Články k osobnosti

Jaroslav Kubera

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Kubera »
 

Emotivní slova o tlaku na Kuberu „rozpálila“ poslance. Mynář: Vdova reaguje moc citlivě

 
Sněmovní zahraniční výbor ve čtvrtek kritizoval kancléře prezidenta Miloše Zemana Vratislava Mynáře kvůli jeho postoji k dopisu čínského velvyslanectví k plánované cestě zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan. Mynář podle výboru zamlčuje důležité informace a znevažuje okolnosti tlaku na Kuberu. Vyplývá to z usnesení výboru, které zveřejnil na twitteru člen výboru a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Mynář odmítl na jednání přijít, výbor ho zval už čtyřikrát.
30.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Miloš Zeman (23865 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků) , Vít Rakušan (77 článků)

A najednou nic... Kuberův nejbližší muž vyslal temný vzkaz Miloši Zemanovi

 
Více otázek než odpovědí stále visí kolem výhrůžného dopisu s razítky čínské ambasády a Pražského hradu, který dostal krátce před svou smrtí předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) kvůli jím plánované cestě na Tchaj-wan. Podle zjištění Deníku N si dokument objednal u čínské ambasády hradní kancléř Vratislav Mynář, ten to ale odmítá. Rodina zesnulého šéfa horní komory spojuje jeho úmrtí se stresem, kterému čelil právě kvůli výhrůžnému dopisu. Hostem DVTV byl vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka, který funkci zastával i za úřadování Jaroslava Kubery.
30.04.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (77 článků) , Jaroslav Kubera (1086 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Na Ovčáčka čekali od Nory Fridrichové. Naštvali ho. A pak se roztočilo něco šíleného

 
Pořad 168 hodin se postaral o to, že smrt Jaroslava Kubery se opět stala řešeným tématem. A zřejmě sháněl informace z Hradu a to od mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ovšem ne v jeho kanceláři, ani ve studiu ČT, ale u Ovčáčkova bydliště. Což mluvčího popudilo a označil to za praktiky StB. Ale dozvěděl se, že má být rád, že se ho "jen ptali".
30.04.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Nora Fridrichová (303 článků)

Hrad k čínskému tlaku na Kuberu dál mlčí. Němcová i Vystrčil chtějí pozadí dopisu vyšetřit

 
Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) trvá na vyjasnění okolností vzniku čínského dopisu pro Jaroslava Kuberu (†72). Pokud se od prezidenta Miloše Zemana nedočká odpovědi na zaslané dopisy, má prý v záloze další plány. Na prošetření trvá také například bývalá šéfka Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). O strachu z dopisu a podivném chování svého muže těsně před smrtí promluvila pro média v minulých dnech Věra Kuberová s dcerou. Hrad stále mlčí. Premiér Andrej Babiš (ANO) po schůzce v Lánech jen řekl, že šéf Senátu a prezident měli dobrý vztah. K dopisu se ve čtvrtek vrátí sněmovní výbor
30.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18468 článků) , Jaroslav Kubera (1086 článků) , Miroslava Němcová (1491 článků) , Miloš Zeman (23865 článků)

„Nevím, na co zemřel,“ říká Kuberova (†72) žena. Metál od Zemana se jí převzít nechce

 
Před čtvrt rokem přišla o manžela a Česko o druhého nejvyššího ústavního činitele. Teď se Věra Kuberová rozhodla o okolnostech úmrtí svého muže Jaroslava začít otevřeně mluvit. Popisuje tlak z čínské strany i z týmu prezidenta Miloše Zemana. Ten už dříve prohlásil, že mu chce udělit státní vyznamenání. To by si podle jeho manželky Kubera zasloužil. I kvůli tomu, že se prezident nemá k otevřenému řešení čínského výhrůžného dopisu, který si údajně měl objednat jeho kancléř Vratislav Mynář, se Kuberové podle jejích slov ze Zemanových rukou metál přebírat nechce. S Jaroslavem Kuberou žila 52 let. Teď jí lékaři ani nechtějí říct příčinu jeho smrti.
29.04.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Miloš Zeman (23865 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Úder ČT kvůli Kuberovi a Číně. A trochu jinak o jeho smrti

 
Po nedělní reportáži 168 hodin, která odhalila tlak čínského velvyslanectví a údajně i Hradu na šéfa Senátu Jaroslava Kuberu, se rozjely spekulace. O tom, zda tím Čína nepřispěla k senátorově smrti či zda ji tím dokonce nezavinila. Právě proti divokým spekulacím se už vyjádřili některé osobnosti, například Vadim Petrov nebo novinář, který měl s Kuberou jet na Tchaj-wan. "Nebudu to veřejně komentovat. Nejsem příznivcem konspiračních teorií a senzacechtivých novinářských fabulací. Nebudu jim, na rozdíl od jiných, dodávat další palivo," pravil Kuberův stranický kolega Zahradil.
29.04.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Vadim Petrov (77 článků)

Stále nevím, na co manžel zemřel, patologie odmítá zprávu vydat, říká Kuberová

 
Manželka bývalého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) ani po více než třech měsících nezná přesnou příčinu jeho smrti. Patologoie totiž podle ní odmítá poskytnout zprávu o závěrech pitvy. Kubera zemřel náhle 20. ledna. Věra Kuberová dává jeho úmrtí do souvislosti s cestou na Tchaj-wan, kterou plánoval a kvůli níž čelil značnému tlaku ze strany Pražského hradu i čínské ambasády.
28.04.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Věra Kuberová: Kdoví, jestli manželovi nevyhrožovali, bylo mu špatně, bála jsem se o děti

 
Tři měsíce po smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72) promluvila jeho manželka. Dopis z čínské ambasády jí prý nahnal hrůzu a se strachem zápolí dodnes. „Budu konat, protože se mi nelíbí, co se s námi děje,“ řekla rázně Seznam Zprávám. Kontroverzní psaní si měl údajně objednat hradní kancléř Vratislav Mynář (52).
28.04.2020 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Čínské prsty ve smrti Jaroslava Kubery? Táta neustoupil a stálo ho to život, říká dcera

 
Jaroslav Kubera (†72, za ODS) čelil těsně před smrtí výhrůžkám od Číny. Peking vyvíjel na zesnulého předsedu Senátu tlak kvůli plánované cestě na Tchaj-wan. Navzdory ohromnému stresu ale Kubera neustoupil a na oficiální návštěvě trval. Jeho manželka Věra a dcera Vendula Vinšová mají za to, že čínská kauza, do které měl v Kuberův neprospěch promluvit i Pražský hrad, stála jejich manžela a tatínka život.
27.04.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Ku*vy, usmažíte se. Smrt Kubery a Nora Fridrichová: Po pořadu vypluly hnusné věci

 
Reportáž pořadu 168 hodin o předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi a „výhrůžném dopisu“ vzbudila poprask. Senátorův kolega Vystrčil už slíbil, že bude pátrat dál. Ozvalo se, že o kancléři Mynářovi kolují na Hradě různé historky. Dále že touto reportáží ČT dokázala svou potřebnost. A že by se Miloš Zeman a Vratislav Mynář měli „smažit v pekle“.
27.04.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Nora Fridrichová (303 článků) , Miloš Zeman (23865 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Dcera Kubery: „Neustoupil a stálo ho to život.“ Kvůli rodině chce tlak Číny šetřit Vystrčil

 
Emotivní zpověď manželky a dcery Jaroslava Kubery (†72) vyvolala jasnou reakci. Kuberův nástupce v čele Senátu Miloš Vystrčil chce prověřit tlak, kterému jeho předchůdce a kamarád před smrtí čelil. A to za plánovanou cestou na Tchaj-wan. Výhrůžný čínský dopis Kubera dostal na obědě u Miloše Zemana, následovala schůzka s čínským velvyslancem před recepcí na čínské ambasádě. Po obou setkáních se prý choval jinak, než obvykle, vzpomínala vdova Věra na ČT. A dcera Vendula pořadu 168 hodin řekla, že je na svého tátu pyšná, že neustoupil. Ale stálo ho to dle ní život. Z jejích slov mrazí.
27.04.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Kuberova žena v slzách. A promluvila: Mlčel, chodil po zahradě. Podivná schůzka. A Zeman...

 
Ani po třech měsících nejsou jasné okolnosti vzniku dokumentu z čínské ambasády. Dokument vyhrožoval odvetou, pokud předseda senátu Jaroslav Kubera pojede na Tchaj-wan. Kubera zemřel 20. ledna a krátce poté našla takzvaný čínský dopis jeho manželka Věra. Vnést do případu jasno se snaží senát i poslanci zahraničního výboru sněmovny. Současný předseda horní komory Miloš Vystrčil kvůli tomu napsal prezidentovi už tři dopisy. Miloš Zeman na ně ale dosud neodpověděl. Podobně liknavý je i přístup hradního kancléře Vratislava Mynáře. Právě ten si měl materiál od čínské ambasády údajně vyžádat. Nedořešená kauza se ale citelně dotýká i rodiny zesnulého Jaroslava Kubery. Spolu s manželkou Věrou Kuberovou a dcerou Vendulou Vinšovou natáčely reportérky pořadu 168 hodin.
27.04.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Miloš Zeman (23865 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Mrazivá slova o posledních dnech Kubery (†72): Manželka a dcera popsaly stres a tlak Číny

 
Zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera byl před smrtí pod obrovským tlakem kvůli plánované návštěvě na Tchaj-wan. Byl nervózní, téměř nemluvil, popsaly jeho manželka Věra a dcera Vendula Vinšová v pořadu České televize 168 hodin. Dopis od čínské ambasády, v němž komunistický režim vyhrožuje, že pokud cestu uskuteční, potrestá Kuberu i české firmy podnikající v Číně, dostal  6 dní před tím, než zemřel – na novoročním obědě u prezidenta Miloše Zemana. Od té chvíle se podle vdovy Věry jeho chování změnilo. Tři dny před smrtí s ním navíc mezi čtyřma očima také mluvil čínský velvyslanec v Česku. 20. ledna náhle zemřel na infarkt, který ale podle lékařů prodělal zřejmě už o několik dní dříve.
26.04.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Miloš Zeman (23865 článků)

Kuberovo tajemství? „Jeho paní mi předala složku,“ promluvil nejbližší kolega

 
Petr Kostka vedl kancelář zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi, nyní je pravou rukou i Miloše Vystrčila. "Mynář lže, je arogantní," nechal se slyšet o hradním kancléři Vratislavu Mynářovi v rozhovoru pro DeníkN.cz.
16.04.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (77 článků) , Jaroslav Kubera (1086 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Čínskými výhrůžkami Kuberovi se zabývala ochranka Senátu. Obrátila se na ni vdova Věra

 
Jen pár dní po smrti svého manžela se Věra Kuberová, žena bývalého šéfa Senátu Jaroslava Kubery (ODS), obrátila na ochranku horní komory parlamentu. Předala jí dopis s vyhrůžkami s razítkem Pražského hradu a čínské ambasády. Kubera těsně před svou smrtí čelil nátlaku kvůli chystané cestě na Tchaj-wan. Informaci přinesl Deník N.
15.04.2020 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Odložené volby za Kuberu mají být do 30. června. Kritiku soudu vláda odmítá

 
Obě dvě kola doplňovacích senátních voleb na Teplicku by se měla uskutečnit do 30. června. Počítá s tím návrh zákona, který vypracovalo ministerstvo vnitra. Úřad předložením předpisu zareagoval na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) z minulého týdne. Soud v něm konstatoval, že vláda v polovině března jednala mimo svou pravomoc, když o odkladu voleb vyhlášených po náhlém úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) rozhodla kvůli epidemii koronaviru bez souhlasu Sněmovny.
06.04.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků)

Žádný výhružný dopis jsem neobjednával. Kancléř Mynář se vyjádřil ke kauze Deníku N, kvůli které chtěli jeho ženu stavět ke zdi

 
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček zveřejnil na Facebooku stanovisko Vratislava Mynáře k reportáži Deníku N. „S Jaroslavem Kuberou jsme měli nadstandardní, nebojím se říct přátelské vztahy. Mohl jsem mu říkat věci otevřeně a nepotřeboval jsem ‚objednávat výhrůžné dopisy‘. Je mi líto, že po jeho předčasném úmrtí je vedená podobně nechutná diskuse. Jsem si jist, že v případě, že by dopis byl určen jemu a považoval by ho za výhrůžný, okamžitě by reagoval a veřejnost ihned seznámil se svým stanoviskem tak, jak přímočaře fakta popisoval celý svůj život,“ uvedl vedoucí Kanceláře prezidenta republiky, jehož manželce začaly kvůli reportáži chodit sprosté vzkazy.
02.04.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Jiří Zeman (1239 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Žádný vůhružný dopis jsem neobjednával... Kancléř Mynář se vyjádřil ke kauze Deníku N, kvůli které chtěli jeho ženu stavět ke zdi

 
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček zveřejnil na Facebooku stanovisko Vratislava Mynáře k reportáži Deníku N. „S Jaroslavem Kuberou jsme měli nadstandardní, nebojím se říct přátelské vztahy. Mohl jsem mu říkat věci otevřeně a nepotřeboval jsem ‚objednávat výhrůžné dopisy‘. Je mi líto, že po jeho předčasném úmrtí je vedená podobně nechutná diskuse. Jsem si jist, že v případě, že by dopis byl určen jemu a považoval by ho za výhrůžný, okamžitě by reagoval a veřejnost ihned seznámil se svým stanoviskem tak, jak přímočaře fakta popisoval celý svůj život,“ uvedl vedoucí Kanceláře prezidenta republiky, jehož manželce začaly kvůli reportáži chodit sprosté vzkazy.
02.04.2020 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Jiří Zeman (1239 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Mynář: Výhružný dopis pro Kuberu jsem si neobjednal. A žádný neexistuje

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář popírá, že by si byl objednal u čínské ambasády výhružný dopis pro zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS). Podle něj měl naopak s Kuberou nadstandardní vztahy. S informací o údajné objednávce dokumentu přišel v pondělí Deník N.
02.04.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)

Ty č*bko! Ke zdi. Zemanovo okolí v ohni. Už to není sranda

 
V úterý přišel Deník N s textem, kde popisoval pikle, které měl kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář kout s čínským velvyslanectvím kvůli cestě předsedy Senátu Jaroslava Kubery na Tchaj-wan. Mynářově manželce poté začaly chodit sprosté a výhrůžné vzkazy. A nezisková organizace Transparency International zkoumá, jestli by na kancléře nemohla podat další trestní oznámení.
01.04.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1086 článků) , Vratislav Mynář (1099 článků)