Články k osobnosti

Jára Nový

  bubeník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jára Nový »
 

Adam Sandler vyrazí do vesmíru pod českou vlajkou: Snímek Kosmonaut z Čech se natáčel u nás

 
Adam Sandler (57) vyletí do vesmíru pod českou vlajkou, jak je vidět z traileru nového filmu Kosmonaut z Čech. Nový snímek od Netflixu byl natočen podle stejnojmenné předlohy Jaroslava Kalfaře (35), který svou první knihu napsal v roce 2017 v Americe, kam se z České republiky odstěhoval v mládí. Jeho rodná země u něj však má stále v srdci místo.
21.01.2024 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Adam Sandler (80 článků) , Jára Nový (171 článků)

„Odzbrojil armádu, vše dal Ukrajině.“ Nový poradce Černochové. Máme varování ze Slovenska

 
"U něj se kloubí arogance, neznalost a aktivismus. Teď už je to váš problém! Opravdu platí, že vrána k vráně si sedá, rovný rovného si hledá!" To sdělil ParlamentnímListům.cz oblíbený politický analytik ze Slovenska Ján Baránek. Hovořil o bývalém slovenském ministrovi obrany Jaroslavu Naďovi, který už měsíc působí jako poradce české ministryně obrany Jany Černochové.
28.11.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (970 článků) , Jára Nový (171 článků)

„Nečlověk. Napadal lidi. Odzbrojil armádu, vše dal Ukrajině.“ Nový poradce Černochové. Zjistili jsme na Slovensku

 
"U něj se kloubí arogance, neznalost a aktivismus. Teď už je to váš problém! Opravdu platí, že vrána k vráně si sedá, rovný rovného si hledá!" To sdělil ParlamentnímListům.cz oblíbený politický analytik ze Slovenska Ján Baránek. Hovořil o bývalém slovenském ministrovi obrany Jaroslavu Naďovi, který už měsíc působí jako poradce české ministryně obrany Jany Černochové.
28.11.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (970 článků) , Jára Nový (171 článků)

„Jde o přežití.“ Migrační dohoda: Nové riziko z Německa. Ještě hůře

 
Klimatický uprchlík. Nový pojem, který se zavádí zejména v Německu. Dle bezpečnostního experta Jaroslava Štefce představuje nové riziko, protože nikdo nedokáže rozpoznat, kdo jím je. Navíc takových uprchlíků může být nekonečně. Jde o přežití, uvádí expert rovnou. Migrační dohoda, která má zařídit, aby země postižené migrací dostávaly peníze od těch, které migranty nechtějí, je dle něj účinná asi jako „lízátko“.
16.06.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Vydejte se v cestopisném seriálu po stopách Járy Cimrmana

 
Ač se dosud nepodařilo najít nezvratný důkaz o existenci všeuměla Járy Cimrmana,  patří i tak mezi nejoblíbenější české velikány. Nový cestopisný seriál České televize se vydává po jeho stopách.
13.05.2023 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (351 článků) , Jára Nový (171 článků)

Země nevzkvétá, vládne strach. Bašta vysvětluje, jak to chce změnit

 
Na Nový rok Jaroslav Bašta přišel se starým výrokem Václava Havla, že naše země nevzkvétá. Naopak prý sledujeme všeobecný úpadek, který se skoro nikdo nesnaží zastavit. A to vede Baštu k názoru, že tento úpadek byl vlastně cílem. Cílem cizích zájmů a parazitů. V rozhovoru hovoří i o tom, jak se jim postavit.
08.01.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6464 článků) , Jára Nový (171 článků)

Kraj Vysočina: Prvním občánkem roku 2023 je Adélka z Havlíčkova Brodu

 
První miminko Kraje Vysočina letos přišlo na svět v krajské havlíčkobrodské nemocnici. Mamince Evě a tatínkovi Jaroslavovi se na Nový rok ve 2:45 narodilo největší štěstí - Adélka. Mezi prvními gratulanty byl dnes ráno hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a starosta města Havlíčkův Brod Zbyněk Stejskal.
02.01.2023 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Nový kmen Covidu by mohl být průlomem, naznačuje Jaroslav Flegr. Neposílá lidi do nemocnice

 
Nová varianta koronaviru označená BQ.1.1 by mohla udělat definitivní tečku za koronavirem, jak jsme jej znali doteď. Ve svých příspěvcích na Twitteru to naznačuje nejen epidemiolog Jaroslav Flegr, ale podobné zprávy přicházejí i ze zahraničí. Mohlo by to tak znamenat definitivní tečku za covidovou pandemií, jak ji známe?
21.11.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Konec srandy. Exšéf ČEZu k cenám elektřiny, burze, Fialovi. Odhalil vše

 
Tlačí někdo na vládu, aby se nesnažila efektivně reagovat na nepřiměřené ceny elektrické energie? Podle bývalého šéfa polostátního gigantu ČEZ a někdejšího vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míla může být důvodem tlak těch, kteří na enormně vysokých cenách profitují. Expert to naznačil v rozhovoru pro pořad Nový den na CNN Prima News.
11.07.2022 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Fiala (173 článků) , Jára Nový (171 článků)

Smutné narozeniny Ivety Lutovské. Místo oslavy oznámila rozchod s manželem: Nový začátek, nový život, říká modelka

 
Ty nejsmutnější narozeniny v životě prožívá modelka a moderátorka Iveta Lutovská Vítová (39). Místo plánování velkolepé oslavy totiž musela oznámit nepříjemnou zprávu. Po jedenáctiletém manželství se jí totiž rozpadl vztah s podnikatelem Jaroslavem Vítem, což naznačila na svém Instagramu. Na naše přímé věty nám zprávy o konci jejího manželství nevyvrátila!
16.05.2022 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Festival Jiřího Menzela plný hvězd! Olga Menzelová zářila po boku legendárního Otíka z Vesničky

 
Hvězdami se to jen hemžilo. V sobotu 23. dubna proběhlo slavnostní zahájení festivalu, který vznikl na počest jednoho z nejúspěšnějších režisérů u nás Jiřího Menzela (†82). Na akci dorazila celá plejáda známých osobností, mezi nimiž nechyběli třeba Jaroslav Satoranský, Jaromír Hanzlík, Pavel Nový, Eliška Balzerová či János Bán alias Otík z filmu Vesničko má středisková.
24.04.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (560 článků) , János Bán (22 článků) , Jaroslav Satoranský (50 článků) , Eliška Balzerová (215 článků) , Jaromír Hanzlík (176 článků) , Pavel Nový (404 článků) , Olga Menzelová (453 článků) , Jiří Hanzlík (34 článků) , Jiří Hanzlík (34 článků) , Jára Nový (171 článků)

Maxijedlík má nový rekord, jedl durian: Smraďocha slupnul za 2 minutky

 
Nový český rekord si připsal maxijedlík Jaroslav Němec (47). V Brně spořádal dva kousky durianu, nejsmradlavějšího ovoce na světě.
07.03.2022 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Němec (32 článků) , Jára Nový (171 článků)

V tom je něco víc. „Obohacení“ Afgháncem ve Varech: Podezření

 
V noci na Nový rok došlo v Karlových Varech hned ke dvěma zločinům. Útočník nejprve do břicha a do hrudi pobodal sedmatřicetiletou ženu a téže noci ještě znásilnil dívku. Deník Právo informoval, že zločin pravděpodobně spáchal mladý Afghánec, který do České republiky dorazil z Německa. Teď vyplouvají na povrch nové informace. Ozval se také zbrojní analytik Jaroslav Štefec, který se obul do většiny českých politiků. Konstatoval, že Česko v praxi zažívá „kulturní obohacení“ přicházející ze Západu. Ve skutečnosti jde dle něj jen o průzkum bojem, který má za cíl zjistit, co vše národ vydrží.
03.01.2022 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Bašta ukazuje, kdo je skutečným vítězem nejdelší války USA. Tálibán to není, takže...

 
Dějiny neprobíhají stále stejným tempem, ale střídají období pomalého a rychlého času. Ten, když se splaší, pak se během týdnů, dnů či hodin náhle jako ve zrychleném filmu odehrávají změny, které dříve trvaly celá desetiletí. Momentálně to vidíme na událostech v Afghánistánu. Budoucí vývoj v zemi je zatím nejistý. „Zda budou Američané a tálibánci v boji se společným nepřítelem nejen umírat, ale také spolupracovat, ukáže budoucnost. Nového multipolárního světa,“ píše bývalý diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta v pravidelném komentáři pro Prvnízprávy.cz.
29.08.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Maxijedlík Němec (47) má nový rekord: Snědl 108 koláčů jen za pět minut!

 
Nový rekord vytvořil v Olomouci český jedlík Jaroslav Němec (47). V časovém limitu pět minut spořádal neuvěřitelných 108 koláčů.
03.06.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Němec (32 článků) , Jára Nový (171 článků)

Nový rektor Anglo-americké vysoké školy Jaroslav Miller bude usilovat o rovné podmínky pro zahraniční studenty

 
Novým rektorem Anglo-americké vysoké školy (AAU) se stane profesor Jaroslav Miller. Své funkce v Thurn-Taxisově paláci na pražské Malé Straně se ujme 1. srpna 2021.
02.06.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Nový slovenský premiér rozdal ministrům květiny. Mají se o ně starat do konce volebního období

 
Netradiční úkol zadal členům svého kabinetu nový slovenský premiér Eduard Heger. Na první schůzi nové vlády po jejím jmenování Heger rozdal ministrům květiny v květináči a vybídl je, aby o ně pečovali po zbytek volebního období, které by mělo skončit v roce 2024. Novinářům to řekl ministr obrany Jaroslav Naď a další ministři. Upozornili ale, že dostali jednoleté rostliny.
07.04.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (171 článků)

Policie znovu nedotáhne kauzu Čapí hnízdo včas. Žádá další prodloužení vyšetřování

 
Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Na dotaz ČTK to sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.
26.02.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26155 článků) , Jára Nový (171 článků)

Zločiny Velké Prahy: Čemu kriminalisté v metropoli doopravdy čelili před 100 lety

 
Nový seriál České televize Zločiny Velké Prahy nabízí ukázku toho, jak to vypadalo s kriminalitou za první republiky. Tehdejší situace byla velmi specifická a tvůrci se z této skutečnosti snaží těžit, jak to jen jde. Vrchní inspektor Hynek Budík v podání Jaroslava Plesla (46), obvodní inspektor Rudolf Havlík, kterého ztvárnil Jiří Langmajer (54), policejní agent Martin Nováček, kterého hraje Denis Šafařík (26), a další musí v seriálu čelit obtížným výzvám, stejně jako vyšetřovatelé ve 20. letech. Co všechno se tehdy vlastně změnilo?
07.02.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (646 článků) , Jaroslav Plesl (409 článků) , Rudolf Havlik (42 článků) , Denis Šafařík (27 článků) , Jára Nový (171 článků) , Jiří Havlík (27 článků) , Martin Šafařík (38 článků) , Jiří Hynek (65 článků)

Zločiny Velké Prahy: Česká ukáže divákům zločiny z mladých let první republiky

 
Česká televize v roce 2021 potěší milovníky Četnických humoresek či Hříšných lidí města pražského svým novým seriálem. Nový desetidílný seriál Zločiny Velké Prahy totiž diváky přenese do prostředí Československé kriminální policie ve dvacátých letech těsně po vzniku Velké Prahy. Hlavním hrdinou se stane inspektor Hynek Budík v podání Jaroslava Plesla. S natáčením přitom pomáhal i zkušený historik četnictva a kriminalistiky, který pomáhal i s natáčením Četnických humoresek, Michal Dlouhý.
01.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dlouhý (170 článků) , Jaroslav Plesl (409 článků) , Michal Dlouhý (17 článků) , Jára Nový (171 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »