Články k osobnosti

Jaroslav Hutka

  skladatel, hudebník, písničkář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Hutka »
 

„Rozmohl se nám tady takový… žlutý hnis… a menuje se Čižinský!" Rodiče spílají agitační akci Praha sobě

 
Na pražské Kampě proběhl na začátku března benefiční koncert na podporu válkou zasažené Ukrajiny. Návštěvníci mohli finančně přispět nebo si poslechnout hudbu. Vystoupil například Vladimir 518, Jaroslav Hutka nebo Aneta Langerová. Sdružení Praha Sobě Jana Čižinského však využilo místo s velkou koncentrací lidí ke sbírání podpisů pro blížící se volby.
01.06.2022 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (561 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků)

„Hyenismus!“ Čižinského hnutí sbíralo podpisy na volby při benefici za Ukrajinu

 
Na pražské Kampě proběhl ve středu benefiční koncert na podporu válkou zasažené Ukrajiny. Návštěvníci mohli finančně přispět nebo si poslechnout hudbu. Vystoupil například Vladimir 518, Jaroslav Hutka nebo Aneta Langerová. Sdružení Praha Sobě Jana Čižinského však využilo místo s velkou koncentrací lidí ke sbírání podpisů pro blížící se volby. „Zdá se, že panu Čižinskému není opravdu nic svaté,“ uvedl pro naší redakci europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).
04.03.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (561 článků) , Jiří Pospíšil (2175 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků) , Jiří Pospíšil (2175 článků)

Putin už prohrál, neví o tom, nepomůže mu ani atom. Hutka hrozí Kremlu

 
Nová píseň Jaroslava Hutky vyvolala jásot Václavského náměstí. Na Koncertě pro Ukrajinu zazněla novinka o Putinovi, kryse bez morálky, šílenci, kterému už nepomůže ani atom. Rovněž píseň Tomáše Kluse o Ukrajině nebo mohutný sbor z italské vlastenecké opery.
02.03.2022 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (1150 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků)

Nejblbější vláda? Hutka, fanoušek Pirátů, sejmul Fialův tým

 
Zpěvák Jaroslav Hutka, který v předvolební kampani pomáhal Pirátům, nyní nešetří kritikou na nově vznikající vládu, kde právě Piráti usednou. „Možná to bude nakonec ta nejblbější vláda ze všech," napsal dokonce.
06.12.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků)

Poblil Gotta. I odpůrce vakcín. Hutka naříkal na minulost i dnešek

 
K obnovenému Českému slavíkovi se vyjádřil písničkář Jaroslav Hutka. Jednak nezapomenul připomenout, že má „nepřekonatelný odpor“ ke Karlu Gottovi, který Zlatého slavíka pravidelně vyhrával. Slavík, ze kterého byl vystrnaděn, mu prý byl lhostejný, „protože byl blbý“. A na tom novém, nenormalizačním mu zřejmě vadil proslov Karla Janečka, který protestoval proti očkování dětí, protože je covid dle jeho názoru neohrožuje. „Před dětmi se zastaví, neboť narazí na nepřekonatelnou překážku Janečkova Slavíka,“ vysmíval se Hutka ironicky miliardářovi.
30.11.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků) , Karel Gott (6700 článků)

Hutka...25 let mi nadává. Karel Srp už to nevydržel, zde je reakce

 
Někdejší šéf Jazzové sekce Karel Srp dává jasně najevo, že ho překvapil verdikt odvolacího soudu, který se ve sporu Karla Srpa s Jaroslavem Hutkou postavil na Hutkovu stranu. Podle Srpa soudy v tomto sporu ignorovaly důležité materiály. A vůbec nejhorší podle něj bylo, jakou nenávist projevovaly soudy proti prezidentovi republiky Miloši Zemanovi.
01.10.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků) , Karel Zeman (351 článků)

Opilec. Tenhle národ... Příště vyhrajeme! Hutka už to vzdává

 
Možná to bude teď remíza. Ale podaří se nám vrazit klín! A příště, třeba při předčasných volbách, už vyhrajeme. Tak to vidí volič Pirátů, zpěvák Jaroslav Hutka. Ten označil prezidenta Zemana za „ropuchu a opilce“. Očekává další Babišovu vládu. „Jsem člověk, pro kterého vítězstvím je zůstat sám sebou, takže nebudu při takovém vývoji přemýšlet o emigraci ani atentátu. Nebudu pohrdat ani národem, protože jenom zůstane takovým, jakým je celou historii. Nebojovným, který si vlastní historii vždy nechá něčím nebo někým přidělit. Nikdy nevyhraje, ale ani nikdy neprohraje,“ uvedl na Facebooku.
30.09.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků)

„Smrtihlav Andrej tu vládne“. Piráti, STAN a Hutka v Ústí. Přečtěte si, co nikdo jiný nemá

 
Papírový Babiš, řeči o švédské trojce, Schillerová u pokladny Agroprdu, verbíř novinářů pro Pegidu a hádky o tradiční rodinu. To jsme zažili v Ústí nad Labem, kde Piráti a STAN zahájili finální část volební kampaně. Hovořili samozřejmě i lídři Ivan Bartoš a Vít Rakušan a o „smrtihlavu Andrejovi" zpíval Jaroslav Hutka.
10.09.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků) , Vít Rakušan (451 článků) , Andrej Babiš (24452 článků) , Ivan Ivan (2428 článků)

„Kazisvěti, hlupáci.” Hutka dostal za Piráty. Nehrají mu písně. A většina Čechů...

 
Písničkář Jaroslav Hutka se rozhodl jasně a nahlas podpořit Piráty. Nicméně za to sklidil rozličné reakce, včetně těch od „kazisvětů a hlupáků". „Většinový Čech má představu, že politika musí být svinstvo a pokud by jím nebyla, nevěděl by si se svou náhlou nejistotou rady," myslí si ostatně Hutka. „Politika. Zase v ní žiju dál a dál jsem písničkářem, i když, jako kdykoliv předtím, se v médiích mé písně nehrají. Nejsou na to dost blbé a dost napucované kýčem," svěřil se doslova.
31.08.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků)

Trumf Pirátů: Jaroslav Hutka objede důchodce. Každý den

 
Piráti a Starostové dnes představili svůj Stříbrný program, který se zaměřuje na podporu lidí v seniorním věku. Na jeho vzniku se podílela řada expertů i seniorů tak, aby skutečně reagoval na reálné potřeby starších lidí a zajistil jim důstojné, plnohodnotné a spokojené stáří. Na podzim se chystá také autobusová tour Stříbrný šíp, v autobusu mimo jiné pojede i písničkář Jaroslav Hutka.
23.08.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků)

Tupí a blbí příznivci Zemana. Hutka zpívá. A další umělci také

 
Písničkář Jaroslav Hutka složil další protestsong o svém neoblíbeném tématu, Miloši Zemanovi. Propírá v něm Zemanův příklon k Rusku, alkohol, Peroutku, migraci i pražskou kavárnu. „Davy jako z hloupé knížky svého vůdce milují, tupost jako rána z pušky rozlehla se po kraji, kdo nevěří, ať tam běží skutečně tam blbost sněží,“ zpívá. Smrt je zmíněna jen okrajově: „Svoloč pražské kavárny neváží si hlavy státu, přáli by si jeho ztrátu.“ Ale Hutku už předběhli Vladimír Merta a Jiří Dědeček.
27.07.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Merta (18 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků) , Jiří Dědeček (35 článků) , Jiří Zeman (1373 článků)

„Babiš kvokne, IQ tykve.“ Co to, pane Hutko? padlo. Mladí a staří, na ty došlo

 
Za minulého režimu utekl na Západ. Nedávno vyhrál soud s hudebním publicistou Karlem Srpem, o kterém prohlásil, že na něj donášel Státní bezpečnosti. Hostem Interview ČT24 moderátora Daniela Takáče byl písničkář Jaroslav Hutka. „Vymyslel Čau lidi, za nic se nestydí, když kvokne, IQ je tykve,“ zpívá umělec o premiéru Babišovi. A tím moderátora lehce zaskočil.
23.05.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (83 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků)

„Bože dobrý... Opilec Hřebejk chce kritizovat prezidenta?“ Publicista režisérovi oplatil stejnou mincí. Silná slova

 
Publicista Pavel Černocký žasne nad režisérovým vyjádřením na adresu hlavy státu. Prezidentův nedělní projev označuje za „přiměřený a rozumný“, jeho kritiky má za „šáši, kteří se snaží zavděčit Bruselu“. Ke „kauze Vrbětice“ říká: „Jediné, co můžeme odpovědně sdělit je – že zjevně neexistují žádné rukolapné důkazy. Jen domněnky, ‚podložená podezření‘ a podobné nesmysly. Udělali jsme ze sebe šašky a teď zoufale škemráme u západních ‚spojenců‘ o podporu.“ V souvislosti s otevřeným dopisem, kterým například Olga Sommerová, Jaroslav Hutka, Jan Svěrák nebo Michal Kocáb vyzývají Senát, aby na prezidenta podal ústavní žalobu ve věci podezření z velezrady, lakonicky podotýká: „Všechny slepice pěkně pohromadě. Ať národ ví, kdo je kdo. Nádherně se odkopali...“
29.04.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (244 článků) , Olga Sommerová (155 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků)

Dojemné, Hutka zpívá o migrantech. Jenže pak zaznělo, jak se tam mají

 
„Bože, ať milost brzy zahřeje pláč dětí z řecké Morie,“ zpívá ve své nové písni Pláč dětí zpěvák Jaroslav Hutka. Věnuje se tak nechvalně známému uprchlickému táboru na ostrově Lesbos, který loni v září zdevastoval požár. Ale podle těch, kdo dětem pomáhají, už se mají mnohem lépe.
23.04.2021 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků)

Hutka dnes neslaví: Vlastenectví nechápu. Stát zklamal. A přidal píseň

 
Česko si dnes připomíná výročí vzniku samostatného státu, ne každý Čech je ale ochoten ho slavit. Za zbytečný ho považuje například zpěvák Jaroslav Hutka, jelikož mu stát Československo nic dobrého nepřinesl. Naopak jej zklamal, připomněl ve svém facebookovém komentáři.
28.10.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků)

Hutka se vrátil. Zbásnil svůj vztek na Zemana s Babišem. A nejen to

 
Písničkář Jaroslav Hutka se po někdejší ostré písničce Miloš a zubatá pouští do tvorby básní, které sdílí na sociální síti. A opět nešetří současnou hlavu státu či premiéra ČR. Stranou tentokrát nezůstal ani šéf Bílého domu Donald Trump.
11.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5854 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 117. díl. Hořký déšť

 
Písničkář Jaroslav Hutka (nar. 1947) je člověk rozporuplný. My padesátníci si ještě určitě vzpomeneme na očistné okamžiky v malých hudebních klubech, které rozezněl buď vlastními, anebo ještě častěji českými a moravskými lidovými písněmi (ze sbírek Františka Sušila a Františka Bartoše).
08.02.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: František Sušil (1 článek) , Jaroslav Hutka (100 článků)

Padne další facka? Hutka přitvrdil. Ptá se Procházkové, jak na to. Jde o řeči o StB. Pomluvy? Vyšlo to v den soudu

 
Jaroslav Hutka na svém Facebooku reaguje na článek serveru Aeronet, podle něhož mohl dlouhodobě spolupracovat s StB. Podle zpěváka je to jen „zmatený žvást plný polopravd a úplných výmyslů“. Hutka upozorňuje také na to, že článek vyšel přesně v den, kdy probíhalo soudní stání mezi ním a Karlem Srpem, které se také týkalo možné spolupráce s StB. Hutka totiž Srpa označil za komunistického udavače a ten ho žaluje za pomluvu.
22.01.2020 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků)

Hutko, jak to bylo s tou emigrací s papírem od ministra? Zemanem vyznamenaný Srp má nepříjemné otázky

 
ROZHOVOR Dlouholetý šéf Jazzové sekce Karel Srp ParlamentnímListům.cz ve svém „království“ na Malé Straně připomněl, proč se soudí se známým českým písničkářem Jaroslavem Hutkou kvůli nařčení za udávání socialistické Státní tajné bezpečnosti (StB). A došlo i na pikantní detaily z doby před sametovou revolucí.
03.01.2019 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hutka (100 článků) , Karel Zeman (351 článků)

„Hrej, hrej, nekecej.“ Kauza medaile pro Jarka Nohavicu vrcholí svěžím VIDEEM. Ozval se i Hutka

 
Puškinova medaile, převzatá z rukou ruského prezidenta Vladimira Putina zpěvákem Jaromírem Nohavicou, stále vytáčí jeho kolegy. Zpěvák Ziggy Horváth chrlil do kamery slova o slabochovi, který lže úplně všem, Jaroslav Hutka znovu začal připomínat svou starší píseň Udavač z Těšína, ačkoliv podle svých slov vůbec neusiloval o to, aby se proslavila.
07.11.2018 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4460 článků) , Jaromír Nohavica (232 článků) , Jaroslav Hutka (100 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »