Články k osobnosti

Jaroslav Faltýnek

  politik, poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Faltýnek »
 

ANO a ČSSD se dohodly. Obědy zdarma mají dostat jen děti z chudších rodin

 
Školní oběd zdarma by měly dostávat děti z chudších rodin, ne všichni školáci. Dohodli se na tom dnes zástupci vládních stran ANO a ČSSD. Shodu zatím nenašli na částce a termínu navýšení životního minima, které hraje roli u stanovení dávek. K debatě se vrátí po hodnocení vývoje počtu příjemců pomoci. Novinářům to po jednání koaliční rady řekl šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. ČTK to potvrdila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Později dodala, že dohoda u obědů není definitní a strany o nich dál budou jednat. Dnes uspěly záměry ANO, ne plány ČSSD.
09.01.2019 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Dohodli jsme se, obědy zdarma budou jen pro děti z chudých rodin, tvrdí ANO

 
Obědy zdarma ve školkách a školách by měly mít jen děti z chudých rodin. Ve středu na jednání koaliční rady se na tom shodli zástupci ANO a ČSSD, uvedli šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Ze zástupců ČSSD koaliční radu nikdo komentovat nepřišel. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ale Novinkám napsala, že žádná dohoda není a o podobě obědů zdarma se ještě bude jednat.
09.01.2019 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Pražský Dopravní podnik vyplatil na bonusech pro tři zaměstnance neskutečných 6.060.000 korun

 
ParlamentníListy.cz dlouhodobě sledují vnitřní fungování Dopravního podniku hlavního města Prahy. Jako první jsme upozorňovali na vliv právníka Květoslava Hlíny, jehož do DPP prosadil Jaroslav Faltýnek, stejně tak jsme jako první získali výsledky vnitřního šetření řady "dopravních" zakázek. Dalším příkladem, jak město (ne)kontroluje svou vlastní firmu, nabízíme nyní.
18.12.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

„Další sr*čka.“ Faltýnek po „zvracení“ u Moravce znovu přitvrdil ke kauze Babiše mladšího

 
Jaroslav Faltýnek hájí Andreje Babiše v kauze jeho syna opakovaně. A rázně. Rozhovor premiérova syna s reportéry ve Švýcarsku však prý dodnes neviděl. „Je mi to líto, ale od začátku jsem si říkal, že to bude další sračka,“ řekl MF Dnes. A prozradil ze zákulisí ANO i to, že by hnutí dle něj mohlo fungovat i bez Babiše. Pokud by se však rozhodl předseda skončit, skončil by prý i Faltýnek.
08.12.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Od začátku jsem si říkal, že to bude další sr*čka... Faltýnek se rozjel, když došlo na reportáž Slonkové

 
Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek v rozhovoru pro MF Dnes uvedl, že až v hnutí ANO skončí Andrej Babiš, skončí i on. Rozhodně také odmítl, že by Andrej Babiš měl nějaký střet zájmů.
08.12.2018 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Piráti i Pospíšil chtějí Agrofertu stopnout dotace z EU. Faltýnek: Hodně štěstí

 
Piráti požadují zastavit eurodotace pro holding Agrofert, který je ve svěřenském fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda vlády podle nich o dotacích rozhoduje a zároveň je pobírá, podobné obavy podle neoficiálních informací panují i na půdě Evropské komise. Dotace by holdingu stopl i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, bývalý ministr spravedlnosti. Naopak ČSSD, komunisté či SPD vyčkávají a mluví o spekulacích. Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek Pirátům ironicky popřál mnoho štěstí.
04.12.2018 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Panu premiérovi v žádném případě nedoporučíme, aby odcházel. Po ČSSD vystoupil na ČT Faltýnek a toto jí vzkázal...

 
Sociální demokracie se rozhodla, že se v pátek nezúčastní hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše. Zachovali se sociální demokraté jako chytrá horákyně? Co na to říká předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek? Podívejte se sami.
21.11.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Šéf komunistů Filip ladí noty u Zemana. Hlasování o důvěře vládě to ale neovlivní

 
Kolečko se uzavírá. Před pátečním hlasováním o nedůvěře vládě se Miloš Zeman sešel s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Minulý týden byli přitom u prezidenta postupně také první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a šéf ČSSD a vicepremiér v jedné osobě – Jan Hamáček. Zeman chce podle svých vyjádření pokračování stávající vlády a Filip mu dnes s největší pravděpodobností na společné schůzce přetlumočí postoj komunistů, kteří vládu v pátek nepotopí.
21.11.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků) , Vojtěch Filip (1175 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Předsednictvo i výbor ANO dnes Babiše jednomyslně podpořily

 
Širší vedení ANO na dnešním jednání jednomyslně podpořily premiéra a předsedu hnutí Andreje Babiše. K informacím o údajném únosu Babišova syna na Krym kvůli kauze Čapího hnízda se tak vyjádřily stejně jako předtím poslanecký klub hnutí. Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek po dnešním jednání stranických orgánů novinářům řekl, že předpokládá, že návrh na vyslovení nedůvěry vládě neuspěje.
20.11.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Diskuse o Babišovi mladším vyvrcholila v televizi hádkou

 
V hádku vyústila v nedělním diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce debata o případu syna premiéra Andreje Babiše. Jaroslav Faltýnek z ANO opakovaně odmítl odpovědět, zda jednal premiér eticky, když zveřejnil fotografie svého syna, jenž je údajně duševně nemocný. Kritizoval jen hyenismus novinářů.
18.11.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Nevidím důvod k demisi vlády, řekl Zeman Faltýnkovi

 
Šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek jednal ve čtvrtek na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem. Ten mu prý řekl, že nevidí důvod, aby vláda skončila kvůli aktuální kauze týkající se Andreje Babiše (ANO).
15.11.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Všichni poslanci ANO stojí za Babišem. A toto po jejich jednání řekl Faltýnek

 
Poslanecký klub ANO jednoznačně stojí za premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem. Novinářům to po dnešním zasedání klubu řekl jeho předseda a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Žádný ze zákonodárců vládního hnutí v Poslanecké sněmovně podle něj nepodpoří návrh opozice na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD. Jednání o nedůvěře, které vyvolala opozice, se podle Faltýnka uskuteční příští pátek od 9:00.
15.11.2018 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Hyeny, nastoupil před novináře Faltýnek. Hned poté se ozval samotný Babiš a bylo to ještě brutálnější

 
Před novináři stanuli po opozičních poslancích také představitelé nejsilnějšího hnutí ANO. S ohledem na fakt, že je premiér Andrej Babiš na zahraniční cestě, hnutí zastupoval šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a vicepremiér Richard Brabec. V jednu chvíli se ze zahraničí ozval sám premiér Babiš a pořádně vypěnil. Podle jeho názoru jde o další útok proti němu, ke kterému byly tentokrát hnusně zneužity jeho děti.
13.11.2018 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Richard Brabec (378 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Piráti: Hrozí, že platy politiků vzrostou o 20 %. Řada poslanců zrychlení projednávání zákona blokuje

 
Sněmovna odmítla návrh Pirátů na zkrácení lhůty pro projednávání bodu o omezení platu politiků. Nyní hrozí, že se zákon nestihne projednat do konce roku, kdy má dříve schválené zvýšení nabýt účinnosti. Návrh Pirátů na zkrácení lhůty přislíbil podpořit Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu ANO. Svůj příslib však nedodržel.
31.10.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Faltýnek rezignoval na post zastupitele v Prostějově

 
První místopředseda hnutí ANO a předseda poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek v úterý na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Prostějova rezignoval na funkci zastupitele. Učinil tak během jednání několik hodin poté, co složil slib zastupitele.
30.10.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Radmila Kleslová flákla do stolu: Pilný měl za asistenta agenta StB. Ať zmizí. Obtěžoval kolegyni. A co Faltýnek a ta agentura s kšefty na Drahách a SŽDC

 
Jaroslav Faltýnek nebo Ivan Pilný si rozhovor, který s někdejší místopředsedkyní ANO Radmilou Kleslovou pořídil pražský Deník, za rámeček nedají. Kleslová se poměrně ostře vyhradila vůči některým představitelům hnutí. A že si nebrala servítky, je už nyní jasné.
19.10.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Radmila Kleslová (194 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků) , Ivan Ivan (1153 článků)

Babišův anděl smrti: „Spory se šéfem? Chtějí rozvrátit ANO zevnitř“

 
Na sněmu ANO o sobě loni mluvil jako o „andělovi smrti“. Podle Lidových novin se nyní Jaroslav Faltýnek, druhý muž Babišova hnutí, ocitl na vedlejší koleji. Faltýnek připouští, že na něj má Andrej Babiš coby premiér o něco méně času. Popírá ale rozpory. A označuje spekulace za snahu o vnitřní rozvrácení ANO, v jehož barvách přitom jdou v Prostějově a Brně do voleb i jeho syn, švagrová či neteř.
29.09.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Už ho Babiš nemá rád? Jaroslav Faltýnek promluvil

 
Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se pro Lidové noviny rozhovořil o tom, jak má novou roli a jak přišel o část svého vlivu. Například v resortu dopravy.
27.09.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Už ho Babiš nemá rád? Jaroslav Faltýnek promluvil o politice a moci

 
Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se pro Lidové noviny rozhovořil o tom, jak má novou roli a jak přišel o část svého vlivu. Například v resortu dopravy.
27.09.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (240 článků)

Vláda rozhodla: Karenční doba příští rok skončí, nemocenská se bude proplácet od prvního dne

 
Proplácení náhrad výdělku v prvních třech dnech nemoci má být obnoveno k polovině příštího roku. Dnes se na tom dohodli lídři koalice ANO a ČSSD, informovala na Twitteru místopředsedkyně poslaneckého klubu sociální demokracie Kateřina Valachová. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ČTK sdělila, že příslušná novela půjde podle její dohody s premiérem Andrejem Babišem (ANO) příští týden ve Sněmovně do dalšího čtení a předseda sněmovního klubu ANO Jaroslav Faltýnek zajistí, aby pro změnu zvedli ruku i poslanci nejsilnější vládní strany.
24.09.2018 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Faltýnek (240 článků) , Jan Faltýnek (30 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »