Články k osobnosti

Jára Beneš

  herec, skladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jára Beneš »
 

Boj o historický skvost na Hřebenkách: Miliardářka chce dům zbourat, Praha 5 žádá ministerstvo o ochranu

 
Osud vily stavitele Viktora Beneše na Hřebenkách řešila na svém mimořádném jednání rada městské části Praha 5, v níž historický skvost leží. Povolení k demolici dostali současní majitelké vily, miliardář a spoluzakladatel Penty Jaroslav Haščák s manželkou Valérií, ustoupit má novému domu, který chce na pozemku postavit nový majitel. Rada požádala magistrát, aby podal odvolání proti rozhodnutí o demolici. Radní také schválili, že radnice podá žádost na ministerstvo kultury o udělení památkové ochrany a zároveň bude usilovat o to, aby se na další rezidenční vilové čtvrti v Praze 5 rozšířila plošná památková ochrana.
21.07.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Historická vila pod Strahovem půjde k zemi!? Miliardářka má povolení k demolici. „Nemůžeme nic dělat,“ říkají památkáři

 
Vila stavitele Viktora Beneše, která stojí na pražských Hřebenkách, má být zbourána. Vilu postavenou v roce 1912 před více než deseti lety koupil se svou manželkou slovenský podnikatel a spolumajitel investiční skupiny Penta Jaroslav Haščák. Nyní Valerie Haščáková dům prodává, a protože nový majitel chce na pozemku postavit nový rodinný dům, požádala Haščáková o povolení k demolici, které i dostala. O demolici informovala Praha 5 na své vývěsce, což zvedlo vlnu nevole jak mezi veřejností, tak mezi některými politiky. Podaří se vilu zachránit?
20.07.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Takhle vypadá hlupák. Po výstupech „topinky 09“ se Doubrava neudržel

 
ROZHOVOR „Mladí prdí na to, co bylo v roce 1989, natož 1939,“ míní senátor Jaroslav Doubrava a popisuje, proč vidí problém ve škole. „Politicky se 15. březen najednou nehodí, protože to připomíná, že máme vedle sebe souseda, který je velmi, velmi nevypočitatelný,“ říká také a zmiňuje i sdělovací prostředky. Na vyjádření předsedkyně TOP 09 ohledně německé okupace rázně vzkazuje: „Pekarová Adamová je pro mne pozérka. Její slova mají hodnotu náhodného výtrusu, nic více.“ Nešetřil Marka Ženíška, ani zástupce Pirátů. Vysvětlil i, proč nesleduje filmy s tematikou druhé světové války. V rozhovoru rozebral, jestli je podle něj naše členství v EU a v NATO zárukou toho, aby se už neodehrály podobné věci jako před 82 lety. Přečtěte si také, jaké slova prezidenta Beneše v rozhovoru připomenul.
03.04.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (254 článků) , Jára Beneš (18 článků) , Marek Doubrava (3 články) , Marek Beneš (8 článků)

Psal o migrantech, má jít „na převýchovu“. Policie ČR se činila: Věta o odsunu Němců a Benešovi

 
Za článek proti muslimské migraci do vězení? Je to možné. Politický konzultant, publicista a asistent Jaroslava Foldyny ve sněmovně Michal Kraft bude začátkem příštího týdne stát před soudem. Hrozí mu až tři roky vězení. Státní zástupkyně ho chce “poslat na převýchovu”, advokát kroutí hlavou.
10.02.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Beneš: V únoru se uskuteční jednání se zájemci o stavbu bloku

 
Stát v únoru povede konzultace s uchazeči o stavbu nového jaderného bloku v Česku. Novinářům to dnes řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Podle informací ČTK má jednání vést vládní zmocněnec Jaroslav Míl a zástupci ČEZ. V březnu má podle Beneše následovat podepsání smluv mezi státem a ČEZ. A to jak rámcové, na výstavbu jaderné elektrárny, tak prováděcí na první etapu projektu, která by podle dřívějších informací měla skončit závěrem výběrového řízení a uzemním rozhodnutím.
28.01.2020 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (359 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků) , Daniel Daniel (633 článků)

Otec dvou dcer, kuřák hrozící zákazem sexu a herec Beneše: I to byly role Kubery (†72)

