Články k osobnosti

Jaroslav Kubera

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Kubera »
 

Senátor Hanza: Kubera uměl naslouchat a věnoval pozornost každému, kdo mu chtěl něco sdělit

 
Občanští demokraté si připomínali osobnost a odkaz Jaroslava Kubery.
27.01.2024 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Vladimír Ustyanovič: Postupný zánik demokracie v Českých zemích

 
Na jednom ze sjezdů ODS prohlásil, již bohužel zemřelý, předseda Senátu Jaroslav Kubera: "Nějak se nám přemnožili politologové, více než hraboši". Pro mladší ročníky bych rád vysvětlil s mírnou nadsázkou, kdo jsou to politologové a čím se zabývají. Uvedu příklad.
27.08.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

ODS: Slušnost není slabost

 
Občanští demokraté si pietními akty v Senátu připomínají výročí úmrtí Jaroslava Kubery
20.01.2023 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Oslavu v Senátu rozpumpoval Pithart: Ať žije Tchaj-wan, slává Ukrajině. Náš ukecanej Jarda umřel za věc

 
Někdejší předseda Senátu Petr Pithart na půdě horní komory složil hold svému dlouholetému kolegovi Jaroslavu Kuberovi (ODS). Zdůraznil, že kdyby nebylo statečnosti Jaroslava Kubery, možná by nenastal tolik potřebný obrat české zahraniční politiky od Číny a Ruska ke svobodnému Tchaj-wanu a hrdinně bojující Ukrajině. „Jsem na dnešní Senát hrdý. Ať žije svobodný Tchaj-wan. Sláva bojující Ukrajině,“ zvolal Pithart. Poděkoval také stávajícímu předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi.
25.03.2022 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Petr Pithart (247 článků)

Senátor Nytra: Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá

 
Senátoři 19. schůzi zahájili minutou ticha, aby uctili památku bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Senátorský klub ODS a TOP 09 podpoří vládní návrh zákona o státní sociální podpoře, který umožňuje čerpání příspěvku na bydlení.
21.01.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

2 roky od smrti Kubery: Dcera i politici vzpomínají, Němcová zmínila teror Zemana a Číny

 
20. ledna 2020 zemřel v ústecké Masarykově nemocnici tehdejší šéf Senátu Jaroslav Kubera. Dva roky od jeho úmrtí na něj vzpomínají jeho nástupce Miloš Vystrčil (oba ODS) či dcera Vendula.
20.01.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Předseda Senátu opět přednese novoroční projev

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) opět na počátku roku přednese svůj novoroční projev. Bude tak pokračovat v tradici, kterou založil jeho předchůdce Jaroslav Kubera (ODS). Nová předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová zatím neodpověděla na dotaz ČTK, zda i ona plánuje televizní novoroční vystoupení, která měl její předchůdce Radek Vondráček (ANO).
11.12.2021 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Tchajwanská návštěva v Česku: Ministr zahraničí Wu ocenil Havla, Kuberu i Vystrčila, sešel se s Hřibem

 
Tchajwanský ministr zahraničí Joseph Wu ve středu v Praze ocenil někdejšího českého prezidenta Václava Havla a bývalého a současného předsedu Senátu Jaroslava Kuberu a Miloše Vystrčila (oba ODS) za jejich demokratické hodnoty. Českou republiku na mezinárodní konferenci o její spolupráci s Tchaj-wanem zároveň vyzdvihl jako obchodního partnera a zemi, která ostrovní stát podporuje.
27.10.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6490 článků) , Jaroslav Kubera (1151 článků) , Miloš Havel (55 článků)

Teplice mají Kuberův „orloj“. Z cigarety na magistrátu jde každou hodinu kouř

 
Dlouholetého primátora Teplic a senátora Jaroslava Kuberu (ODS) připomíná na budově magistrátu cigareta, z níž jde čas od času dým. Instalace má symbolizovat politikovu vášeň, která pro něj byla i symbolem osobní svobody. Předseda Senátu zemřel loni v lednu na infarkt. V budově radnice je ještě umístěn reliéf s motivem kouře a Kuberovým mottem: „Nepodnikat a nepřekážet“.
16.02.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Nenechte se rozeštvat, apeloval Vystrčil v novoročním projevu

 
Nepodléhejte dezinformacím a populistům, nenechte se rozeštvat, apeloval na Čechy ve svém novoročním projevu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Šéf horní parlamentní komory se rozhodl pokračovat v tradici započaté jeho předchůdcem Jaroslavem Kuberou (ODS).
01.01.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Nemehlo Babiš, už to nezakryje, jásá Schmarcz. Budoucnost prý patří Bartošovi s Fialou

 
Jaroslav Kubera, který již bohužel není mezi námi, předpovídal na počátku roku 2020, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyhraje i příští volby do Poslanecké sněmovny. Zdá se však, že koronavirus výrazně změnil situaci. Ukázalo se, že Babiš není tím skvělým manažerem, za kterého se vydával. A jako by to nestačilo, Babiš má na počátku roku 2021 ještě dva další problémy, s nimiž se musí vyrovnat.
01.01.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Jaroslav Kubera (1151 článků) , Jaroslav Fiala (176 článků)

Kubišová: O Havla se otírá kdejaký nýmand. Umřete a čistí si o vás boty jako o rohožku

 
Marta Kubišová v rozhovoru pro Deník N prozradila, že 17. listopad teď nijak zvlášť neprožívá. Zvlášť ne, když svobodu okrajuje koronavirus. Od současných politiků si drží odstup. Není však tajemstvím, že si cenila Jaroslava Kubery a Václava Havla. Vadí jí, jak si dnes o Václava Havla kdekdo otírá boty.
16.11.2020 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6490 článků) , Marta Kubišová (590 článků) , Jaroslav Kubera (1151 článků)

Vystrčil o „čínské chřipce“ a Zemanových absencích. A proč zřejmě poruší Kuberovu tradici?

 
Senát si zvolí ve středu nové vedení. Schůzi ale zastíní nejspíš jednání Sněmovny, kam má kvůli projednávání státního rozpočtu dorazit prezident Miloš Zeman. Staronovým předsedou horní komory by měl podle povolebních dohod zůstat Miloš Vystrčil z ODS. K druhé nejvyšší ústavní funkci v zemi přitom přišel shodou nešťastných událostí - když ve funkci zemřel jeho stranický kolega a „politický učitel“ Jaroslav Kubera. Pokud bude Vystrčil zvolen, zřejmě poruší tradici, kterou zavedl jeho předchůdce (ODS). Na Nový rok už zřejmě neuslyšíme projev šéfa Senátu. Blesk Zprávám Vystrčil řekl, při jaké příležitosti by naopak mohl promluvit i o tom, co si myslí o absencích Miloše Zemana na jednání Senátu, kam téměř vůbec za celou dobu ve funkci prezidenta nedorazil.
10.11.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Miloš Zeman (28099 článků) , Jára Nový (173 článků)

Zesnulý Kubera má svou lavičku s popelníkem. Na odhalení přišli vdova i Vystrčil

 
Senát od středy zdobí Lavička Jaroslava Kubery. Je poctou tomuto bývalému předsedovi Senátu z ODS, který v lednu náhle zemřel. Symbolizuje zároveň hodnoty, které vyznával a prosazoval, zejména svobodu a nezávislost. Zaznělo to dnes při slavnostním odhalení lavičky, které se odehrálo v komorním duchu za přítomnosti vdovy Věry Kuberové.
14.10.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Jan Veleba: Rovná páteř Miloše Vystrčila

 
Laik žasne, odborník se diví – tak by se dala shrnout do krátkého hesla politika Miloše Vystrčila, kterého v posledních senátních volbách 2016 ve volebním obvodě Jihlava volilo 8.144 voličů, respektive 7,9% , aby se v roce 2019 po smrti Jaroslava Kubery stal jeho předsedou a převzal roli druhého nejvyššího ústavního činitele České republiky.
17.09.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)

Vystrčil? Nátlak v pozadí, varuje advokátka Hamplová. O Tchaj-wan nešlo. A souvislost s Merkelovou

 
ROZHOVOR „Rozhodně by nekádroval nikoho včetně prezidenta a vyznamenání přijal. A venku si z radosti zapálil.“ Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová ráda vzpomíná na bývalého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu. Na politické scéně schází. Přání paní Věry Kuberové rozumí. „Manžel mi zemřel před třemi lety, a ještě stále jsem to nepřijala. Takže ji velmi chápu, že by tu raději měla jeho, ne nějaké vyznamenání.“ Vysvětluje, proč odmítá návrhy, aby kandidovala na prezidentku i to, proč by na Tchaj-wan nejela. Domnívá se, že ani Miloš Vystrčil nemá z výletu radost. „Stačí se zeptat na venkově, zda to ovlivní jejich hlasy ve volbách – řeknou vám, že mají úplně jiné starosti, než Tchaj-wan.“ A šíření koronaviru? Hamplová připomíná Lucii Bílou.
09.09.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2721 článků) , Jaroslav Kubera (1151 článků) , Věra Bílá (163 článků)

Jana Zwyrtek Hamplová lituje Jaroslava Kuberu. Toto vzkazuje vdově

 
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová vzkazuje vdově po Jaroslavu Kuberovi, že samotný Kubera by o české vyznamenání velmi stál. Věra Kuberová odmítla převzít od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání pro svého zesnulého manžela, protože se prý prezidentská kancelář chová neuctivě.
08.09.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Senátor Aschenbrenner po návratu: Seděl jsem blízko Miloši Vystrčilovi, když to vyslovil. Kdo se směje, že byl teatrální, ten nerozumí přemýšlení Tchajwanců

 
ROZHOVOR Agresivní rétorika z Pekingu nachází, zdá se, vyslyšení na Hradě. Miloš Zeman vrší chyby, nespojuje národ, byť to při svém zvolení deklaroval, a z jeho slibů nezbylo nic. Panika a strach z návštěvy Tchaj-wanu, která byla dávno ohlášena už za předsednictví Senátu Jaroslavem Kuberou, není namístě. Nemůžeme tolerovat, aby se české národní zájmy oslabovaly pročínskou politikou našich komunistů a sociálních demokratů. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starosta plzeňského obvodu a senátor Lumír Aschenbrenner (ODS), který se vrátil z návštěvy na Tchaj-wanu, kde byl na oficiální návštěvě s delegací vedení horní sněmovny a kde podle svých slov naplnil odkaz Jaroslava Kubery.
08.09.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Zemana osvobození Kočnera zaskočilo

 
Prezident Miloš Zeman byl překvapený, že slovenský soud ve čtvrtek zprostil viny Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovou, souzené kvůli podílu na vraždě novináře Jána Kuciaka. Zeman v pořadu Partie televize Prima nicméně dodal, že rozsudek respektuje. Stejně tak podle svých slov respektuje i to, že vdova po Jaroslavu Kuberovi od něj nepřevezme vyznamenání.
06.09.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Jaroslav Kubera (†72): Manželka odmítla vyznamenání od Zemana

 
Řád bílého lva je nejvyšší české vyznamenání, jenže Věra Kuberová ho pro svého zesnulého manžela a někdejšího šéfa horní komory Jaroslava Kuberu (†72) odmítá převzít. Vadí jí chování prezidentské kanceláře.
05.09.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1151 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »