Články k osobnosti

Jaroslav Dušek

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Dušek »
 

Jděte do háje, má říct občan. Herec Dušek dal návod

 
Herec Jaroslav Dušek vidí problém ve vztahu státu a občanů. Stát prý „buzeruje“ a občané se musejí postavit na odpor. „My všichni budeme rádi spolupracovat na něčem smysluplném. Ale jestli je vaše práce v tom, že nás budete dozorovat, buzerovat, kontrolovat, nařizovat, omezovat, tak jděte do háje. Pak nehrajeme na společném hřišti. Vy z nás máte loutky, které vás mají poslouchat, ale to je mýlka. My jsme suverénní bytosti,“ popsal mimo jiné.
16.04.2024 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Plesnivina dnešní doby. Herec Jaroslav Dušek naštve své kolegy

 
Naše lidská bytost je zvláštní. Stamiliony polodebilů si navzájem dělají poradce. To je teď tato civilizace. I takto zostra hovořil v pořadu Svědomí národa herec Jaroslav Dušek. Dotace pro herce jsou pro něj „plesnivina“. A jak mluví o umělé inteligenci a jak se vrací k očkování proti covidu?
08.04.2024 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Slováčková reaguje na Duškův výrok o rakovině: Nesmysl, nikdy jsem nechtěla umřít, říká rozhodně

 
Zpěvačka Anička Slováčková šokovala minulý týden fanoušky na svém Instagramu smutnou zprávou. Vrátila se jí zákeřná rakovina, která se jí tentokrát usadila na plicích. Anička bude však opět tvrdě bojovat, i tak si ale vzpomněla na skandální slova herce Jaroslava Duška, který před pár měsíci rakovinu popsal jako volbu. Byť tehdy s ním souhlasila v tom, že psychická stránka v léčbě pomáhá, teď se nad výrokem znovu zamyslela a nemůže s ním souhlasit, jak uvedla v rozhovoru pro magazín Téma.
09.10.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

„Já to lidem říkám také.“ Pollert naštve. Kvůli Duškovi, kvůli Brnu i cenzuře

 
Olympionik a komentátor Lukáš Pollert se v pořadu XTV rozhovořil o své práci lékaře a v rámci toho sdělil i svůj postoj ke kauze Jaroslava Duška, který hovořil o tom, že rakovina je volba. „To, co řekl Dušek, říkám skoro pokaždé všem pacientům,“ zastával se herce Pollert. Stranou nezůstala ani kokainová aféra brněnské primátorky, na ní Pollertovi nejvíc vadí, že někdo zřejmě nerespektoval soukromí političky. Věnoval se také tomu, jak si v Česku stojí svoboda slova, nejde si podle něj nevšimnout, že kritika je čím dál víc označována jako dezinformace.
01.09.2023 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků) , Lukáš Pollert (67 článků)

Situace po rozhovoru s Duškem byla extrémně nepříjemná, přiznává Strakatý

 
Moderátor a dramaturg Čestmír Strakatý (38) se během návštěvy pořadu Mixxxer Live na ÓČKU vrátil ke kontroverznímu rozhovoru, který vedl nedávno s hercem Jaroslavem Duškem (62) a který vyvolal velký zájem médií i veřejnosti. Přiznal, že celá zkušenost byla extrémně nepříjemná. Zpětně je však za ni rád.
16.08.2023 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Za covidu Beran a Pirk, dnes Dušek. Lusk prstem, „nálepka“, konec. Lékař zná pravdu

 
Mnoho věcí se vytrhává z kontextu a nálepkuje se, pokud se chcete zbavit nevyhovujících názorů, média chtějí v lidech vyvolat emoce, říká lékař Jan Vojáček. Mj. i k výrokům herce Jaroslava Duška, že rakovina je věcí volby. V české společnosti tato slova vyvolala nebývalý rozruch. Nevhodné názory se likvidují tak, že se jejich autoři nálepkují. A hrozivé je, že se to může stát kdykoli úplně každému, zmínil Vojáček v rozhovoru na portálu Svědomí národa.
05.08.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků) , Jan Pirk (100 článků)

Proč honíte Duška? Proč se neptáte na toto? Temný konec kauzy „rakovina“

 
„Komu věřit více? Válkovi nebo Duškovi?“ Publicista Petr Bohuš se ve svém komentáři zamýšlí nad kauzou kolem slov herce Jaroslava Duška, který v nedávném rozhovoru s Čestmírem Strakatým prohlásil, že lidé umírají na rakovinu, protože nenávidí život, čímž pobouřil značnou část veřejnosti. Bohuš usuzuje, že otevřenost, která provokuje k zamyšlení, není považována za žádoucí. Zároveň připomíná, že Dušek jen ostřejšími slovy řekl to, co vlastně jinak vyznávají i mnozí jeho kritici: Tedy že psychické rozpoložení člověka ovlivňuje zdravotní stav. Stejně mu ale mnozí nerozumějí a chtějí ho umlčet. Na „kauze Dušek“ se prý dobře pozná, kdo naslouchá druhým lidem a kdo nevidí za horizont.
27.07.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Dušek a jeho drsná slova o rakovině: Nebylo to šťastné, říká spisovatel Formánek, herce ale hájí

 
Klidné vody českého showbyznysu před nedávnem rozčeřil herec Jaroslav Dušek svým více než kontroverzním prohlášením o rakovině. K jeho slovům se pro eXtra.cz vyjádřil i jeho blízký přítel spisovatel Josef Formánek, jehož přáním bylo obsazení hvězdy Pelíšků do nového filmu Dvě slova jako klíč, který byl natočen podle jeho stejnojmenné knihy. 
24.07.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků) , Josef Formánek (4 články)

Rajchl (PRO): To důležité z Duškova vyjádření většině lidí zcela uniklo

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyjádření Jaroslava Duška k rakovině
22.07.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Outsider a Insider: Duškovy žvásty o rakovině nadzvedly mandle nejedné celebritě i rodičům nemocných dětí

 
Dnes jsme v podcastu eXtra.cz Outsider a Insider nemohli nechat bez komentáře scestný výrok slavného českého herce a ezoterika Jaroslava Duška, který svými slovy nadzvedl ze židle téměř každého zdravě uvažujícího člověka. 
20.07.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Eva Holubová odsoudila kamaráda Jaroslava Duška: Cítím z něj arogantní ego, zavání to fanatismem, řekla

 
Herec Jaroslav Dušek šokoval veřejnost svými slovy o tom, že lidé umírají na rakovinu proto, že nenávidí život a nemají se rádi. Tyto věty rozlítily nejen společnost, ale i herečku Evu Holubovou (64), která si spolu s Duškem zahrála v několika filmech. Na svém Instagramu se od hercových slov rázně distancovala.
20.07.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (425 článků) , Jaroslav Dušek (137 článků)

Hnízdil pro PL hájil Duška a ohlásil nečekaný posun

 
„Máme jednu povolenou víru – ideologii, dříve se jmenovala fašismus, pak komunismus, teď covidismus, ukrajinismus… Kdo nejde s námi, ten jde proti nám a spolu to zvládneme! Společným jmenovatelem je netolerance k odlišným názorům, vyvolávání nenávisti, fanatismus," komentuje pro ParlamentníListy.cz mediální odezvu na případ herce Jaroslava Duška lékař a publicista Jan Hnízdil. Redakci také informoval, že on sám se do jisté míry dočkal satisfakce. Revizní komise ČLK dle něj uznala, že na své názory týkající se covidu má právo.
20.07.2023 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Dušek nadzvedl ze židle i Pizingerovou: Může dítě podvědomě cítit, že nemá radost ze života, zuří šéfka Kapky naděje

 
Tvrzení Jaroslava Duška, že lidé, kteří podlehnou rakovině, nenáviděli život, se dotkla i prezidentky Nadačního fondu Kapka naděje Venduly Pizingerové. Ta totiž nejenže před téměř 23 lety musela pochovat pětiletou dceru, která podlehla leukémii, ale posledních více než dvacet let pomáhá dětem bojujícím s rakovinou. Nyní se pro eXtra.cz vyjádřila ke slovům známého herce, která pobouřila i ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. 
20.07.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Rakovina jako byznys? Nádor před Duškem zmiňovala i Houdová, ten ji měl prý chránit před negativními emocemi

 
Slova Jaroslava Duška o tom, že za rakovinu si mohou lidé sami, rozhořčila veřejnost. Podobně vědecky nepodložený názor jako Dušek přitom razí i Helena Houdová, která svůj nádor minulý rok v rozhovoru pro Blesk označila jako ochranu před negativními emocemi. Ještě rok předtím přitom Houdová prodávala údajně zázračnou vodu, která měla léčit vše, včetně rakoviny.
19.07.2023 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků) , Helena Houdová (249 článků)

„Zděšenej“ Babiš v TV rozjel, čeho i Sněmovnu ušetřil

 
Jak by hnutí ANO nakládalo s penzemi? Jsou vládní reformy udržitelné? A co si slibuje od podzimní ideové konference? Na tyto a mnohé další otázky odpovídal v pořadu K věci na CNN Prima News šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš, který do vysílání dorazil rovnou z Poslanecké sněmovny, kde kritizoval vládu Petra Fialy (ODS) za její návrhy. Jednu věc však ve Sněmovně neprobíral: „Je to hrozné. Já nevím, jestli ten pán není nemocný. Já pomáhám lidem s tou rakovinou,“ projevil totiž ve vysílání CNN Prima News Babiš zděšení nad včerejšími výroky herce Jaroslava Duška ohledně lidí nemocných rakovinou.
19.07.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků) , Andrej Babiš (26327 článků) , Petr Fiala (6462 článků) , Jaroslav Fiala (175 článků)

To Duška zasáhne? Eva Holubová jde do akce

 
Herec Jaroslav Dušek svými výroky o tom, že na rakovinu umírají jen lidé, kteří nechtějí opravdu žít, rozbouřil veřejnou debatu, do které se mimo jiné zapojil i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek, který Duškovy názory označil za „ezonesmysly.“ Do Duška se opřela také jeho herecká kolegyně Eva Holubová, která ho prý sice považuje za kamaráda, ale jinak s ním vůbec nesouzní. „Já s ním naprosto nesouhlasím. Ani s obsahem, ani s arogantní formou, kterou to podává. Je z toho cítit arogantní ego, snaha zviditelnit se,“ tvrdí Holubová.
19.07.2023 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Eva Holubová (425 článků) , Jaroslav Dušek (137 článků)

Zvrat kolem Duška a rakoviny. Lékaři sedli a překvapí všechny

 
Rozhovor herce Jaroslava Duška, ve kterém se u Čestmíra Strakatého rozpovídal o rakovině, mnohé pobouřil. Vyjádřil se i ministr Vlastimil Válek, který jeho vývody označil za „ezonesmysly“. Z komunity lékařů ale začaly zaznívat i hlasy, které varovaly před rychlým odsuzováním umělce, který zjevně musí bojovat s rodinnými predispozicemi.
19.07.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

GLOSA: Duškova slova pobavila národ, sama o sobě jsou ale nebezpečná. Aneb jak blbec může mít na rukou cizí krev

 
Umřela vám maminka na rakovinu? Tak to asi byla její volba. Přišli jste o dítě kvůli nádoru? To proto, že nenávidělo život. Takhle to s maximálním přesvědčením tvrdí herec Jaroslav Dušek. Co na tom, že maminka chtěla žít a dítě ani poznalo nenávist. Duškova filozofie je v jeho očích neprůstřelná. Budiž, jeho boj. Měl by si ho ale nechat pro sebe a nešířit ho do veřejného prostoru, v němž sice většinu národa na jedné straně umí pobavit jako herec, ale na té druhé zase dokáže tvrdit značné a dost nebezpečné nesmysly. Což si ale Dušek nikdy nepřipustí.
19.07.2023 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Jaroslav Dušek tvrdí, že lidé si za rakovinu mohou sami, protože nenávidí život: Řekněte to rodičům umírajících dětí, zuří lidé

 
Jaroslav Dušek (62) je známý nejen jako filmový nebo divadelní herec, ale také pro své někdy až radikální názory. Nyní v rozhovoru s Čestmírem Strakatým promluvil o rakovině, za kterou si údajně lidé mohou sami, protože si to vybrali. Tato myšlenka vyvolala bouřlivou diskuzi na sociálních sítích. 
18.07.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)

Rakovina je volba lidí, kteří nenávidí život, tvrdí Dušek. Kritizuje ho i Hřebejk

 
Herec Jaroslav Dušek (62) je známý svým neobvyklým přístupem k životu a netradičními názory. V novém rozhovoru s moderátorem Čestmírem Strakatým podle některých lidí na sociálních sítích ovšem přestřelil, když mluvil o rakovině.
18.07.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (137 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »