Články k osobnosti

Janek Kroupa

  scénárista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Janek Kroupa »
 

Janek Kroupa stál před soudem. Český rozhlas s ním. Byli jsme u jednání, které zaujme i Babiše

 
Reportér Janek Kroupa opět působí svému zaměstnavateli, veřejnoprávnímu Českému rozhlasu, vrásky na čele. Tentokrát byl kvůli jeho článku dokonce rozhlas postaven před soud. Věc souvisí s kauzou nahrávek premiéra Babiše a bývalého novináře MF Dnes Marka Přibila.
14.01.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Propouštění v rozhlase: odchodné vyšlo na 20 milionů, roční úspora má být ale třikrát vyšší

 
Český rozhlas oslavil loňské 95. narozeniny turbulentně, několika spory mezi ředitelem Zavoralem a zaměstnanci i veřejností. Ať už kvůli  reportážím  investigativce Janka Kroupy o Agrofertu nebo kvůli  odchodu  Petra Fischera z čela stanice Vltava. Emotivní debata se vedla i o takzvané optimalizaci, v rámci níž rozhlas propustil desítky zaměstnanců, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes. 
08.01.2019 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Získali jsme záznam jednání nejvyšších činitelů Rozhlasu. Řešili nevídanou cenzuru premiéra Babiše, jemuž vystřihli věty z rozhovoru. Výsledek je opravdu překvapivý

 
Andrej Babiš poskytl minulý týden Radiožurnálu rozhovor, ve kterém mimo jiné kritizoval redaktora Českého rozhlasu Janka Kroupu. Poté, co byl rozhovor odvysílán, se nestačil divit, že tuto větu z jeho rozhovoru editoři vystřihli. Ve středu proběhla Rada Českého rozhlasu, kde se věc se zmizelou větou probírala. Ředitel zpravodajství Jan Pokorný ovšem došel k závěru, že se vlastně nic nestalo.
30.11.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15769 článků) , Jan Pokorný (140 článků) , Janek Kroupa (131 článků)

A dost! Novináři Janku Kroupovi došla trpělivost s útoky Babiše. Nyní detailně popsal, jak to bylo s Jourovou

 
Novinář Janek Kroupa se ohradil otevřeným dopisem proti, dle jeho slov, neustálým a nepravdivým útokům premiéra Andreje Babiše (ANO). "Žádám premiéra Babiše, aby své potíže neřešil tím, že bude lhát o mně a mé práci," poznamenal.
24.11.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15769 článků) , Janek Kroupa (131 článků)

Cenzura v Českém rozhlase? Mluvil jsem o jejich redaktoru Kroupovi a vystřihli mi to, protestuje premiér Babiš

 
Premiér Andrej Babiš si na sociální síti ve čtvrtek v pozdních hodinách postěžoval na Český rozhlas. Ten, podle jeho slov, z rozhovoru některé úseky prý vystřihl. Hlavně prý ty, kde předseda vlády hovořil o investigativním novináři a redaktoru rozhlasu Janku Kroupovi. Právě toho v posledních dnech často zmiňuje v jisté paralele s údajným únosem jeho syna Andreje Babiše mladšího, aby poukázal na to, čeho jsou lidé na základě vymyšlených lží schopni udělat.
23.11.2018 07:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15769 článků) , Janek Kroupa (131 článků)

Cenzura v České rozhlase? Mluvil jsem o jejich redaktoru Kroupovi a vystřihli mi to, protestuje premiér Babiš

 
Premiér Andrej Babiš si na sociální síti ve čtvrtek v pozdních hodinách postěžoval na Český rozhlas. Ten podle jeho slov z rozhovoru některé úseky prý vystřihl. Hlavně prý ty, kde předseda vlády hovořil o investigativním novináři a redaktoru rozhlasu Janku Kroupovi. Právě toho v posledních dnech často zmiňuje v jisté paralele s údajným únosem jeho syna Andreje Babiše mladšího, aby poukázal na to, čeho jsou lidé na základě vymyšlených lží schopni udělat.
23.11.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15769 článků) , Janek Kroupa (131 článků)

Skripal: ČT probrala stopu v České republice

 
Podezřelí z útoku na někdejšího agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji se podle všeho mohli pohybovat i v Česku a samotného Skripala zde před čtyřmi lety sledovat. Tvrdí to Český rozhlas. A právě reportér Českého rozhlasu Janek Kroupa a bývalý zástupce ředitele ÚZSI Jan Paďourek byli hosty pořadu Události, komentáře ČT24.
11.10.2018 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Reportér Rozhlasu Janek Kroupa má brát až 120 tisíc měsíčně. Desítky týdnů jsme žádali o přesný počet článků, které za ty peníze napsal. Tady je ohromující výsledek

 
Již více jak před půl rokem jsme se snažili zjistit, kolik materiálů sepsal a vydal novinář Českého rozhlasu Janek Kroupa. Ovšem marně, nikdo nám neodpověděl. Proto naše redakce celou záležitost posunula až k Radě Českého rozhlasu, která rozhodla, že nám má vedení redakce Rozhlasu uvést přesný počet materiálů, které Kroupa vydal. Na odpověď jsme také museli čekat velmi dlouho, ale nakonec jsme se po více jak třech měsících dočkali.
27.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Verdikt po letech: Soud pochybil, když schválil odposlech novináře Kroupy

 
Odposlouchávat novináře by mělo být možné jen ve výjimečných případech a soud musí zdůvodnit, proč prolamuje právo na ochranu zdroje, vyplývá z rozsudku Nejvyššího soudu, který tak rozhodl v případu investigativního reportéra Českého rozhlasu (ČRo) Janka Kroupy. Ten se bránil proti tomu, že ho policie odposlouchávala v kauze Pandur. Nejvyšší soud spor po šesti letech uzavřel letos v červenci konstatováním, že soud v Ostravě postupoval nezákonně, uvedl server  iROZHLAS.cz .
25.09.2018 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Odposlechy novináře Kroupy byly nezákonné, rozhodl Nejvyšší soud

 
Odposlouchávat novináře by mělo být možné jen ve výjimečných případech a soud musí zdůvodnit, proč prolamuje právo na ochranu zdroje, vyplývá z rozsudku Nejvyššího soudu, který tak rozhodl v případu investigativního reportéra Českého rozhlasu (ČRo) Janka Kroupy. Ten se bránil proti tomu, že ho policie odposlouchávala v kauze Pandur. Nejvyšší soud spor po šesti letech uzavřel letos v červenci konstatováním, že soud v Ostravě postupoval nezákonně. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz.
25.09.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Odposlouchávání novináře Kroupy bylo nezákonné, rozhodl Nejvyšší soud

 
Odposlouchávat novináře by mělo být možné jen ve výjimečných případech a soud musí zdůvodnit, proč prolamuje právo na ochranu zdroje, vyplývá z rozsudku Nejvyššího soudu, který tak rozhodl v případu investigativního reportéra Českého rozhlasu (ČRo) Janka Kroupy. Ten se bránil proti tomu, že ho policie odposlouchávala v kauze Pandur.
25.09.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Popletený Janek Kroupa, co má z ostudy kabát. Jiří Paroubek zavzpomínal na své zážitky s investigativním novinářem

 
Expremiér Jiří Paroubek se celá léta nijak netají tím, že nemá rád, velmi mírně řečeno, investigativního novináře Českého rozhlasu Janka Kroupu. Teď se rozhodl důkladně vysvětlit, proč tomu tak je. Nahlédněte.
08.09.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3618 článků) , Janek Kroupa (131 článků)

VÍME PRVNÍ Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dala za pravdu Agrofertu ve stížnostech na novináře Českého rozhlasu Kroupu

 
Novinář Janek Kroupa koncem loňského roku ve své reportáži informoval o tom, že Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy s neujasněnou majetkovou strukturou a ještě na ni pobírá dotace. Ke kauze se již dříve vyjádřil například tehdejší místopředseda Rady ČRo Tomáš Kňourek, který ji označil za neobjektivní, respektive použil termín „paskvil“. Dodal rovněž s podivem, jak může vypadat výsledek půlroční práce. S odvedenou prací Kroupy nesouhlasil ani generální ředitel ČRo René Zavoral, který trval na tom, že forma zpracování reportáže byla nedostatečná.
30.08.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Ředitel rozhlasu čelil poslancům z ODS. Němcová křičela o vyřizování účtů, Stanjura uraženě odešel

 
Na sněmovním volebním výboru bylo ve čtvrtek pěkně dusno. Situaci okolo čerstvě ohlášeného propouštění ve veřejnoprávním médiu přišel vysvětlovat poslancům generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Miroslava Němcová v debatě připomněla nedávný spor šéfa rozhlasu s reportérem Jankem Kroupou a zajímalo ji, jestli nejde o vyřizování účtů.
07.06.2018 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1443 článků) , Janek Kroupa (131 článků)

Foldyno, ty potetovaný magore, ty nejsi žádný vlastenec. Ti plivali krev na gestapu a StB, ne v tělocvičně, sepsul poslance bratr Janka Kroupy

 
Poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna odmítl jakoukoli omluvu, ke které jej předseda ČSSD Jan Hamáček vybídl za jeho chování na akci ruského nacionalistického motorkářského klubu Noční vlci, kde se hádal a postrkoval s lidmi, kteří proti příjezdu ruských motorkářů protestovali. „Za co se mám omlouvat, že jsem vlastenec?“ reagoval Foldyna, který svými argumenty pěkně rozpálil syna bývalého politika Daniela Kroupy a bratra novináře Janka Kroupy Mikuláše Kroupu.
09.05.2018 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1250 článků) , Jaroslav Foldyna (524 článků) , Janek Kroupa (131 článků)

Reportáž Janka Kroupy, na jejíž obranu se sepisovaly petice a bouřili redaktoři. Teď ji začala šetřit Rada, je prý skutečně nevyvážená

 
Reportáž Janka Kroupy, kvůli níž bylo před nedávnem pozdvižení, si vzala na paškál Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Kroupovi k reportáži o Agrofertu vytýká, že se nezeptal protistrany. Píše to server iHNed.cz.
13.04.2018 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Zpěvák Klus svolává na barikády: Jakékoliv zakleknutí novinářů je ohrožení demokracie. Oni vnášejí světlo

 
Zpěvák Tomáš Klus se na svém facebookovém profilu vyjádřil k prohlášení investigativních novinářů Janka Kroupy, Sabiny Slonkové a Jaroslava Kmenty, v němž zmínili, že se je policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů snaží zastrašit od další práce.
06.04.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (912 článků) , Sabina Slonková (168 článků) , Janek Kroupa (131 článků) , Jaroslav Kmenta (115 článků)

Novinář Kroupa odhalil zákulisní hru o Nikulina. Peníze z Ruska měly pomoci přesvědčit Pelikána

 
Případ vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA budí stále pozornost. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu přinesl investigativní reportér Janek Kroupa další překvapivá zjištění, která měla nebo mohla Nikulinův osud ovlivnit. Zjistil totiž, že v jednu chvíli se v příběhu objevuje bývalý náměstek nejvyššího státního zástupce, bývalého vrchního státního zástupce v Praze Stanislav Mečl, který měl dříve úzký vztah s ministrem spravedlnosti v demisi Robertem Pelikánem (ANO), jehož prý nedávno kvůli Nikulinovu vydání kontaktoval. „Kroky pana Mečla, se kterým jsem přerušil kontakt, mě mrzí, já se zkorumpovat nenechám,“ uvedl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.
05.04.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (131 článků)

Slonková, Kroupa, Kmenta. Výkvět české investigativní žurnalistiky vydal společné varování před politickým nátlakem

 
Trojice investigativních novinářů, Jaroslav Kmenta, Janek Kroupa a Sabina Slonková, tvrdí, že se je policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů snaží zastrašit či odradit od další práce. Ujišťují však veřejnost, že se zastrašit nenechají a budou pokračovat ve své práci.
05.04.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Slonková (168 článků) , Janek Kroupa (131 článků) , Jaroslav Kmenta (115 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »