Články k osobnosti

Jaromír Nohavica

  zpěvák, skladatel, textař, kytarista, písničkář, překladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaromír Nohavica »
 

Halu mu dát nechtěli. Medaili mu o hlavu omlátili. Teď jim Nohavica ukázal

 
Zpěvák a skladatel Jaromír Nohavica na sebe před nějakou dobou upozornil tím, že se odmítl zříci Puškinovy medaile a vzápětí na to mu začali rušit koncerty poskytovatelé prostor pro hudební akce. Nyní se jeho jméno opět objevuje v médiích. Ovšem v recenzích, ze kterých vyplývá, že své fanoušky si zpěvák vždycky najde. A když neposkytne halu jeden, poskytne ji druhý. A Nohavica ji pak vyprodá a zaplní.
16.05.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Jen zdání, že nesvobodné časy přešly... Jarek Nohavice promluvil k veřejnosti

 
Podnikatel a písničkář Jaromír Nohavica, jak se sám popisuje, prozradil, čím se liší od některých jiných muzikantů. Třeba tím, jak si počítá honoráře. Ale nezůstal jen u toho. Zmínil, že není životním optimistou a rozhodně si nemyslí, že nesvoboda skončila a teď už bude jen líp. Vidí to jinak...
02.04.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

GLOSA: Jarek Nohavica poděkoval svým zastáncům, jejich xenofobní názory a šíření dezinformací neřeší

 
Téměř bez povšimnutí médií proběhla 22. března v Uherském Brodě demonstrace proti zrušení tamního koncertu písničkáře Jaromíra Nohavici (68). I když sám zpěvák tvrdí, že je proti válce, lidé kolem akce na jeho podporu mají silně protiukrajinské názory. Spolupořadatel Petr Hodic má plný profil přesdílené prokremelské a protiuprchlické propagandy, Nohavica pak ochotně sdílel video z demonstrace od muže, který byl odsouzený za to, že slovně posílal Židy, Romy a homosexuály do plynu.
29.03.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

„Nepřátelský živel.“ Jarek Nohavica mezinárodně. A bojovně

 
Rušení koncertů Jaromíra Nohavici nepotkalo jen Česko, ale také Polsko. Včera s ním právě o tomto tématu vyšel rozhovor v polské Gazetě Wyborcze. V něm Nohavica Polákům sdělil, že Puškinova medaile se uděluje už od dob Jelcinových, tedy to není „Putinův metál“. Že mu zrušili koncerty bere na vědomí. „Pravda je, že tak rozhodli pod vlivem nepravdivých informací. Ale Poláci milují i nenávidí naplno...“ dodal a poznamenal, že i v Česku je pro některé „nepřátelský živel“.
29.03.2022 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Dobře ti tak, Nohavico, padlo. Ale ozval se i ostrý výsměch

 
Komentátor Českého rozhlasu Ondřej Konrád a expremiér Jiří Paroubek. Oba se vyjádřili ke stejnému jménu – ke zpěvákovi Jaromíru Nohavicovi. Jen každý z nich vidí neuskutečnění koncertu v Olomouci a Uherském Brodě jinak.
22.03.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků) , Jiří Paroubek (4410 článků)

„Hrajou si své hry.“ Nohavica mluví: Ukrajina a další postup

 
Zpěvák Jaromír Nohavica poskytl rozhovor RadioUniversum.cz již 9. února. Poté, co přišel 24. únor a útok na Ukrajinu, došlo k doplnění rozhovoru o to, jaké aktuální pocity Nohavica má. „Chtěl bych věřit, že lidé pochopí, že je lepší sednout si k jednomu stolu než stoly po sobě házet,“ uvedl. Moderátorka Martina Kociánová se ptala třeba na to, co nyní zpěvák může dělat. „Co můžu? Udělat charitativní koncert. Můžu ve svém bytě ubytovat jednu ukrajinskou rodinu. Můžu poslat peníze na konto Člověk v tísni. A co víc? Prostě dál zpívat a psát. A budu,“ uvedl Nohavica.
20.03.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků) , Martina Kociánová (67 článků)

Zrušený Nohavica i srbské divadlo. Kádrováci mají žně. Žantovský připomněl píseň o mávátku

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Na usnesení české vlády symbolicky přijatém 25. února, které schvaluje pobyt sil a prostředků ozbrojených sil států NATO na našem území, ilustruje Petr Žantovský přístup novinářů mainstreamových médií. O této skutečnosti dobře věděli, ale jako správné propagandistické hlásné trouby čekají na pokyn, kdy ji jako nejvyšší dobro z nebe spadlé začnou vysvětlovat veřejnosti. Pravidelný přehled mediálních zajímavostí odráží i fakt, že v tomto čase mají kádrováci a zakazovači žně. Písničkář Jaromír Nohavica už má zase utrum jak za komunismu, kvůli politickému postoji Srbska k válce na Ukrajině nesmí do Prahy nezávislý srbský divadelní soubor.
19.03.2022 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Narozen v komunismu, umřu v komunismu! Nohavica si stěžuje na zrušené koncerty

 
Písničkář Jaromír Nohavica (68) se prostřednictvím webových stránek ohradil proti rušení některých svých koncertů. Současnou situaci nepřímo přirovnal ke komunistickým praktikám. Někteří organizátoři Nohavicovy koncerty začali rušit poté, kdy písničkář po napadení Ukrajiny Ruskem odmítl vrátit Puškinovu medaili, kterou v roce 2018 převzal z rukou ruského prezidenta Vladimíra Putina.
18.03.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

GLOSA: Hrdý nosič Putinovy medaile Jaromír Nohavica pláče! Zakazují mě už jako za komunistů

 
GLOSA: Jaromír Nohavica (68) byl kdysi váženým básníkem a zpěvákem, v posledních letech, a týdnech zvlášť, ale svou vlastní dosavadní kariéru zazdívá naprostým pošlapáváním hodnot, které kdysi vyznával a šířil. Když vzbudilo rozruch, že mu ani nyní není stydno být držitelem medaile od masového vraha a válečného zločince, začal fňukat, že už ho zakazují jako za komunistů. Proč ho za ta slova nefackuje hanba?
17.03.2022 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Koncert Nohavici pro Ukrajinu. Vyprodáno za 15 minut. Šmucler cosi připsal

 
Písničkář Jaromír Nohavica se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu potýká s vlnou odporu. V Polsku i v tuzemsku mu ruší koncerty. A neziskovka Člověk v tísni odmítla přijmout peníze z jeho benefice na podporu Ukrajině. Prohřešil se podle ní tím, že v minulosti převzal ruské ocenění, které odmítá vrátit. Jeho fanoušci se od něj ale neodklonili – naopak mu vyjádřili obrovskou podporu vyprodanými koncerty. Ukazují tím, že „mediální pseudokauzy neodrážejí realitu“, podotkl na twitteru prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.
13.03.2022 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Vondráček (ANO): Nohavica zase jako nežádoucí autor? Kde to může skončit?

 
Komentář na facebookovém profilu k písničkáři Jaromíru Nohavicovi.
12.03.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Martin Herman: Jaromír Nohavica odmítl vrátit vyznamenání

 
K záplavě informací ohledně války na Ukrajině přibyla jedna, která se, alespoň ve svém počátku, nezdála být až tak zajímavá, nebo zásadní. Nicméně časem bobtnala a rozrůstala se. Její dosah začala některá média i některé osobnosti využívat ke svému zviditelnění, či pro své politické ambice.
11.03.2022 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Jaromír Nohavica si odpustek za lísání k Putinovi nekoupí: Nechceme jeho peníze, odmítl Člověk v tísni

 
Jedna těžká rána pověsti za druhou. Tohle si nyní může říkat písničkář Jaromír Nohavica (68), který nejprve sklidil všeobecnou kritiku za to, že odmítl vrátit medaili ruskému tyranovi Vladimiru Putinovi (69), pak přišel o řadu koncertů a nakonec jeho peníze nechce ani charita. Odmítá se s ním kvůli jeho charakteru spojovat.
09.03.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Hrdý držitel Putinovy medaile Nohavica chce vykoupení: Peníze Ukrajině, reakce jsou likvidační

 
Ostravský bard Jaromír Nohavica (68) čelí přes všechny své dosavadní skandály zatím nejsilnější kritice kvůli tomu, že se odmítl vzdát medaile Vladimira Putina (69). Převzal ji v době, kdy už ruský diktátor okupoval ukrajinské území a likvidoval domácí opozici. Vlnu nevole se snaží podruhé za sebou vyžehlit, tentokrát penězi pro Ukrajinu.
09.03.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Jaromír Nohavica (232 článků)

Nohavicova odveta: Pomstili ho lidé. To se zruší těžko

 
V Polsku zrušili koncert Jaromíru Nohavicovi, v Česku se mu v novinách nadává do užitečných idiotů, protože nechce vrátit ruské umělecké ocenění. A nakonec i zde začaly veřejné instituce signalizovat svůj postoj rušením koncertů. V Nohavicově popularitě mezi českými fanoušky se to ale neprojevilo ani náznakem, jeho květnové koncerty v pražském O2 Universu jsou již téměř vyprodány.
09.03.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Jarek Nohavica se lísal k Putinovi, teď si to slízl: V Polsku si už ani nebrnkne

 
Jaromír Nohavica (68) už svými texty plnými něhy a lyriky naše severní sousedy neoslní. Všechny jeho polské koncerty byly zrušeny. Podle webu Interia Muzyka kvůli jeho podpoře ruského prezidenta Vladimíra Putina (69). Čeští pořadatelé ho zatím většinou brání, že prý medaili od ruského prezidenta dostal opravdu za umění a ne z politických důvodů. To ale znalci Ruska rozporují.
04.03.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

GLOSA: Laciné gesto alibisty Jaromíra Nohavici budí mrzení a rozpaky

 
GLOSA: Jaromír Nohavica (68) uspořádal krátký koncert ve svém podkroví Vlaštovko, leť, v němž se vyjádřil ke kritice, že nevrátil Putinovu medaili, kterou od nejvyššího ruského okupanta dostal před čtyřmi lety, když ten už měl na rukách krev tisíců kvůli uzurpování Krymu a z dalších bojů na Ukrajině. Rozpaky ale absolutně nerozptýlil, spíš potvrdil.
02.03.2022 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

Jaromír Nohavica se klaněl Putinovi: Přijde proto o peníze, fanoušky i koncerty

 
Jaromír Nohavica (68) pyká za své čtyři roky staré rozhodnutí, když si v době, kdy už byl okupován Krym, s hrdostí převzal medaili od ruského polodiktátorského prezidenta Vladimíra Putina (69). Ani po propuknutí okupace celé Ukrajiny se ho nezřekl. To ho bude stát peníze. „Lidé vracejí lístky,“ potvrdili redakci eXtra.cz pořadatelé českých koncertů. Někteří už vážně uvažují o jejich zrušení.
02.03.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků)

S Putinem nesouhlasím, řekl Nohavica. Poláci mu však zrušili už pět koncertů

 
"Mám přátele na Ukrajině, mám přátele v Rusku. Je mi zatěžko se od svých přátel odstřihnout. Snad se ti politici domluví," uvedl písničkář.
02.03.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Jaromír Nohavica (232 článků)

Katovice ruší Nohavicovi dubnové vystoupení: Vadí jeho dobré vztahy s Putinem, říkají zástupci města

 
Jaromír Nohavica si v Katovicích nezahraje! Polské město vypovědělo smlouvu o pronájmu sálu. Podle nich je v současné situaci jen těžko představitelné, že by člověk s tak dobrými vztahy u ruského prezidenta Vladimira Putina ve městě vystupoval. V roce 2018 dostal od Putina Puškinovu medaili.
01.03.2022 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Jaromír Nohavica (232 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »