Články k osobnosti

Jaromír Štětina

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaromír Štětina »
 

Polčák ví o důkazech, které by měly komunisty nadobro položit

 
Komunisté prý ohrožují demokracii a jejich zvýšená aktivita napovídá tomu, že se Česko za chvíli může ocitnout v podobné situaci jako Rusko. Krize, chudoba a bída, která začíná trápit řadu Čechů, totiž výrazně nahání vodu na komunistický mlýn, soudí senátor a dlouhodobý zastánce pozastavení činnosti strany Jaromír Štětina (STAN a TOP 09).
14.12.2011 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Návrh proti KSČM mají za vnitro vypracovat jeho odpůrci. Štětina se zlobí

 
Návrh správní žalobu o pozastavení činnosti KSČM mají za ministerstvo vnitra znovu vypracovat lidé v čele s Karlem Bačkovským, kteří tento úkol od vlády už jednou nesplnili. Poukázal na to dnes senátor Jaromír Štětina (za TOP 09 a STAN), který byl předsedou senátní komise pro posouzení ústavnosti KSČM. Obává se, že tím kvalita návrhu žaloby utrpí.
30.11.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Vnitro podvedlo vládu, míní Štětina. Pracuje prý s účelovými posudky

 
Úředníci ministerstva vnitra podle místopředsedy senátorů TOP 09 Jaromíra Štětiny podvedli vládu, když nepřipravili návrh na pozastavení činnosti KSČM a použili k tomu "účelově vybrané experty". Štětina to uvedl v prohlášení, které dnes poskytl ČTK. Doporučil vládě, aby využila návrh, který připravila pod jeho vedením senátní komise pro posouzení ústavnosti KSČM.
21.11.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Úředníci podvedli vládu a nechtějí zakázat KSČM, zlobí se Štětina

 
Úředníci ministerstva vnitra ignorují zadání vlády ohledně návrhu na pozastavení činnosti KSČM. Místo splnění úkolu zadali další čtyři analýzy, podle kterých by Česko případný soudní spor s komunistickou stranou prohrálo. Jejich postup kritizuje senátor Jaromír Štětina.
17.11.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Štětina obvinil šéfa BIS ze zneužití pravomoci v kauze Hučín

 
Ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang se podle senátora TOP 09 Jaromíra Štětiny dopustil zneužití pravomoci veřejného činitele. Obvinění se týká případu bývalého důstojníka kontrarozvědky Vladimíra Hučína.
02.11.2011 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (93 článků) , Jaromír Štětina (317 článků) , Jiří Štětina (105 článků)

Štětina chce poslancům předložit důkazy, že ho sleduje BIS

 
Senátor Jaromír Štětina (za TOP 09) se nehodlá smířit s tím, že sněmovní komise pro kontrolu BIS i civilní kontrarozvědka odmítají jeho podezření, že tajná služba se ho snaží zastrašit, a proto ho sleduje. V úterý proto zaslal dopis předsedkyni Sněmovny Miroslavě Němcové (ODS), v němž žádá, aby mohl v dolní komoře vystoupit a předložit důkazy.
04.10.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků) , Miroslava Němcová (1443 článků)

Jde po senátorovi Štětinovi BIS? Kdo se ho pokusil vytlačit ze silnice?

 
Senátor Jaromír Štětina před časem obvinil BIS, že se ho snaží zastrašit. Komise pro kontrolu BIS se tímto obviněním zabývala. Senátor měl předložit důkazy.
30.09.2011 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Štětinu prý zastrašovala BIS. Teď to bude řešit komise

 
Sněmovní kontrolní komise se bude zabývat tvrzení senátora Jaromíra Štětiny. Podle něj se ho totiž snaží Bezpečnostní informační služba zastrašovat. Jeho obvinění předseda komise pokládá za závažná, ale také neuvěřitelná.
13.09.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Senátor Štětina chce promluvit o BIS před komisí a ukázat tajné dokumenty

 
Senátor Jaromír Štětina (za TOP 09 + STAN) je přesvědčen, že se ho civilní rozvědka snaží umlčet. Obrátil se proto na šéfa Stálé komise pro kontrolu BIS Richarda Dolejše (ČSSD), aby ho vyslechla a aby jí mohl předložit tajné dokumenty, z kterých je prý Bezpečnostní informační služba (BIS) nervózní.
13.09.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků) , Richard Dolejš (64 článků)

Štetina: Pronásleduje mě BIS. Sobotka kontruje. Není paranoidní?

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) se prý snaží zastrašit senátora Jaromíra Štětinu (TOP09). Naposledy se ho kdosi snažil vytlačit ze silnice. Jeho kolegové z parlamentu ho však mírní. Předseda ČSSD Sobotka má dokonce za to, že Štětina musí zvážit, zda není paranoidní.
12.09.2011 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Senátor má strach: Najíždělo do mě auto, jde po mně BIS, tvrdí Štětina

 
Senátor Jaromír Štětina (za TOP 09) viní Bezpečnostní informační službu (BIS) z toho, že se ho snaží zastrašovat. Vlastní totiž údajně dokumenty o nezákonné spolupráci vysokých důstojníků tajné služby s policisty a státními zástupci.
12.09.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Po Štětinovi jde BIS. Snaží se ho prý zastrašit, aby o ní nešířil pravdu

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) se prý snaží zastrašit senátora Jaromíra Štětinu. Naposledy se ho kdosi snažil vytlačit ze silnice.
12.09.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Jde po mně BIS, tvrdí senátor Štětina

 
Senátor Jaromír Štětina (za TOP 09 a Starosty a nezávislé) v pondělí vystoupil proti podivným praktikám, za nimiž podle něj stojí Bezpečnostní informační služba (BIS). Podle jeho slov se jej v pondělí kdosi pokusil vytlačit vozem ze silnice. BIS se proti senátorově tvrzení důrazně ohradila.
12.09.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Senátora Štětinu se pokusili VYTLAČIT ze silnice! JDOU PO MNĚ, tvrdí! ROZHOVOR!

 
Senátora Jaromíra Štětinu (TOP 09) se v pondělí dopoledne v Praze 4 pokusil při jízdě automobilem vytlačit ze silnice jiný řidič. Mediafaxu to oznámil sám Štětina s tím, že policii tento incident vůbec nehlásil, neboť ani předchozí výhrůžky, které proti němu byly směřované, nedokázala vyšetřit.
12.09.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Štětina: Komunisté nazývají Mašíny vrahy, nectí presumpci neviny

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Bývalý novinář Jaromír Štětina, je nezávislý senátor za TOP 09. Známý je jako velký odpůrce KSČM a iniciátor aktivit, které by měly vést ke zrušení této strany. V posledních dnech se o něm hovořilo také v souvislosti s pohřbem Ctirada Mašína, kontroverzního muže, o kterém se Češi stále přou, zda byl hrdinou či zločincem. Jak Štětina ParlamentnímListům.cz zdůraznil, pokládá tyto spory za důsledek komunistické propagandy uplynulých desetiletí.
28.08.2011 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Vlajku z Mašínovy rakve přiveze Vondra do České republiky

 
Vojenský historický ústav (VHÚ) získá na pohřbu Ctirada Mašína americkou vlajku, kterou bude pokryta jeho rakev. Vlajka bude ve VHÚ vystavena. Dnes to na briefingu před odletem do USA řekl historik Eduard Stehlík. Na pohřeb se vypravil ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) se zástupci VHÚ a senátory Jaromírem Štětinou (za TOP 09) a Tomášem Grulichem (ODS). Na místě se k nim připojí český velvyslanec v USA Petr Gandalovič.
24.08.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Grulich (24 článků) , Alexandr Vondra (1145 článků) , Jaromír Štětina (317 článků) , Petr Gandalovič (85 článků)

Vondra před odletem: Jedu splatit dluh národa vůči Mašínům

 
Na středeční pohřeb protikomunistického odbojáře Ctirada Mašína se vypraví jediný zástupce české vlády, ministr obrany Alexandra Vondra. Do amerického Clevelandu odcestuje vládním speciálem spolu se senátory Jaromírem Štětinou a Tomáše Grulichem. Zeslulému Ctiradu Mašínovi i jeho bratru Josefovi ministr udělí nejvyšší resortní vyznamenání – Zlatou lípu. „Rozhodl jsem se tak splatit dluh, který český národ k Mašínům má,“ vysvětluje Vondra. Naráží na fakt, že bratři Mašínovi jsou veřejností nadále přijímání velmi rozporuplně a část Čechů je označuje za vrahy.
24.08.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Grulich (24 článků) , Alexandr Vondra (1145 článků) , Jaromír Štětina (317 článků) , Josef Mašín (101 článků)

KSČM se snaží zfalšovat dějiny, tvrdí senátor Štětina

 
Jaromír Štětina má za to, že KSČM se snaží zfalšovat dějiny podle svého. Důkazem je prý už jen fakt, že děti se na školách vyučují minimum o novodobých událostech, především o éře komunismu.
18.08.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)

Filip si ťuká na čelo: Štětino, nejsme horší než hozená flaška benzinu

 
Senátor Jaromír Štětina je velkým zastáncem pozastavení činnosti KSČM. V rozhovoru, který poskytnul ParlamentnímListům.cz konstatoval mimo jiné, že současná komunistická strana už ve svém názvu vyznává násilí a dokonce uvedl, že „pobláznění kluci z dělnické strany, kteří někam hodí flašku s benzínem" jsou menším ohrožením demokracie. O vyjádření svého stanoviska jsme požádali také druhou stranu, resp. předsedu KSČM a právníka Vojtěcha Filipa.
26.07.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků) , Vojtěch Filip (1175 článků)

Senátor Štětina: Komunisté vzývají teror. Vím to, četl jsem Lenina

 
ROZHOVOR Senátor Jaromír Štětina je veřejnosti především znám jako trvalý bojovník proti komunistické straně. Senát právě schválil zákon o třetím (protikomunistickém) odboji a vláda pracuje na možnosti pozastavení činnosti Komunistické strany Čech a Moravy, a ParlamentníListy.cz oslovily senátora Štětinu, jak se na celou záležitost tažení proti komunistům dívá on sám. Senátor upozornil na nebezpečnost komunistické ideologie mimojiné prostřednictvím připomenutí děl "rudých klasiků".
23.07.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (317 článků)