Články k osobnosti

Jaroslav Kubera

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Kubera »
 

Drahoš, Hilšer nebo Fischer. O šéfovi Senátu rozhodnou nezávislí, strany se o ně perou

 
Ve středu zasedne Senát. Ale stále ještě ve starém složení. V zákulisí už se přitom horlivě vyjednává o obsazení nového předsednictva. Jednotlivé kluby se snaží co nejvíc posílit. Ten nejsilnější totiž může podle tradice navrhnout kandidáta na nového šéfa horní komory Parlamentu. Kdo nahradí stávajícího předsedu Senátu Milana Štěcha (ČSSD)? Zatím nejčastěji padá jméno Jaroslava Kubery (ODS), STAN pak mluví o Zbyňku Linhartovi. Jazýčkem na vahách budou nezávislí senátoři, o které se teď jednotlivé kluby přetahují.
17.10.2018 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Kubera ohrožen, pomůže mu Valenta

 
Vítěz senátních voleb ODS nasadila všechny páky, aby měla nejsilnější klub, a mohla tak navrhnout a v tajné volbě prosadit Jaroslava Kuberu jako předsedu Senátu. Proti Kuberovi se ale ozvali zástupci STAN i KDU-ČSL. Podle nich by v případě, že by vytvořila nejsilnější klub a měla právo nominace na předsedu, měla navrhnout kompromisního kandidáta.
17.10.2018 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Jaroslav Kubera do čela Senátu? Senátor řekl v ČT jasné slovo

 
Občanská demokratická strana získala o víkendu nejvíce senátorských míst a dost možná bude mít největší senátorský klub, a tudíž právo navrhovat předsedu horní parlamentní komory. Vyjít to ale nemusí. Již počtvrté se senátorem stal Jaroslav Kubera (ODS), jehož by si prezident Miloš Zeman přál za šéfa Senátu a který v pondělním pořadu Interview zopakoval stanovisko kompletního vedení ODS, že v případě, že se stane STAN, lidovci či kdokoli jiný nejsilnějším, podpoří bezpodmínečně právě jejich nominanta.
15.10.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků) , Miloš Zeman (21699 článků)

Zeman by rád viděl v čele Senátu Kuberu. „Trpaslíci“ ho ale prý nezvolí

 
Prezident Miloš Zeman by si přál, aby se předsedou Senátu stal čerstvě znovuzvolený Jaroslav Kubera (ODS). Zeman to řekl v dnešním rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál. Zvolení Kubery šéfem horní komory však nepovažuje za pravděpodobné s ohledem na to, že se proti každé respektované osobnosti postaví „závistiví trpaslíci“, které nikdo nezná a mají díky tomu větší šanci.
15.10.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků) , Miloš Zeman (21699 článků)

Kubera nemá vedení Senátu jisté. Předsedou by mohl být i Růžička

 
Tři nejsilnější strany v Senátu ODS, hnutí STAN a lidovci budou řešit, kdo by měl být novým šéfem horní parlamentní komory. Občanští demokraté navrhují nynějšího místopředsedu Jaroslava Kuberu, ten ale stoprocentní podporu nemá. Hnutí STAN by si v čele představovalo Jiřího Růžičku nebo Zbyňka Linharta.
15.10.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Kubera předsedou Senátu? Logická volba, tvrdí šéf ODS Fiala

 
Podle šéfa ODS Petra Fialy, by se předsedou Senátu mohl stát Jaroslav Kubera, bylo by to podle něj logické, jak řekl v rozhovoru pro deník Právo. Co se týče senátního klubu, ODS vyjednává s některými senátory, Fiala je ale nechtěl jmenovat.
15.10.2018 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1395 článků) , Jaroslav Kubera (637 článků) , Jaroslav Fiala (45 článků)

ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO, Kubera po 24 letech končí v roli primátora

 
Vítězná ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO. Ve 27členném zastupitelstvu bude mít většinu 14 mandátů. Primátorem se stane Hynek Hanza (ODS), po 24 letech vystřídá v čele města svého stranického kolegu Jaroslava Kuberu, píše ČTK.
14.10.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Kubera „předá“ Teplice Hanzovi. ODS zde vytvoří koalici s ANO

 
Vítězná ODS vytvoří v Teplicích koalici s ANO. V 27členném zastupitelstvu bude mít většinu 14 mandátů. Primátorem se stane Hynek Hanza (ODS), po 24 letech vystřídá v čele města svého stranického kolegu Jaroslava Kuberu. Zástupci ODS a ANO v neděli večer podepsali koaliční smlouvu. Potvrdili to Hanza i lídr ANO Jiří Štábl, který se stane náměstkem primátora.
14.10.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků) , Jiří Hynek (31 článků)

V Teplicích se ODS dohodla na koalici s ANO, Kubera po 26 letech v čele města končí

 
V Teplicích se na koalici dohodla vítězná ODS s hnutím ANO. Smlouva o koalici, která bude mít v 27členném zastupitelstvu 14 mandátů, byla podepsána v neděli večer. Primátorem již nebude Jaroslav Kubera, který stál v čele města od roku 1994, měl by se jím stát jeho dosavadní náměstek a stranický kolega Hynek Hanza.
14.10.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Kubera a Čunek: Na předsedu Senátu má nárok nejsilnější klub

 
V Senátu by se i po letošních volbách měla dodržet nepsaná zásada, že předseda horní parlamentní komory má být z nejsilnější frakce. Shodli se na tom dnes v televizi Prima znovuzvolení senátoři Jaroslav Kubera (ODS) a Jiří Čunek (KDU-ČSL). Vzhledem k několika dosud nezařazeným senátorům ale zatím není jasné, která strana nakonec bude mít nejpočetnější klub. Pro Kuberu by nominace na předsedu Senátu byla čest, ale počká na další vyjednávání. Čunek naznačil, že by spíše chtěl zůstat hejtmanem Zlínského kraje.
14.10.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (707 článků) , Jaroslav Kubera (637 článků)

Králové senátních voleb Jaroslav Kubera a Jiří Čunek nad šachovnicí TV Prima. Byla to opravdu jízda

 
Senátní volby jsou za námi. Jedním z jejich jasných vítězů je lidovec Jiří Čunek, který volby vyhrál již v prvním kole. Možná mu pomohlo i to, že se nebojí jít pro ostrá slova daleko. Druhým jasným vítězem je celá ODS a především politický matador Jaroslav Kubera, který se nijak netají tím, že pohrdá politickou korektností a z úst umí metat hromy a blesky. A jak vypadala nedělní Partie? Podívejte se sami.
14.10.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (707 článků) , Jaroslav Kubera (637 článků)

Čunek: Chci být spíš hejtmanem, než předsedou senátu

 
Senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) by raději než předsedou senátu, byl nadále hejtmanem. Řekl to v neděli v diskuzním pořadu Partie na televizi Prima. Do vedení senátu by podpořil Jaroslava Kuberu (ODS), který však nechce předjímat, zda se bude o funkci předsedy ucházet.
14.10.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (707 článků) , Jaroslav Kubera (637 článků)

Kubera pouští po 24 letech Teplice, „vyštípal“ ho Brusel. Chce být šéfem Senátu

 
Dlouholetý teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS) se v sobotu dostal počtvrté do Senátu. Horní komoru by dokonce mohl - díky volebnímu úspěchu ODS - i vést a nahradit tak Milana Štěcha z ČSSD. Jednasedmdesátiletý politik by chtěl případně v nové funkci navázat na tradici ekonomických cest s podnikateli a pomoci sjednotit rozpolcenou společnost. „Já se stejně dobře pobavím s popelářem jako s univerzitním profesorem,“ vysvětlil Kubera. A prozradil, proč krátce po vyhlášení volebních výsledků oznámil, že po 15 letech složí funkci primátora.
14.10.2018 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Kubera už nebude primátorem Teplic. Město vedl 26 let

 
Jaroslav Kubera (ODS) krátce po svém znovuzvolení do Senátu dnes oznámil, že už nebude primátorem Teplic. Chce se naplno věnovat práci v horní komoře parlamentu. Teplice řídil od roku 1994, kdy byl poprvé zvolen starostou, od roku 2002 byl primátorem.
13.10.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Výbuch. ČSSD získala jediného senátora, Hamáček to vysvětluje „změnou reality“

 
Sociální demokracie zaznamenala v senátních volbách debakl. Přišla o 12 senátorů v horní komoře. Do ní se ve druhém kole probojoval pouze Petr Vícha z Karvinska, jehož politolog Petr Sokol nazval ve studiu ČT levicovým Jaroslavem Kuberou (ODS).
13.10.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků) , Petr Vícha (46 článků)

Bude předsedou Senátu Jaroslav Kubera? ODS drtí všechny, ČSSD získá jediné křeslo

 
I druhý den letošního finále senátních voleb provázel malý zájem voličů. Voliči rozhodovali hned ve 25 senátních obvodech, dva - vsetínský a Praha 4 - byly jasné už po minulém prvním kole. Tam zvítězili Jiří Čunek a Jiří Drahoš. Jak dopadla další zvučná jména senátních voleb?
13.10.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (707 článků) , Jaroslav Kubera (637 článků) , Jiří Drahoš (1099 článků)

A vy jste označil Evropskou unii za Sovětský svaz, nastoupila Emma Smetana na Kuberu. Odpověď se nedá popsat

 
Ve volebním duelu na DVTV, který moderovala Emma Smetana, se střetli Jaroslav Kubera a Zdeněk Bergman. Není to jejich první střet, oba vystoupili již na ČT24. Řešila se EU, financování kampaně i slova Miloše Zemana. Bergman Kuberu vyzval, ať ho klidně udá, pokud si myslí, že je s jeho kampaní něco v nepořádku. Kubera se do něj zase pustil za „nezávislost“. A nakonec šlo o církevní restituce...
11.10.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků) , Miloš Zeman (21699 článků) , Emma Smetana (456 článků) , Zdeněk Smetana (15 článků)

Vy zakazujete pití! Kubera se v ČT rozjel na svého soka, kterému dala 35 tisíc Strana zelených

 
Na ČT24 se před druhým kolem senátních voleb střetl Zdeněk Bergman, nestraník za Senátory 21, a Jaroslav Kubera, primátor Teplic a dosavadní senátor za obvod 32-Teplice, v senátním duelu. Zdeněk Bergman jako svou prioritu zmínil Evropskou unii. „Chci, abychom byli v tom takzvaném tvrdém jádru Evropské unie,“ zmínil Kuberův soupeř. Kubera mu pro změnu ujasňoval, jak to chodí v Senátu, a nevěřil, že Bergmanova kampaň byla tak levná, jak tvrdí.
09.10.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)

Kubera pro PL po volbách vyřkl jasná slova o Jiřím Drahošovi

 
ROZHOVOR „Pokud jde o sociální demokracii, tam je to v podstatě vnitřní spor. Ona zasebevraždila sama sebe,“ říká senátor Jaroslav Kubera s tím, že se ale podle něj ČSSD jednou na výsluní vrátí. Promluvil o výsledcích jak v komunálních, tak v senátních volbách a odpověděl na otázku, zda by měl zájem o post předsedy Senátu i jestli má v tomto směru nějakou šanci profesor Drahoš. V souvislosti se Senátem zmínil prezidenta Zemana a speciálně pro ParlamentníListy.cz pak prozradil, zda svůj úspěch ve volbách oslavil a jestli jako vášnivý kuřák ví, kolik v sobotu vlastně vykouřil cigaret.
08.10.2018 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků) , Jiří Drahoš (1099 článků) , Jiří Zeman (1137 článků)

Vášnivý kuřák Kubera řídí Teplice 24 let. Svou pozici ve volbách ještě posílil

 
Teplicím již 24 let vládne Jaroslav Kubera z ODS a volby ovládl i letos. Ohrozit se ho pokusil europoslanec, který na ruské pozvání jezdí na okupovaný Krym, nebo bývalý mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy.
07.10.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (637 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »