Články k osobnosti

Jaroslav Kubera

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Kubera »
 

Americký ministr „předběhl“ Vystrčila. A cestou na Tchaj-wan si proti sobě poštval Čínu

 
Americký ministr zdravotnictví Alex Azar v neděli přicestoval na návštěvu Tchaj-wanu. Vydal se tam jako nejvýše postavený americký představitel po 40 letech. Čína, která považuje Tchaj-wan za jednu ze svých provincií, Azarovu návštěvu předem odsoudila a pohrozila USA protiopatřeními. Na přelomu srpna a září na Tchaj-wan zamíří i předseda českého Senátu Miloš Vystrčil (ODS), jeho cestu kritizuje Čína i Hrad a další představitelé české vlády. Vystrčila na jeho cestě doprovodí Věra Kuberová, vdova po bývalém předsedovi Senátu Jaroslavovi Kuberovi (†72, ODS).
09.08.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků) , Alex Alex (525 článků) , Alex Alex (79 článků) , Alex Alex (79 článků) , Alex Alex (84 článků)

Vystrčil nepoletí s Kuberovou na Tchaj-wan letadlem se stáními znaky. Obává se karantény

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nepoletí na Tchaj-wan vládním letounem, ale strojem tchajwanských aerolinek. Druhý nejvyšší ústavní činitel to v úterý potvrdil v rozhovoru pro Českou televizi (ČT). Podle něj byl vybrán letoun aerolinek z praktických důvodů, a ne kvůli politickému tlaku. Vystrčil bude na návštěvě Tchaj-wanu na přelomu srpna a září. Proti cestě protestovala Čína, která Tchaj-wan považuje za svou provincii a neuznává jeho samostatnost. Návštěvu kritizují i Hrad a představitelé vlády. Letět má i Věra Kuberová, vdova po bývalém šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (†72, ODS).
04.08.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

O cestu na Tchaj-wan s Vystrčilem je mezi podnikateli zájem. Na všechny se nedostane

 
O cestu na Tchaj-wan s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) má zájem téměř pět desítek podnikatelů z oblasti IT, odpadového hospodářství, cestovního ruchu nebo kybernetické bezpečnosti. Letět jich však podle šéfa horní komory může jen 30. Vystrčil se chce s Tchajwanci radit i o opatřeních proti šíření koronaviru. Novinkám zároveň potvrdil, že s ním poletí i Věra Kuberová, žena zesnulého exšéfa Senátu Jaroslava Kubery (ODS).
24.07.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Kuberův dopis? Všechno jinak. Neziskovka prohrála

 
Státní zastupitelstvo rozhodlo, že v případě dopisu čínského velvyslanectví adresovaného zesnulému šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi nikdo zákon neporušil. Podnět vznesla na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 organizace Transparency International, která žádala prověření vzniku dokumentu. Jako důvod uvedl šéf organizace David Ondráčka, že dopisem mohl hájit hradní kancléř Vratislav Mynář své podnikatelské zájmy.
22.07.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků) , David Ondráček (100 článků) , Vratislav Mynář (1117 článků)

Hanza složil slib. Senát je opět kompletní

 
Senát má opět 81 členů. Ve středu složil slib teplický primátor Hynek Hanza (ODS). Křeslo obsadil po zesnulém šéfovi horní komory Jaroslavu Kuberovi (ODS), který letos náhle zemřel na infarkt.
22.07.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Hradu i Číně navzdory: Věra Kuberová pojede na Tchaj-wan, převezme cenu pro zesnulého manžela

 
Manželka zesnulého předsedy Senátu Jaroslav Kubery (†72, ODS) nakonec na Tchaj-wan poletí. Blesk zprávám definitivní rozhodnutí Věry Kuberové potvrdil šéf horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS). Cestu Kuberové uhradí Tchaj-wan. Vystrčila na přelomu srpna a září doprovodí kromě početné delegace podnikatelů také jeho manželka.
18.07.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Zaříznutí Kubery? Senátor ODS jasně promluvil. A dal vzkaz Pavlu Novotnému

 
ROZHOVOR „Nechci zklamat kolegy starosty, sám dělám starostu pětitisícového městečka již dvacet šest let, ale když nám vláda pošle těch 1200 korun na občana, tak si je zase jenom půjčí. Dnešní dluhy jsou zítřejší daně,“ říká senátor Tomáš Jirsa (ODS). Sám považuje schodek půl bilionu korun za nezodpovědný. Schodek rozpočtu se podle něj používá na provozní výdaje a vláda hledá cesty, jak poslat peníze vybraným spřáteleným firmám. Senátor také v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popřel, že by zesnulému šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi někdo z kolegů vyhrožoval odvoláním, pokud nepojede na Tchaj-wan, a označil to za vyloučené.
02.07.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (73 článků) , Jaroslav Kubera (1119 článků)

Na Kuberu tlačili senátoři? Vystrčil se ostře pustil do Hamáčka: Lžete bez důkazů

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) obvinil senátory, že kvůli Tchaj-wanu dostali pod tlak později zesnulého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu. Jeho smrt byla dosud spojovaná hlavně s tlakem z Číny. Podle Hamáčka Kuberovi hrozili odvoláním, když nepojede. A stejně teď prý tlačí i na současného šéfa Miloše Vystrčila (ODS). Důkazy však Hamáček podle svých slov žádné nemá. Proti tvrzení se ohradili senátoři i sám Vystrčil. A „vyřídit“ si to s Hamáčkem chtěl osobně.
26.06.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků) , Jan Hamáček (1980 článků)

Mynář může ignorovat Sněmovnu, shodli se Zeman s Vondráčkem. Vzniknou ale nová pravidla

 
Podle sněmovního zahraničního výboru hradní kancléř Vratislav Mynář i šéf hradního zahraničního oboru Rudolf Jindrák ignorují výzvy poslanců. Nepřišli totiž vysvětlit psaní čínské ambasády, která zrazovala zesnulého šéfa Senátu Jaroslava Kuberu (†72, ODS) od cesty na Tchaj-wan. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem shodli, že na to měli právo. Napříště ale chtějí nastavit pravidla, aby k takové situaci nedocházelo. Výbory budou mít komunikaci s Hradem složitější.
25.06.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků) , Miloš Zeman (24046 článků) , Vratislav Mynář (1117 článků)

Fridrichovou opouští pravá ruka. Z Babiše dostala „sorry jako“, koukal na ni i Kalousek

 
Redaktorka, která se společně s dramaturgyní pořadu 168 hodin Norou Fridrichovou nebála pořádně „zatopit“ českým politikům, končí v České televizi. Veřejnoprávní stanici Kristina Ciroková opouští po šesti letech a zamíří do internetových vod. Šéfku Fridrichovou odchod novinářky z jejího týmu mrzí. Ta však neodchází ve zlém – pořad je prý její srdeční záležitost. Reportáže Cirokové často ve společnosti rezonovaly, naposledy třeba, když zpovídala vdovu po Jaroslavu Kuberovi. Rozhodila však třeba i premiéra Andreje Babiše (ANO).
23.06.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18959 článků) , Jaroslav Kubera (1119 článků) , Nora Fridrichová (315 článků)

Odveta za Vystrčilovu cestu na Tchaj-wan? „Čína nechápe demokratické principy,“ říká analytička

 
Cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-Wan je předmětem mnoha diskusí. Především, co se týká případné odvety ze strany Číny. Pro tu ale podle analytičky Asociace pro mezinárodní otázky Ivany Karáskové nemá Čínská lidová republika mnoho prostředků. Dopis adresovaný Vytrčilově předchůdci Jaroslavu Kuberovi byl podle ní 06:15sice nestandardní v rámci diplomatické praxe, vzhledem k postupům Číny nikoli.
17.06.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Vysílali jsme: Vystrčilova cesta na Tchaj-wan. Chytrý krok či zbytečné dráždění Číny?

 
Navzdory čínskému varování navštíví předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) na konci srpna Tchaj-wan. Cestu plánoval už jeho zesnulý předchůdce a stranický kolega Jaroslav Kubera. Mohlo by toto rozhodnutí uškodit česko-čínským vztahům a nakolik do něj může Čína mluvit? Nejen o těchto tématech v úterním Epicentru hovořila analytička Asociace pro mezinárodní otázky Ivana Karásková.
16.06.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Nástupce Kubery: Cesta na Tchaj-wan je důkazem suverenity státu

 
Ve stopách Jaroslava Kubery. Tak se odvíjí politická kariéra dvaačtyřicetiletého primátora Teplic Hynka Hanzy (ODS). S Kuberou v Teplicích řadu let spolupracoval, v roce 2018 ho v čele města vystřídal a vítězství ve víkendových doplňovacích volbách ho nasměrovalo k převzetí nedokončeného Kuberova mandátu v Senátu.
14.06.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

44 procent. Tolik chce, aby Vystrčil letěl na Tchaj-wan

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se rozhodl, že do Tchaj-wanu odletí koncem srpna, a dokončí tak plán svého zesnulého předchůdce Jaroslava Kubery. Názory na to, zda se má do země vydat, jsou rozporuplné. Průzkum agentury Phoenix Research pro Blesk Zprávy odhalil, co si o tom myslí Češi – téměř polovina (44 procent) z nich se vyjádřila, že tuto cestu podporuje.
14.06.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Volby na Teplicku: Kuberu nahradil Hanza

 
Senát je opět kompletní. Místo po zesnulém šéfovi horní komory Jaroslavu Kuberovi (†72) obsadí teplický primátor Hynek Hanza (42, ODS).
14.06.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Primátor Hanza, nebo ředitel gymnázia Bergman? Na Teplicku volí Kuberova nástupce

 
Lidé na Teplicku volí od 14 hodin nového senátora, který v horní parlamentní komoře nahradí v lednu náhle zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS). Ve druhém kole doplňovacích voleb vybírají mezi teplickým primátorem Hynkem Hanzou (ODS) a ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem (nestraník za Senátor 21).
12.06.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Kuberu (†72) v Senátu nahradí „korunní princ“ Hanza. Fiala bod pro ODS zapil pivem

 
Lidé na Teplicku si v sobotu ve finále doplňovacích voleb vybrali nového senátora. Nástupcem Jaroslava Kubery (†72, ODS), který v lednu náhle zemřel, se stal teplický primátor Hynek Hanza (ODS). Získal 57,17 procenta hlasů - 5302 celkově. Ředitel ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (za Senátor 21) skončil s odstupem druhý, nasbíral jen 42,82 procenta hlasů, vyslovilo se pro něj 3972 voličů. Účast byla ve druhém kole jen 9,26 procenta.
12.06.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Na Teplicku dnes začne druhé kolo doplňovacích voleb do Senátu

 
Na Teplicku dnes začne druhé kolo doplňovacích voleb do Senátu. Voliči budou vybírat mezi teplickým primátorem Hynkem Hanzou (ODS) a ředitelem teplického gymnázia Zdeňkem Bergmanem (nestraník za Senátor 21), kteří postoupili z prvního kola. Vítěz nahradí v horní parlamentní komoře Jaroslava Kuberu (ODS), který v lednu nečekaně zemřel.
12.06.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Kuberův nástupce: Nechal Teplicím v kase 750 milionů. Chovám se stejně. Zahrabat obraz Zemana? To neudělám

 
ROZHOVOR „Jít volit nebolí," říká v interview pro PL teplický primátor Hynek Hanza (ODS), který postoupil do 2. kola senátních voleb. Politik, který jde ve šlépějích zesnulého Jaroslava Kubery, prý není jeho kopie, ale co mají shodného a jaké hlášky „odpůrce dobroserů“ ho s ním spojují, vás možná nejen pobaví. Prozradil, proč se nechce vzdát jedné židle, jak se postavil k obvinění ze štvavé kampaně a zda by zahrabal Zemana pod zem jako Zdeněk Bergman. Co by ‚seřezal od tuku‘? Pár slov i o kouření, EU a o svobodě, jejíž pojistka není tak zjevná, jako když vypnou proud a lidé zpanikaří do hodiny.
11.06.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků)

Mrtvému Kuberovi poslali volební lístky. Hlasovalo se o nástupci, primátor poslal omluvu

 
Trapas jako hrom. Zesnulému Jaroslavu Kuberovi (†72, ODS) přišly domů minulý týden volební lístky. Na Teplicku vybírali jeho nástupce do Senátu. Lístky přitom rozesílali úředníci magistrátu, kterým léta šéfoval. Kubera zemřel v lednu, štítky na obálky byly ale v tisku až v únoru. Nový primátor Hynek Hanza (ODS), kterého si politicky „vychoval“, musel přispěchat s omluvou. Paradoxně právě on bojuje o Kuberovo křeslo.
11.06.2020 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1119 článků) , Jára Nový (143 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »