Články k osobnosti

Jaroslav Kubera

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Kubera »
 

Senát platí miliony za ubytovnu pro tři své členy. Kuberovi došla trpělivost

 
Jen za loňský rok zaplatil Senát více než dva miliony za ubytování senátorů v ubytovně horní parlamentní komory v pražských Jinonicích. O tento druh ubytování však senátoři téměř nejeví zájem. V jedenácti bytech byli ubytováni pouze tři senátoři. Každý tak přišel Senát na téměř šedesát tisíc. Podle současného předsedy Senátu Jaroslava Kubery by v budoucnu mohlo dojít ke změně ubytování.
07.12.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků)

Kubera a Zeman si notovali o Izraeli i Gerlochovi. Okamura jim shodu kazil

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) podpořil prezidenta Miloše Zemana ve snaze přestěhovat českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Kubera to řekl ve čtvrtek po své první schůzce s prezidentem na Pražském hradě ve funkci šéfa horní komory Parlamentu. Uvedl také, že prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch má v Senátu dobré šance být schválen za ústavního soudce. Se Zemanem se shodli na pokračování pravidelných schůzek ústavních činitelů k diplomacii, příští by se měla uskutečnit v půlce ledna. Neshodli se v názoru na hnutí Svoboda a přímá demokracie.
06.12.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Miloš Zeman (22225 článků) , Jaroslav Svoboda (99 článků) , Aviva Aviva (207 článků)

Kubera podpořil přesun české ambasády v Izraeli do Jeruzaléma

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) podpořil prezidenta Miloše Zemana ve snaze přestěhovat českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Kubera to dnes řekl novinářům po své první schůzce s prezidentem na Pražském hradě ve funkci šéfa horní komory Parlamentu. Uvedl také, že prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch má v Senátu dobré šance být schválen za ústavního soudce. Se Zemanem se také shodli na pokračování pravidelných schůzek ústavních činitelů k diplomacii, příští by se měla uskutečnit v polovině ledna. Neshodli se v názoru na hnutí Svoboda a přímá demokracie.
06.12.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Miloš Zeman (22225 článků) , Jaroslav Svoboda (99 článků) , Aviva Aviva (207 článků)

Kubera podpořil Zemanův záměr přesunout českou ambasádu do Jeruzaléma. Neshodnou se ohledně SPD

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) podpořil prezidenta Miloše Zemana ve snaze přestěhovat českou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Kubera to řekl novinářům po své první schůzce s prezidentem na Pražském hradě ve funkci šéfa horní komory Parlamentu. 
06.12.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Miloš Zeman (22225 článků)

Zeman a Kubera se shodli na výdajích na obranu a ambasádě v Jeruzalémě

 
S prezidentem nemáme na vše stejný názor, neshodneme se třeba v hodnocení SPD, prohlásil po čtvrtečním jednání s prezident Milošem Zemanem nově zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Shoda podle něj naopak panuje v přesunu české ambasády do Jeruzaléma, výdajích na obranu nebo v ekonomické diplomacii.
06.12.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Miloš Zeman (22225 článků)

Zeman se má sejít s Kuberou poprvé jako s předsedou Senátu

 
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS). Poprvé s ním bude jednat jako s šéfem horní komory, do této funkce ho po letošních senátních volbách doporučoval.
06.12.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Miloš Zeman (22225 článků)

Jéžišmarjá, pomatená vláda Francie, rozjel se Jaroslav Kubera. Mnozí se budou šklebit

 
ROZHOVOR Už lítám rychlostí světla! Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera komentuje své působení v čele horní komory Parlamentu a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje také debatám o údajném střetu zájmů premiéra, kdy doporučuje trpělivost: „Dva právníci, tři právní názory, protože legislativa je dlouhodobý seriál Pohádky Boženy Němcové na pokračování.“ Za názorem deset procent pro vstup do Sněmovny si Kubera stojí. A že by se pak některé subjekty do Parlamentu nedostaly? „Těm doporučím, aby se sloučily s jinými subjekty a snížily tak počet politických stran.“
03.12.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (92 článků) , Jaroslav Kubera (684 článků) , Jára Nový (117 článků)

Brutální Kuberova jízda v Moravcově věži: Maláčová by rozdávala z cizího, kudy chodí. Nemáte to lehké, s ní za zády

 
Do nedělního pořadu Otázky Václava Moravce tentokrát přišli debatovat předsedové obou parlamentních komor, předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Tématem bylo například to, jak preference hnutí ANO ovlivnila vládní krize a aféra kolem Andreje Babiše mladšího.
02.12.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15367 článků) , Jaroslav Kubera (684 článků)

50. narozeniny Xavera Veselého: Kubera pařil na Heidi, Zeman nedorazil a Holanová žádala o ruku!

 
S měsíčním předstihem oslavil velkolepě své padesáté narozeniny! XXL moderátor Frekvence 1 a spisovatel Luboš Xaver Veselý pozval na párty stovky svých přátel a kolegů. Mimo jiné dorazil i nový šéf Senátu Jaroslav Kubera (71, ODS).
30.11.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Luboš Veselý (352 článků)

Kubera: Každý chce být předsedou, strany se drolí a to se stane i hnutí ANO

 
Vztah prezidenta Miloše Zemana nebo předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) k Rusku a Číně je podle nového předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) občas až moc servilní. Česko by podle něj nemělo dávat najevo slabost. V rozhovoru pro Novinky dále uvedl, že si nepřeje vidět ČSSD na dně a že hnutí ANO se podle něj časem rozdrolí.
29.11.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Miloš Zeman (22225 článků)

Ano, kouření. Ale Jaroslav Kubera přednesl další revoluční myšlenku, a rovnou i návrh

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) se v pořadu Luboše Xavera Veselého na XTV.cz vyjádřil k aktuálním politickým otázkám. Zejména tedy k vládní krizi a k situaci kolem ČSSD. A řeč byla nejen o protikuřáckém zákonu: Diváci se dozvěděli třeba i to, že vysoká rychlost při řízení auta není hlavní příčinou dopravních nehod, tudíž by se mělo omezit její měření.
29.11.2018 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Luboš Veselý (352 článků)

Nový šéf Senátu Kubera označil situaci kolem Babiše za patovou. A zmínil možnost předčasných voleb

 
Hostem Partie na TV Prima byl nově zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). "Jsme sice malí, ale nesmíme se bát," poznamenal Kubera a zároveň také uvedl, že nadáváme, i když vůbec nemusíme.
25.11.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Jára Nový (117 článků)

Kubera: Volby do Sněmovny by mohly být na jaře

 
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) by uvítal předčasné volby do Sněmovny, které by se konaly souběžně s volbami do Europarlamentu. Řekl to v neděli v televizi Prima. Zároveň by rád politickým stranám ztížil podmínky. Usednout by do Sněmovny měly podle něj jen ty partaje, které v klání získají alespoň deset procent. Nyní je tato hranice pět procent.
25.11.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků)

Svět je poblázněný, chce nám nařizovat kdy spát, co jíst, co kupovat. Proti tomu budu bojovat, je odhodlaný Kubera

 
Dlouholetý teplický primátor Jaroslav Kubera letos vyměnil primátorskou židli za židli předsedy Senátu. Ten podle tohoto občanského demokrata může být užitečný ve chvíli, kdy je potřeba pomoci s přehledností zákonů. Rozhovor přinesly Lidové noviny.
24.11.2018 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků)

Takhle to nefunguje. Jaroslav Kubera byl u Tvarůžkové v ČT

 
Moderátorka Zuzana Tvarůžková přivítala v pátečním Interview ČT24 předsedu Senátu Jaroslava Kuberu (ODS). Vyjádřil se k hlasování o nedůvěře vládě. Přesvědčte se sami, co všechno řekl.
23.11.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Zuzana Tvarůžková (150 článků)

Kubera mluvil o Babišovi a řekl něco, co se Drtinové opravdu vůbec nelíbilo. Ale nedal se zastavit

 
Já jsem si ještě ani nestihl přestěhovat kancelář, pořád někam chodím, povzdechl si nový předseda Senátu Jaroslav Kubera. Od svého zvolení v minulém týdnu prošel snad všemi pražskými televizními studii. V krátkém čase se na internetu objevilo jeho interview s Danielou Drtinovou v DVTV, kde s vtipem čelil jejím ostrým otázkám, a jeho rozhovor pro Český rozhlas.
22.11.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Daniela Drtinová (336 článků)

Rozvoral (SPD): Senát má nové vedení – nic to nemění na tom, že jsme pro jeho zrušení

 
Minulý týden ve středu si senátoři zvolili nové vedení a jeho předsedou se na další období stal Jaroslav Kubera z ODS, kterému přejeme, ať se mu ve funkci daří a hájí zájmy všech našich slušných občanů.
19.11.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků)

Víno, bicykly a sebevrazi v Praze. První den Kuberova Senátu rozhodně nebyla nuda

 
První den nového Senátu Parlamentu ČR pod předsednictvím Jaroslava Kubery rozhodně nebyl nudný. Dopoledne komora probírala aktuální politickou situaci a hned po obědě přišly na řadu dva návrhy, které se snažily eliminovat rozbujelé snahy o výchovu národa k abstinenci.
15.11.2018 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků)

Kubera v čele Senátu

 
Předsedou Senátu byl včera zvolen Jaroslav Kubera (71, ODS). Ve finále tajné volby porazil se 46 hlasy Václava Hampla (56, KDU-ČSL), kterého volilo jen 24 senátorů.
15.11.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků)

Kalousek poblil Kuberu. A schytal to uz i od Gazdika

 
Komu se nelíbí nový předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera? Kromě redaktorů Českého rozhlasu a Respektu je to předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. I on předhazuje Kuberovi jeho výroky o harašení. A ptá se Starostů: „Když se profilujete jako proevropská síla, proč jste podpořili protievropského předsedu Senátu Kuberu proti osobnosti evropského formátu Vaclavu Hamplovi?“ Svou nelibost vyjádřil jako obyčejně na Twitteru a schytal kritiku, že nyní není na pravici čas kopat okolo sebe.
15.11.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (684 článků) , Miroslav Kalousek (6659 článků) , Jaroslav Koma (12 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »