Články k osobnosti

Jaroslav Kubera

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Kubera »
 

Koněv byl první krok. Novotného pomník vlasovcům krok druhý. A teď... Idiot z Prahy 6 a jed? To už tu bylo! směje se herec Gulyáš

 
ROZHOVOR Je to politická hra. Někdo vyvalil figurky, prvním stupněm byla socha Koněva, myslí si herec Michal Gulyáš o současném dění kolem politiků Koláře, Hřiba a Novotného. Podle něj vše úzce souvisí i s pomníkem vlasovcům, který nově stojí v Řeporyjích. „Dnes je to profese pro brilantní lháře a bezpáteřné krysy,“ říká Gulyáš o moderní politice. „Novičok, ricin... Co bude příště,“ ptá se herec. Své si myslí i o lidech, kteří ze smrti Jaroslava Kubery alespoň zčásti viní prezidenta Miloše Zemana.
06.05.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Michal Gulyáš (10 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Kdo dokončí mandát po Kuberovi? Doplňovací volby budou 5. a 6. června

 
Prezident Miloš Zeman ve středu vypsal termín doplňovacích voleb do Senátu na Teplicku. Vítěz dokončí mandát po Jaroslavu Kuberovi (ODS), který zemřel náhle 20. ledna 2020.
06.05.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Nadávali na Šlachtu, ale přišla řeč na Kuberu. Z ODS zaznělo, co šokuje

 
Státní zástupci ženou expremiéra Petra Nečase znovu k soudu. Tentokrát pro křivou výpověď, s jejíž pomocí měl údajně hájit svou ženu. A poslankyně Jana Černochová se neudržela a srovnala ostudné chování současného předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) s chováním Nečasovým. Europoslanec Jan Zahradil konstatoval, že teď prožíváme ještě jeden divadelní kus, který se podobá tomu Nečasovu. Má na mysli divadelní kus České televize o Číně a smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery.
06.05.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jaroslav Kubera (1081 článků) , Petr Nečas (9317 článků) , Jan Zahradil (586 článků) , Jana Černochová (477 článků)

Kauza úmrtního listu Jaroslava Kubery: Je to prý trochu jinak

 
Manželka a dcera zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery již několik měsíců čekají na pitevní zprávu z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Podle Kuberovy dcery Venduly Vinšové jde ze strany nemocnice o šikanu. Primářka nemocnice se ale hájí, že pitevní protokol byl vyhotoven ve standardním čase a pozůstalé si ho mohou osobně vyzvednout. Ty ale trvají na tom, aby protokol byl zaslán jejich praktickému lékaři.
05.05.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků)

Ovčáček, naprostý ubožák. Podepsán senátor Drahoš, za všechny slušné lidi

 
Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se ostře pustil do mluvčího prezidenta Miloše Zemana. „Jiří Ovčáček je naprostý ubožák,“ nebral si servítky Drahoš. Hradního mluvčího takto zkritizoval za to, že sdílel text blogera Václava Stehlíka, podle kterého smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery mohl způsobit tlak ostatních senátorů na jeho cestu na Tchaj-wan.
05.05.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Jiří Drahoš (1147 článků)

Kubera po návštěvě u Zemana zvracel: Chci, aby si lidé uvědomili, co se tady děje, říká vdova

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (†72, za ODS) zemřel 20. ledna pravděpodobně na infarkt. Těsně před svojí smrtí musel Jaroslav Kubera čelit velkému tlaku, který ně něj byl vyvíjen ze strany Číny kvůli plánované cestě na Tchaj-wan. Manželka Věra a dcera Vendula Vinšová jsou přesvědčeny o tom, že největší obrat nastal v chování Kubery po návštěvě čínské ambasády, která proběhla 17. ledna, tři dny před jeho smrtí. Rodina oblíbeného politika dosud neobdržela pitevní zprávu ani reakci z Hradu.
05.05.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků)

Zvracel po návratu od Zemana, říká vdova po Kuberovi. Načapaný Ovčáček i Mynář s Alex zuří

 
Emotivní zpověď Věry Kuberové a její dcery Venduly poodkryla dny před smrtí, jaké zažíval zesnulý šéf Senátu Jaroslav Kubera. 14. ledna byl na obědě na Hradě, kde patrně dostal výhrůžný čínský dopis, po návratu mu nebylo dobře, zvracel a nemluvil, popsala nyní vdova Věra. 17. ledna následovala schůzka s čínským velvyslancem na ambasádě, 20. ledna Kubera zemřel. Kuberova rodina dál čeká na pitevní zprávu i reakci z Hradu. Když však reportérka pořadu 168 narazila na ulici na Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka, bylo zle.
05.05.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Jiří Zeman (1239 článků) , Alex Alex (510 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (67 článků)

„Visela na bráně a křičela otázky.“ Mynářová popsala podivný zážitek s pořadem 168 hodin od ČT

 
Manželka hradního kancléře Vratislava Mynáře, moderátorka Alex Mynářová se vysmála bulvárním praktikám, které před jejich domem předváděla novinářka z České televize, když se do reportáže pořadu 168 hodin snažila od jejího manžela získat vyjádření k čínskému výhrůžnému dopisu pro předsedu Senátu Jaroslava Kuberu. O to víc ji překvapilo, že i přesto, že redaktorce Mynář žádné velké vyjádření neposkytl, moderátorka pořadu Nora Fridrichová se na sociální sítí chlubila velkým „úlovkem“. „Nenapadlo by mě, že to napíšu, ale omlouvám se bulváru,“ dodala manželka hradního kancléře.
04.05.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Nora Fridrichová (301 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků) , Alex Alex (510 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (64 článků) , Alex Alex (67 článků)

Štětko! Moravče! Ty lejno! Ty hnise! Ovčáček se topí v nadávkách. Stačilo říct vlastní názor na kauzu Kubera

 
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na svých sociálních sítích sdílel text blogera Václava Stehlíka, kde se píše, že měl být zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera nucen jet na Tchaj-wan samotnými senátory. Zástupce horní komory by teď dle bloggera „mělo trápit svědomí“. Textu si následně všimnul server iDnes.cz a mylně jeho autorství přiřkl Ovčáčkovi. Ten to za něj pořádně schytal. „Jste jen záchodová štětka!“, „Ty komunistické lejno, vlastizrádný hnise!“ padlo v diskuzích. Ovčáčka přirovnali i k protektorátnímu ministrovi Emanuelu Moravcovi.
04.05.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků)

Vemte si prášek a neotravujte! Další skandál kolem smrti Kubery

 
Stále více otázek než odpovědí. Nejvíc jich v kauze takzvaného čínského dopisu pro dnes zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu dostal Hrad a vytrvale mlčí. Neodpovídá na dopisy od současného předsedy Senátu, s poslanci odmítá komunikovat dokonce i kancléř Vratislav Mynář. Právě on měl za dopisem Kuberovi kvůli jeho plánované cestě na Tchaj-wan údajně stát. A rodina Jaroslava Kubery čeká i na další důležitou zprávu. Už tři měsíce žádá nemocnici o pitevní protokol. Případu se věnoval pořad 168 hodin České televize.
04.05.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Vypadá to, že BIS je k ničemu... Zdeněk Zbořil našel nový rozměr kauzy Koněv

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Co kdyby to vzal vážně některý nepenzionovaný generál ČA a začal s válečnými přípravami?“ Politolog Zdeněk Zbořil komentuje údajnou návštěvu ruského agenta s jedem. „Páně Petříčkova očekávání považuji za marná a jeho přesvědčení, že ČR dodržuje smlouvy s Ruskou federací, zřejmě druhá smluvní strana nesdílí,“ podotýká. Stále se také debatuje o okolnostech, které předcházely smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery. „Takových útoků prezident republiky už zažil ve své politické kariéře několik a vždy šlo o zdroje, které dlouho zůstávaly v utajení. Že ale jsou v ČR lidé, kteří sní o jakémsi slovenském modelu politické změny, a že jsou to osoby světské i duchovní, snad už dávno není jen veřejným tajemstvím,“ podotýká Zbořil.
04.05.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků)

Mynář promluvil: Na Kuberu naopak tlačili ti zastánci Tchaj-wanu

 
Sněmovní zahraniční výbor ve čtvrtek kritizoval hradního kancléře Vratislava Mynáře, že zamlčuje důležité informace týkající se dopisu čínské ambasády pro bývalého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS) a ze strany Pražského hradu byl vyvíjen tlak na Kuberu, aby nejezdil na Tchaj-wan. Mynář ve své reakci tato nařčení odmítl s tím, že celou věc otevřeně vysvětlil, píší Lidovky.cz.
30.04.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Mynář odmítá obvinění: S Kuberou jsem chodil na pivo

 
Nejasnosti kolem smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery neutichají. Vdova Věra i dcera Vendula trvají na své verzi, že jejich manžel a otec zemřel na následky několika denního stresu a tlaku, který v něm vyvolal dopis z čínské ambasády. Výhrůžný dopis si měl údajně objednat kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář. Ten se teď k situaci vyjádřil na sociální síti. Prý jsou to nesmysly, s Kuberou měl nadstandardní vztahy.
30.04.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Mynář nepřišel vysvětlovat na poslanecký výbor. Rakušan začal psát na síť o etice a papaláších

 
Předseda hnutí STAN Vít Rakušan se pustil do hradního kancléře Vratislava Mynáře. Zahraniční výbor Sněmovny si Mynáře pozval, aby podal vysvětlení k dopisu, v němž bývalý předseda Senátu Jaroslav Kubera čelil výhrůžkám za to, že se chystal jet na ostrov Tchaj-wan. Mynář však na výbor nedorazil a Rakušan za to na prezidentově kancléři nenechal nit suchou.
30.04.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků) , Vít Rakušan (75 článků)

Zemanův kancléř Mynář odmítá spekulace o podílu na úmrtí Kubery

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek vydal prohlášení, v němž odmítl spekulace, že by mohl mít podíl na úmrtí tehdejšího předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS). Kubera náhle zemřel 20. ledna.
30.04.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Emotivní slova o tlaku na Kuberu „rozpálila“ poslance. Mynář: Vdova reaguje moc citlivě

 
Sněmovní zahraniční výbor ve čtvrtek kritizoval kancléře prezidenta Miloše Zemana Vratislava Mynáře kvůli jeho postoji k dopisu čínského velvyslanectví k plánované cestě zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) na Tchaj-wan. Mynář podle výboru zamlčuje důležité informace a znevažuje okolnosti tlaku na Kuberu. Vyplývá to z usnesení výboru, které zveřejnil na twitteru člen výboru a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Mynář odmítl na jednání přijít, výbor ho zval už čtyřikrát.
30.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků) , Vít Rakušan (75 článků)

A najednou nic... Kuberův nejbližší muž vyslal temný vzkaz Miloši Zemanovi

 
Více otázek než odpovědí stále visí kolem výhrůžného dopisu s razítky čínské ambasády a Pražského hradu, který dostal krátce před svou smrtí předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) kvůli jím plánované cestě na Tchaj-wan. Podle zjištění Deníku N si dokument objednal u čínské ambasády hradní kancléř Vratislav Mynář, ten to ale odmítá. Rodina zesnulého šéfa horní komory spojuje jeho úmrtí se stresem, kterému čelil právě kvůli výhrůžnému dopisu. Hostem DVTV byl vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka, který funkci zastával i za úřadování Jaroslava Kubery.
30.04.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kostka (77 článků) , Jaroslav Kubera (1081 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)

Na Ovčáčka čekali od Nory Fridrichové. Naštvali ho. A pak se roztočilo něco šíleného

 
Pořad 168 hodin se postaral o to, že smrt Jaroslava Kubery se opět stala řešeným tématem. A zřejmě sháněl informace z Hradu a to od mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ovšem ne v jeho kanceláři, ani ve studiu ČT, ale u Ovčáčkova bydliště. Což mluvčího popudilo a označil to za praktiky StB. Ale dozvěděl se, že má být rád, že se ho "jen ptali".
30.04.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Nora Fridrichová (301 článků)

Hrad k čínskému tlaku na Kuberu dál mlčí. Němcová i Vystrčil chtějí pozadí dopisu vyšetřit

 
Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) trvá na vyjasnění okolností vzniku čínského dopisu pro Jaroslava Kuberu (†72). Pokud se od prezidenta Miloše Zemana nedočká odpovědi na zaslané dopisy, má prý v záloze další plány. Na prošetření trvá také například bývalá šéfka Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). O strachu z dopisu a podivném chování svého muže těsně před smrtí promluvila pro média v minulých dnech Věra Kuberová s dcerou. Hrad stále mlčí. Premiér Andrej Babiš (ANO) po schůzce v Lánech jen řekl, že šéf Senátu a prezident měli dobrý vztah. K dopisu se ve čtvrtek vrátí sněmovní výbor
30.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jaroslav Kubera (1081 článků) , Miroslava Němcová (1487 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

„Nevím, na co zemřel,“ říká Kuberova (†72) žena. Metál od Zemana se jí převzít nechce

 
Před čtvrt rokem přišla o manžela a Česko o druhého nejvyššího ústavního činitele. Teď se Věra Kuberová rozhodla o okolnostech úmrtí svého muže Jaroslava začít otevřeně mluvit. Popisuje tlak z čínské strany i z týmu prezidenta Miloše Zemana. Ten už dříve prohlásil, že mu chce udělit státní vyznamenání. To by si podle jeho manželky Kubera zasloužil. I kvůli tomu, že se prezident nemá k otevřenému řešení čínského výhrůžného dopisu, který si údajně měl objednat jeho kancléř Vratislav Mynář, se Kuberové podle jejích slov ze Zemanových rukou metál přebírat nechce. S Jaroslavem Kuberou žila 52 let. Teď jí lékaři ani nechtějí říct příčinu jeho smrti.
29.04.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1081 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Vratislav Mynář (1095 článků)