Články k osobnosti

Jára Nový

  bubeník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jára Nový »
 

Nemocnice Pardubického kraje: Novým oblastním ředitelem bude kardiolog s bohatými zkušenostmi

 
Na uprázdněné místo oblastního ředitele pro zdravotnické služby, který bude mít v gesci nemocnice v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Svitavách, usedne od 1. března Jaroslav Kajzr, kardiolog s bohatými zkušenostmi z Česka i zahraničí.
10.01.2019 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (125 článků)

Kalousek si rýpl do Kubery a Vondráčka. A Topolánek hřímal: „Kariérní komouš!“

 
S Novým rokem zažilo Česko jednu premiéru: novoroční projevy předsedů Senátu i Poslanecké sněmovny. Zatímco šéf horní komory Jaroslav Kubera (ODS) mluvil o řadě témat včetně mezilidské nenávisti i kvůli vánoční pohádce a malého sebevědomí mezi Čechy, předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) řešil především třicet let demokracie. Reakce politiků nejsou sice tak ostré, jako v případě Vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana, na druhou stranu někteří mluví o úplné zbytečnosti.
01.01.2019 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jára Nový (125 článků)

Možná některé zklamu, pozdravil národ Kubera a spustil nářez: Svoboda nám protéká mezi prsty. Kopání do zadku

 
Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS) promluvil na Nový rok ke svým spoluobčanům. V roce 2019 jim popřál vše dobré. Jinak ale upozornil, že jeho projev bude asi trochu jiný, než od něj lidé očekávají. A spustil...
01.01.2019 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Jaroslav Svoboda (100 článků) , Jára Nový (125 článků)

Hledejme to, co nás spojuje, i když je to těžké, vyzval Kubera v novoročním projevu

 
Hledejme to, co nás spojuje, i když je to někdy velmi těžké, vyzval předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) občany ve svém novoročním projevu. Čechy rovněž vybídl k větší slušnosti, pokoře a úctě k práci druhých, stejně jako k většímu sebevědomí. Nelíbí se mu přezíravý postoj k manuálně pracujícím nebo dehonestace kuřáků. Zkritizoval také chování demonstrantů 17.listopadu a vyzdvihl hodnotu rodiny.
01.01.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jára Nový (125 článků)

Na Nový rok k lidem promluví předsedové Parlamentu a vlády

 
Na Nový rok k lidem promluví prostřednictvím médií předsedové Parlamentu a vlády. Projevy předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) a předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) postupně zazní dnes hodinu po poledni. Česká televize večer odvysílá novoroční rozhovor s premiérem Andrejem Babišem (ANO), píše ČTK.
01.01.2019 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Jára Nový (125 článků)

Zástupcem náčelníka generálního štábu se stane Zůna, Baloun končí

 
Novým prvním zástupcem náčelníka generálního štábu se stane od ledna generálmajor Jaromír Zůna (58 let). Nahradí generálporučíka Jiřího Balouna (57 let), který v armádě po 40 letech končí. Změna nastane také na pozici zástupce náčelníka generálního štábu, který řídí armádní inspektorát. Generálmajora Jaroslava Kociána (56 let) ve funkci vystřídá brigádní generál Milan Schulc (55 let), který působil jako vojenský diplomat v zahraničí. Kocián odejde z armády po 38 letech. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení Ministerstva obrany.
28.12.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Nový (82 článků) , Jára Nový (125 článků)

Prezident Zeman vysvětlil, kdo jsou „lepšolidé“. Líbit se to dotyčným rozhodně nebude. Přidal čísla, kterými se televize nechlubí

 
Prezident Miloš Zeman dnes pronesl svůj tradiční projev ze zámku v Lánech. První vánoční poselství v Zemanově druhém funkčním období odvysílaly ve 13:00 hlavní televizní i rozhlasové stanice a také Česká tisková kancelář. Zemanovi předchůdci pronášeli projev na Nový rok, navázat na ně chtějí v první den roku 2019 předsedové Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a Sněmovny Radek Vondráček (ANO).
26.12.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jára Nový (125 článků)

Z milionových sankcí to snížíme na tři sta tisíc maximálně, oznámil v ČT Vojtěch k trestům za nevydávání eReceptů

 
Babišův kabinet se v programovém prohlášení zavázal k elektronizaci zdravotnictví. Jako první krok od letošního ledna funguje povinný elektronický recept. Těm lékařům, kteří eRecepty odmítají, dosud žádné postihy nehrozily. To se ale má změnit už od Nového roku. Za nevydávání eReceptů mají hrozit poměrně vysoké pokuty. Hosty druhé části nedělních Otázek Vaclava Moravce byli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), exministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a člen sněmovního zdravotnického výboru Jaroslav Dvořák (SPD).
16.12.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (248 článků) , Leoš Heger (1270 článků) , Adam Vojtěch (205 článků) , Jára Nový (125 článků)

Dojatý a překvapený Dušek: Přepadli ho domorodí Maorové ze Zélandu! Stejně jako Gotta

 
Byl to obyčejný křest alba s novým filmem Úsměvy smutných mužů, které křtili hlavní aktéři David Švehlík (46) s Jaroslavem Duškem (57). Jenže z nenadání tam vtrhli dva muži s pomalovanými obličeji a oštěpy v ruce. Byli to domorodí Maoři z Nového Zélandu, ze stejné skupiny, která kdysi navštívila Karla Gotta (79).
07.12.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5029 článků) , Jaroslav Dušek (81 článků) , David Švehlík (87 článků) , Karel Nový (168 článků) , Jára Nový (125 článků)

Jéžišmarjá, pomatená vláda Francie, rozjel se Jaroslav Kubera. Mnozí se budou šklebit

 
ROZHOVOR Už lítám rychlostí světla! Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera komentuje své působení v čele horní komory Parlamentu a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje také debatám o údajném střetu zájmů premiéra, kdy doporučuje trpělivost: „Dva právníci, tři právní názory, protože legislativa je dlouhodobý seriál Pohádky Boženy Němcové na pokračování.“ Za názorem deset procent pro vstup do Sněmovny si Kubera stojí. A že by se pak některé subjekty do Parlamentu nedostaly? „Těm doporučím, aby se sloučily s jinými subjekty a snížily tak počet politických stran.“
03.12.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (95 článků) , Jaroslav Kubera (722 článků) , Jára Nový (125 článků)

„Maršmeloun“ je minulostí: Takto bude vypadat bytovka U Milosrdných. Ve hře je i cihlová varianta

 
Plánovaný rezidenční developerský projekt „U Milosrdných“ v centru Prahy razantně změnil svou podobu. Nový vzhled dnes prezentovala společnost V Invest ve spolupráci s architektem Zdeňkem Fránkem. Ten je autorem stávajícího vizuálu, zároveň ale i toho dřívějšího, kterému se pro jeho fasádu přezdívalo „maršmeloun“. Budova odkazuje i na kultovní Stínadla spisovatele Jaroslava Foglara, podle architekta však hold tomuto světu vzdával i předchozí návrh.
27.11.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (49 článků) , Jára Nový (125 článků)

Nový šéf Senátu Kubera označil situaci kolem Babiše za patovou. A zmínil možnost předčasných voleb

 
Hostem Partie na TV Prima byl nově zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). "Jsme sice malí, ale nesmíme se bát," poznamenal Kubera a zároveň také uvedl, že nadáváme, i když vůbec nemusíme.
25.11.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Jára Nový (125 článků)

Rozhodnuto: Šéfem Senátu se stal Kubera, Hampla porazil v druhém kole

 
Novým předsedou Senátu se dnes stal Jaroslav Kubera (ODS), ve druhém kole volby porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). Už v prvním kole vypadl kandidát Starostů a nezávislých (STAN) Jan Horník. Hampl vyjádřil překvapení nad výrazným rozdílem v počtu hlasů mezi ním a Kuberou, podle něj se za Kuberu zjevně postavila část senátorů STAN, i když tento klub původně jednal s lidovci o spolupráci při volbě. Senátoři dnes volili i předsedy výborů. V čele dvou z nich budou bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš (za STAN) a Pavel Fischer.
14.11.2018 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Jára Nový (125 článků)

Kuberu v Teplicích vystřídal Hanza. Nový primátor dojatě děkoval manželce

 
Primátorem Teplic dnes zastupitelé zvolili Hynka Hanzu z ODS. Vystřídal svého stranického kolegu senátora Jaroslava Kuberu, jenž stál v čele lázeňského města od roku 1994. Koalici v Teplicích vytvořila vítězná ODS s ANO. Hanza byl v uplynulém volebním období náměstkem primátora, je také krajským zastupitelem. Koalice ANO a ODS má v 27členném zastupitelstvu většinu 14 mandátů.
02.11.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Jára Nový (125 článků)

Ředitelem divize ICT a eGovernment České pošty byl jmenován Jaroslav Hloušek

 
Novým ředitelem divize ICT a eGovernment České pošty se od 1. října 2018 stal Jaroslav Hloušek. Zvítězil ve výběrovém řízení, které bylo vyhlášeno na konci července. Jeho hlavním úkolem bude nastartovat inovaci technologických systémů pošty, které v současnosti výrazně omezují rychlost modernizace služeb.
02.10.2018 10:47 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (125 článků)

K zblití! Nový vývoj kolem Václava Klause mladšího

 
Je tělesné postižení Václava Klause mladšího trestem shůry? O tom polemizovala Karolína Drbohlavová, právnička zabývající se marketingem a PR, která také působila v Českém rozhlase. A schytala drtivou kritiku. Ozval se i novinář Jaroslav Plesl. Drbohlavová není první, kdo komentoval obličej Klause mladšího, svého času k tomu dospěl i Dominik Feri. Klaus mladší přitom v poslední době jitří pocity i uvnitř ODS.
23.08.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9403 článků) , Jaroslav Plesl (284 článků) , Dominik Feri (71 článků) , Jára Nový (125 článků)

Bakala? Jiří Paroubek promluvil. Může přijít překvapení

 
Jiří Paroubek se vrací, tentokrát chce uspět s podporou ČSSD v Senátu. Kandiduje za obvod Ostrava-město. Současný stav ČSSD se mu nelíbí, je v ní prý spousta lidí, kteří „zapomněli odejít“. Chce řešit exekuce a bydlení. Došlo i na Davida Ratha. Nový rozhovor s Jiřím Paroubkem na serveru Zdroj.cz komentoval také Jaroslav Plesl z Mladé Fronty.
09.08.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3624 článků) , Jaroslav Plesl (284 článků) , David Rath (4486 článků) , Jára Nový (125 článků)

„Nejbohatší“ ministr Babišovy vlády Krčál slibuje víc peněz rodinám i seniorům

 
Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) se chce zaměřit na opatření pro seniory a rodiny. Po svém pátečním uvedení do úřadu zopakoval, že se přes prázdniny chystá připravit „seniorský a prorodinný balíček“. Druhý soubor kroků by měl obsahovat mimo jiné návrh na zvýšení rodičovské z 220 tisíc na 300 tisíc korun. Dalším z cílů je personální stabilizace resortu. Krčál střídá Jaroslavu Němcovou (ANO), která resort vedla od loňského prosince. A s ročním rozpočtem 590 miliard korun vládne nejbohatšímu resortu.
29.06.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků) , Jára Nový (125 článků)

Krčál nastoupil na ministerstvo, připraví balíček pro seniory a rodiny

 
Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) se chce zaměřit na opatření pro seniory a rodiny. Po svém dnešním uvedení do úřadu na tiskové konferenci zopakoval, že se přes prázdniny chystá připravit "seniorský a prorodinný balíček". Druhý soubor kroků by měl obsahovat mimo jiné návrh na zvýšení rodičovské z 220.000 na 300.000 korun. Dalším z cílů je personální stabilizace resortu. Krčál střídá Jaroslavu Němcovou (ANO), která resort vedla od loňského prosince.
29.06.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Krčál (77 článků) , Jára Nový (125 článků)

Jaroslav Foldyna a Jiří Drahoš: Nový a vážný konflikt. Přímo v TV

 
V pořadu 168 hodin se kromě konfliktu Jaroslava Foldyny s aktivistou Martinem Uhlířem na pondělním srazu Nočních vlků řešila i kauza Drahošovy vnučky. Jak se šíří fake news prostřednictvím českých politiků?
14.05.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foldyna (525 článků) , Jiří Drahoš (1121 článků) , Jaroslav Uhlíř (76 článků) , Jára Nový (125 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »