Články k osobnosti

Jane Russell

  herečka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jane Russell »
 

Před 52 lety vyhasl život hollywoodské bohyně sexu Marilyn: Těchto 5 bijáků jí zajistilo nesmrtelnost

 
Sexuální bohyně Hollywoodu Marilyn Monroe  (✝36) opustila tento svět přesně před dvaapadesáti lety. Bezvládné tělo slavné blondýny našli v jejím domě po půlnoci 5. srpna 1962 její hospodyně Eunice Murray a Dr. Ralph Greenson. Šokující zpráva o smrti Marilyn se světem rozletěla v ranních hodinách. Ačkoliv se duševně nevyrovnaná Marilyn během svého života nesčetněkrát pokusila o sebevraždu a poslední měsíce jejího života provázely zdravotní problémy, na poslední chvíli zažehnaný vyhazov od Foxu i hořké životní zklamání, poté co ji odkopli oba bratři Kennedyové, většina přátel a spolupracovníků slavné hvězdy teorii cílené sebevraždy či neúmyslného předávkování nikdy neuvěřila. Životopisci se tři následující desítky let předháněli v hypotézách, které měly za cíl objasnit záhadnou smrt herečky a objevování nových a nových nesrovnalostí ve výpovědích klíčových svědků. Předčasné úmrtí, které bylo nakonec prezentované jako otrava barbituráty a pravděpodobná sebevražda, udělalo z blonďaté hvězdy jednu z největších hollywoodských legend. Pojďte si připomenout její nejslavnější filmy. 1) Niagara (1953) Po řadě vedlejších roliček, ve kterých stihla Marilyn zatím publiku učarovat jen svým sex-appealem a tělesnou schránkou, se Marilyn poprvé objevuje na prvním místě v titulcích. Role znuděné cynické manželky, která se rozhodne s milencem zavraždit svého impotentního manžela během dovolené u Niagarských vodopádů, vynesla Marilyn do centra pozornosti. Jako flirtující Rose je Marilyn magickým středem filmu. Tím nejdráždivějším způsobem prodává své půvaby. Ukazuje se ve sprše, nahá v prostěradlech a její minutová scéna chůze, při které provokativně vrtí zadečkem, okamžitě vstupuje do dějin filmu. Diváci odcházejí z kin fascinovaní. 2) Páni mají radši blondýnky (1953) Plavovlasá Marilyn na plátně září jako naivní, bohatstvím posedlá a také vysoce atraktivní blondýnka. Tyto role bude za pár let z duše nenávidět. Postavu ušili Marilyn producenti na tělo, nechali ji zpívat, tančit, projevit komediální talent a totálně se strefili do diváckého vkusu. Z její verze písně Diamonds Are a Girl's Best Friend se stává hit a film nejnavštěvovanějším muzikálem roku. Společně s Jane Russell, která ve filmu hraje její kamarádku Dorothy, Marilyn nechává své otisky v betonu před Graumanovým čínským divadlem. Hollywood má novou královnu. 3) Slaměný vdovec (1954) Marilyn a její nejkouzelnější blonďatá naivka, která provokuje ženáče a v letních vedrech si strká spodní prádlo do ledničky. Svou smyslností fascinuje Marilyn snad v každé vteřině filmu. Fotky s nadzvednutými plizovanými šaty a bílými kalhotkami z newyorského metra obletěly svět již několik měsíců před premiérou (kalhotky nakonec ve filmu diváci nespatřili). Film měl dokonalou reklamu a v kinech bylo natřískáno. Citlivou Marilyn stála tahle scéna par boulí i manželství s Joem DiMaggiem. A taky se rozhodla, že se ze stereotypu tupých atraktivních blondýn musí co nejdříve vymanit. 4) Někdo to rád horké (1959)
05.08.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Monroe (410 článků) , Jane Russell (5 článků)

Víte, proč měli muži radši Marilyn Monroe než Jane Russell? 10 důvodů, proč je život s blondýnou snazší!

 
Ať už si vybíráte vhodnou spolubydlící, kamarádku, "milenku":http://www.extra.cz/tema/milenka nebo "manželku":http://www.extra.cz/tema/manzelka, věřte, že s blondýnou to vždycky vyhrajete. Víte proč?
23.02.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Marilyn Monroe (410 článků) , Jane Russell (5 článků)

Zemřela Jane Russellová z filmu Páni mají radši blondýnky

 
V padesátých letech byla tato herečka sex symbolem, s Marylin Monroe hrála v Páni mají radši blondýnky a patřila k typickým americkým pin-up girls (dívky plných tvarů, jejichž plakáty visívaly v pánských šatnách, kasárnách apod.) V pondělí zemřela ve věku 89 let.
01.03.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jane Russell (5 článků)

Zemřela herečka, jejíž prsa byla před soudem!

 
Toužily po ní tisíce mužů. Americká herečka Jane Russell byla hollywoodským sex symbolem 40. a 50. let minulého století. Hrála s Marilyn Monroe. Pak se z filmu stáhla. Věnovala se svému kostelnímu sboru a charitě. V pondělí ve věku 89 let zemřela, ve stejný den jako francouzská diva Annie Girardot.
01.03.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Annie Girardot (14 článků) , Marilyn Monroe (410 článků) , Jane Russell (5 článků)

Zemřela herečka Jane Russellová. Její prsa se řešila u soudu!

 
Hvězda filmu "Páni mají radši blondýnky" Jane Russellová zemřela ve věku 89 let ve svém domě v Santa Marii. Oznámila to její rodina.
01.03.2011 03:15 |

podobné články

Osobnosti: Jane Russell (5 článků)
« Předchozí 1 Další »