Články k osobnosti

Jana Němcová

  zpěvačka, kytaristka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jana Němcová »
 

Hana Lipovská pro PL: Volného jsem poznala jako gentlemana, paní Němcová. Odstřihnout politické neziskovky, vyvést zemi z vlivu Berlína a Bruselu

 
Pokud Volný blok nestáhne kandidáty DSSS, Hana Lipovská i Jana Bobošíková stáhnou svoji kandidaturu. Vadí jim totiž extremistické výroky. Kromě toho se ekonomka a kandidátka do Poslanecké sněmovny vyjádřila ke svým politickým prioritám: „Stát nemá žádné vlastní peníze. Hospodaří pouze s penězi svých občanů. A za druhé, žádný oběd není zadarmo. Řadu let jsem tyto dvě teze učila studenty na vysokých školách, teď je načase, aby se je znovu naučil i náš stát,“ řekla mimo jiné a komentovala také žalobu, kterou podala nejen na ředitele České televize Petra Dvořáka.
30.07.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (784 článků) , Jana Bobošíková (715 článků) , Petr Dvořák (779 článků) , Petra Němcová (648 článků) , Jan Dvořák (8 článků) , Jan Dvořák (118 článků) , Honza Dvořák (118 článků) , Jana Němcová (109 článků)

„Nepřestanu to dělat, i když se mě snaží zastrašit!“ Maláčová si vyhrnula rukávy proti Němcové a dalším

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se na tiskové konferenci strany zastala zaměstnanců. Podle jejích slov je nutné si uvědomit, že lidé nejsou onuce, lidé nejsou otroci a zákony v České republice platí.
26.07.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Němcová (109 článků)

Němcová uvidí velezradu, směje se Zbořil. U nápadu Evropské komise ho ale smích přešel

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jen aby je netrefil šlak! Politolog Zdeněk Zbořil brzdí zděšení z návštěvy ministryně práce Jany Maláčové a jejího poradce Matěje Stropnického ve firmě na Teplicku. Vůbec by se nedivil, kdyby někdo navrhl i vyšetřování předsedy vlády nebo za kontrolou hledal velezradu hlavy státu. „Střední generace sociální demokracie by si některých jeho nápadů mohla všimnout,“ říká na adresu Stropnického. Zbořil komentuje také zásadní plány Evropské komise, konec blokování Nord Streamu 2 nebo epidemii mezi našimi olympioniky. „Předpokládám jistou větší míru působení na ‚neočkované‘,“ dodává.
26.07.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (580 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Proč to Němcová dělá? Msta opozice? Přišla zajímavá informace

 
Opozice zahájila mediální ofenzívu vůči sociální demokracii. Důvod? Účast Jany Maláčové a Matěje Stropnického na inspekci práce v jedné z firem. Proč účast ministryně a jejího poradce vadí? Možnou odpověď přináší výpověď zdroje PL blízkého vedení ČSSD. „Mstí se nám, protože jsme přestali poslouchat jejich knížecí rady,” zaznělo.
23.07.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (580 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Senátorka Němcová: Když může Stropnický, tak může každý, ne?

 
Komentář na facebookovém profilu k inspekci provedené Matějem Stropnickým a Janou Maláčovou.
22.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (580 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Šokovaná Miroslava Němcová. Přitom to bylo trochu jinak

 
Návštěva ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a kandidáta ČSSD Matěje Stropnického v teplické firmě na holítka vzbudila pozdvižení. A otázky, z jakého titulu se pražští kandidáti sociálních demokratů přišli na práci ve firmě podívat. Ptala se i senátorka ODS Miroslava Němcová. „Takhle si počíná prostě gang mafie, naprosto nezodpovědně, bezohledně. Nemám pro to slov. Já jsem z toho šokovaná, z tohoto kroku,“ osočila politiky. Ale Stropnický vysvětlil, co na akci dělali.
22.07.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (580 článků) , Miroslava Němcová (1644 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Je Maláčová nadčlověk? Senát jednal o ministerské návštěvě firmy

 
Senát ve středu požádal vládu ANO a ČSSD o vyjádření k účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a jejího poradce a volebního kandidáta sociální demokracie Matěje Stropnického na úterní kontrole úřadu inspekce práce v jedné z firem v Krupce na Teplicku.
21.07.2021 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (580 článků) , Miroslava Němcová (1644 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Mirka Němcová žádá: Ne vytýkací dopis Blatnému, ale zatýkací dopis Babišovi

 
Vytýkací dopis, který zaslal premiér Andrej Babiš ministru zdravotnictví Janu Blatnému, inspiroval senátorku za ODS Miroslavu Němcovou. Dáma, která nedávno prohlásila prezidenta Zemana za zrádce země, by nyní zaslala Andreji Babišovi psaní zcela jiné povahy…
21.03.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Miroslava Němcová (1644 článků) , Jan Zeman (455 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Miroslava Němcová? Té říkali Ilse Kochová české pravice... Výkřik senátorky o zrádci Zemanovi má dohru

 
Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek se hrozí, jaké reakce ze strany pravicových politiků vyvolalo vyjádření prezidenta Miloše Zemana, že s ohledem na neochotu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) rychle řešit náhradu za chybějící dodávky vakcín od západních farmaceutických firem ruským Sputnikem V či čínskou vakcínou, by měl v čele resortu zdravotnictví skončil. Největší korunu tomu prý nasadila senátorka Miroslava Němcová (ODS). „Šílené útoky. Vyjádření, že je ‚zrádcem země‘, je na hranici duševní příčetnosti,“ hodnotí expremiér.
12.03.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4152 článků) , Miroslava Němcová (1644 článků) , Miloš Zeman (25971 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Role Boženy Němcové mladé herečce zaručila místo mezi třiceti nejúspěšnějšími lidmi pod 30 let

 
Před deseti lety na sebe upozornila v oceňovaném snímku Jana Hřebejka Nevinnost a už v té době začala být vnímána víc než jako „dcera Jitky Asterové“. V tomto roce ale popularita Anny Kameníkové zaznamenala raketový start, když ztvárnila roli mladé Boženy Němcové v televizní minisérii Božena. Její herecké pojetí spisovatelky sklidilo úspěch u filmových kritiků a zamilovali si ji i diváci.
09.02.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (491 článků) , Božena Němcová (155 článků) , Jitka Němcová (55 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Zásek vedle záseku? ČT: Němcová, Drahoš a další prý úplně vedle. Nový dokument

 
Bylo odvolání dozorčí komise Rady ČT v pořádku? Podle Hany Lipovské a Jany Bobošíkové z Institutu svobody a demokracie ano, ale vyrojila se kolem něho spousta dezinformací. Šířená senátory. Některé se rozhodly vyvracet. Nezávislost ČT ohrožena není, protože dozorčí komise pracuje pro Radu ČT, ne pro ČT jako takovou. Sám Šarapatka chtěl členy komise vyměnit. A že byla komise odvolána před jednáním o rozpočtu? Ano, ale jiného, než si myslíte.
23.11.2020 08:11 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (715 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Český model Jan Doseděl: Kamaráda Němcové koronavirus připravil o kšeft snů

 
Focení pro velkou módní značku v New Yorku a honorář, za který by se nemusela stydět ani jeho kamarádka, topmodelka Petra Němcová (40). Takové byly plány českého modela Jana Doseděla (27) na jaro. Bohužel, koronavirus to všechno zhatil.
02.04.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petra Němcová (648 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Nemusím být součástí koloběhu, říká Kameníková o rozhodnutí nemít děti

 
Anna Kameníková (25) prozradila, že svého manžela nazývá „heterákem neklasikem“. Herečka se v Show Jana Krause svěřila také s tím, jak nedávno rozvířila vlny všeobecného zájmu prohlášením, že necítí potřebu mít děti. V talk show promluvila i o svém ztvárnění spisovatelky Boženy Němcové.
12.03.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1166 článků) , Božena Němcová (155 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Valachová ombudsmankou? „Hamáček sedá na Zemanovu lopatu,“ útočí Němcová z ODS

 
Kdo se stane novou ombudsmankou? Exministryni spravedlnosti Heleně Válkové (ANO) značně přitížila kauza údajné spolupráce s krutým komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, skloňuje se jméno exministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Ta by se patrně nominaci nebránila, již nyní ale čelí kritice i ona. Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) se pustila do ní i šéfa sociálních demokratů Jana Hamáčka.
13.01.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1644 článků) , Jan Hamáček (3239 článků) , Helena Němcová (24 článků) , Helena Němcová (24 článků) , Jana Němcová (109 článků)

„Křivá mrcha.“ Babiš zmínil placené demonstranty na Letné, Jana se s ním soudí

 
Řada osobností vystoupí v sobotu od 14 hodin na další protivládní demonstraci na pražské Letné, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Ten chce představit své vize do budoucna a dát premiérovi Andreji Babišovi (ANO) ultimátum. Hovořit budou například biskup Václav Malý, signatářka Charty 77 Dana Němcová či aktivistka Jana Filipová, jež se s Babišem soudí. Za svůj boj s premiérem si vysloužila i sprosté nadávky.
16.11.2019 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Malý (88 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Němcová (ODS): Bez svobody není život

 
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
16.01.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Němcová (109 článků)

Marksová rozjela na ministerstvu tendry, Němcová z ANO je zastavila. Pod Maláčovou ale budou pokračovat

 
Ministerstvo práce bude muset znovu řešit, jak od příštího roku zajistí fungování informačních systémů pro vyplácení dávek a agendu zaměstnanosti. Na konci roku vyprší resortu smlouva se společností OKsystem. Vedení ministerstva bude usilovat o prodloužení na další dva roky. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekl politický náměstek ministryně Jany Maláčové (ČSSD) Tomáš Martinec. Ministerstvo bude také dál pokračovat v projektech, které vzešly z tendrů za exministryně Michaely Marksové (ČSSD) a které zastavila její nástupkyně Jaroslava Němcová (ANO).
06.09.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Martinec (108 článků) , Michaela Maláčová (259 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Smělé plány Maláčové: Rovné důchody, minimální mzda 50 % průměrného výdělku

 
Na ministerstvu práce a sociálních věcí si Jana Maláčová (ČSSD) přestěhovala své věci jen o patro výš a hned začala s řízením resortu. Nejdříve ale musí doplnit tým náměstků. Její předchůdkyně Jaroslava Němcová totiž polovinu míst zrušila. Nová členka vlády se teď chystá na velké vyjednávání. Premiéra Andreje Babiše a ministryni financí Alenu Schillerovou chce zlomit, aby kývli na plošné 10% zvyšování platů ve veřejné správě i postupné zvyšování minimální mzdy. Důchody chce do budoucna Maláčová srovnat na stejnou úroveň u žen i mužů a nevylučuje obnovení komise k přípravě reformy penzí. Víc prozradila v rozhovoru pro Blesk Zprávy.
14.08.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Exministr David zuří: Propagují zapšklou a žlučovitou Miroslavu Němcovou „for president“ a ještě mi připisují výroky, které jsem neřekl!

 
Bývalého ministra zdravotnictví Ivana Davida (ČSSD) nedávno pořádně rozlítil článek komentátora serveru Forum24.cz Jana Jandourka, v němž exministrovi připisuje výroky například o tom, že USA chtějí ovládat svět a padlí vojáci nejsou hrdinové. „O duševním obzoru tohoto think-tanku svědčí už to, že na titulní stránce propagují zapšklou a žlučovitou Miroslavu Němcovou „for president“,“ napsal na svém blogu na serveru Vaševěc.cz.
10.08.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1644 článků) , Jana Němcová (109 článků)

Nová ministryně Maláčová se rozpovídala, co se v resortu dělo za úřadování dámy z ANO. Nebylo to prý vůbec hezké

 
Jana Maláčová bývala šéfkou jednoho z odborů na Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR. Teď je přímo ministryní a v rozhovoru pro server INFO.cz zavzpomínala na časy, kdy resort vedla Jaroslava Němcová nominovaná hnutím ANO. Maláčová to prý jako sociální demokratka měla s Němcovou těžké. Vyjádřila se také k trestnímu stíhání předsedy vlády Andreje Babiše. Prozradila také, že jako ministryně má celkem 16 priorit.
27.07.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Jana Němcová (109 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »