícem náhle zemřel.
19.02.2020 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

O Kubery křeslo zabojuje 11 lidí. Piráti posílají Tožičku. „Je ultralevicový,“ kritizuje jej Vileta

 
Piráti potvrdili kandidaturu Tomáše Tožičky v senátních doplňovacích volbách na Teplicku. Rozhodli o tom ve vnitrostranickém hlasování. Odborníka na regionální rozvoj nominovala ústecká krajská organizace strany, následně ale část členů vyjádřila o nominaci pochyby s poukazem na některá Tožičkova vyjádření na sociálních sítích. Pro stažení kandidatury se v internetovém fóru vyslovilo 232 hlasujících, pro ponechání Tožičky v souboji o senátní křeslo po zesnulém Jaroslavu Kuberovi (ODS) 249 hlasujících. Celkem se do referenda zapojilo 494 hlasujících.
17.02.2020 23:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Vystrčil: Klaus ml. porušil stanovy. Pavel Novotný ne

 
Z PROFILŮ Předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil, jenž je horkým kandidátem na předsednické křeslo Senátu Parlamentu ČR, které se uprázdnilo po nenadálém skonu Jaroslava Kubery, se jal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil mimo jiné, proč byl Václav Klaus mladší z ODS vyloučen, zatímco starosta pražských Řeporyjí ve straně zůstal, přestože někdy rád provokuje.
17.02.2020 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9879 článků) , Jaroslav Kubera (1086 článků) , Pavel Novotný (945 článků) , Pavel Kubera (44 článků) , Miloš Novotný (28 článků)

Doyen české politiky Jaroslav Kubera (†72) by slavil narozeniny. Žena byla ráda, že doma nekouří

 
Je to až symbolické. Když jeho manželka Věra slavila narozeniny, byl na kongresu své milované ODS. Ty své 73. už Jaroslav Kubera oslavit nestihl. Do jejich dosažení zbýval někdejšímu starostovi a primátorovi Teplic a šéfovi Senátu pouhý měsíc, připadají na neděli 16. února. Jenže místo oslav mu rodina musela náhle vystrojit pohřeb. Manželka Věra v září 2018 poskytla Blesk Zprávám rozhovor, kde promluvila o manželově další lásce – kouření, o jeho zdraví i práci profesionálního politika.
16.02.2020 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)