 
Jaroslav Kubera (†72) zemřel zcela náhle, dle informací Blesku mu selhalo srdce. Jeho odchod nikdo nečekal, ještě v sobotu byl na kongresu ODS vitální, vtipný i rázný a vykouřil tam nejednu cigaretu. Za svůj život se stihl ocitnout v mnoha rolích. Spojené je s ním především křeslo primátora Teplic, ve kterém řešil třeba i problémy s prostitucí či mešitou. Dotáhl to až na šéfa Senátu, vedle toho byl v soukromém životě manželem, který se dle slov své ženy Věry staral dobře o děti. Kubera měl dvě dospělé dcery, byl již rovněž dědečkem. Ale také třeba odpůrcem sociálních sítí či hercem, který se ocitl i na filmovém plátně. A samozřejmě i zatvrzelým kuřákem.
22.01.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků) , Jára Beneš (18 článků)

Šéf ČSBS Vodička varoval před rostoucím neonacismem a fašismem

 
Evropa je svědkem nových realit, na které upozorňoval po druhé světové válce prezident Edvard Beneš, a to znovuzrození sil neonacismu a fašismu. Na dnešním shromáždění ke 101. výročí vzniku Československé republiky pořádaném Českým svazem bojovníků za svobodu (ČSBS) to řekl jeho předseda Jaroslav Vodička. Boj proti fašismu, nacismu a dalším formám diskriminace tak podle něj není jen otázkou minulosti, ale i přítomnosti.
29.10.2019 03:10 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (228 článků) , Jára Beneš (18 článků)

Šéf ČSBS Vodička varoval před rostoucím neonacismem a fašismem

 
Evropa je svědkem nových realit, na které upozorňoval po druhé světové válce prezident Edvard Beneš, a to znovuzrození sil neonacismu a fašismu. Na dnešním shromáždění ke 101. výročí vzniku Československé republiky pořádaném Českým svazem bojovníků za svobodu (ČSBS) to řekl jeho předseda Jaroslav Vodička. Boj proti fašismu, nacismu a dalším formám diskriminace tak podle něj není jen otázkou minulosti, ale i přítomnosti.
28.10.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (228 článků) , Jára Beneš (18 článků)

Politici ve filmu: Kubera v kinech jako Beneš, roli dostali i Kalousek nebo Bartoš

 
Zatímco většina politiků, kteří si zahráli v českých filmech, už za sebou hereckou kariéru měla, nebo hrála sama sebe, Jaroslav Kubera (ODS) si zahrál hned prezidenta. Ve snímku Toman, který měl premiéru 4. října, se proměnil v prezidenta Edvarda Beneše. A to především díky jasné fyzické podobnosti. V českých filmech se ale z vrcholných politiků neobjevili jen herci z povolání jako třeba Vítězslav Jandák nebo Martin Stropnický, ale také předseda Pirátů Ivan Bartoš, nebo exministr Miroslav Kalousek.
07.10.2018 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (417 článků) , Edvard Beneš (228 článků) , Martin Stropnický (1816 článků) , Jaroslav Kubera (1143 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků) , Jára Beneš (18 článků) , Ivan Ivan (2084 článků) , Miroslav Toman (207 článků)

Ctít lva, ctít moravskou orlici a bránit zemi. EU začne kontrolovat i naše prdy a lejna, burcuje řezbářský mistr Beneš, tvůrce legendárního betlému

 
ROZHOVOR Volil bych samozřejmě vystoupení z unie. To se mi právě líbí u Tomia Okamury. Dělají z něj fašistu, ale přitom to je chytrý člověk a myslí to dobře. Vždyť jsme se dostali někam, kde jsme být nechtěli. To říká umělecký řezbář Jaroslav Beneš, jehož betlém plný dobrých synů Moravy jezdí okukovat lidé z blízkého i širokého okolí. Nachází se v Lošticích, kde vyrábějí Olomoucké tvarůžky.
23.12.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Mucha je raritou betlému!

 
Unikátní loštický betlém, v jehož středu je i prchající vězeň Kajínek spouštějící se z Mírova, má letos před Vánoci nové reálné postavičky. Loštický řezbář Jaroslav Beneš vyřezal pro letošní Vánoce světoznámého malíře Alfonse Muchu.
03.12.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (275 článků) , Jára Beneš (18 článků)

Kubera už trénuje na prezidenta? Ve filmu Trojana si zahrál Edvarda Beneše

 
Má za sebou už roli principála v Prodané nevěstě v Krušnohorském divadle v Teplicích, teď si ale střihl mnohem větší kousek. Senátor Jaroslav Kubera (ODS), který sbírá podpisy pod svou prezidentskou kandidaturu, si zahrál prvního muže poválečného Československa Edvarda Beneše. Důvěru mu dal uznávaný režisér Ondřej Trojan, který je podepsán například pod Želary. Kubera přirovnal svou nervozitu z natáčení ke skládání maturitní zkoušky.
10.08.2017 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Trojan (80 článků) , Edvard Beneš (228 článků) , Jaroslav Kubera (1143 článků) , Jára Beneš (18 článků)

Útočník zabil v Afghánistánu české vojáky. Padlí získali po letech památník

 
Nebojovali za osvobození země ve světových válkách, nezemřeli ani předtím v uniformě rakousko-uherské armády. Neměli proto žádný památník. Lidé jako Jaroslav Lieskovan, David Beneš nebo Jan Šenkýř si ale jeden zaslouží. Jde o české vojáky, kteří padli, když sloužili České republice na zahraničních misích. Až nyní se hrdinové z Afghánistánu dočkali pomníku, i když pouze virtuálního, a s nimi i dalších 32 mužů a žen, kteří zemřeli, když nosili uniformu Armády České republiky.
20.07.2017 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Beneš (34 článků) , Jára Beneš (18 článků) , Jan Beneš (18 článků)

Policie zadržela exhejtmanku Vaňhovou. Musí vysvětlovat možné zneužití dotací

 
Mezi zadrženými v případu podezření ze zneužití evropských dotací je i bývalá hejtmanka Ústeckého kraje za ČSSD Jana Vaňhová. Píše to portál Lidovky.cz, kterému to potvrdil advokát Vaňhové Jaroslav Beneš. Policie obvinila v souvislosti s možným zneužitím dotací celkem 24 lidí, některé z nich v Praze vyslýchá. Podle zdrojů ČTK je mezi zadrženými také Jiří Červinka, který v roce 2011 vedl úřad ROP Severozápad jako pověřený ředitel.
13.12.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků) , Jan Beneš (34 článků) , Jan Beneš (18 článků)

Ministerstvo zemědělství: V Olomouckém kraji se představili vítězové soutěže Regionální potravina

 
Poslední vyhlášení vítězů v letošní soutěži Regionální potravina se uskutečnilo 20. října na podzimním veletrhu Flora Olomouc u příležitosti festivalu gastronomie a nápojů Olima. Ocenění za Olomoucký kraj předala náměstkyně ministra zemědělství, Jaroslava Beneš Špalková. V soutěži o značku, která je zárukou místního regionálního původu a kterou administruje Státní zemědělský intervenční fond, bylo letos v tomto kraji hodnoceno 124 produktů od 44 výrobců. O logo soutěžili v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení mělo 26 výrobků z kategorie Sýry včetně tvarohu.
25.10.2016 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo výstupy z pracovní cesty náměstkyně do Etiopie

 
Náměstkyně Jaroslava Beneš Špalková svou cestou do Addis Abeby navázala na předchozí misi ministra zemědělství Mariana Jurečky a návštěvy představitelů etiopské státní správy i soukromého sektoru v ČR. Cílem cesty bylo podpořit aktivity českých firem v teritoriu a zintenzivnit spolupráci s etiopským Ministerstvem zemědělství a Zemědělskou transformační agenturou.
19.10.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Velice netradiční vánoční povídání: „Jak sem viděl ty trenky na Hradě, tak sem vytáhl flašu a tak sem se nasmál, že sem byl skoro ožralé.“

 
PŘÍBĚH „Nespadám pod nadvládu Evropské unie ani našeho prezidenta. Sám kořalu nikdy nepiju, ale když sem viděl ty trenky na Hradě, tak sem vyslopal celó flašku, jak sem se nasmál.“ Takhle hovoří mistr řezbář z Loštic Jaroslav Beneš. Jeho betlém je známý po celé Moravě a jezdí se na něj dívat i lidé ze zahraničí. Teď si na zahradě prohlédnou i protiunijní vtípky.
24.12.2015 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)

Na ministerstvu zemědělství se tento týden jednalo o proexportních aktivitách v sektoru mléka a mléčných výrobků

 
Náměstkyně ministra zemědělství Jaroslava Beneš Špalková přivítala v budově Ministerstva zemědělství zástupce společností a profesních organizací z oboru výroby mléka a mlékárenských výrobků.
08.11.2015 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Jára Beneš (18 článků)
« Předchozí 1 Další »