Články k osobnosti

Jaroslav Foldyna

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Foldyna »
 

Nakopat do p*dele! Dobytek Kolář. Podlost v nouzovém stavu. Foldyna ještě velmi, velmi přitvrdil

 
ROZHOVOR Za ostudu celého národa označil poslanec Jaroslav Foldyna dnešní odstranění sochy Koněva v Praze 6 z jeho původního místa. Tamního starostu Ondřeje Koláře nazval dobytkem, navíc celou akci označil za vrchol podlosti. Foldyna věří, že lidé vnímají takovou podlost, a tvrdí, že je důkazem bezcharakternosti tamního vedení. „Starosta a představitelé Prahy 6 se ukázali v plné nahotě, je to skupina pražských zoufalců,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz a těžko hledal slova.
03.04.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

 
Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostranství do muzea označil za projev podlosti a malosti. Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná zašla ještě dál.
03.04.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (270 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)

Neděláme si legraci: V EU je návrh oficiálně vyhlásit „den optimismu“. Aby lidé neměli deprese

 
V době, kdy se Evropa zmítá v epidemii koronaviru, mnohé šokuje, že přichází návrh usnesení Evropského parlamentu, jež vyzývá Evropskou komisi, aby vyhlásila 27. květen „Evropským dnem optimismu“. „Czexit!“ zaznívá např. od exposlance Karla Fiedlera či od předsedy Strany nezávislosti ČR Františka Matějky. „Tragikomedie EU,“ konstatuje i poslanec Jaroslav Foldyna.
22.03.2020 09:26 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Jaroslav Foldyna půjde do krajských voleb. Ústecká SPD ho nasadí jako trojku kandidátky

 
Poslanec Jaroslav Foldyna nedávno po mnoha letech vystoupil z ČSSD. Nyní se objeví na kandidátce ústecké SPD v letošních krajských volbách. Uvedla to ČTK.
06.03.2020 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Foldyna bude trojkou na kandidátce SPD v Ústeckém kraji

 
Poslanec Jaroslav Foldyna, který v únoru vystoupil z vládní ČSSD, bude v letošních krajských volbách trojkou na kandidátce hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) v Ústeckém kraji. V pátek o tom informovala mluvčí SPD Barbora Zeťová.
06.03.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků) , Jaroslav Svoboda (104 článků)

„Je krásné něčemu vládnout, i kdyby to bylo jen stádo dobytka.“ U Xavera o Milionu chvilek: Zlá předpověď

 
Podtrženo, sečteno navštívila tentokrát komentátorka Karolína Stonjeková. Usoudila, že s protesty proti Stanislavu Křečkovi udělal Mikuláš Minář přešlap. Prý mu zachutnala moc. A padla slova o „vládnutí dobytku“. Okomentovala také, jak Piráti nahlásili koupi TV Nova do USA. Únor by se podle ní mohl přejmenovat na měsíc bonzáctví. A pár slov měla i k Jaroslavu Foldynovi.
02.03.2020 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (464 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)

A je jasno. Foldyna mění barvy. Bude zřejmě na kandidátce SPD

 
Poslanec Jaroslav Foldyna, jenž na počátku týdne vystoupil ze sociální demokracie, nyní oznámil, že se chystá kandidovat na podzim v krajských volbách v Ústeckém kraji, a to na kandidátce SPD. Rozhodnutí o kandidatuře Foldyny ještě musí potvrdit předsednictvo hnutí. Informovala o tom dnes ČTK. Delegáti na krajské konferenci SPD Foldynovu kandidaturu již posvětili.
29.02.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Foldyna ve varu: Petříček vozí peníze vymírajících Čechů rychle se množícím Afričanům. Muslim znásilní mladou Češku, Hamáček nerezignuje. A schází se s chvilkařemi. ČSSD končí!

 
ROZHOVOR „Odchod z ČSSD určitě neměl být mým odchodem z politiky. Právě naopak,“ říká nyní už bývalý člen a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Poslední příslovečnou kapkou bylo vyjednávání členů předsednictva strany se skupinou lidí, kteří podle něj cíleně a organizovaně útočí na samotnou podstatu demokracie – rozdělení politické moci výsledkem voleb. Foldyna prohlásil, že u snahy přesunout rozhodování od volebních uren do ulice nechce být. „Je ironií politického osudu, že systém takzvaných politických neziskovek, jež byl vytvořen především ČSSD, porodil Piráty, kteří nyní novou neomarxistickou ČSSD pozřou. Je to taková roztomilá politická spravedlnost,“ vysvětlil v rozhovoru, v němž podrobně vysvětluje své důvody odchodu i to, jak politici přestávají bránit nejdůležitější hodnoty.
29.02.2020 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Maláčová „šťáru“ ustojí, Hamáček za ní stojí. A nad reformou důchodů láme hůl?

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se ve vysílání Blesk Zpráv v pořadu Epicentrum zaručil, že přidáno dostanou všichni zaměstnanci České pošty. Nejvíc listonoši. Ale zatím jen pro letošní rok. Hamáček se také zastal své místopředsedkyně a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, u které policie udělala v týdnu „štáru“ kvůli IT zakázce a obvinila jejího náměstka a dalšího zaměstnance ministerstva. Jaroslava Foldynu by podle šéfa sociální demokracie v případě, že by neskončil sám, nejspíš v pátek vyloučilo.
28.02.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1661 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)

Foldyna po rozchodu s ČSSD veřejně podpořil politika z jiné strany

 
Poslanec Jaroslav Foldyna, který před nedávnem opustil po 30 letech ČSSD, se rozhodl na svém facebookovém profilu podpořit Bohumila Ježka, člena hnutí SPD Tomia Okamury, jenž je kandidátem doplňovacích senátních voleb na Teplicku. Důvodem je prý to, že Ježek se prezentuje, že má rodinu na prvním místě.
27.02.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků) , Jaroslav Ježek (59 článků) , Jaroslav Ježek (59 článků)

Samci z Afriky, domorodci, Petříček, SPD. Foldyna to rozjel, Xaver jen čuměl. A přiznal to

 
Není to dlouho, co Jaroslav Foldyna odešel z ČSSD, ale při kritice své bývalé strany už u něho jdou rukavice stranou. V XTV se trefoval do směřování současné ČSSD, jak ministr Petříček „tančí okolo ohně s domorodci“ a že růže ČSSD v logu vypadala jako karfiol. Celých 11 minut vedl poslanec monolog, při kterém ho Xaver nepřerušil. „Já za to mám citron, takže já na to mám právo neskákat vám do řeči a čumět na vás, jak dlouze mluvíte,“ dodal moderátor.
27.02.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Foldyna nechce po odchodu pustit „flek“ ve sněmovním výboru. Místo si nárokuje ČSSD

 
Poslanec Jaroslav Foldyna by po svém odchodu z ČSSD rád zůstal ve sněmovním výboru pro bezpečnost. Je prý naopak připraven opustit výbor pro obranu. Předseda poslanců ČSSD Jan Chvojka řekl, že Foldyna je ve výboru za ČSSD a místo by mělo připadnout jinému členovi klubu. V nejbližší době se Foldyna nechystá ve Sněmovně připojit k žádnému jinému klubu, aktuální podle něj není ani vstup do jiné politické strany. Bývalý místopředseda ČSSD Foldyna odchod ze strany oznámil v pondělí, podle lídrů ČSSD šlo o očekávaný krok, protože se stranou se už delší dobu názorově rozcházel.
25.02.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (197 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)

Rebel Foldyna opouští ČSSD

 
Sociální demokracii opouští po 30 letech rebel Jaroslav Foldyna (59, na snímku). K dnešnímu dni přestává být členem ČSSD, ale poslaneckého mandátu se vzdát nehodlá.
25.02.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Dienstbier, ten dobroděj... Foldyna bouchl dveřmi a hned si to vyřídil s ČSSD. Na VIDEU

 
Dneškem končí třicetileté členství Jaroslava Foldyny v ČSSD. Důvody svého odchodu odhalil v interview Raptor TV. Už na plno Foldyna kritizoval neomarxismus, liberalismus a aktivismus v ČSSD. Zejména, jak se místopředsedové ČSSD sešli s Milionem chvilek pro demokracii. Zaznělo i jméno Miloše Zemana. Ale o tom, kam se vrtne dál, Foldyna moc sdílný nebyl. Přišla také kritika od Michala Haška, že Foldyna hodil ručník do ringu.
25.02.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2378 článků) , Miloš Zeman (23647 článků) , Jaroslav Hašek (112 článků) , Jaroslav Hašek (112 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)

Foldynova rozlučka s ČSSD: Zaměřujeme se na menšiny, lidé práce nám úplně vypadli. Petříček je jako Schwarzenberg, žádný rozdíl

 
Poslanec Jaroslav Foldyna odchází po 30 letech z ČSSD. Pro server Echo24.cz zaspekuloval o svém novém politickém angažmá. Podle jeho slov to může být hnutí ANO Andreje Babiše, SPD Tomia Okamury či Trikolóra Václava Klause mladšího.
24.02.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9795 článků) , Andrej Babiš (18025 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)

Extremista Foldyna končí. A vybral si na to moc pěkné datum. Po odchodu poslance z ČSSD v kavárně pozvedli sklenky

 
Výstup Jaroslava Foldyny z ČSSD neunikl komentářům českých osobností na internetu. „Největší extremista v ČSSD Foldyna (těžko říci, zda levicový, nebo pravicový) opouští stranu 25. února – v den výročí komunistického převratu v Československu. Sociální demokracii to určitě neublíží,“ napsal redaktor Aktuálně.cz a nebyl jediný, kdo upozornil na datum, jež si Foldyna vybral. „Nejperspektivnější a nejdůvěryhodnější postava v české politice,“ napsal o Foldynovi sociolog Hampl.
24.02.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Foldyna s tím praštil! ČSSD má od zítra o poslance míň

 
Výrazná tvář ČSSD poslanec Jaroslav Foldyna ve straně po třiceti letech končí. Informovala o tom ČT24. ČSSD se dle jeho vyjádření spojuje s lidmi, jež chtějí nahradit demokracii vládou nevolených elit.
24.02.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

Rebel Foldyna opouští po 30 letech ČSSD, poslancem zůstane. Zakotví u SPD?

 
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) oznámil, že po třiceti letech odejde z řad sociální demokracie. Učiní tak k zítřejšímu dni – 25. únoru. S informací přišel server Seznam Zprávy a Blesk Zprávám ji sám poslanec následně potvrdil. Předseda ČSSD Jan Hamáček se pro Blesk Zprávy vyjádřil, že Foldynův krok očekával. Podle informací Blesk Zpráv se Foldyna bude ucházet o post jedničky na společné kandidátce SPD-SPO v Ústeckém kraji.
24.02.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1661 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)

Foldyna končí v ČSSD

 
Poslanec Jaroslav Foldyna odchází po třiceti letech ze sociální demokracie. Své rozhodnutí v pondělí potvrdil Právu s tím, že skončí v úterý.
24.02.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (598 článků)

S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

 
ROZHOVOR „Pokud chtěl být přesvědčivější, měl takovouto SMS přečíst na plénu a měl klid,“ říká poslanec Karel Krejza (ODS) ke kauze údajných SMS zpráv od Člověka v tísni, o kterých mluvil jeho sněmovní kolega Jaroslav Foldyna (ČSSD). Méně smířlivý už byl k akci Milionu chvilek, který už před volbou pohrozil demonstrací, pokud bude zvolen Křeček. „Byl jsem na jejich demonstracích na Letné a vždy a každému novináři jsem opakoval, že demonstrace proti Babišovi mají smysluplný obsah, je skvělé vidět 300 tisíc lidí na jednom místě, ale důležité je hlavně přijít k volbám,“ připomíná poslanec, podle kterého je zpochybnění volby suverénního Parlamentu už přes čáru. Jako problematické pak vidí i to, jakým způsobem se Milion chvilek staví ke spolupráci členských zemí V4. V rozhovoru došlo i na v poslední době mediálně vděčného Alexandra Vondru nebo na fakt, že premiér Babiš už stihl povyhazovat pěknou řádku vlastních ministrů.
21.02.2020 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1197 článků) , Jaroslav Foldyna (598 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »