Články k osobnosti

Jaromír Jermář

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jaromír Jermář »
 

Senát projedná petici k odvolání prezidenta Zemana: Velkou šanci na úspěch ale nemá

 
Senátoři projednají petici, která je žádá, aby se zabývali kroky prezidenta Miloše Zemana a případně se obrátili na Ústavní soud. Organizátoři shromáždili více než        11 100 podpisů, podpisové archy i s návrhem možné ústavní žaloby dnes předali místopředsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi (ODS) a předsedovi petičního výboru Jaromíru Jermářovi (ČSSD). Petici posoudí výbor patrně v dubnu, později případně i plénum. Výsledek nechtěl ani jeden z politiků předjímat.
18.03.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků) , Přemysl Sobotka (465 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Senátoři projednají petici za odchod prezidenta Zemana

 
Senátoři projednají petici, která je žádá, aby se zabývali kroky prezidenta Miloše Zemana a případně se obrátili na Ústavní soud. Organizátoři shromáždili více než 11.100 podpisů, podpisové archy i s návrhem možné ústavní žaloby dnes předali místopředsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi (ODS) a předsedovi petičního výboru Jaromíru Jermářovi (ČSSD). Petici posoudí výbor patrně v dubnu, později případně i plénum. Výsledek nechtěli oba politici předjímat.
18.03.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků) , Přemysl Sobotka (465 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Senát schválil zvolení Bublana a Jermáře za předsedy výborů

 
Senát dnes podle očekávání schválil zvolení Františka Bublana a Jaromíra Jermáře (oba ČSSD) do funkcí předsedů svých výborů zahraničního a školského. Bublan nahradil Jozefa Regece (dříve ČSSD), jak to požadovala sociální demokracie. Jermář se pak vrátil na místo po Marcelu Chládkovi (ČSSD), který přesídlil do čela Ministerstva školství.
19.03.2014 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků) , František Bublan (190 článků)

Na odsun Němců se nelze dívat z dnešního hlediska, tvrdí historik

 
Výrok Karla Schwarzenberga o Benešových dekretech a prezidentovi Benešovi v předvolebních debatách vyvolal poprask. Události té doby vysvětluje historik a také senátor za Mladoboleslavsko a Turnovsko Jaromír Jermář (ČSSD). „Určitě mi není blízký názor Karla Schwarzenberga. Ale nesouhlasím i s některými fanatiky z naší strany,“ uvádí.
30.01.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků) , Karel Schwarzenberg (3798 článků)

Za Mladou Boleslav bude senátorem Jaromír Jermář z ČSSD

 
Za Mladou Boleslav bude opět senátorem Jaromír Jermář (ČSSD). Porazil Adolfa Beznosku (ODS).
20.10.2012 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků)

Oranžový senátor: Školství po Dobešovi? Tragédie

 
ROZHOVOR Obhájit svůj senátorský mandát za Mladoboleslavsko a Turnovsko se chystá při podzimních volbách sociální demokrat Jaromír Jermář. Tvrdý odpůrce školného si nepadl do oka s bývalým ministrem školství Josefem Dobešem. Nelíbí se mu ani působení prezidenta Václava Klause. „Štve mě jeho postoj k ekologii a občanské společností,“ říká. Kritizuje i vládní reformy. „Škrty jsou nepromyšlené, lidé frustrovaní. Obávám se, aby se neobjevil nějaký extremista s jednoduchými řešeními,“ konstatuje.
08.08.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Jaromír Jermář (11 článků)

Senátor Jermář: Tahle vláda jde proti lidem této země

 
ROZHOVOR Sociální demokrat Jaromír Jermář tvrdí, že vláda nedělá dobrou vizitku České republice a že její reformy jdou proti lidem. Zeptali jsme se ho zároveň na přímou volbu prezidenta anebo rostoucí petiční aktivity občanů.
01.02.2012 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků)

Jermář (ČSSD): Zavedení školného je proti hodnotám humanismu

 
Senátor Jaromír Jermář nesouhlasí se záměrem ministra školství Josefa Dobeše (VV) snížit hranici pro splácení školného z průměrné mzdy na dvojnásobek minimální mzdy. Hranice pro splácení školného by se tak posunula z více jak 23 tisíc na 16 tisíc korun.
30.11.2011 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků)

Jermář (ČSSD): Červnové aktivity senátora

 
Aktivity senátora Jaromíra Jermáře za měsíc červen 2011 přinášíme v následujícím přehledu.
12.07.2011 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků)

V Senátu se jednalo o transformaci pražské opery

 
Otázkami kolem transformace pražské opery a baletu se ve středu zabývalo veřejné slyšení v Senátu, který se k tomuto tématu vrátí v druhé polovině července. Na závěr více než tříhodinového jednání to řekl předseda senátního kulturního výboru Jaromír Jermář (ČSSD).
23.06.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků)

Na slyšení v Senátu se bude probírat sloučení Státní opery a ND

 
Ve středu na veřejném slyšení se v Senátu budou řešit spory kolem propojení Státní opery Praha (SOP) s Národním divadlem (ND), které prosazuje ministr kultury Jiří Besser (TOP 09). Zástupci SOP 14. června předali Senátu petici s 18.000 podpisy za zachování její operního i baletního souboru. Předseda pořádajícího senátního kulturního výboru Jaromír Jermář (ČSSD) chce přivést do jednacího sálu horní komory zástupce všech zúčastněných stran.
22.06.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jermář (11 článků) , Jiří Besser (318 článků)
« Předchozí 1 Další »