Jaroslav Bába

atlet

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaroslav Bába »

Špotáková skončila na MS devátá, Bába sedmý

Oštěpařka Barbora Špotáková neprošla na mistrovství světa do užšího finále, když její nejdelší pokus 60,08 metru ze třetí série nestačil na lepší než deváté místo. Jaroslav Bába obsadil ve finále mužské výšky sedmé místo výkonem 227 cm.
30.08.2015 15:15 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Barbora Špotáková (336 článků)

Oštěpař Frydrych v Pekingu vyhrál, ale spokojený s výkonem nebyl

Na atletickém mítinku IAAF kategorie World Challenge v Pekingu se představili dva čeští atleti. Oštěpař Petr Frydrych zvítězil výkonem 83,10 a výškař Jaroslav Bába bral za 224 centimetrů třetí místo.
20.05.2015 17:26 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků)

Holuša splnil limit na MS, na Diamantové lize v Šanghaji doběhl sedmý

Na mítinku Diamantové ligy v Šanghaji zaběhl Jakub Holuša limit pro světový šampionát v Pekingu. Závod na 1500 metrů dokončil sedmý za 3:34,95, což je jeho vůbec nejlepší výsledek v rámci prestižního seriálu. Sedmé místo vybojoval také výškař Jaroslav Bába a na osmém místě skončila půlkařka Lenka Masná.
17.05.2015 19:06 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Jakub Holuša (25 článků) , Lenka Masná (11 článků)

Bába byl blízko medaile, mezi výškaři skončil na ME čtvrtý

Výškař Jaroslav Bába vybojoval 4. místo na atletickém mistrovství Evropy v Curychu. Ve finále pokořil 230 centimetrů a nestačil jen na hlavní favority: zlatého Bogdana Bondarenka, stříbrného Andrije Procenka rovněž z Ukrajiny a ruského olympijského vítěze Ivana Uchova.
16.08.2014 09:10 |

Do finále na ME v Curychu postoupil výškař Bába

Češi mají na ME v atletice další želízko v ohni. Výškař Jaroslav Bába se probojoval až do finále, které ho čeká v pátek. Dál postoupili i Denisa Rosolová a Petr Svoboda v běhu přes překážky a Lenka Masná dvojnásobná mistryně ČR v běhu na 800 metrů.
13.08.2014 13:55 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Petr Svoboda (541 článků) , Petr Svoboda (532 článků) , Petr Svoboda (541 článků) , Lenka Masná (11 článků) , Jaroslav Svoboda (100 článků)

Hejnová je suverénně ve finále MS!

Zuzana Hejnová s přehledem zvládla na mistrovství světa v Moskvě semifinále běhu na 400 metrů překážek a s nejrychlejším časem 53,52 sekundy postoupila do čtvrtečního finále. Naopak soutěž skončila pro její kolegyni Denisu Rosolovou, už dopoledne neuspěl v kvalifikaci výškař Jaroslav Bába.
13.08.2013 18:25 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Hejnová suverénně vyhrála semifinále a poběží o zlato

Zuzana Hejnová s přehledem zvládla na mistrovství světa v Moskvě semifinále běhu na 400 metrů překážek a s nejrychlejším časem 53,52 sekundy postoupila do finále. Naopak soutěž skončila pro její kolegyni Denisu Rosolovou, už dopoledne neuspěl v kvalifikaci výškař Jaroslav Bába.
13.08.2013 17:50 |

Výškař Bába neprošel kvalifikací

Výškař Jaroslav Bába neuspěl na mistrovství světa v Moskvě v kvalifikaci. Výkon 226 centimetrů mu kvůli jedné opravě na této výšce k postupu do finále nestačil. Bronzový medailista z letošního halového evropského šampionátu obsadil dělené 14. místo a nenaváže na čtvrtou příčku z předloňského MS v Tegu.
13.08.2013 11:00 |

Výškař Bába má z halového ME bronz, Svobodová skončila čtvrtá

Výškař Jaroslav Bába vybojoval na halovém mistrovství Evropy v Göteborgu třetí místo.
02.03.2013 18:40 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Jaroslav Svoboda (100 článků)

Maslák v běhu na 400 metrů a Helcelet v sedmiboji berou na HMS pátá místa

Pavel Maslák v běhu na 400 metrů a Adam Sebastian Helcelet obsadili v sobotu pátá místa na halovém mistrovství světa v tureckém Istanbulu, Denisa Rosolová skončila na čtyřstovce šestá. Půlkař Jakub Holuša postoupil do finále nejrychlejším časem, výškař Jaroslav Bába neprošel kvalifikací.
10.03.2012 20:20 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Jakub Holuša (25 článků)

Výškař Bába nepostoupil na HMS do finále: Jsem zklamaný, vázla mi technika

Český skokan do výšky Jaroslav Bába v sobotu nepostoupil na halovém mistrovství světa v tureckém Istanbulu do finále své disciplíny.
10.03.2012 14:00 |

Poslední tréninky nebyly vůbec špatné, pochvaluje si před HMS atletů výškař Bába

Výškař Jaroslav Bába, úřadující halový vicemistr Evropy, odletěl ve středu do tureckého Istanbulu, kde se o víkendu koná světový atletický šampionát v hale, s vírou, že po úspěšné přípravě přide forma v pravý čas a umožní mu bojovat o medaili.
08.03.2012 07:40 |

Bába si v Hustopečích skočil pro páté místo, dominovali Rusové

Rusové Alexej Dmitrik a Světlana Školinová se stali vítězi Hustopečského skákání, prvního ze dvou výškařských mítinků v rámci Moravské výškařské tour. Jaroslav Bába skončil výkonem 231 centimetr pátý.
28.01.2012 22:05 |

Bába vyhrál Ostravskou laťku a splnil limit pro halové MS

Výškař Jaroslav Bába vyhrál v úterý mítink Ostravská laťka a výkonem 229 splnil limit pro účast na halovém mistrovství světa, které se v březnu koná v tureckém Instanbulu.
24.01.2012 21:55 |

"Je to šílené, jak to letí!" Atletem roku se popáté v řadě stala Špotáková

Atletem roku 2011 se stala podle očekávání oštěpařka Barbora Špotáková a anketu Českého atletického svazu vyhrála už popáté za sebou. Světová rekordmanka získala jako jediný český atlet medaili na letošním mistrovství světa v Tegu, kde prohrála pouze s Ruskou Marií Abakumovovou. Druhý skončil v anketě výškař Jaroslav Bába a třetí místo obsadila překážkářka Zuzana Hejnová.
06.11.2011 10:05 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Barbora Špotáková (336 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Bába má rád brambory jen na talíři, přesto v Tegu bude slavit

Brambory má jinak výškař Jaroslav Bába rád, po mistrovství světa v korejském Tegu mu ale na talíři nejspíš zhořknou. V dnešním finále předvedl bojovný výkon, skočil 232 centimetrů na první pokus, přesto to na medaili nestačilo. Domů si odveze čtvrté místo, nepopulární "bramborovou medaili", a byť jde o jeho nejlepší výkon na světové akci od jeho bronzu na olympiádě v Aténách 2004, byl dnes Bába po závodu pořádně rozmrzelý.
01.09.2011 16:20 |

Medaili jsem si prohrál sám, zlobilo výškaře Bábu

Jaroslav Bába, halový vicemistr Evropy, vybojoval ve čtvrtek na mistrovství světa atletů v korejském Tegu dosud nejlepší umístění pro českou výpravu, přesto se neradoval z medaile, protože skončil těsně čtvrtý.
01.09.2011 16:15 |

MS v atletice: Výškař Bába těsně pod stupni vítězů, Hejnová sedmá

Jaroslav Bába obsadil na mistrovství světa v Tegu čtvrté místo. Překážkářka Hejnová je také bez cenného kovu. Oštěpař Vítězslav Veselý jako jediný z Čechů postoupil do finále oštěpařů.
01.09.2011 14:10 |

Osobnosti: Jaroslav Bába (48 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků)

Překážkářku Hejnovou a výškaře Bábu čeká na MS atletů finále

Mistrovství světa atletů pokračuje ve čtvrtek v korejském Tegu šestým dnem, Zuzana Hejnová poběží finále na 400 metrů překážek, Jaroslav Bába bude o medaile bojovat mezi výškaři.
01.09.2011 07:15 |