Články k osobnosti

Jaroslav Foldyna

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Foldyna »
 

My víme, jak to bylo. Foldyna vynáší věc ohledně BIS

 
Marek Benda byl ten, kdo zařídil mé nezvolení do sněmovní komise pro kontrolu BIS, tvrdí v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Sněmovní orgán, který dle informací médií například měl vyslechnout nahrávku dodanou BIS týkající se německého poslance Petra Bystroně, tedy dál funguje bez přítomnosti zástupce Okamurovy strany. Foldyna naznačuje, co v tom smyslu SPD podnikne dále.
21.04.2024 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (685 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků) , Petr Marek (230 článků) , Petr Benda (233 článků)

Hamplová z Václaváku vyzvala celou opoziční scénu: Je nutné, aby padla vláda. A proto...

 
Na protivládní demonstraci na Václavském náměstí se sešly tisíce lidí. Demonstranti zaplnili horní čtvrtinu náměstí. Vystoupil na ní mimo jiné také poslanec SPD Jaroslav Foldyna či senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. Organizátorem je lídr PRO Jindřich Rajchl.
23.03.2024 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

„Traktory“ pod okny sněmovny. Dorazili Rajchl i Okamura. A bylo veselo

 
Jeden z organizátorů pondělního protestu zemědělců v Praze, Bohumír Dufek, tvrdí, že vyjádření premiéra Petra Fialy a ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) o demonstrantech je dehonestující a za hranou slušnosti. Výborný i Fiala k protestu prohlásili, že nejde o zemědělský protest, ale o politickou protivládní akci lidí napojených na proruskou scénu. Na odpolední demonstraci na Malostranském náměstí se k zemědělcům připojili Jindřich Rajchl (PRO) nebo Jaroslav Foldyna a Tomio Okamura (oba SPD).
19.02.2024 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6464 článků) , Tomio Okamura (3156 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků) , Jaroslav Dufek (15 článků) , Jaroslav Fiala (175 článků)

„Obelhali nás. Nikdy neuznám Kosovo.“ Zeman poslal vzkaz ke staré křivdě

 
Nikdy jsem samostatné Kosovo neuznal a nikdy tak neučiním, Rusko si dnes odtrhává kusy ukrajinského území po vzoru uloupeného Kosova. Prezident Miloš Zeman poslal zdravici na konferenci k porovnávání porušení mezinárodního práva v případě Kosova a Ukrajiny. Mezi řečníky vystoupil poslanec Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň, který hovořil o geopolitických důsledcích kosovské války, nebo organizátor akce poslanec hnutí SPD Jaroslav Foldyna.
18.02.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28084 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků)

Foldyna ve varu: Od Američanů si draze kupujeme vlastní smrt. Šimpanz se samopalem a labilní tetka Černochová

 
Historka ve které figuruje šimpanz se samopalem je podle Jaroslava Foldyny hezkou metaforou současné vládní garnitury. Generalita NATO může být překvapena, až tito lidé rozpoutají konflikt s Ruskem. Nám už to nejspíš bude moct být jedno... V každém případě si podle něj s americkými letouny kupujeme draze a na dluh jenom vlastní smrt.
06.02.2024 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

Kauza Hudáček: „ČR se mění v protektorát!“ Slovensko zuří, Foldyna ještě přitvrdil

 
Kauza Júlia Hudáčka, který byl krátce i kladenským hokejovým brankářem v týmu Jaromíra Jágra, si žije vlastním životem. Teď se k ní vyjádřil i předseda slovenského parlamentu Peter Pellegrini a poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Podle něj ukazuje kauza Júlia Hudáčka, jak se Česko mění v protektorát.
13.01.2024 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3172 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků) , Peter Peter (298 článků)

Fiala jako Hácha? Kdo vás k tomu nutí, řekněte to! Výzva premiérovi od Jaroslava Foldyny

 
Premiér Petr Fiala (ODS) se po celou dobu své funkce snaží, aby dopady války, která se nás, stejně jako všechny předchozí, vůbec nemusela týkat, byly nejen co nejdrtivější, ale abychom se sami stali jejím aktivním aktérem, uvádí ve svém facebookovém komentáři poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Ten předsedu vlády vyzývá, aby přiznal, zda tak činí pod vlivem cizích mocností. Zároveň jej vyzývá k odstoupení, pokud jsou jeho politické kroky motivovány osobními ekonomickými zájmy, nebo touhou po moci. Nabídl porovnání s protektorátním prezidentem Emilem Háchou, který sehrál roli obětního beránka.
07.01.2024 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Emil Hácha (57 článků) , Petr Fiala (6464 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků) , Jaroslav Fiala (175 článků)

Foldyna po volbách ministrem vnitra? Padlo před kamerou

 
Poslanec SPD Jaroslav Foldyna by v případě, že by jeho hnutí bylo u moci, chtěl ministerstvo vnitra. Po příštích sněmovních volbách by hnutí chtělo jednoznačně být ve vládě, dodává. „V politice je možné všechno," říká Foldyna.
26.12.2023 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

Vzpomínka na knížete. A co říkal jen v soukromí. Foldyna toho ale prozradil mnohem víc

 
Kněz Tomáš Halík vystoupil s projevem jako komunistický prokurátor Urválek, jednou bude v pekle Hitlerovi čistit boty. Poslanec SPD Jaroslav Foldyna snáší zdrcující kritiku na známého kněze za jeho kázání na pohřbu Karla Schwarzenberga. Sám Foldyna však mnohé překvapí svým osobním pohledem na zesnulého knížete. V rozhovoru trhá na kusy vládní koalici a dokonce varuje před občanskou válkou, která podle něho může přijít.
17.12.2023 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků) , Tomáš Halík (608 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků)

Putin je jejich mandelinka bramborová. A zbrojení říkají obrana. Foldyna popsal, co se taky schválilo v rozpočtu

 
Vyhlásit generální stávku! To je zcela zákonný postup, který by očekával poslanec SPD Jaroslav Foldyna od odborářů, když sledoval reakce vůči nim od současného kabinetu. „Každý den a měsíc navíc, kdy přežije tato vláda, bude tato země draze platit,“ konstatoval a připomenul, že podepsané smlouvy se dost složitě mění a jmenuje konkrétně, co je nám úplně k ničemu. „V loňském rozpočtu byla miliarda a sedm set milionů pro děti do Gambie na zavlažování nějakých fíků,“ uvedl k loňské bilanci a okomentoval i schvalování rozpočtu na rok 2024.
03.12.2023 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

Ať přijde i Nohavica. Rajchl se rozhodl dát lidem, co chtějí

 
Má se konat další demonstrace? Předseda strany PRO se rozhodl zeptat lidí. Zatím zaznívá, že ano. Nechal také hlasovat o tom, kdo by měl na demonstraci předstoupit. A pořadí je vskutku zajímavé. Z pravidelných řečníků mají lidé zájem například o senátorku Hamplovou, bloggera Vidláka, Jaroslava Foldynu či samotného Rajchla. Řada z nich ale také stojí o proslov od bývalého prezidenta Václava Klause. Nebo od Andreje Babiše. Zájem je také o slova děkana Ševčíka nebo Kateřiny Konečné. A umělci? Vede s přehledem Nohavica.
31.10.2023 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11117 článků) , Andrej Babiš (26328 článků) , Kateřina Konečná (545 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků) , Václav Ševčík (56 článků) , Kateřina Hamplová (1 článek)

„Nacisté ve sněmovně.“ Foldyna zašel daleko, bude povyk

 
Poslanec Jaroslav Foldyna učinil pokus. Chtěl, aby Poslanecká sněmovna – v reakci na exces kanadského parlamentu, který vytleskával vestoje veterána SS – schválila rezoluci odmítající oslavování příslušníků těchto jednotek, spojených s mnoha válečnými zločiny. Reakce byla taková, že zákonodárce SPD došel k závěru, že někteří poslanci vykazují silné známky této zrůdné ideologie.
01.10.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

„Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné.“ Koalice nesouhlasila

 
Zákonodárci pokračují v práci a vedle debat o konsolidační balíčku ve třetím čtení padají i další návrhy. Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) např. přišel s návrhem na hlasování o zařazení nového bodu s názvem Oslavování příslušníků jednotek SS je nepřijatelné. Foldyna pravděpodobně narážel na to, co se před pár dny odehrálo v kanadském parlamentu. Většina poslanců však hlasovala proti zařazení bodu a Foldynův bod tak na jednání zařazen nebyl. Kdo konkrétně hlasoval proti zařazení bodu? Přesvědčte se sami.
27.09.2023 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

S Okamurou na náměstí: ODS, haj*líci, největší sprosťárna, chrlili lidé. Kdo řídí Pavla?

 
„Horší jak za komunistů! Defenestrace!“ I to zaznělo z davu na adresu vlády na demonstraci Lidé proti vládě, kterou na českobudějovickém náměstí pořádalo hnutí SPD. Z jeviště promluvil například Tomio Okamura, ale také zástupci hnutí Trikolora. Tomio Okamura, Jaroslav Foldyna a Zuzana Majerová pak přes Parlamentní listy poslali vzkaz vládě. Nechyběla ani slova pro prezidenta. Podepisovala se i petice za demisi vlády Petra Fialy.
22.09.2023 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6464 článků) , Tomio Okamura (3156 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků) , Jaroslav Fiala (175 článků)

„Náš národ je v největším nebezpečí od doby nacismu.“ Foldyna se neudržel. Výbušný projev

 
Protestu proti vládě v Praze se podle policie účastní vyšší jednotky tisíců lidí, podle zpravodajů ČTK na místě jde o přibližně 10 tisíc účastníků. Podle organizátorů se na Václavském náměstí sešlo až 100 tisíc lidí. A před ně mimo jiné předstoupili bloger Vidlák a také poslanec za SPD Jaroslav Foldyna.
16.09.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

„Tato vláda už nepočítá s volbami, jak jsme na ně zvyklí!“ Falšování? Foldyna naznačil

 
Členové vlády jsou stále agresívnější a naštvaným lidem se dokonce nepokrytě vysmívají. To ale může mít jen dvě vysvětlení. Buď jde o náhlé davové zešílení členů vládních stran, anebo s volbami, tak jak je známe, vůbec nepočítají, obává se poslanec SPD Jaroslav Foldyna. V rozhovoru pro PL se vrátil také k útoku na dvě Ukrajinky, vystoupení prezidenta k výročí srpna 1968. A to nebylo rozhodně vše.
10.09.2023 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

„Tato vláda už nepočítá s volbami, jak jsme na ně zvyklí!“ Falšování? Foldyna naznačil

 
Členové vlády jsou stále agresívnější a naštvaným lidem se dokonce nepokrytě vysmívají. To ale může mít jen dvě vysvětlení. Buď jde o náhlé davové zešílení členů vládních stran, anebo s volbami, tak jak je známe, vůbec nepočítají, obává se poslanec SPD Jaroslav Foldyna. V rozhovoru pro PL se vrátil také k útoku na dvě Ukrajinky, vystoupení prezidenta k výročí srpna 1968. A to nebylo rozhodně vše.
10.09.2023 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků)

Na Pavla se toho sešlo víc. Foldyna také vzpomínal. Drsně

 
Prezident Petr Pavel promluvil u příležitosti 55. výročí vpádu armád Varšavské smlouvy do Československa. A přišla tvrdá reakce. Prezident jako člen komunistické strany před rokem 1989 dostal po svém projevu nálepku „pokrytce“ a „gumy“. Zejména poslanec SPD Jaroslav Foldyna zavzpomínal, jaký pro něj byl rok 1968.
21.08.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (776 článků) , Petr Pavel (2915 článků)

Pavel dostal naloženo za slova u pomníku. „Co má dělat? Jít tam musí,“ zaznělo

 
MONITORING SÍTÍ Prezident Petr Pavel byl s manželkou uctít památku Milady Horákové, političky popravené ve vykonstruovaném komunistickém procesu. Na twitteru pak vyjádřil úctu i statečným lidem, kteří se totalitnímu režimu postavili. „Já mezi nimi nebyl,“ přiznal se slovy lítosti. Absurditu této situace komentovali na sociální síti politici SPD Tomio Okamura a Jaroslav Foldyna, ale i další. Že by se měl prezident stydět, padlo několikrát. Ale také otázka, co má tedy dělat, když na takové akce chodit musí.
28.06.2023 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (494 článků) , Tomio Okamura (3156 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků) , Petr Pavel (2915 článků)

Hitler také sliboval. Akce Okamury proti smlouvě s USA jela natvrdo

 
Před začátkem jednání o schválení obranné spolupráce s USA proběhla na Malostranském náměstí akce SPD a Trikolory, na které politici vysvětlovali svůj odpor vůči jejímu předpokládanému schválení. Tomio Okamura připomenul, že v tomto ohledu je SPD jedinou skutečnou opozicí, na rozdíl od hnutí ANO. Smlouva je podle něho vlastizrádná a vláda zaprodává suverenitu ČR. Pak ale nastoupil poslanec Jaroslav Foldyna a přišly ještě horší výrazy a přirovnání. Například že Hitler také sliboval, že Wehrmacht Protektorátu Čechy a Morava zajistí bezpečnost.
27.06.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3156 článků) , Jaroslav Foldyna (776 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »